Setari Cookie-uri

Am gresit, cand am iertat?

Salutare, sunt destul de noua pe acest forum, insa m-am hotarat sa impartasesc si eu cateva trairi din viata mea, din prezent, ceea ce ma cam framanta...uneori.Pe scurt, sunt casatorita de aproape un an, dar ne cunoastem de vreo 8 ani, insa am facut acest pas destul de...greu, in acest timp am avut destule incercari, anume: a trebuit sa stam o perioada separati, pentru ca am fost plecata o perioada din tara, iar in acea perioada destul de grea pentru amandoi, el mi-a gresit, cunoscand o tipa...In fine, nu a fost ceva serios, pe o perioada scurta de timp, in care eu aflasem, si nemaidorind sa continuam relatia, am zis sa-l las sa-si continuie relatia proaspata.L-am anuntat ca nu ma mai intorc acasa ( noi locuiam de pe atunci impreuna, in acest timp eu munceam si trimiteam bani acasa, pentru renovarea casei).Deci am zis STOP, vedem cum facem, si ne vedem fiecare de treaba lui, insa...el a facut in asa fel incat am venit acasa, si...cerandu-mi iertare in genunchi chiar, l-am iertat, am ramas acasa, am mai avut ceva deranjamente din partea acelei fete o perioada, cautandu-l, dandu-i sms- uri, etc.El mi-a spus ca nu a fost nimic, s-au vazut de trei ori, dar ca nu s-au culcat... In fine, am iertat, pentru ca l-am iubit enorm, si il iubesc...
Voi ce ati fi facut, daca ati fi fost in locul meu? Am gresit iertandu-l?Nu mi-a mai dat motiv de indoiala, insa stiu si eu!...majoritatea spun ca o data facand asta, o s-o mai faca pe viitor.
Va pup!
corneliaP
Postat pe 15 Aprilie 2011 21:05
da' tu ai fost cuminte cat ai fost plecata?
geo_refinantat
Postat pe 15 Aprilie 2011 21:15
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-15 21:15:32da' tu ai fost cuminte cat ai fost plecata?

devii obraznic de curios! normal ca a fost!
bemm
Postat pe 15 Aprilie 2011 21:22
Da...eu am fost cuminte si doar cu gandul la el, insa nu vreau sa fiu ipocrita sa nu recunosc ca atunci cand am aflat si l-am simtit in primul rand ca este altfel cu mine, rece, distant...am inceput si eu sa conversez cu cineva, pe net si la telefon, fara sa ne vedem insa niciodata, deoarece nu am vrut eu, si eram destul de departe ca si distanta...dar in primul rand, nu am putut nici macar atunci cand stiam sigur ce se intampla cu el...Am asteptat sa treaca timpul, l-am asteptat pe el, chiar si asa...pentru ca pe el il iubeam...Aveam curtezani si eu, mereu am avut, insa nu am putut sa fac nimic, nici macar atunci cand m-a ranit, si crede-ma ca m-a ranit foarte tare.
Asta este, insa nu regret, doar ca mi-e teama sa nu ma mai raneasca vreodata...
corneliaP
Postat pe 15 Aprilie 2011 21:23
De la: corneliaP, la data 2011-04-15 21:23:09Da...eu am fost cuminte si doar cu gandul la el, insa nu vreau sa fiu ipocrita sa nu recunosc ca atunci cand am aflat si l-am simtit in primul rand ca este altfel cu mine, rece, distant...am inceput si eu sa conversez cu cineva, pe net si la telefon, fara sa ne vedem insa niciodata, deoarece nu am vrut eu, si eram destul de departe ca si distanta...dar in primul rand, nu am putut nici macar atunci cand stiam sigur ce se intampla cu el...Am asteptat sa treaca timpul, l-am asteptat pe el, chiar si asa...pentru ca pe el il iubeam...Aveam curtezani si eu, mereu am avut, insa nu am putut sa fac nimic, nici macar atunci cand m-a ranit, si crede-ma ca m-a ranit foarte tare.
Asta este, insa nu regret, doar ca mi-e teama sa nu ma mai raneasca vreodata...


daca el te-a crezut ca n-a fost nimic intre tine si ala de vorbeai cu el, tu de ce nu-l crezi?
geo_refinantat
Postat pe 15 Aprilie 2011 21:24
De la: bemm, la data 2011-04-15 21:22:14
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-15 21:15:32da' tu ai fost cuminte cat ai fost plecata?

devii obraznic de curios! normal ca a fost!



doar cateodata
geo_refinantat
Postat pe 15 Aprilie 2011 21:26
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-15 21:24:58
De la: corneliaP, la data 2011-04-15 21:23:09Da...eu am fost cuminte si doar cu gandul la el, insa nu vreau sa fiu ipocrita sa nu recunosc ca atunci cand am aflat si l-am simtit in primul rand ca este altfel cu mine, rece, distant...am inceput si eu sa conversez cu cineva, pe net si la telefon, fara sa ne vedem insa niciodata, deoarece nu am vrut eu, si eram destul de departe ca si distanta...dar in primul rand, nu am putut nici macar atunci cand stiam sigur ce se intampla cu el...Am asteptat sa treaca timpul, l-am asteptat pe el, chiar si asa...pentru ca pe el il iubeam...Aveam curtezani si eu, mereu am avut, insa nu am putut sa fac nimic, nici macar atunci cand m-a ranit, si crede-ma ca m-a ranit foarte tare.
Asta este, insa nu regret, doar ca mi-e teama sa nu ma mai raneasca vreodata...


daca el te-a crezut ca n-a fost nimic intre tine si ala de vorbeai cu el, tu de ce nu-l crezi?


el nu stie de episodul acela;tu l-ai crede?
mitura
Postat pe 15 Aprilie 2011 21:26
De la: corneliaP, la data 2011-04-15 21:23:09Da...eu am fost cuminte si doar cu gandul la el, insa nu vreau sa fiu ipocrita sa nu recunosc ca atunci cand am aflat si l-am simtit in primul rand ca este altfel cu mine, rece, distant...am inceput si eu sa conversez cu cineva, pe net si la telefon, fara sa ne vedem insa niciodata, deoarece nu am vrut eu, si eram destul de departe ca si distanta...dar in primul rand, nu am putut nici macar atunci cand stiam sigur ce se intampla cu el...Am asteptat sa treaca timpul, l-am asteptat pe el, chiar si asa...pentru ca pe el il iubeam...Aveam curtezani si eu, mereu am avut, insa nu am putut sa fac nimic, nici macar atunci cand m-a ranit, si crede-ma ca m-a ranit foarte tare.
Asta este, insa nu regret, doar ca mi-e teama sa nu ma mai raneasca vreodata...

posibil sa isi fi invatat lectia, sau nu! tu fi optimista!
bemm
Postat pe 15 Aprilie 2011 21:27
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-15 21:26:15
De la: bemm, la data 2011-04-15 21:22:14
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-15 21:15:32da' tu ai fost cuminte cat ai fost plecata?

devii obraznic de curios! normal ca a fost!



doar cateodata

sa nu se mai repete! rar!
bemm
Postat pe 15 Aprilie 2011 21:27
De la: mitura, la data 2011-04-15 21:26:57
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-15 21:24:58
De la: corneliaP, la data 2011-04-15 21:23:09Da...eu am fost cuminte si doar cu gandul la el, insa nu vreau sa fiu ipocrita sa nu recunosc ca atunci cand am aflat si l-am simtit in primul rand ca este altfel cu mine, rece, distant...am inceput si eu sa conversez cu cineva, pe net si la telefon, fara sa ne vedem insa niciodata, deoarece nu am vrut eu, si eram destul de departe ca si distanta...dar in primul rand, nu am putut nici macar atunci cand stiam sigur ce se intampla cu el...Am asteptat sa treaca timpul, l-am asteptat pe el, chiar si asa...pentru ca pe el il iubeam...Aveam curtezani si eu, mereu am avut, insa nu am putut sa fac nimic, nici macar atunci cand m-a ranit, si crede-ma ca m-a ranit foarte tare.
Asta este, insa nu regret, doar ca mi-e teama sa nu ma mai raneasca vreodata...


daca el te-a crezut ca n-a fost nimic intre tine si ala de vorbeai cu el, tu de ce nu-l crezi?


el nu stie de episodul acela;tu l-ai crede?


si in situatia asta, cine minte? cine inseala!?
geo_refinantat
Postat pe 15 Aprilie 2011 21:28
Diferenta este ca el a adus-o pe tipa aia in casa noastra, in patul nostru stii!? si am vazut asta pe tel. lui, pentru ca i-a facut poze, in timp ce ea statea in patul nostru, doar cu blugii pe ea...Of, nu mai vreau sa-mi amintesc...
si au fost cuminti?oare? aproape goala? nu s-a intamplat nimic? asta ma tot intreb...
corneliaP
Postat pe 15 Aprilie 2011 21:30
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-15 21:28:45
De la: mitura, la data 2011-04-15 21:26:57
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-15 21:24:58
De la: corneliaP, la data 2011-04-15 21:23:09Da...eu am fost cuminte si doar cu gandul la el, insa nu vreau sa fiu ipocrita sa nu recunosc ca atunci cand am aflat si l-am simtit in primul rand ca este altfel cu mine, rece, distant...am inceput si eu sa conversez cu cineva, pe net si la telefon, fara sa ne vedem insa niciodata, deoarece nu am vrut eu, si eram destul de departe ca si distanta...dar in primul rand, nu am putut nici macar atunci cand stiam sigur ce se intampla cu el...Am asteptat sa treaca timpul, l-am asteptat pe el, chiar si asa...pentru ca pe el il iubeam...Aveam curtezani si eu, mereu am avut, insa nu am putut sa fac nimic, nici macar atunci cand m-a ranit, si crede-ma ca m-a ranit foarte tare.
Asta este, insa nu regret, doar ca mi-e teama sa nu ma mai raneasca vreodata...


daca el te-a crezut ca n-a fost nimic intre tine si ala de vorbeai cu el, tu de ce nu-l crezi?


el nu stie de episodul acela;tu l-ai crede?


si in situatia asta, cine minte? cine inseala!?


practic nu e o minciuna, e o omisiune
nu cred ca intotdeauna e bine sa spui tooooot (vezi cazul de fata)
mitura
Postat pe 15 Aprilie 2011 21:31
De la: corneliaP, la data 2011-04-15 21:30:26Diferenta este ca el a adus-o pe tipa aia in casa noastra, in patul nostru stii!? si am vazut asta pe tel. lui, pentru ca i-a facut poze, in timp ce ea statea in patul nostru, doar cu blugii pe ea...Of, nu mai vreau sa-mi amintesc...
si au fost cuminti?oare? aproape goala? nu s-a intamplat nimic? asta ma tot intreb...


mai, daca el regreta si simti ca e sincer cand spune, de ce mai rasucesti cutitul?
mitura
Postat pe 15 Aprilie 2011 21:32
De la: corneliaP, la data 2011-04-15 21:30:26Diferenta este ca el a adus-o pe tipa aia in casa noastra, in patul nostru stii!? si am vazut asta pe tel. lui, pentru ca i-a facut poze, in timp ce ea statea in patul nostru, doar cu blugii pe ea...Of, nu mai vreau sa-mi amintesc...
si au fost cuminti?oare? aproape goala? nu s-a intamplat nimic? asta ma tot intreb...


daca avea blugii pe ea inseamna ca a facut doar sex oral pentru inceput ce -ai cautat in strainatate? bani? ce faci cu ei acum? divortezi!
pickard
Postat pe 15 Aprilie 2011 21:39
Nici vorba de divort...da, bani pentru noi...ca in tara asta amarata nu poti sa realizezi nimic, si am fost nevoita sa plec singura, deoarece el avea un job destul de bun in tara.Poate ca am gresit sa plec, stiu ca asta a fost principalul motiv al celor petrecute, nu m-am gandit ca ar putea sa faca asta vreodata, bagam mana in foc...Insa m-am trezit dintr-o data, in aceasta situatie si inca mi se pare un vis...Poate ca se simtea singur, poate ca distanta ne indeparta, poate ca el se indoia de mine...inca mai caut explicatii la gestul lui.Dar eu nu-i reprosez nimic acum, atunci da, in acea perioada eram terminata psihic...dar nu am putut sa-l las, sa traiesc fara el, pentru ca stiu sigur ca nici el nu a putut si nu poate fara mine...asta m-a oprit
corneliaP
Postat pe 15 Aprilie 2011 21:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt complexata de felul cum arat 25 De la: roxy4rox 12 Aprilie 2012 15:09
IMI CADE PARUL FOARTE TARE !! 10 De la: healthy014814 31 Martie 2012 22:57
Sacrificiile in dragoste? oare care este iubirea adevarata? Voi doamnelor ce spuneti? 201 De la: kudika_21232 22 Mai 2013 17:43
fetele de la videochat 164 De la: kudika035663 9 Martie 2012 17:41
Life-Care:) 15 De la: kudika_943203 22 Noiembrie 2013 11:14