Setari Cookie-uri

legaturi bolnavicioase

Am inceput cu acest lucru pentru ca am vazut filmul acum cateva zile si acest lucru m-a facut sa imi dau seama ca trebuie sa aflu parerile voastre….deoarece nu am cu cine sa vorbesc……nu pot spune nimaniu cunoscut.

Ok…sa incepem cu inceputul! Mama mea l-a cunoscut pe tatal meu in timp ce acesta era casatorit si avea un baietel de 4 anisori. Sau vazut s-au placut si au petrecut un an jumate impreuna, timp in care am rezultat eu….Tata a vrut sa divorteze de nevasta dar tocmai aflase ca si aceasta era insarcinata….astfel acesta a decis sa nu renunte la doi copii ci la unul..adica eu (cam neastamparat taticul asta al meu…stiu). Bine, este impropriu zis sa renunte deoarece el a avut grija sa nu-mi lipseasca nimic sit imp de 22 de ani, varsta mea el mi-a fost mereu alaturi.

Si acum sa trecem la partea esentiala a problemei…..timpul a trecut, iar tatal meu nu le-a zis niciodata celor 2 fratiori ai mei de existenta mea. In luna ianuarie anul acesta ma plictiseam pe facebook si am cautat la ‘MISTO” pe unul din ei…eu stiam cum ii cheama de la tata. Si surpriza….am gasit vreo 70 de personae cu acelasi nume….cam imposibil de gasit aveend in vedere ca nu stiam cum arata sau daca acestia au pagina de facebook. In fine….am dat add la 2 persoane, iar dupa jumatate de ora unul imi raspunde cererii si ma intreaba ce fac si spera sa nu fim frati…)))….i-am zis ca nu se stie niciodata…..In momentul in care i-am cerut detalii despre numele tatalui si altele…acesta era stupefiat de unde cunosc atatea detalii , iar eu nu am mai ocolit-o si i-am spus frans in fata ca sunt soar lui….Am facut schimb de id-uri si am vb ore intregi pe internet si zile intregi ( el fiind plecat in spania)…cu web, microfon tot ce trebuie.

Buuunnn……dupa cateva zile in care nu am mai vorbit si nu stiam ce se intamplase, am vorbit din nou cu el sip area mult mai retinut si suparat. L-am intrebat daca e bine, daca a patit ceva…..mi-a raspuns ca are o mare problema…..Ca s-a indragostit de mine si ca nu ma poate privi ca pe o sora……la inceput am ras, am zis ca poate e normal sa fie asa deoarece nu ne-am vazut sic and o fi sa fim fata in fata sentimentele o sa se schimbe….el 26 de ani nu a stiut ca are o sora….nu era obisnuit cu ideea….Trebuie sa specific ca eu am prieten de 2 ani de zile si ne iubim foarte mult…de ce v-am spus asta? Deoarece cu toate acestea cred ca si eu simt ceva petru fratiorul meu. El vrea sa vina peste o luna in tara sa ma cunoasca si mi-e frica de ceea ce se poate intampla, deoarece el déjà si-a schimbat modul de a vb cu mine….e ca si cum as fi iubita lui…..mi-a zis asta e, ce vrei sa fac sa ma ascund, asta simt asta iti spun

Am ceva timp decand am evitat sa mai vorbesc cu el….defapt nu am evitat…sa nu fiu mincinoasa ))) doar sunt ocupata cu licenta fiind anul 3, pentru ca altfel as fi stat sigur alte multe ore sa vb cu el….si mi-e drag…tare….ce sa fac? Ce se va intampla?

De curand m-a chemat macar pt o saptamana la el…..dar am sa astept sa vina el in tara

Un sfat?????????????????????? Am nevoie…nu pot vb cu prietenii despre asta…..
kudika8425
Postat pe 6 Aprilie 2011 00:01

Ciar esti sigura ca e fratele tau???
Valy90
Postat pe 6 Aprilie 2011 00:08
De la: Valy90, la data 2011-04-06 00:08:20
Ciar esti sigura ca e fratele tau???


Chiar*
Valy90
Postat pe 6 Aprilie 2011 00:09
De la: kudika381587, la data 2011-04-06 00:01:13
Un sfat?????????????????????? Am nevoie…nu pot vb cu prietenii despre asta…..


Si totusi, concret, ce vrei ?
In cazul in care povestea ta este reala si nu esti acelasi user prapadit de se plictiseste tare pe aici, atunci stii foarte bine ce trebuie sa faci. Orice om sanatos la cap stie ce trebuie sa faca.

Asadar, totusi, ce vrei?
rashela
Postat pe 6 Aprilie 2011 00:29
De la: rashela, la data 2011-04-06 00:29:17
De la: kudika381587, la data 2011-04-06 00:01:13
Un sfat?????????????????????? Am nevoie…nu pot vb cu prietenii despre asta…..


Si totusi, concret, ce vrei ?
In cazul in care povestea ta este reala si nu esti acelasi user prapadit de se plictiseste tare pe aici, atunci stii foarte bine ce trebuie sa faci. Orice om sanatos la cap stie ce trebuie sa faca.

Asadar, totusi, ce vrei?


cred ca vrea sa spuna ca a vazut filmul
mitura
Postat pe 6 Aprilie 2011 00:31
Sa-ti spun ce cred eu. Si putin imi pasa daca iti convine sau nu.
Ai vazut filmul, asta da. Ai un alt cont pe kudika, stii bine cum merg lucrurile pe aici, ce subiecte starnesc reactii si ce subiecte mor in fasa, asa ca, ce ti-ai zis: "Ia sa le dau eu alora de pe kudika ceva de rumegat ca s-au plictisit."
Oricum ar fi, numai o minte bolnava poate naste asemenea subiecte.
rashela
Postat pe 6 Aprilie 2011 00:38
Fantezii cu incest....vai tu pitzi ce marfa esti
Inca o mandra care crede ca universul graviteaza in jurul propriei ei gaurici
Iti recomand o lobotomie, si asa capusorul ala din cate vad este doar ca sa nu-ti ploua in gat
The_Exile
Postat pe 6 Aprilie 2011 03:57
De la: Tharr, la data 2011-04-06 03:57:41Fantezii cu incest....vai tu pitzi ce marfa esti
Inca o mandra care crede ca universul graviteaza in jurul propriei ei gaurici
Iti recomand o lobotomie, si asa capusorul ala din cate vad este doar ca sa nu-ti ploua in gat


ce in forta ti-ai inceput ziua!
Neata, Tharr!
vitamina_c
Postat pe 6 Aprilie 2011 08:51
Mie imi place asta "Trebuie sa specific ca eu am prieten de 2 ani de zile si ne iubim foarte mult…de ce v-am spus asta? Deoarece cu toate acestea cred ca si eu simt ceva petru fratiorul meu. " Inca un topic aruncat la plictiseala....
Barbie30_
Postat pe 6 Aprilie 2011 10:10
Imaginati-va ca sunteti intr-o situatie, hai s-o numim imorala. Nu neaparat ca cea inventata aici, dar o situatie in care stiti ca strainii v-ar judeca. Pentru ca STITI asta, STITI ca nu-i bine, chiar daca individa asta face pe blonda: vai tu, ce parere aveti daca ma iubesc cu fratele?
In fine, revenim.
Cui spuneti ce va sta pe suflet? Nu celui mai bun prieten? Chiar te duci la un neica nimeni si-i spui ca ai omorat un om, ce sa faci? Te duci la cel mai apropiat suflet de al tau, la mama, la tata, la naiba sa-i ia, fiecare cu cine imparte perna (cu ursuletul de plus :) ). Si, daca n-ai nimic din toate astea, te duci, Doamne iarta-ma la preot si te spovedesti.

"nu pot spune nimanui cunoscut"
"nu pot vorbi cu prietenii despre asa ceva"

Hai, nu zau! Sa i-o spui lui mutu cotzoharlo!
rashela
Postat pe 6 Aprilie 2011 10:21
in primul rand povestea e cat se poate de reala....cum sa ma duc la mama sa-i spun asa ceva? sa-i spun iubitului? ce ar crede...doar aveam nevoie de o parere de la persoane necunoscute pt a-mi da seama daca sunt plecat putin)))) sau ....sau nu stiu....oricum din cate am observat nimeni nu a fost destul de ingaduitor sa-si dea cu parerea la problema in cauza....sau poate nu exista o parere, oricum pentru mine situatia e destul de delicata....nu e de ras...poate de plans da.....si chiar imi iubesc prietenul cu adevarat--comentariului de mai sus....asa ca daca crede-ti ca ma puteti consola in vreun fel faceti-o ,daca nu mergeti la alti forumisti si adresati-le comenturi care sa va scoata in evidenta.....la mine chiar e o problema....
ps: peste 2 saptamani vine in tara si e foarte entuziasmat........
kudika8425
Postat pe 7 Aprilie 2011 23:52
De la: kudika8425, la data 2011-04-07 23:52:42in primul rand povestea e cat se poate de reala....cum sa ma duc la mama sa-i spun asa ceva? sa-i spun iubitului? ce ar crede...doar aveam nevoie de o parere de la persoane necunoscute pt a-mi da seama daca sunt plecat putin)))) sau ....sau nu stiu....oricum din cate am observat nimeni nu a fost destul de ingaduitor sa-si dea cu parerea la problema in cauza....sau poate nu exista o parere, oricum pentru mine situatia e destul de delicata....nu e de ras...poate de plans da.....si chiar imi iubesc prietenul cu adevarat--comentariului de mai sus....asa ca daca crede-ti ca ma puteti consola in vreun fel faceti-o ,daca nu mergeti la alti forumisti si adresati-le comenturi care sa va scoata in evidenta.....la mine chiar e o problema....
ps: peste 2 saptamani vine in tara si e foarte entuziasmat........


Ce-ar fi sa mergi tu pe alte forumuri, aici majoritatea nu mai inghite povesti de genul celei pe care incerci sa ne-o vari tu pe gat.

Si, in general, despre o femeie se spune ca ar fi "plecata" nu "plecat". Sau pana la urma esti barbat si gura pacatosului, adevar graieste?

Consoleaza-te singura.
rashela
Postat pe 8 Aprilie 2011 00:36
De la: kudika8425, la data 2011-04-07 23:52:42in primul rand povestea e cat se poate de reala....cum sa ma duc la mama sa-i spun asa ceva? sa-i spun iubitului? ce ar crede...doar aveam nevoie de o parere de la persoane necunoscute pt a-mi da seama daca sunt plecat putin)))) sau ....sau nu stiu....oricum din cate am observat nimeni nu a fost destul de ingaduitor sa-si dea cu parerea la problema in cauza....sau poate nu exista o parere, oricum pentru mine situatia e destul de delicata....nu e de ras...poate de plans da.....si chiar imi iubesc prietenul cu adevarat--comentariului de mai sus....asa ca daca crede-ti ca ma puteti consola in vreun fel faceti-o ,daca nu mergeti la alti forumisti si adresati-le comenturi care sa va scoata in evidenta.....la mine chiar e o problema....
ps: peste 2 saptamani vine in tara si e foarte entuziasmat........


Ce-ai vrea sa-ti spunem? Poti sa incepi o relatie si cu el si sa va tavaliti pana la adanci batraneti....Iti dai seama cat de penibil esti?
Barbie30_
Postat pe 8 Aprilie 2011 01:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de sfat 14 De la: kudika_956270 24 Februarie 2014 20:25
vopsire 2 De la: doi_ochi_caprui 25 Septembrie 2011 13:40
Ceai negru si verde 20 De la: kudika196886 14 Martie 2012 07:42
Un Sfat va rog! 10 De la: IoanaSi 19 Septembrie 2015 21:28
confuza..iubesc?daca da pe cine?... 31 De la: kudika472899 28 Noiembrie 2012 09:58