Setari Cookie-uri

Va rog un mic ajutor

Se numeste Doina Colibaba, are 58 ani. E nevazatoare, bolnava de cancer faza terminala, si in august 2010 i a fost incendiata locuinta. In mare s-a facut, dar nu mai ajung bani pentru materiale pt finalizare interior si exterior.Daca poate fi ajutata cu materiale de finisat interior exterior, se pot trimite donatii la adresa str Podurilor nr 10, sau ajutor banesc prin cont bancar R037 RZBR 0000 0100 1149 9322. Pentru a dovedi cele spuse, documente va pot oferi prin email suflet_zbuciumat53@yahoo.com sau detalii la telefon 0740843192 Va multumesc din suflet.Stiu ca vor fi unele comentarii in care se vor spune ca nu e adevarat, dar se poate dovedi prin acte , la locul faptei, sau chiar la primaria locala. Scuzati-ma de deranjul facut cerandu-va un mic ajutor. Pentru ea conteaza enorm
Ioana_Cautis
Postat pe 14 Aprilie 2011 11:01
Buna din nou. Despre ajutorul cerut celor cu inima buna pot sa v-a spun ca nu exista asemenea persoane. Oriunde am incercat sa apelam la un ajutor , nu l-am gasit. Dar " noutatea" daca pot spune asa e ca doamna in cauza a decedat, bineinteles ca nu s-a mai facut nimic la locuinta ca nu au mai avut bani, iar acum s-au facut alte imprumuturi pentru a face o imormantare crestineasca . De acum doar Dumnezeu v-a avea grija ca copii sa poata termina singuri prin forte proprii finisarea macar interioara, dar materialele sunt scumpe, si nu mai au nici un ban. Cel mai mic copil e elev in clasa a XI. Bineinteles ca acum sunt orfani si de mama dupa ce tatal lor a decedat cu 11 ani in urma. Dar asta e viata. cine are noroc de mic v-a avea permanent noroc, iar cel ce se naste fara noroc...
Ioana_Cautis
Postat pe 2 Iunie 2011 10:13
De la: Ioana_Cautis, la data 2011-06-02 10:13:31Buna din nou. Despre ajutorul cerut celor cu inima buna pot sa v-a spun ca nu exista asemenea persoane. Oriunde am incercat sa apelam la un ajutor , nu l-am gasit. Dar " noutatea" daca pot spune asa e ca doamna in cauza a decedat, bineinteles ca nu s-a mai facut nimic la locuinta ca nu au mai avut bani, iar acum s-au facut alte imprumuturi pentru a face o imormantare crestineasca . De acum doar Dumnezeu v-a avea grija ca copii sa poata termina singuri prin forte proprii finisarea macar interioara, dar materialele sunt scumpe, si nu mai au nici un ban. Cel mai mic copil e elev in clasa a XI. Bineinteles ca acum sunt orfani si de mama dupa ce tatal lor a decedat cu 11 ani in urma. Dar asta e viata. cine are noroc de mic v-a avea permanent noroc, iar cel ce se naste fara noroc...
Pustoaica norocu-i cum si-l face omu iar cersitoria n-a ajutat pe nimeni doar foloseste escrocilor......asa ca invata sa traiesti cu demnitate nu precum ......TIGANII !!!
cristinxxx
Postat pe 2 Iunie 2011 10:54
Este o vorba... cere si ti se va da, bate si ti se va deschide. Nu s-a cerut nimic pentru distractii, ci pentru un real ajutor, dovezi sunt si in acte si la primaria locala, iar norocul nu este cum ti l faci, deoarece daca nu este nimeni sa te ajute, degeaba ai vise si sperante. Un adolescent , in cazul de mai sus nu poate sa se descurce fara ajutor, ci, doar luand-o pe cai gresite. Oricum fata a trecut in clasa a XI, si incearca sa se descurce din pensia de urmas de 350 lei. La locuinta nu mai fac nimic ca nu mai au cu ce. Si nu pentru mine era nevoie ci pentru colega mea de clasa. Pe aceasta cale am incercat sa o ajut cum pot, dar cred ca nu m am adresat unde trebuia. Inca odata cer scuze daca am indraznit sa deranjez cu ceva pe cineva
Ioana_Cautis
Postat pe 9 Septembrie 2011 20:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
glaucom 1 De la: healthy000368 7 Martie 2011 12:46
Pentru cresterea si redobandirea fermitatii sanilor 2 De la: 97468 14 Martie 2014 23:03
Alcolismul 6 De la: nocturnalia 4 Mai 2009 08:37
Hernie hiatala! 2 De la: one_size 30 Mai 2010 11:14
testul papa nicolau 46 De la: kudika365084 8 Februarie 2011 21:28