Setari Cookie-uri

A trebuit sa aleg

Ok..mi-am luat inima in dinti si v-am scris( yeeey mie).Am nevoie de cineva impartial pentru ca in mometul asta sunt mult prea implicata(sufelteste) si nu pot trece prea usor peste o decizie facuta.
Ok...totul a inceput cam acum 7-8 luni,sora mea a venit sa se mute la noi(la mine si prietenul meu) in alta tara(nu conteaza unde),suntem impreuna de 7 ani,planuri,chestii..am vrut sa o ajut si pe ea sa se puna pe picioare.Toti anii astia am fost doar cu el,familia lui si prietenii lui,m-am bucurat cand am avut si eu pe cineva langa mine,sa vb iar in romaneste,mancarea,glumele noastre...chestii normale.Numai ca lui,cu toate ca a fost de acoord.nu i-a mai convenit..au inceput certurile,ba ca nu isi da sormea prea mult interesul in a se pune pe picioare,ba ca nu invata limba destul de repede,ba ca nu face indeajuns.Am inteles ca l;ucrurile s-au schimbat si ca e dificil dintr-o data sa t-i se schimbe viata dar ne-am bagat impreuna in asta.Au trecut 7. luni de atunci(aproape in fiecare saptamana certuri,jigniri) si plus ca s-a concentrat atat de tare cum sa o dea pe ea afara ca nu s-a mai ocupat deloc de relaia noastra,a devenit foarte iritant,foarte agresiv(in cuvinte),foarte nervos.Intr-un fel simt ca a pus relatia noastra pe standbye..acum o saptamana ne-am despartit..mi-a spus ca ar fi trebuit sa aleg demult intre el si sora mea si ca ar fi trebuit sa o fi trimis inapoi..4 zile eu am stat si m-am consumat pentru ca nu intelegeam cum omul pe care il iubesc si aveam incredere in el sa ma puna sa aleg intre 2 oameni care ii iubesc imens,cum nu poate s avada cat sunt de fericita ca am si eu o parte din familie cu mine.cum poate sa isi reverse toata ura ptr care o are pe ea,pe mine.S-au zis cuvinte urate..au durut.In astea 4 zile cat eu plangeam el era la discoteca sau se intalnea cu un nou grup de prietene pe care le-a intalnit pe acolo...apoi isi lasau mesaje unul la altul cu cat du mult sau distrat si isi postau si poze funny cu ei ,imbratisati,dansand..a zis ca exagerez cand i-am zis..ca el a fost asa nefericit lunile astea si ca a avut nevoie de o distractie.ca nu are absolut nici o intentie cu ele.m-am mutat in celalalt dormitor..a venit si mi-a zis sa im imut hainele ca poate in curand o sa mai vad si pe altcineva acolo...ce???de cateva zile despartiti si te gandesti cum saiti traiesti viata?...apoi ca totu ce a zis a fost spus la suparare si ca ma iubeste si ca si el se simte ranit cand a vazut ca nu l-am ales pe el.Eu pana in momentul asta nu am vrut sa aleg..nu am cum sa aleg...intre mana dreapta sau cea stanga?acum 3 zile m-am mutat....ne-am strans in brate si ne-am luat la revedere.el inca crede ca e vina mea...ca nu conteaza ca a zis si a facut la nervi...dar ca eu ar fi trebui sa il aleg pe el..eu inca cred ca nu a l;uptat indeajuns ptr noi.a fost cam dintotdeauna o fire mai egoista...dar am crezut ca o sa lase de la el..ca si eu ma lasat si i-am iertat multe.cam atat cred..sper ca nu v-am plictisit:) am nevoie de un sfat..am facut bine?voi ce ati face?multa sanatate si multumesc celor care avut rabdare sa imi citeasca mesajul.Oh by the way,eu am 26,soramea 32,el 31
Smile today cause tomorrow can be worse
kudikadeea
Postat pe 26 Februarie 2011 21:34
asa a fost sa fie.poate si tu ai fost de vina pentru ca ti-ai adus neamurile in casa si poate e bine ca asa s-a terminat mai repede relatia . in cazurile astea iese tot timpul scandal.
pickard
Postat pe 26 Februarie 2011 21:48
Draga mea, eu inteleg ca barbatii's mai orgoliosi, DAR sa te desparti de un om care afirma ca te iubeste, sa locuiesti inca sub acelasi acoperis si el sa-ti spuna ca va aduce alta femeie in locul tau, in fata ochilor tai l anici cateva zile dela despartire, apoi ala e o javra.
E sora ta si daca-o simti alaturi de tine, atunci ai facut o buna alegere.
Nu stiu ce posibilitati ai de a te muta singura. Daca poti, fa-o. Daca nu, nu mai privi spre camera aluia si continua sa-ti ajuti sora. Ce dovada mai buna vrei ca asemeena barbat, te poate lasa balta oricand ai nevoie de el.. daca nu-i el centrul atentiei.
rashela
Postat pe 26 Februarie 2011 21:59
De la: pickard, la data 2011-02-26 21:48:38 asa a fost sa fie.poate si tu ai fost de vina pentru ca ti-ai adus neamurile in casa si poate e bine ca asa s-a terminat mai repede relatia . in cazurile astea iese tot timpul scandal.


Pik, degeaba ai tu scris acolo "analizez, judec si dau verdicte" ca acum nu ti-a iesit.
Nu-s "neamurile", e sora ei care are nevoie de ajutor. Daca orice roman ar avea un neam afara, bine situat, toti si-ar dori o mana de ajutor sa iasa din rahatul in care traim.
Iar ala nu-i barbatul pe care te pozi baza. Daca el isi are familia aproape, il doare exact in fund de ce simte ea, de ce nevoi are ea.
Nu stiu ce natie-i individul, dar asa mi-e sila de toti fandositii astia care isi inchipuie ca de te calaresc au si drept de viata si de moarte asupra ta.
rashela
Postat pe 26 Februarie 2011 22:02
De la: rashela, la data 2011-02-26 22:02:48
De la: pickard, la data 2011-02-26 21:48:38 asa a fost sa fie.poate si tu ai fost de vina pentru ca ti-ai adus neamurile in casa si poate e bine ca asa s-a terminat mai repede relatia . in cazurile astea iese tot timpul scandal.


Pik, degeaba ai tu scris acolo "analizez, judec si dau verdicte" ca acum nu ti-a iesit.
Nu-s "neamurile", e sora ei care are nevoie de ajutor. Daca orice roman ar avea un neam afara, bine situat, toti si-ar dori o mana de ajutor sa iasa din rahatul in care traim.
Iar ala nu-i barbatul pe care te pozi baza. Daca el isi are familia aproape, il doare exact in fund de ce simte ea, de ce nevoi are ea.
Nu stiu ce natie-i individul, dar asa mi-e sila de toti fandositii astia care isi inchipuie ca de te calaresc au si drept de viata si de moarte asupra ta.


Ame_ly
Postat pe 26 Februarie 2011 22:05
De la: rashela, la data 2011-02-26 22:02:48
De la: pickard, la data 2011-02-26 21:48:38 asa a fost sa fie.poate si tu ai fost de vina pentru ca ti-ai adus neamurile in casa si poate e bine ca asa s-a terminat mai repede relatia . in cazurile astea iese tot timpul scandal.


Pik, degeaba ai tu scris acolo "analizez, judec si dau verdicte" ca acum nu ti-a iesit.
Nu-s "neamurile", e sora ei care are nevoie de ajutor. Daca orice roman ar avea un neam afara, bine situat, toti si-ar dori o mana de ajutor sa iasa din rahatul in care traim.
Iar ala nu-i barbatul pe care te pozi baza. Daca el isi are familia aproape, il doare exact in fund de ce simte ea, de ce nevoi are ea.
Nu stiu ce natie-i individul, dar asa mi-e sila de toti fandositii astia care isi inchipuie ca de te calaresc au si drept de viata si de moarte asupra ta.



tot timpul le zici asa cum trebuie
Valy90
Postat pe 26 Februarie 2011 23:27
De la: rashela, la data 2011-02-26 22:02:48
De la: pickard, la data 2011-02-26 21:48:38 asa a fost sa fie.poate si tu ai fost de vina pentru ca ti-ai adus neamurile in casa si poate e bine ca asa s-a terminat mai repede relatia . in cazurile astea iese tot timpul scandal.


Pik, degeaba ai tu scris acolo "analizez, judec si dau verdicte" ca acum nu ti-a iesit.
Nu-s "neamurile", e sora ei care are nevoie de ajutor. Daca orice roman ar avea un neam afara, bine situat, toti si-ar dori o mana de ajutor sa iasa din rahatul in care traim.
Iar ala nu-i barbatul pe care te pozi baza. Daca el isi are familia aproape, il doare exact in fund de ce simte ea, de ce nevoi are ea.
Nu stiu ce natie-i individul, dar asa mi-e sila de toti fandositii astia care isi inchipuie ca de te calaresc au si drept de viata si de moarte asupra ta.


am zis neamuri dupa o analiza scurta.pentru ca daca nu era sora, pute fi un var, o nepoata, orice neam...si am zis ca poate e bine ca s-a intamplat asa pentru ca si-a dat seama ca barbatul e un ratat prost.
si uite un verdict! neamurile iti pot strica viata sau cell putin ti-o pot bulversa.
eu o am pe soacra-mea venita in bucuresti de 7-8 ani, nici nu mai stiu exact noroc ca sta singura intr-o garsoniera dar am avut multe certuri din cauza ei.nu mi-a facut nimic dar pentru ca exixta si pentru ca ma enerveaza ma cert cu nevasta-mea. orice incluziune a neamurilor intr-o familie poate schimba relatie chiar daca in aparenta nu fac nimic rau
pickard
Postat pe 26 Februarie 2011 23:40
De la: pickard, la data 2011-02-26 21:48:38 asa a fost sa fie.poate si tu ai fost de vina pentru ca ti-ai adus neamurile in casa si poate e bine ca asa s-a terminat mai repede relatia . in cazurile astea iese tot timpul scandal.

Tu poate nu stii cum e sa stai printre straini singur ca un caine deasta vb asa.
Animalu ala nu treb.sa faca asa,era vb de sora ei,nu de o pers.straina(eu l-as strivi ca pe un gandac)
Cat timp a fost de acord s-o aduca,trebuia sa se gandeasca si la bune si la rele,nu cum sa scape mai repede de ea.
Sora mea ne-a ajutat pe toti sa venim in Ita.si am stat fara munca muuult timp,dar nu sau pus asemenea prob.chiar daca ne-a fost bine sau rau.Pe langa noi a ajutat si straini ,dar prietenul ei nu a comentat nimic a inteles tot timpul.( si el e strain)
Acum sunt bine-merci datorita surori mele chiar daca nu mai stau in Ita.niciodata nu am ezitat sa nu o ajut cand a avut nevoie.
Daca ar avea nevoie de mine,oricand sunt gata sa ,,decolez" spre ea, sa o ajut cu tot ce are nevoie.Pt fam.si in special pt ea as renunta la tot,sunt in stare de orice.
Daca noi intre noi nu ne ajutam,atunci cine dreqcu sa ne ajute??

Pt fata care a deschis topicul:Bravo ai facut foarte bine
niciodata sa nu-ti lasi aproapele pt un papa-lapte

Valy90
Postat pe 26 Februarie 2011 23:43
De la: valy90, la data 2011-02-26 23:43:09
De la: pickard, la data 2011-02-26 21:48:38 asa a fost sa fie.poate si tu ai fost de vina pentru ca ti-ai adus neamurile in casa si poate e bine ca asa s-a terminat mai repede relatia . in cazurile astea iese tot timpul scandal.

Tu poate nu stii cum e sa stai printre straini singur ca un caine deasta vb asa.
Animalu ala nu treb.sa faca asa,era vb de sora ei,nu de o pers.straina(eu l-as strivi ca pe un gandac)
Cat timp a fost de acord s-o aduca,trebuia sa se gandeasca si la bune si la rele,nu cum sa scape mai repede de ea.
Sora mea ne-a ajutat pe toti sa venim in Ita.si am stat fara munca muuult timp,dar nu sau pus asemenea prob.chiar daca ne-a fost bine sau rau.Pe langa noi a ajutat si straini ,dar prietenul ei nu a comentat nimic a inteles tot timpul.( si el e strain)
Acum sunt bine-merci datorita surori mele chiar daca nu mai stau in Ita.niciodata nu am ezitat sa nu o ajut cand a avut nevoie.
Daca ar avea nevoie de mine,oricand sunt gata sa ,,decolez" spre ea, sa o ajut cu tot ce are nevoie.Pt fam.si in special pt ea as renunta la tot,sunt in stare de orice.
Daca noi intre noi nu ne ajutam,atunci cine dreqcu sa ne ajute??

Pt fata care a deschis topicul:Bravo ai facut foarte bine
niciodata sa nu-ti lasi aproapele pt un papa-lapte


asa e! dar sunt cazuri si cazuri. nu sti cu cie ai de-a face pana nu esti pus in fatza evenimentelor
pickard
Postat pe 26 Februarie 2011 23:55
De la: pickard, la data 2011-02-26 23:55:36
De la: valy90, la data 2011-02-26 23:43:09
De la: pickard, la data 2011-02-26 21:48:38 asa a fost sa fie.poate si tu ai fost de vina pentru ca ti-ai adus neamurile in casa si poate e bine ca asa s-a terminat mai repede relatia . in cazurile astea iese tot timpul scandal.

Tu poate nu stii cum e sa stai printre straini singur ca un caine deasta vb asa.
Animalu ala nu treb.sa faca asa,era vb de sora ei,nu de o pers.straina(eu l-as strivi ca pe un gandac)
Cat timp a fost de acord s-o aduca,trebuia sa se gandeasca si la bune si la rele,nu cum sa scape mai repede de ea.
Sora mea ne-a ajutat pe toti sa venim in Ita.si am stat fara munca muuult timp,dar nu sau pus asemenea prob.chiar daca ne-a fost bine sau rau.Pe langa noi a ajutat si straini ,dar prietenul ei nu a comentat nimic a inteles tot timpul.( si el e strain)
Acum sunt bine-merci datorita surori mele chiar daca nu mai stau in Ita.niciodata nu am ezitat sa nu o ajut cand a avut nevoie.
Daca ar avea nevoie de mine,oricand sunt gata sa ,,decolez" spre ea, sa o ajut cu tot ce are nevoie.Pt fam.si in special pt ea as renunta la tot,sunt in stare de orice.
Daca noi intre noi nu ne ajutam,atunci cine dreqcu sa ne ajute??

Pt fata care a deschis topicul:Bravo ai facut foarte bine
niciodata sa nu-ti lasi aproapele pt un papa-lapte


asa e! dar sunt cazuri si cazuri. nu sti cu cie ai de-a face pana nu esti pus in fatza evenimentelor


Adica??
Valy90
Postat pe 27 Februarie 2011 01:00
alta care a aruncat un topic si sa uschit
Valy90
Postat pe 27 Februarie 2011 15:14
De la: valy90, la data 2011-02-27 15:14:32 alta care a aruncat un topic si sa uschit

A trebuit sa aleaga,o postare sau mai multe,si a ales o postare
Barbie30_
Postat pe 27 Februarie 2011 15:22
De la: Barbie30_, la data 2011-02-27 15:22:38
De la: valy90, la data 2011-02-27 15:14:32 alta care a aruncat un topic si sa uschit

A trebuit sa aleaga,o postare sau mai multe,si a ales o postare



helauu fata zi buna sa ai
Valy90
Postat pe 27 Februarie 2011 15:27
Va multumesc la toti pentru mesajele lasate...si eu cred cam la fel ca voi dar de cateodata e bine sa o auzi si de la altii(care nu sunt implicati)..si nu ati fost deloc rautaciosi,doar un pic ironici,ca asa sunt romanii:)
Multa sanatate,mult succes in viata,cu prietenii,prietenele,sotii si mai ales soacrele :)
p.s am citit azi un topic pe kudika despre o tipa care e cu un tip de 8 luni si a aflat ca acesta se culcase si cu maica-sa... asa ca situatia mea nu e cea mai neagra
SMILE TODAY CAUSE TOMORROW WILL BE WORSE
kudikadeea
Postat pe 27 Februarie 2011 22:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
virginitate 12 De la: licuriciul_zapacit 8 Mai 2010 01:02
imi este greu 24 De la: kudika_980952 11 Februarie 2015 18:56
O palma cu iubire :)) 104 De la: bumbu83 5 Decembrie 2010 17:20
femeia gemeni cu barbatul fecioara 3 De la: peppermint 30 Aprilie 2010 20:32
Telenovea este putin spus 61 De la: this_is_the_life 7 Martie 2012 01:02