Setari Cookie-uri

TIMPUL SFARSITULUI

Buna ziua.
Dumnezeu a trimis pe Ioan,ca oamenii sa creada prin el.
La fel si in generatia noastra a fost trimis un proroc ,ca oamenii sa creada prin el,Cuvantul fagaduit pt noi.
Intrati pe EVANGHELIA.RO pt detalii.
In legatura cu 666,se poate calcula.
VICARIUS FILII DEI=666.
Cifrele romane cu valoare numerica ,adunate=666.
kudika366509
Postat pe 19 Februarie 2011 16:37
De la: kudika366509, la data 2011-02-19 16:37:40Buna ziua.
Dumnezeu a trimis pe Ioan,ca oamenii sa creada prin el.
La fel si in generatia noastra a fost trimis un proroc ,ca oamenii sa creada prin el,Cuvantul fagaduit pt noi.
Intrati pe EVANGHELIA.RO pt detalii.
In legatura cu 666,se poate calcula.
VICARIUS FILII DEI=666.
Cifrele romane cu valoare numerica ,adunate=666.


de abia astept sa vina. macar se termina vaicarelile astea , oricum is plictisit.
rockk
Postat pe 19 Februarie 2011 16:40
De la: rockk, la data 2011-02-19 16:40:50
De la: kudika366509, la data 2011-02-19 16:37:40Buna ziua.
Dumnezeu a trimis pe Ioan,ca oamenii sa creada prin el.
La fel si in generatia noastra a fost trimis un proroc ,ca oamenii sa creada prin el,Cuvantul fagaduit pt noi.
Intrati pe EVANGHELIA.RO pt detalii.
In legatura cu 666,se poate calcula.
VICARIUS FILII DEI=666.
Cifrele romane cu valoare numerica ,adunate=666.


de abia astept sa vina. macar se termina vaicarelile astea , oricum is plictisit.


eu cred ca noi scapam! suntem prea destepti ca sa murim odata cu toti fraierii
pickard
Postat pe 19 Februarie 2011 16:42
De la: rockk, la data 2011-02-19 16:40:50
De la: kudika366509, la data 2011-02-19 16:37:40Buna ziua.
Dumnezeu a trimis pe Ioan,ca oamenii sa creada prin el.
La fel si in generatia noastra a fost trimis un proroc ,ca oamenii sa creada prin el,Cuvantul fagaduit pt noi.
Intrati pe EVANGHELIA.RO pt detalii.
In legatura cu 666,se poate calcula.
VICARIUS FILII DEI=666.
Cifrele romane cu valoare numerica ,adunate=666.


de abia astept sa vina. macar se termina vaicarelile astea , oricum is plictisit.



speri mata da, speri degeaba!!!!
anastasia_m
Postat pe 19 Februarie 2011 16:42
da stiu

De la: pickard, la data 2011-02-19 16:42:44
De la: rockk, la data 2011-02-19 16:40:50
De la: kudika366509, la data 2011-02-19 16:37:40Buna ziua.
Dumnezeu a trimis pe Ioan,ca oamenii sa creada prin el.
La fel si in generatia noastra a fost trimis un proroc ,ca oamenii sa creada prin el,Cuvantul fagaduit pt noi.
Intrati pe EVANGHELIA.RO pt detalii.
In legatura cu 666,se poate calcula.
VICARIUS FILII DEI=666.
Cifrele romane cu valoare numerica ,adunate=666.


de abia astept sa vina. macar se termina vaicarelile astea , oricum is plictisit.


eu cred ca noi scapam! suntem prea destepti ca sa murim odata cu toti fraierii


sau am sacapa prea usor
rockk
Postat pe 19 Februarie 2011 16:46
mie mi au batut la usa parca acum 2 luni, erau 1 tip cu o tipa, erau f politicosi, m au intrebat parerea mea despre nu mai stiu ce, le am spus o, mi a raspuns f frumos , m a intrebat daca ACCEPT sa mi dea carticica aia, daca poate o citesc si daca mai pot veni sa purtam niste discutii.

eu ii apreciez, pentru ca ei CHIAR CRED in ceea ce spun si pentru ca, cel putin astia doi, erau al naibii de politicosi si prezentabili. mai rar asa ceva la noi.

am fost placut impresionat chiar daca nu le impart convingerile intru totul, asta nu nseamna ca ii deconsider, sau ca ii judec in vreun fel. II respect, asa cum, cred ca la noi trebuie invatat si asta, sa l respecti pe cel de langa tine, chiar daca ai alte convingeri sau pareri.

Daca am fi toti la fel, lumea ar fi un loc al naibii de plictisitor.
rockk
Postat pe 20 Februarie 2011 08:01
De la: rockk, la data 2011-02-20 08:01:59mie mi au batut la usa parca acum 2 luni, erau 1 tip cu o tipa, erau f politicosi, m au intrebat parerea mea despre nu mai stiu ce, le am spus o, mi a raspuns f frumos , m a intrebat daca ACCEPT sa mi dea carticica aia, daca poate o citesc si daca mai pot veni sa purtam niste discutii.

eu ii apreciez, pentru ca ei CHIAR CRED in ceea ce spun si pentru ca, cel putin astia doi, erau al naibii de politicosi si prezentabili. mai rar asa ceva la noi.

am fost placut impresionat chiar daca nu le impart convingerile intru totul, asta nu nseamna ca ii deconsider, sau ca ii judec in vreun fel. II respect, asa cum, cred ca la noi trebuie invatat si asta, sa l respecti pe cel de langa tine, chiar daca ai alte convingeri sau pareri.

Daca am fi toti la fel, lumea ar fi un loc al naibii de plictisitor.

salutare rock!
si eu am primit cartulii dintr-alea acum cativa ani practic sunt tot crestini dar mult mai naivi si mai redusi mintal iar cei care umbla prin blocuri o fac pentru bani cred
ori ca aduc o pizza ori cartulii mie mi-e tot una.treaba lor!
si daca ar fi musulmani sau altceva si tot nu m-as enerva
pickard
Postat pe 20 Februarie 2011 08:07
nu sunt singurii...acum citeva zile m-am trezit in cutia postala cu un plic de la redactia Reader's Digest si in interior o revista si factura pentru un abonament la aceasta rrevista cu multumirile de rigoare ca am optat sa ma abonez lucru pe care eu nu-l facusem.abonamentul costa in jur de 89'9 lei...am crezut ca poate o fi facut sotia...am intrebato si cind am vazut ca nu ...le-am scris o scrisoare de "adio"...leam trimis si ceva carne sa aiba ce roade...si am pus recomandat ...retur ce mi-au trimis cu specificatia ca astept banii pentru acest lucru...si va spun ca ii voi recupera nu ii las .dar am vrut sa va spun ca sa stiti la ce va puteti astepta in aceasta tara a nimanui.
BEL_AMY1
Postat pe 20 Februarie 2011 08:10
De la: pickard, la data 2011-02-20 08:07:50
De la: rockk, la data 2011-02-20 08:01:59mie mi au batut la usa parca acum 2 luni, erau 1 tip cu o tipa, erau f politicosi, m au intrebat parerea mea despre nu mai stiu ce, le am spus o, mi a raspuns f frumos , m a intrebat daca ACCEPT sa mi dea carticica aia, daca poate o citesc si daca mai pot veni sa purtam niste discutii.

eu ii apreciez, pentru ca ei CHIAR CRED in ceea ce spun si pentru ca, cel putin astia doi, erau al naibii de politicosi si prezentabili. mai rar asa ceva la noi.

am fost placut impresionat chiar daca nu le impart convingerile intru totul, asta nu nseamna ca ii deconsider, sau ca ii judec in vreun fel. II respect, asa cum, cred ca la noi trebuie invatat si asta, sa l respecti pe cel de langa tine, chiar daca ai alte convingeri sau pareri.

Daca am fi toti la fel, lumea ar fi un loc al naibii de plictisitor.

salutare rock!
si eu am primit cartulii dintr-alea acum cativa ani practic sunt tot crestini dar mult mai naivi si mai redusi mintal iar cei care umbla prin blocuri o fac pentru bani cred
ori ca aduc o pizza ori cartulii mie mi-e tot una.treaba lor!
si daca ar fi musulmani sau altceva si tot nu m-as enerva


si eu am crezut ca i pizza, am prostu obicei de a nu asculta la interfon, ci deschid direct...

rockk
Postat pe 20 Februarie 2011 08:16
De la: BEL_AMY1, la data 2011-02-20 08:10:53nu sunt singurii...acum citeva zile m-am trezit in cutia postala cu un plic de la redactia Reader's Digest si in interior o revista si factura pentru un abonament la aceasta rrevista cu multumirile de rigoare ca am optat sa ma abonez lucru pe care eu nu-l facusem.abonamentul costa in jur de 89'9 lei...am crezut ca poate o fi facut sotia...am intrebato si cind am vazut ca nu ...le-am scris o scrisoare de "adio"...leam trimis si ceva carne sa aiba ce roade...si am pus recomandat ...retur ce mi-au trimis cu specificatia ca astept banii pentru acest lucru...si va spun ca ii voi recupera nu ii las .dar am vrut sa va spun ca sa stiti la ce va puteti astepta in aceasta tara a nimanui.


..si eu am avut probleme cu Digestu asta ...tot asa,scrisori peste scrisori...sa platesc ceva ce nu am cumparat etc etc....greu am scapat de ei
_oktober_
Postat pe 20 Februarie 2011 16:55
De la: kudika366509, la data 2011-02-19 16:37:40Buna ziua.
Dumnezeu a trimis pe Ioan,ca oamenii sa creada prin el.
La fel si in generatia noastra a fost trimis un proroc ,ca oamenii sa creada prin el,Cuvantul fagaduit pt noi.
Intrati pe EVANGHELIA.RO pt detalii.
In legatura cu 666,se poate calcula.
VICARIUS FILII DEI=666.
Cifrele romane cu valoare numerica ,adunate=666.

bineinteles ca nu se sfarseste lumea ca doar topicul e pus la "Infidelitate", deci dracul ne va trage clapasi nu va veni la marea terminare!!!
puiut_77
Postat pe 22 Februarie 2011 15:28
De la: puiut_77, la data 2011-02-22 15:28:05
De la: kudika366509, la data 2011-02-19 16:37:40Buna ziua.
Dumnezeu a trimis pe Ioan,ca oamenii sa creada prin el.
La fel si in generatia noastra a fost trimis un proroc ,ca oamenii sa creada prin el,Cuvantul fagaduit pt noi.
Intrati pe EVANGHELIA.RO pt detalii.
In legatura cu 666,se poate calcula.
VICARIUS FILII DEI=666.
Cifrele romane cu valoare numerica ,adunate=666.

bineinteles ca nu se sfarseste lumea ca doar topicul e pus la "Infidelitate", deci dracul ne va trage clapasi nu va veni la marea terminare!!!

Ha, ha, ce bine-ar fi sa stea pe coada lui in flacarici , iar noi tzup-tzup ca niste ieduti nazdravani, sa ne indreptam spre pajustile inverzite !
luchianramona
Postat pe 22 Februarie 2011 16:08
De la: luchianramona, la data 2011-02-22 16:08:27
De la: puiut_77, la data 2011-02-22 15:28:05
De la: kudika366509, la data 2011-02-19 16:37:40Buna ziua.
Dumnezeu a trimis pe Ioan,ca oamenii sa creada prin el.
La fel si in generatia noastra a fost trimis un proroc ,ca oamenii sa creada prin el,Cuvantul fagaduit pt noi.
Intrati pe EVANGHELIA.RO pt detalii.
In legatura cu 666,se poate calcula.
VICARIUS FILII DEI=666.
Cifrele romane cu valoare numerica ,adunate=666.

bineinteles ca nu se sfarseste lumea ca doar topicul e pus la "Infidelitate", deci dracul ne va trage clapasi nu va veni la marea terminare!!!

Ha, ha, ce bine-ar fi sa stea pe coada lui in flacarici , iar noi tzup-tzup ca niste ieduti nazdravani, sa ne indreptam spre pajustile inverzite !

de ce spui asta? Poate exista si reumatici care vor la cazanelul pe flaclari!
puiut_77
Postat pe 23 Februarie 2011 15:58
De la: puiut_77, la data 2011-02-23 15:58:42
De la: luchianramona, la data 2011-02-22 16:08:27
De la: puiut_77, la data 2011-02-22 15:28:05
De la: kudika366509, la data 2011-02-19 16:37:40Buna ziua.
Dumnezeu a trimis pe Ioan,ca oamenii sa creada prin el.
La fel si in generatia noastra a fost trimis un proroc ,ca oamenii sa creada prin el,Cuvantul fagaduit pt noi.
Intrati pe EVANGHELIA.RO pt detalii.
In legatura cu 666,se poate calcula.
VICARIUS FILII DEI=666.
Cifrele romane cu valoare numerica ,adunate=666.

bineinteles ca nu se sfarseste lumea ca doar topicul e pus la "Infidelitate", deci dracul ne va trage clapasi nu va veni la marea terminare!!!

Ha, ha, ce bine-ar fi sa stea pe coada lui in flacarici , iar noi tzup-tzup ca niste ieduti nazdravani, sa ne indreptam spre pajustile inverzite !

de ce spui asta? Poate exista si reumatici care vor la cazanelul pe flaclari!

duca-se !
luchianramona
Postat pe 23 Februarie 2011 16:21
...un alt topic cu tenta ...sa:i spunem religioasa la care lumea reactioneaza...in dulcele stil clasic....foarte ironic.........
...........timpul sfarsitului e o metafora care .pe mine personal nu ma duce cu gandul la o apocalipsa colectiva asha cum toata lumea probabil se gandeste..........asta e o fobie care se transforma intr-o isterie generala care mai e shi contagioasa pe deasupra....adica se ia
sigur ca toti ne vom gasi sfarsitul intr-o zi...fie ca il cautam,fie ca nu....dar nu cred ca o sa ne gaseasca pe toti o data si in acelasi timp...si chiar de ar fi asha...nu asta ar trebui sa ne preocupe pe noi.....ci mai degraba pana ajungem acolo...cum traim!!
kudika335366
Postat pe 23 Februarie 2011 17:59
Dar cum altfel sa reactioneze lumea?! Or fi si chestii profunde -familie,cum traim.Or fi.Da' cand aud de Apocalipsa " generala ",eu ma gandesc la o mare chitaiala-generala. Nu-mi vine nimic altceva,pe bune.Si cata propaganda americaneasca am inhalat...si tot degeaba!
nicossia
Postat pe 23 Februarie 2011 18:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna Seara 12 De la: kudika_5985 27 Aprilie 2012 00:39
am nevoie de un sfat... 9 De la: kudika_19976 4 Noiembrie 2012 10:25
Epoca Ceausista! 114 De la: Fulg-de-nea 21 Decembrie 2014 17:14
Unul tradat 25 De la: kudika_937848 14 Martie 2014 22:27
poti iubi un barbat mai mare ca tine cu aproape 19 ani? 31 De la: venera17 10 Iulie 2011 22:48