Setari Cookie-uri

Barbatul pesimist in relatie

Buna...poate sunt off topic..insa...am onorabila si umila..si enervanta varsta de 22 de ani(si nu am realizat nimic bun pana acu)..am o relatie de ceva timp cu un tip de 23 de ani.E pesimist negativist(nu intotdeauna,insa cand vin ciondanelile..motiveaza cu asta)..si nu prea pare sa traga pentru relatia asta ..nu ma refer sentimental..ma refer si financiar..si ma simt cam constransa..il vad ca tine la mine,insa nu face nimic sa imi demonstreze asta(stiu ca nu conteaza cine da mai mult intr-o relatie..dar??).si da vina pe faptul ca el a fost cocolosit de mic si acu..e un nimic..pentru ca nu e in stare sa faca ceva...cum sa il impulsionez..vreau sa il ajut,chiar daca se pune problema despartirii...vreau o vorba..E greu..suntem studenti,traim in Ro..
tekikatok
Postat pe 20 Februarie 2011 18:12
pune paru' pe el sa se duca la munca
nu sa stea ca trantoru pe spatele tau
Valy90
Postat pe 20 Februarie 2011 18:27
rupe relatia cu el cit inca nu e prea tirziu...vad ca ai deschis ochii ai inceput sa vezi deja ca ceva nu e bine ...primul pas e facut...acum incepe sa "mergi"...vad ca stii ce ar trebui sa faci dar nu ai curajul.da-i nainte cu tupeu...altfel vei trage toata viata de relatie.
BEL_AMY1
Postat pe 20 Februarie 2011 18:33
De la: tekikatok, la data 2011-02-20 18:12:38Buna...poate sunt off topic..insa...am onorabila si umila..si enervanta varsta de 22 de ani(si nu am realizat nimic bun pana acu)..am o relatie de ceva timp cu un tip de 23 de ani.E pesimist negativist(nu intotdeauna,insa cand vin ciondanelile..motiveaza cu asta)..si nu prea pare sa traga pentru relatia asta ..nu ma refer sentimental..ma refer si financiar..si ma simt cam constransa..il vad ca tine la mine,insa nu face nimic sa imi demonstreze asta(stiu ca nu conteaza cine da mai mult intr-o relatie..dar??).si da vina pe faptul ca el a fost cocolosit de mic si acu..e un nimic..pentru ca nu e in stare sa faca ceva...cum sa il impulsionez..vreau sa il ajut,chiar daca se pune problema despartirii...vreau o vorba..E greu..suntem studenti,traim in Ro..

Trimite-l la psiholog!
Tu, mai bine nu faci nimic, pana nu spune el "ajuta-ma, sunt asa si pe dincolo si vreau sa ma schimb". Pentru ca am asa o impresie ca doar se foloseste de chestiile astea ca sa fie sters la fund, ca sa zic asa.
kudika_pudika
Postat pe 20 Februarie 2011 18:50
De la: tekikatok, la data 2011-02-20 18:12:38E greu..suntem studenti,traim in Ro..

si noi la fel, chiar daca numai suntem studenti dar chiar mi se pare aiurea ca la 22 de ani sa te cramponezi de ceva care nu-ti da nicio satisfactie...inteleg sa faci compromisuri de la 50 incolo...dar acu trebuie sa-ti traiesti tineretea, cu toata frumusetea ei
miss_darine
Postat pe 20 Februarie 2011 18:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 2 De la: _oktober_ 10 Ianuarie 2010 16:21
compatibilitate 7 De la: mahy33 14 Ianuarie 2010 22:18
Eu capricorn, el rac... 15 De la: Gia_Cory 25 Noiembrie 2009 14:56
Eu peste- el leu 7 De la: kudika069834 5 Octombrie 2009 19:14
CE CREDETI DESPRE VIATA DUPA CASATORIE? 24 De la: kudika472899 8 Aprilie 2015 01:48