Setari Cookie-uri

Anticonceptionalele

buna fetelor. am si eu o problema....... am luat anticonceptionale yasmin timp de 2 luni....acum o luna am incetat sa le mai iau. mentionez ca sunt de 4 ani cu prietenul meu si nu ne am protejat niciodata. (nu isi da drumul in mine). acum ca am oprit ancticonceptionalele...a trecut o luna .si menstruatia trebuia sa mi vina de 4 zile.... este posibil ca aceste anticonceptionale sa fi dereglat ceva.....sau sa fiu insarcinata? (am citit pe net ca dupa ce le intrerupi poti ramane foarte usor sau foarte greu:| toti au pareri diferite
)
candy_girl
Postat pe 28 Martie 2011 13:20
Off !! Uff !!
machiajtatuaj
Postat pe 28 Martie 2011 16:46
dupa 4 ani de vrajeli.. poate tot te prinde, pilulele modifica la un nivel personal aparitia menstruatiei, mai asteapta cateva zile, oricum daca ai ramas, e gata.
felixcat
Postat pe 29 Martie 2011 09:22
De la: candy_girl, la data 2011-03-28 13:20:46buna fetelor. am si eu o problema....... am luat anticonceptionale yasmin timp de 2 luni....acum o luna am incetat sa le mai iau. mentionez ca sunt de 4 ani cu prietenul meu si nu ne am protejat niciodata. (nu isi da drumul in mine). acum ca am oprit ancticonceptionalele...a trecut o luna .si menstruatia trebuia sa mi vina de 4 zile.... este posibil ca aceste anticonceptionale sa fi dereglat ceva.....sau sa fiu insarcinata? (am citit pe net ca dupa ce le intrerupi poti ramane foarte usor sau foarte greu:| toti au pareri diferite
)


Da, poate intarzia datorita intreruperii anticonceptionalelor dar e posibil sa fi ramas si insarcinata. Why not?
mimi_ca29
Postat pe 29 Martie 2011 09:34
Este normal ca dupa intreruperea anticonceptionalelor sa ai o astfel de intarziere. Dupa cum probabil ai observat tiparul (momentul si durata) ciclului menstrual s-a schimbat in momentul in care le-ai luat prima oara ,si acum se va schimba din nou pentru ca nu mai primesti adaosul de estrogen si progesteron si pilula.
Daca prietenul tau a fost la fel de grijuliu ca inainte ,sansele de a ramane gravida sunt aceleasi ca si inainte. Totusi ,pe viitor ,gasiti o metoda reala contraceptiva.
Smokey
Postat pe 5 Aprilie 2011 13:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce s`a intamplat !!!! 108 De la: ionelaela 15 Septembrie 2009 00:30
aventura sau mai mult? 15 De la: amy_mars1992 26 Noiembrie 2011 19:48
Prietenul meu vrea sa facem dragoste prea des??? 56 De la: fatuk_me 28 Iulie 2009 00:55
Asa ceva nu s-a mai vazut pana acum! 30 De la: miss_darine 9 Octombrie 2011 22:32
cele mai bune anticonceptionale care ar fi din experinat voastra? 1 De la: kudika006098 24 Mai 2009 18:06