Setari Cookie-uri

Buna!

Am 21 de anisi sunt virgina ma simt stinjenita rusinata.Nu am avut niciodata un iubit mereu am fost si sunt Singura. Mai inainte nici nu ma gindeam, nici nu ma afecta, ba chiar eram mindra, ca sunt singura Da invatatul e cel mai bun lucru dar trebuia si sa ma distez timpul a trecut dar totusi mai pot schimba CEvaa.
Cel mai mult sufer ca sunt singurica , am nevoie foarte mare de Imbatisarii , Incurajarii , de un Barbat caruia sa ii impartasesc toate emotiile , sentimentele, dorintele, cea ce gindesc, sa ma ajute .....,Dar pacat visez ceva de ce nu am parte nu ma pot bucura de atentia unui barbat . Stau si ma intreb Oare sunt atit de timida si nu am calitatile care sa ii atraga pe barbatii sa ma observe . DE CE ? Nu mai pot continua asa .
Timp de 1 an mi-am facut mai multe profiluri pe diverse site-uri de cunostiinte,intilniri, eram desperata sa intilnesc pe cineva, dar am inteles ca internetul e doar o iluzie si mi-am zis ca trebuie sa ma ancorez in realitate. Am nevoie de cineva care sa ma protejeze sa aiba grija de mine si eu de el, sa ma IUbeasca, dar nu gasesc pe nimeni si doare foarte tareee.Va rog sa ma ajutati ?
kudika_927560
Postat pe 13 Iulie 2013 01:00
pune baza pe invatatura pt ca in viitor sa fii o femeie pe picioarele tale !Nu te jena ca esti virgina fii mandra si ai tot timpul in fata pt a-ti gasi pe cineva esti inca o copila iar daca ai realizat ca internetul este doar o iluzie in a-ti gasi perechea eu te sfatuiesc sa ramai la aceasta concluzie.Pune baza pe carte ca de restul vei avea timp si va veni totul de la sine la un moment dat.
kudika_23018
Postat pe 13 Iulie 2013 01:39
stai linistita ca nu pierzi nimic ,sau poate ai nevoie de niste dureri de cap.Termina deocamdata ce ai inceput pana acum si apoi mai vezi tu ce rasare la interval!
Titanika
Postat pe 13 Iulie 2013 08:58
De la: kudika_927560, la data 2013-07-13 01:00:06 Am 21 de anisi sunt virgina ma simt stinjenita rusinata.Nu am avut niciodata un iubit mereu am fost si sunt Singura. Mai inainte nici nu ma gindeam, nici nu ma afecta, ba chiar eram mindra, ca sunt singura Da invatatul e cel mai bun lucru dar trebuia si sa ma distez timpul a trecut dar totusi mai pot schimba CEvaa.
Cel mai mult sufer ca sunt singurica , am nevoie foarte mare de Imbatisarii , Incurajarii , de un Barbat caruia sa ii impartasesc toate emotiile , sentimentele, dorintele, cea ce gindesc, sa ma ajute .....,Dar pacat visez ceva de ce nu am parte nu ma pot bucura de atentia unui barbat . Stau si ma intreb Oare sunt atit de timida si nu am calitatile care sa ii atraga pe barbatii sa ma observe . DE CE ? Nu mai pot continua asa .
Timp de 1 an mi-am facut mai multe profiluri pe diverse site-uri de cunostiinte,intilniri, eram desperata sa intilnesc pe cineva, dar am inteles ca internetul e doar o iluzie si mi-am zis ca trebuie sa ma ancorez in realitate. Am nevoie de cineva care sa ma protejeze sa aiba grija de mine si eu de el, sa ma IUbeasca, dar nu gasesc pe nimeni si doare foarte tareee.Va rog sa ma ajutati ?



De ce te simti stanjenita,draga mea??Nu exista motive,faptul ca esti inca virgina este laudabil pentru o tanara,in conditiile existentei unei lumi debusolate si a unei vieti dezechilibrate in randul tinerilor!!!Renunta la aceasta stare,impune-ti aceasta!!!

Referitor la intentia ta,aceea de a socializa in mediul virtual,este adevarat ,nu este o decizie buna,caci virtualul nu poate ajuta o tanara care doreste frumosul in viata ei,dimpotriva,distruge si suportul de baza!!!

Nu dai prea multe detalii legate de statutul tau,presupun ca te afli intr-o evolutie profesionala,daca da,continua acest drum,formeaza-te pentru a deveni puternica si independenta!Viata amoroasa are debutul ei,specific fiecarei persoane,va veni si ziua ta,cand il vei intalni pe cel visat,dorit!!!Iti inteleg nevoia de iubire,este fireasca,nu trebuie sa-ti fie jena sa o marturisesti,esti om,si pentru aceasta incearca sa iesi in mediul real,nu in cel virtual!!!Ai prieteni???Prin intermediul acestora poti cunoaste alte persoane!!!Singuratatea este inamicul omului,iar timiditatea ta te va tine pe loc!!!Nu cauta barbatul,ci prietenia unui barbat,aceasta se obtine greu,dupa care poti trece la relatia de iubire!!!Iesi din virtual,nu in acesta vei gasi ceea ce cauti!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Iulie 2013 09:39
Banuiesc ca esti SPECIALA si atunci barbatul din viata ta va sosi la timpul potrivit.El va sti sa fie tandru bun si intelept asa cum il visezi tu.Cind il vei vedea vei sti .....ai rabdare nu te grabi.Pentru moment invatatura ar trebui sa fie pe primul plan.Lupta sa fi independenta si puternica.Barbatul care iti este destinat te va aprecia pentru asta.Incerca pe cit posibil sa ti pastrezi echilibrul interior si sa observi cit de frumoasa este viata.....Te ai plimbat vreodata dimineata la primele ore intr o zi insorita de vara ca sa observi cum se trezeste natura din leaganul noptii ???...incearca....
kudika_25414
Postat pe 12 August 2013 19:41
te crezi prea batrana? de ce te grabesti? la momentul potrivit se va ivi si un baiat.
krizantema
Postat pe 12 August 2013 22:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Atitidunea fata de divort 3 De la: Claraentias 8 Decembrie 2012 19:40
De ce se spune ca femeile nu se pricep sa faca bani? 55 De la: lilian77 5 Octombrie 2012 08:46
CEDEZ CONTRACT INCHIRIERE SALON NUNTA 9 oct 2010 1 De la: Myrac_s 2 Septembrie 2010 14:23
Ajutor colon cu sange... 17 De la: healthy001005 9 Aprilie 2014 10:17
intrebare 10 De la: kudika480297 17 August 2012 09:32