Setari Cookie-uri

laparoscopie

Buna fetelor!Acum cateva zile am fost la un control ginecologic si mi-a spus ca am un chist ovarian stang enorm si inca vreo 5 formatiuni chistice mai mici .Doctora mi-a recomandat sa ma operez laparoscopic .Sunt programata la operatie pe 21 martie la Dr.Cristescu de la maternitatea Giulesti.As vrea sa stiu daca a mai facut cineva acest gen de operatie si in ce consta mai exact.Va multumesc
alice88
Postat pe 13 Martie 2011 11:51
De la: alice88, la data 2011-03-13 11:51:09Buna fetelor!Acum cateva zile am fost la un control ginecologic si mi-a spus ca am un chist ovarian stang enorm si inca vreo 5 formatiuni chistice mai mici .Doctora mi-a recomandat sa ma operez laparoscopic .Sunt programata la operatie pe 21 martie la Dr.Cristescu de la maternitatea Giulesti.As vrea sa stiu daca a mai facut cineva acest gen de operatie si in ce consta mai exact.Va multumesc

enorm insemnand cati cm?
nu ti-a dat tratament inainte? sa incerce sa-l reduca in loc sa te opereze? de obicei asa se incearca, mai ales ca esti foarte tanara.
laparoscopia e foarte finuta pentru ca practic te opereaza "in interior", prin niste "tuburi" iar taieturile vor fi foarte mici spre deosebire de o operatie normala.
cauta pe net niste poze si vei vedea ce si cum.
Succes!
OanaSun
Postat pe 14 Martie 2011 01:12
Cel mare are 10 cm iar celelalte au între 6 si 3 cm.Nu mi-a dat tratament pt ca sunt prea mari,multe si dureroase.Am vãzut cam in ce consta operatia dar tot mi-e cam frica pt ca nu am avut niciodatã nici o intervenþie de nici un fel.Multumesc mult pt raspuns :*
alice88
Postat pe 16 Martie 2011 11:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
avortul pe timpul lui Ceausescu 197 De la: Mihaela214 18 Mai 2014 23:56
piticanie 4 De la: PICCKARD 5 Octombrie 2011 19:50
Machiatul ochilor rosii 4 De la: camiflorea 27 Martie 2010 22:10
Buna ziua 2 De la: TF_ 7 Noiembrie 2009 17:35
Angajari Modele Studio Videochat Bucuresti 3 De la: ene_m_gabriel 22 Martie 2010 15:06