Setari Cookie-uri

Blond sau brunet?

Am si eu o intrebare. Vreau sa ma ajutati cu niste sugestii. Vreau sa ma vopsesc si am probleme cu alegerea potrivita. Sunt satena natural (nici spre blond nici spre negru...undeva la mijloc) si am ochii verzi (deschisi) iar tenul undeva intre masliniu si alb... adica nu sunt alba alba la fata da nici creola nu pot sa spun ca sunt. Am fost vopsita pana acum numai cu nuantator si am fost roscata (deschis si inchis) castanie, diverse nuante de saten si chiar brunet. Ultima data am bagat vopsea si l-am adus undeva apropiat de nuanta mea naturala. Acum vreau sa ma vopsesc... sincer ma gandeam sa incerc si blond sa vad cum mi-ar sta dar imi surad si nuantele inchise, nu chiar brunet brunet dar un ciocolatiu.
Tinand cont de trasaturile mele ce credeti ca ar trebui sa fac?
kudika106892
Postat pe 13 Martie 2011 19:34
haha..aceeasi dilema am avut'o si eu mult timp.. dar pana la urma am ales. Eu am fost si blonda si roscata si bruneta etc..:)..dar am ales brunetul, mi se pare mult mai interesant decat blondul, iti da asa..un aer mai isterios. Plus ca ma duc l solar si obtin un bronz care merge de minune cu culoarea parului
pinkkthing
Postat pe 14 Martie 2011 04:24
De la: kudika106892, la data 2011-03-13 19:34:48Am si eu o intrebare. Vreau sa ma ajutati cu niste sugestii. Vreau sa ma vopsesc si am probleme cu alegerea potrivita. Sunt satena natural (nici spre blond nici spre negru...undeva la mijloc) si am ochii verzi (deschisi) iar tenul undeva intre masliniu si alb... adica nu sunt alba alba la fata da nici creola nu pot sa spun ca sunt. Am fost vopsita pana acum numai cu nuantator si am fost roscata (deschis si inchis) castanie, diverse nuante de saten si chiar brunet. Ultima data am bagat vopsea si l-am adus undeva apropiat de nuanta mea naturala. Acum vreau sa ma vopsesc... sincer ma gandeam sa incerc si blond sa vad cum mi-ar sta dar imi surad si nuantele inchise, nu chiar brunet brunet dar un ciocolatiu.
Tinand cont de trasaturile mele ce credeti ca ar trebui sa fac?


Blond ar fi o schimbare radicala si un tratament dur pentru parul tau. Daca ai posibilitatea sa probezi o peruca, fa-o.
Eu as opta pentru o culoare inchisa in cazul tau. Nu cred ca blondul avantajeaza tenul masliniu.
Si, de cand lumea si pamntul, se zice ca ochii verzi sunt facuti pentru parul negru si ochii albastri pentru parul blond. :)
rashela
Postat pe 14 Martie 2011 04:33
brunet inchis spre rosu e bestial

[img]http://us.123rf.com/400wm/400/400/dpaint/dpaint0811/dpaint081100043/3900467-portrait-of-beautiful-sexy-brunette-girl-with-wind-in-hair.jpg[/img]

peste ce topicuri dau , dzeule...
rockk
Postat pe 14 Martie 2011 05:53
da? ...daca mai spune inca cineva asta..imi arunc cutia de vopsea la gunoi..iute,pana nu ma razgandesc
_oktober_
Postat pe 14 Martie 2011 07:55
De la: _oktober_, la data 2011-03-14 07:55:26da? ...daca mai spune inca cineva asta..imi arunc cutia de vopsea la gunoi..iute,pana nu ma razgandesc

'neatza octy gata si eu m-am razgandit nu ma mai vopsesc raman "naturela"
ipahebirowtnod
Postat pe 14 Martie 2011 08:05
De la: _oktober_, la data 2011-03-14 08:08:14Neata hapi
mie mi-a spus sotul ca nuanta de brunet spre rosu e o nuanta ft sexi...acum vine si rockk sa spuna asta ...daca mai aud odata...imi arunc saten inchisul direct la tomberon...aaa,cred ca la mine nu se pune nu am ochii verzi...inapoi cu vopseaua

mie nu mi-a zis nimeni nimic mai bine de fapt mint m-au complimentat ieri baietii la munca, deci cred ca nu e nev sa schimb culoarea parului
ipahebirowtnod
Postat pe 14 Martie 2011 08:10
Tu nu esti babuta ca mine..si nu trenuie sa acoperi alea trei fire albe revendicate de copii...fiecare are unul...plus sotul
Tu esti frumoasa oricum
_oktober_
Postat pe 14 Martie 2011 08:13
De la: _oktober_, la data 2011-03-14 08:13:59Tu nu esti babuta ca mine..si nu trenuie sa acoperi alea trei fire albe revendicate de copii...fiecare are unul...plus sotul
Tu esti frumoasa oricum

o da sa nu ma zic ca atunci cand eram mica vroiam sa ma fac blonda plus cica sa imi pun ochii albastrii
ipahebirowtnod
Postat pe 14 Martie 2011 08:18
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 12:08
De la: _oktober_, la data 2011-03-14 08:08:14Neata hapi
mie mi-a spus sotul ca nuanta de brunet spre rosu e o nuanta ft sexi...acum vine si rockk sa spuna asta ...daca mai aud odata...imi arunc saten inchisul direct la tomberon...aaa,cred ca la mine nu se pune nu am ochii verzi...inapoi cu vopseaua


dati cu vopsea fetele , fara mila :P e castaniu inchis de fapt spre rosu cand bate soarele se vede doar , asa ca mai aveti de invatat fetili :P

rockk
Postat pe 14 Martie 2011 12:13
De la: rockk, la data 2011-03-14 12:13:27
De la: _oktober_, la data 2011-03-14 08:08:14Neata hapi
mie mi-a spus sotul ca nuanta de brunet spre rosu e o nuanta ft sexi...acum vine si rockk sa spuna asta ...daca mai aud odata...imi arunc saten inchisul direct la tomberon...aaa,cred ca la mine nu se pune nu am ochii verzi...inapoi cu vopseaua


dati cu vopsea fetele , fara mila :P e castaniu inchis de fapt spre rosu cand bate soarele se vede doar , asa ca mai aveti de invatat fetili :P



bate soarele pe posterul din bucatarie rockk?
_oktober_
Postat pe 14 Martie 2011 12:17
De la: rockk, la data 2011-03-14 12:13:27
De la: _oktober_, la data 2011-03-14 08:08:14Neata hapi
mie mi-a spus sotul ca nuanta de brunet spre rosu e o nuanta ft sexi...acum vine si rockk sa spuna asta ...daca mai aud odata...imi arunc saten inchisul direct la tomberon...aaa,cred ca la mine nu se pune nu am ochii verzi...inapoi cu vopseaua


dati cu vopsea fetele , fara mila :P e castaniu inchis de fapt spre rosu cand bate soarele se vede doar , asa ca mai aveti de invatat fetili :P


mai la mn s evede roscat la soare deci gata renunt sunt "naturela" ce mai trebuie sa fac care este urmatorul pas ?
ipahebirowtnod
Postat pe 14 Martie 2011 12:24
De la: _oktober_, la data 2011-03-14 12:17:07
De la: rockk, la data 2011-03-14 12:13:27
De la: _oktober_, la data 2011-03-14 08:08:14Neata hapi
mie mi-a spus sotul ca nuanta de brunet spre rosu e o nuanta ft sexi...acum vine si rockk sa spuna asta ...daca mai aud odata...imi arunc saten inchisul direct la tomberon...aaa,cred ca la mine nu se pune nu am ochii verzi...inapoi cu vopseaua


dati cu vopsea fetele , fara mila :P e castaniu inchis de fapt spre rosu cand bate soarele se vede doar , asa ca mai aveti de invatat fetili :P



bate soarele pe posterul din bucatarie rockk?

stii eu cred ca de vina este luna
ipahebirowtnod
Postat pe 14 Martie 2011 12:25
poate ar fi bine sa le incerci pe toate ...in timp...
kudika_940220
Postat pe 31 Octombrie 2013 16:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
surpriza sexy de halloween pentru el 1 De la: kisulea01 10 Octombrie 2012 20:51
help mee!!! 20 De la: valy90 13 Decembrie 2010 12:15
nuantator peste nuantator ... help! 3 De la: Alina1842 22 Februarie 2011 18:52
UNGHII FALSE-GENE FALSE 1 De la: unghii_false_gene_false 7 August 2010 11:01
Am o problema ce nu mai scap de ea! 10 De la: lilianne 17 Noiembrie 2011 18:21