Setari Cookie-uri

vanatai la subrat din cauza epilatorului, cum le tratam?

a-ti fost puse vreodata in situatia sa nu puteti purta maiouri ? Eu ma confrunt cu astfel de problema pentru ca mi-au aparut de ceva vreme( aproximativ 2 ani) vanatai la subrat din cauza epilarii cu epilatorul:(.
Am asteptat sa cam treaca de la sine, intre timp am abandonat folosirea lui in zona subratului, dar tot nu au trecut . Ce ma sfatuiti , cum sa mai calmez zona, k nu mai stiu ce sa mai incerc :(
miha_rap
Postat pe 18 Februarie 2011 13:47
nu am mai auzit ca problema asta sa apara si de la epilator,probabil nu intinzi bine pielea...ai o fragilitate capilara crescuta incearca hepatrombin unguent...si nu te mai epila singura
_oktober_
Postat pe 18 Februarie 2011 15:21
buna si eu am trecut prin asta, a aparut din cauza k te ai epilat si apoi te ai dat cu antiperspirant si nu au apucat porii sa respire si din acuza asta ai facut o infectie, ai grija trebuie tratat...mergi la un dermatolog k poti sa dai in alte, eu l am avut timp de 3 ani si apoi mi a aparut un dul la subrat si ma durea ingrozitor, nu mai puteam misca mana, si am fost la dermatologie si mi a dat o crema si niste pastile, vezi k nu ai voie sa folosesti antiperspirant
QyllaTeqylla
Postat pe 18 Februarie 2011 20:53
m-a sfatuit cineva sa incerc cu lamaie sau cu ceai de musetel.. da degeaba :(
miha_rap
Postat pe 19 Februarie 2011 17:20
alifie de galbenele si RENUNTA LA EPILATOR! face rani si trec greu. eu am avut pe picioare si mi-au trecut cam in 2 ani de la incetarea folosirii lui. credeam ca nu o sa mai scap de ele. Rade-te sau du-te la cosmeticiana sa te epileze cu ceara.
Gabrielle_mereu
Postat pe 20 Februarie 2011 22:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Masaj profesional 3 De la: sia_grace 9 Decembrie 2011 21:08
Bijuterii, accesorii 1 De la: andra_220891 25 Noiembrie 2012 23:55
vopsit syoss 6 De la: sysylysy 25 Septembrie 2013 17:40
Bronzarea cu henna 5 De la: MaroccoSpa 13 Octombrie 2010 19:28
Cartea de vizita a unei femei... 1 De la: Lavini_Unghii_False 23 August 2010 15:13