Setari Cookie-uri

buna

De cateva ori mi sa intamplat sa ma piste sfarcul sau si sanul...si numi pot da seama de ce... dar cate o data parca dupa ce ma pisca ma si doare da nu foarte tare da na e suparator...vreun sfat?
bianca19
Postat pe 1 Februarie 2011 19:31
Aaaaaaaaaaa asta ma depaseste , de ce nu faci un control ? macar la medicul de familie ? Aici prea putin veiprimi sfaturi mai mult bascalie .
Alex_Bodea
Postat pe 1 Februarie 2011 19:34
De la: bianca19, la data 2011-02-01 19:31:53De cateva ori mi sa intamplat sa ma piste sfarcul sau si sanul...si numi pot da seama de ce... dar cate o data parca dupa ce ma pisca ma si doare da nu foarte tare da na e suparator...vreun sfat?


Ce inseamna "sa te piste"? Ca un junghi? Ca un carcel? O durere brusca, puternica si care trece imediat?
rashela
Postat pe 1 Februarie 2011 19:37
Buna! In mod normal se recomanda controlul medical anual dupa varsta de 20 de ani, chiar in absenta simptomelor si se face de obicei impreuna cu controlul ginecologic pentru ca se fac corelatii intre apartul genital si sani. Recomand Dr Ioan Stoian si clinica lui- nu dau nume ca sa nu fie reclama, dar il gasesti usr pe google pentru ca detine singurul centru de diagnostic si tratament al sanului din Romania. Succes si nu sta asa, daca vezi ca apar schimbari.

Sanatate!
curly_curly
Postat pe 9 Februarie 2011 15:54
Exista pe net mai multe locuri unde te invata cum sa te examinezi singurica -daca te gandesti la noduli.Da' mai sunt si alte lucruri la care te gandesti daca spui doar ca "pisca", masto...nu's ce.Consultul la gineco si chiar mamografia nu-s chiar asa scumpe.Si chiar ar trebui facute.Sunt unele lucruri care,amanate,"pisca" rau de tot -mutileaza sau chiar omoara.
nicossia
Postat pe 10 Februarie 2011 08:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Semneaza pentru o speranta - petitie cancer san 5 De la: dr_tudose 19 Octombrie 2010 19:46
buna 5 De la: nicossia 10 Februarie 2011 08:57
chisturi la san 18 De la: yrenne25 17 Mai 2016 11:26
noduli la san 4 De la: kudika_nikole 17 Ianuarie 2012 23:27
Mi-a aparut o pata pe san ... 9 De la: dr_tudose 19 Octombrie 2010 19:49