Setari Cookie-uri

Blonda sau roscata?

Fetelor.

Am o dilema legata de culoarea de par pe care sa o port - blond sau roscat?
In mintea mea roscatul si blondul erau cam din aceeasi categorie.

Si acum vad si la TV nu stiu ce reclama la iaurt Cremosso cu o blonda si o roscata in competitie.

Chiar asa sa fie? Adica daca ma vopsesc blonda transmit un anumit mesaj si daca sunt roscata alt mesaj?

Voi ce ziceti? Sunt tare incurcata si m-ar ajuta ffff mult daca mi-ati spune parerile voastre!

Ioana
104na
Postat pe 8 Martie 2011 12:02
De la: 104na, la data 2011-03-08 12:02:38Fetelor.

Am o dilema legata de culoarea de par pe care sa o port - blond sau roscat?
In mintea mea roscatul si blondul erau cam din aceeasi categorie.

Si acum vad si la TV nu stiu ce reclama la iaurt Cremosso cu o blonda si o roscata in competitie.

Chiar asa sa fie? Adica daca ma vopsesc blonda transmit un anumit mesaj si daca sunt roscata alt mesaj?

Voi ce ziceti? Sunt tare incurcata si m-ar ajuta ffff mult daca mi-ati spune parerile voastre!

Ioana



blondele sunt mai apetisante....

desi merge si o roscata (rosu aprins)
battleofwits
Postat pe 8 Martie 2011 12:05
De la: 104na, la data 2011-03-08 12:02:38Fetelor.

Am o dilema legata de culoarea de par pe care sa o port - blond sau roscat?
In mintea mea roscatul si blondul erau cam din aceeasi categorie.

Si acum vad si la TV nu stiu ce reclama la iaurt Cremosso cu o blonda si o roscata in competitie.

Chiar asa sa fie? Adica daca ma vopsesc blonda transmit un anumit mesaj si daca sunt roscata alt mesaj?

Voi ce ziceti? Sunt tare incurcata si m-ar ajuta ffff mult daca mi-ati spune parerile voastre!

Ioana


da tu ce mesaj vrei sa transmiti
Ame_ly
Postat pe 8 Martie 2011 12:12
De la: Ame_ly, la data 2011-03-08 12:12:24
De la: 104na, la data 2011-03-08 12:02:38Fetelor.

Am o dilema legata de culoarea de par pe care sa o port - blond sau roscat?
In mintea mea roscatul si blondul erau cam din aceeasi categorie.

Si acum vad si la TV nu stiu ce reclama la iaurt Cremosso cu o blonda si o roscata in competitie.

Chiar asa sa fie? Adica daca ma vopsesc blonda transmit un anumit mesaj si daca sunt roscata alt mesaj?

Voi ce ziceti? Sunt tare incurcata si m-ar ajuta ffff mult daca mi-ati spune parerile voastre!

Ioana


da tu ce mesaj vrei sa transmiti

Ea face reclama la iaurtul cremosso, draga mea Amely. Io propun sa se faca roscata cu suvite blonde. Asa rezolva dilema si treaba cu transmisu'....."nush"
luchianramona
Postat pe 8 Martie 2011 13:45
De la: Ame_ly, la data 2011-03-08 12:12:24
De la: 104na, la data 2011-03-08 12:02:38Fetelor.

Am o dilema legata de culoarea de par pe care sa o port - blond sau roscat?
In mintea mea roscatul si blondul erau cam din aceeasi categorie.

Si acum vad si la TV nu stiu ce reclama la iaurt Cremosso cu o blonda si o roscata in competitie.

Chiar asa sa fie? Adica daca ma vopsesc blonda transmit un anumit mesaj si daca sunt roscata alt mesaj?

Voi ce ziceti? Sunt tare incurcata si m-ar ajuta ffff mult daca mi-ati spune parerile voastre!

Ioana


da tu ce mesaj vrei sa transmiti
Florin_ro
Postat pe 15 Martie 2011 14:19
Iti recomand roscatul ... anul acesta este in tendinte :P
yo_madutza
Postat pe 17 Martie 2011 09:19
De la: yo_madutza, la data 2011-03-17 09:19:40Iti recomand roscatul ... anul acesta este in tendinte :P


Dupa cateva spalari, nu va mai fi atat de "aprinsa" Va fi un rosu spalacit Acum depinde si de cate ori isi spala parul. Nu poti sa te speli odata la saptamana daca folosesti fixativ.
mimi_ca29
Postat pe 17 Martie 2011 10:00
De folosit, folosesc fixativ. Si asa e roscatul s-ar putea sa nu ma prinda in cazul asta. tnx
104na
Postat pe 17 Martie 2011 14:58
@104na - auzi mey, toata povestea asta cu blondele si cu roscatele are legatura cu reclama aia la Cremosso?
Am fost acum 2 saptamani la Digital Forum Summit la Iasi si acolo ei au lansat si un concurs adresat blogerilor cu premiul cel mare iPad2 (http://www.facebook.com/#!/pages/Cremosso-Romania/166163243432693?sk=app_10442206389 )...Ma rog...chipurile trebuie sa scrii despre iaurt, fructe, fete, ce iti evoca ele...

Zic si eu ca suna prea familiar blonde-roscate, competitie bla bla...
>:
Maya_Alex
Postat pe 17 Martie 2011 15:14
roscatul se poarta anul acesta dar nu da bn la toata lumea si plus ca dupa cateva spalari se face morcoviu .iti spun din proprie exp.sunt coafeza .supa parerea mea cea mai buna si nepretentioasa culoare estsatenul,toate nuantele de saten ,de la st aramiu la ciocolatiu si auriu .
kudika367017
Postat pe 18 Martie 2011 13:42
hey pentru inceput ai putea sa iti faci niste suvite cu tenta roscata(presupunand ca esti satena sau bruneta)sau blonda ca sa vezi ce ti se potriveste.Ambele culori necesita destul de multa ingrijire in privinta blondului problema apare la radcini mai ales iar a roscatului pai culoarea intensa se stinge incetul cu incetul.
heey_sister
Postat pe 21 Martie 2011 20:01
De la: yo_madutza, la data 2011-03-17 09:19:40Iti recomand roscatul ... anul acesta este in tendinte :P


da e in tendinte??
ad__8
Postat pe 22 Martie 2011 10:21
pai ce tip de ten ai? ce culoare au ochii? ce tunsoare? ce tip de par etc etc etc. daca te decizi sa te vopsesti blonda, iti sugerez un blond ..aluna ca sa-i zic asa, nu are un impact asa mare si nici nu te face sa pari spalacita. cat despre roscat, am cam fost toate nuantele de rosu care exista. dar ti-as sugera un rosu aramiu, pentru ca nu se vede atata de tare cand parul isi pierde din stralucire, sau cand incepe sa se decoloreze. ar mai fi si rosu aprins care arata f bine timp de 2 saptamani cam, dupa care devine portocaliu-rozaliu ceva de genul asta. ahh, si daca te hotarasti sa te vopsesti roscata, sa fii pregatita sufleteste pentru ca o perioada buna nu prea scapi de el. eu una am scapat mai greu de roscat decat de brunet. raman tot felul de nuante .
winky_winky42
Postat pe 28 Martie 2011 21:52
Exact aceeasi dilema am avut si eu ceva vreme.. Am ochii verzi si ten deschis si mi se parea ca roscatul ar parea interesant :D Dar cand am fost sa ma vopsesc.. am intrebat pe stilist ce parere are.. si mi-a zis clar ca mi-ar sta mai bine blonda si a refuzat sa ma faca roscata .. eu zic ca ar tb sa intrebi pe cineva cu experienta, iar abia apoi sa iei decizia
Nadzieja
Postat pe 6 Aprilie 2011 17:49
mesaj transmis blonda adik proasta ,vei fi numita blonda in loc sa ti se zica clar jignirea,vei pierde din par mult din cauza vopsitului +decolorat (toate blondele au parul ars eu am revenit la culoarea naturala saten iar roscata usuratica tigancile am vazut ca s de regula roscate ,fetele din reclame sunt sa faca reclama in lumea reala si n realitate nu arati ca la tv sa ti faci modele din ce vezi la tv ,la tv nu s modele de urmat
kudika004836
Postat pe 6 Iunie 2011 21:33
De la: kudika004836, la data 2011-06-06 21:33:26 roscata usuratica tigancile am vazut ca s de regula roscate ,fetele din reclame sunt sa faca reclama in lumea reala si n realitate nu arati ca la tv sa ti faci modele din ce vezi la tv ,la tv nu s modele de urmat

este ca tu esti blonda natur?
miss_darine
Postat pe 6 Iunie 2011 21:38
De la: 104na, la data 2011-03-08 12:02:38Fetelor.

Am o dilema legata de culoarea de par pe care sa o port - blond sau roscat?
In mintea mea roscatul si blondul erau cam din aceeasi categorie.

Si acum vad si la TV nu stiu ce reclama la iaurt Cremosso cu o blonda si o roscata in competitie.

Chiar asa sa fie? Adica daca ma vopsesc blonda transmit un anumit mesaj si daca sunt roscata alt mesaj?

Voi ce ziceti? Sunt tare incurcata si m-ar ajuta ffff mult daca mi-ati spune parerile voastre!

Ioana
vezi cu ce iti sta bine...
denis_roxana
Postat pe 6 Iunie 2011 21:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Credit de nevoie personale! Pareri 2 De la: greierash_is_back 3 Noiembrie 2009 16:00
Extensii de par cu clipsuri 1 De la: Charmmy 24 Noiembrie 2009 16:10
Vine vara bine imi pare ! 19 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 26 Februarie 2010 23:32
Proiectul Venus - Intrebarea 1 - este o idee buna sau nu? 90 De la: marceltuky 8 Ianuarie 2011 08:13
ELENA GHEORGHE -ARE SANSE MARI SA CASTIGE EUROVISIONUL 2009 -SUSTINETI PIESA "THE BALKAN GIRLS" 431 De la: Luli2 20 Mai 2009 08:52