Setari Cookie-uri

reactii adeverse dupa postinor

am o nelamurire.mi-a venit ciclul ultima oara pe 25 ianuarie,iar pe 2 februarie am facut sex neprotejat,dar nu a ejaculat in mine si de frica am luat postinor cam in 12 ore iar urmatoarea pastila la 12 ore dupa prima.n-am avut nimic atunci,dar la o saptamana am avut niste scurgeri maronii,cu putin sange,fara miros ciudat sau ceva,si ma dureau sanii si burta ca inainte de menstruatie,scurgeri care le am si dupa 5 zile.sunt putin speriata,pt ca nu am mai patit asa ceva si as vrea sa stiu daca ar putea fi o reactie adeversa la postinor,menstruatia care mi s-a dereglat sau doamne fereste vreo sarcina sau ceva mai grav.va multumesc,si astept pareri cat mai repede,pt ca sunt foarte speriata
deedootz
Postat pe 13 Februarie 2011 12:51
Normal ca te-au durut din moment ce ai avut parte de dereglari hormonale in urma postinorului. De ce nu folosesti o metoda contraceptiva continua ca sa nu mai ajungi in situatia asta?
OanaSun
Postat pe 13 Februarie 2011 17:51
stiu ca e periculoasa pastila.dar as vrea sa stiu cam cat tin toate reactiile alea,mai exact sangerarile sau secretiile alea ciudate,pt ca de miercuri tot le am:(.a mai patit cineva asa?ce as putea sa fac sa treaca mai repede?
deedootz
Postat pe 14 Februarie 2011 11:09
De la: kudika318566, la data 2011-02-13 12:51:55am o nelamurire.mi-a venit ciclul ultima oara pe 25 ianuarie,iar pe 2 februarie am facut sex neprotejat,dar nu a ejaculat in mine si de frica am luat postinor cam in 12 ore iar urmatoarea pastila la 12 ore dupa prima.n-am avut nimic atunci,dar la o saptamana am avut niste scurgeri maronii,cu putin sange,fara miros ciudat sau ceva,si ma dureau sanii si burta ca inainte de menstruatie,scurgeri care le am si dupa 5 zile.sunt putin speriata,pt ca nu am mai patit asa ceva si as vrea sa stiu daca ar putea fi o reactie adeversa la postinor,menstruatia care mi s-a dereglat sau doamne fereste vreo sarcina sau ceva mai grav.va multumesc,si astept pareri cat mai repede,pt ca sunt foarte speriata

Ai ramas bortoasa
Valy90
Postat pe 15 Februarie 2011 16:15
stii geniule,sanse de sarcina sunt mult prea putine pt ca sangerarile dureaza de o saptamana,lucru anormal in caz de sarcina:)oricum multumesc de incurajare:)
deedootz
Postat pe 15 Februarie 2011 18:10
De la: kudika318566, la data 2011-02-15 18:10:48stii geniule,sanse de sarcina sunt mult prea putine pt ca sangerarile dureaza de o saptamana,lucru anormal in caz de sarcina:)oricum multumesc de incurajare:)


cu placere
Valy90
Postat pe 15 Februarie 2011 18:22
De la: kudika318566, la data 2011-02-15 18:10:48stii geniule,sanse de sarcina sunt mult prea putine pt ca sangerarile dureaza de o saptamana,lucru anormal in caz de sarcina:)oricum multumesc de incurajare:)

nu baga in seamna rautaciosii.
pai, ca sa-ti raspund la intrebare, pot dura cred ca pana la cateva saptamani.. de-asta nici nu sunt recomandate la un interval mai mic de 6 luni una de alta, ca sa se refaca organismul cum trebuie.
urmatoarele menstre pot fi dereglate, dar daca ai luat-o cum trebuie cu slabe sanse intr-adevar sa fii insarcinata.
ce sa-ti zic, de oprit nu prea ai cum sa opresti acum, dar daca esti ingrjorata, mergi la ginecolog pentru un control.
si revin, decat sa te supui la o bomba hormonala asa brusc mai bine foloseste o contraceptie continua hormonala, nu te va afecta atat cu siguranta.
OanaSun
Postat pe 20 Februarie 2011 22:28
De la: kudika318566, la data 2011-02-15 18:10:48stii geniule,sanse de sarcina sunt mult prea putine pt ca sangerarile dureaza de o saptamana,lucru anormal in caz de sarcina:)oricum multumesc de incurajare:)


Lucru anormal?
Sunt femei carora le vine menstruatia normala 1, 2 luni peste sarcina, de asta ai auzit?
Iar daca scurgerile sunt maronii, afla ca poate fi sarcina, e " semnul" fixarii ei.......despre asta cu siguranta nu ai stiut.
Insa la fel de posibil poate sa fi fost o sarcina pe care ai " naucit-o" cu pastilele hormonale......sau chiar o dereglare hormonala.
Mergi la un ginecolog, un ecograf........
stem_29
Postat pe 20 Februarie 2011 22:46
Da, le tot vine pe geam cate-o menstruatie!!!
kudika344248
Postat pe 20 Februarie 2011 23:22
sangerarile alea care apar atunci cand se instaleaza o sarcina nu au cum sa dureze mai mult de 2,hai maxim 3 zile.cel putin asa zicea un medic ginecolog,iar pe mine m-au tinut cam o saptamana jumate aproape 2,pana azi cand mi-a venit menstruatia,la termen,cu aceleasi simptome si dureri pe care le aveam si pana acum.m-am linistit cu sarcina,pt ca e aproape imposibil sa apara din moment ce nu a ejaculat,nu eram in perioada fertila si am luat si pastila"ca la carte".voi ce ziceti?multumesc celor care raspund fara sa fie rautaciosi/se:)
deedootz
Postat pe 21 Februarie 2011 21:24
ba da,stiam si de menstruatie peste sarcina si de sangerarile care apar la fixarea ei:))altfel nu ma alarmam asa!atunci a fost un accident,ne-a luat valul,dar pe care nu o sa-l mai repetem.sunt destul de informata si am habar de lucrurile astea,nu-s chiar o pustoaica de 14 ani care face sex fara sa stie macar despre ce e vorba:)sunt sigura ca si pe voi v-a luat valul si ati patit asa:)multumesc pentru sfaturi:*
deedootz
Postat pe 21 Februarie 2011 21:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
urinari dese 34 De la: healthy015776 4 Mai 2010 15:22
Scurgere galbuie urat mirositoare 51 De la: larisika 16 Februarie 2012 17:55
Planta maca 6 De la: gabita_d 9 Februarie 2011 08:47
fitnessul si infertilitatea 10 De la: healthy014384 31 Martie 2010 14:35
Ma supara comentariul tau,deci trebuie sa-ti primesti bobarnacul! 14 De la: office_salinasusesi_ro 7 Martie 2010 07:41