Setari Cookie-uri

Sa-l las sa fuga, sau sa fac mai multe pentru el?

Am avut o relatie care a durat un an, si s-a terminat foarte prost. Nu m-a inselat si nimic de genu, ci pur si simplu s-a trezit intr-o dimineata si mi-a zis ca s-a terminat, fara motive, fara nimic...A trecut un an jumatate de atunci, si acum ma simt bine..Plecata fiind in alta tara pentru studii, am cunoscut un german, care, pot spune ca fost primul dupa fostul care m-a facut sa vreau sa fiu cu el..Problema e ca inainte sa ajunga si el aici, se despartise de iubita lui cu care a stat 3 ani: tipa l-a inselat! Am vorbit deschis despre lucrurile astea, pentru ca avem incredere unul in altul, si a fost bine, chiar prea bine primele 2-3 saptamani, dar dintr-o data s-a schimbat mult..si am vorbit si despre asta, dar ii este frica..frica pentru ca tine prea mult la mine si prea dintr-o data. Si mi-a dat drumu, m-a dat deoparte din viata lui pentru ca prefera sa fuga, decat sa-mi faca rau...
Ce ar trebui sa fac? as vrea sa-l ajut si sa fiu langa el, pentru ca cred ca e o persoana care merita, ..Dar in acelasi timp, ma intreb daca nu e mai bine pentru amandoi sa o lasam asa, si sa o terminam...
irina_zgatia
Postat pe 9 Aprilie 2011 10:53
De la: irina_zgatia, la data 2011-04-09 10:53:55Am avut o relatie care a durat un an, si s-a terminat foarte prost. Nu m-a inselat si nimic de genu, ci pur si simplu s-a trezit intr-o dimineata si mi-a zis ca s-a terminat, fara motive, fara nimic...A trecut un an jumatate de atunci, si acum ma simt bine..Plecata fiind in alta tara pentru studii, am cunoscut un german, care, pot spune ca fost primul dupa fostul care m-a facut sa vreau sa fiu cu el..Problema e ca inainte sa ajunga si el aici, se despartise de iubita lui cu care a stat 3 ani: tipa l-a inselat! Am vorbit deschis despre lucrurile astea, pentru ca avem incredere unul in altul, si a fost bine, chiar prea bine primele 2-3 saptamani, dar dintr-o data s-a schimbat mult..si am vorbit si despre asta, dar ii este frica..frica pentru ca tine prea mult la mine si prea dintr-o data. Si mi-a dat drumu, m-a dat deoparte din viata lui pentru ca prefera sa fuga, decat sa-mi faca rau...
Ce ar trebui sa fac? as vrea sa-l ajut si sa fiu langa el, pentru ca cred ca e o persoana care merita, ..Dar in acelasi timp, ma intreb daca nu e mai bine pentru amandoi sa o lasam asa, si sa o terminam...



Prefera sa fuga decat sa-ti faca rau? Ce rau sa-ti faca daca "te iubeste prea mult" ?
Barbie30_
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:47
De la: irina_zgatia, la data 2011-04-09 10:53:55Am avut o relatie care a durat un an, si s-a terminat foarte prost. Nu m-a inselat si nimic de genu, ci pur si simplu s-a trezit intr-o dimineata si mi-a zis ca s-a terminat, fara motive, fara nimic...A trecut un an jumatate de atunci, si acum ma simt bine..Plecata fiind in alta tara pentru studii, am cunoscut un german, care, pot spune ca fost primul dupa fostul care m-a facut sa vreau sa fiu cu el..Problema e ca inainte sa ajunga si el aici, se despartise de iubita lui cu care a stat 3 ani: tipa l-a inselat! Am vorbit deschis despre lucrurile astea, pentru ca avem incredere unul in altul, si a fost bine, chiar prea bine primele 2-3 saptamani, dar dintr-o data s-a schimbat mult..si am vorbit si despre asta, dar ii este frica..frica pentru ca tine prea mult la mine si prea dintr-o data. Si mi-a dat drumu, m-a dat deoparte din viata lui pentru ca prefera sa fuga, decat sa-mi faca rau...
Ce ar trebui sa fac? as vrea sa-l ajut si sa fiu langa el, pentru ca cred ca e o persoana care merita, ..Dar in acelasi timp, ma intreb daca nu e mai bine pentru amandoi sa o lasam asa, si sa o terminam...


Cine iubeste se intoarce intotdeauna inapoi,chiar daca fuge.Cand iubesti nu poti renunta la omul iubit.
calatoarea
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:51
Vai, am auzit fraza asta de atatea ori Te iubeste pe naiba! Lasa-l, fata in pace ca s-a plictisit de tine!
mimi_ca29
Postat pe 9 Aprilie 2011 12:07
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-09 12:07:09Vai, am auzit fraza asta de atatea ori Te iubeste pe naiba! Lasa-l, fata in pace ca s-a plictisit de tine!


Scurt si cuprinzator Eu am zis sa o iau prin invaluire ca ea asa e obisnuita
Barbie30_
Postat pe 9 Aprilie 2011 12:08
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-09 12:07:09Vai, am auzit fraza asta de atatea ori Te iubeste pe naiba! Lasa-l, fata in pace ca s-a plictisit de tine!


chiar atat de plictisitoare sa fie?
battleofwits
Postat pe 9 Aprilie 2011 19:28
De la: irina_zgatia, la data 2011-04-09 10:53:55
Ce ar trebui sa fac? as vrea sa-l ajut si sa fiu langa el, pentru ca cred ca e o persoana care merita, ..Dar in acelasi timp, ma intreb daca nu e mai bine pentru amandoi sa o lasam asa, si sa o terminam...


Eu l-as lasa. Nu neaparat pentru ca mi-a spus-o el, desi e un motiv foarte bun si asta ci pentru ca, in conditiile in care unul fuge si altul trage de el, incepe balamucul. Cand cineva nu stie ce vrea, in niciun caz tocmai cel de care fuge, ii va arata calea. Daca va gasi raspunsul, t eva cauta. Daca nu, nu. Lasa usa deschisa o perioada si atat. Da-ti un termen rezonabil, dupa care vezi-ti de viata ta.
rashela
Postat pe 9 Aprilie 2011 20:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Revenire 6 De la: kudika_11013 31 Ianuarie 2016 18:40
Copil foarte plangacios 7 De la: lucignola 30 Mai 2014 23:46
ma m indragostit de cel mai bun prieten al sotului meu 125 De la: Thais13 1 Decembrie 2011 20:08
Buna, vreau un sfat sincer 67 De la: nadasurf 21 Iulie 2010 10:07
Buna 5 De la: Merishoor 28 Septembrie 2012 21:08