Setari Cookie-uri

Concurs: Castiga "Magul" de Fernando Morais!

este vorba despre Paulo Coelho, iar cartea mea preferata este "Alchimistul"
kudika345915
Postat pe 24 Aprilie 2011 16:37
Fernando Morais in “Magul”a scris despre Paulo Coelho iar cartea care imi place cel mai mult din creatia acestui autor este "Alchimistul" - (1988)
danielaelena68
Postat pe 24 Aprilie 2011 18:14
Este vorba despre Paulo Coelho.

Cartea preferata: Unsprezece minute
oanamonicutza
Postat pe 24 Aprilie 2011 18:15
Bineinteles ca Paulo Coelho este cel care a scris "Magul", iar cartea mea preferata scrisa de acesta este ,,Alchimistul''.
elishoru_21
Postat pe 24 Aprilie 2011 21:17
1)PAULO COELHO2)DRAGOSTEA
kara77
Postat pe 24 Aprilie 2011 21:46
In cartea sa "Magul" , Fernando Morais a scris despre Paulo Coelho. Cartea mea preferata a lui Fernando Morais este "Olga"!
illenutza
Postat pe 25 Aprilie 2011 00:00
Fernando Morais a scris in cartea "Magul" despre viata lui Paulo Coelho,iar cartea mea preferata este "Unsprezece minute"
voleibalistar
Postat pe 25 Aprilie 2011 10:25
Fernando Morais a scris despre Paulo Coelho si cartea mea preferata scrisa de acesta este ,,Alchimistul''
crimuus
Postat pe 25 Aprilie 2011 10:43
Cel despre care a scris Morais este Paulo Coelho, cartea care mi-a placut este Alchimistul .
iepuras1984
Postat pe 25 Aprilie 2011 11:00
Cartea "Magul" scrisã de cãtre Fernando Morais este o biografie a celui mai citit autor contemporan Paulo Coelho. Autorul meu preferat ºi cel mai aproape de sufletul meu, Coelho a scris atât de frumos Vrãjitoarea din Portobello. Foarte mult îmi place aceastã carte.
fraguta
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:56
Despre ce scriitor faimos a scris Fernando Morais in “Magul” si care e cartea ta preferata scrisa de acest autor?
Despre faimosul scriitor Paulo Coelho. Cartea preferata scrisa de Paulo Coelho este "Invingatorul este intotdeauna singur"
nykk
Postat pe 25 Aprilie 2011 13:36
F.Morais in "Magul" a scris despre Paulo Coelho, cartea mea preferata fiind"Zahir". Cat despre F.Morais am citit cu multa placere "Olga"
kudika091912
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:26
Fernando Morais a scris despre Paulo Coelho in cartea sa "Magul", iar cartea mea preferata este "Alchimistul".
myrelusha
Postat pe 25 Aprilie 2011 19:02
In "Magul" Fernando Morais a scris despre Paolo Coelho, faimosul scriitor, ale carui carti m-a facut sa meditez asupra ideiilor, deciziilor, a iubirii..a vietii in general. E greu sa alegi o singura carte.. au fost momente in care m-am regasit in ceea ce citeam si aveam impresia ca transpune in scris ceea ce eu nu puteam exprima nici macar in cuvinte. "Al Cincilea Munte" este una dintre cartile mele preferate de Paolo Coelho:
"Fiecare este liber sa hotarasca pentru sine, dar nu uitati un lucru: sunteti mai buni decat ati crezut. Ati stiut sa faceti sa rodeasca sansa oferita de nenorocire. Nu oricine poate face asta."
"Domnul le poruncea profetilor sai sa urce pe munte ca sa vorbeasca cu El. M-am intrebat mereu de ce face asta si iata, acum am inteles: cand ne aflam la inaltime, putem vedea cat de mici sunt toate in jurul nostru. Bucuriile si tristetile noastre nu mai sunt atat de importante. Ceea ce am cucerit sau am pierdut ramane acolo, jos. Din varful muntelui, poti vedea cat de mare este lumea si ce orizonturi largi se deschid".
Sasha_maya
Postat pe 26 Aprilie 2011 11:43
Morais a scris despre Paulo Coelho in cartea sa "Magul"; cartea mea preferata este "11 minute"
floryflo
Postat pe 26 Aprilie 2011 14:13
Morais a scris despre viata lui Paulo Coelho. Cartea mea preferata scrisa de Coelho este "Alchimistul".
impass
Postat pe 26 Aprilie 2011 16:05
Fernando Morais a scris despre Paulo Coelho, iar cartea mea preferata scrisa de acesta este ,,Alchimistul''.
mcnteodora
Postat pe 26 Aprilie 2011 17:12
Fernardo Morais a scris despre Paulo Coelho , iar cartea mea preferata este Diavolul ºi domniºoara Prym
cristidana
Postat pe 26 Aprilie 2011 17:51
Scriitorul faimos din Magul este Paulo Coelho.
Cartea preferata este "La raul Piedra am sezut si am plins".
doria10
Postat pe 26 Aprilie 2011 21:45
In cartea Magul, autorul Fernando Morais a scris despre viata lui Paulo Coelho.
E foarte greu sa alegi o singura carte deoarece toate au un mister care te face sa nu o lasi din manal
Totusi cartea preferata este Alchimistul, dar pe care nu o am, dar am citit/o de la o prietena.
kudika387808
Postat pe 27 Aprilie 2011 15:43
FERNANDO MORAIS IN " MAGUL" A SCRIS DESPRE PAULO COELHO ,IAR CARTEA PREFERATA "ALCHIMISTUL".
Leonina
Postat pe 27 Aprilie 2011 16:32
Scriitorul la care se refera Fernando Morais in cartea sa "Magul" este Paulo Coelho.Cartea mea preferat scrisa de acesta este WALKIRIILE.
florentina1979
Postat pe 27 Aprilie 2011 17:41
Paulo Coelho iar cartea preferata este ,,Diavolul si domnisoara Prym"
crissa_cris
Postat pe 28 Aprilie 2011 07:54
Fernando Morais a scris despre Paulo Coelho in "Magul"; iar cartea mea preferata este "walkiriile"
lilee08
Postat pe 28 Aprilie 2011 10:44
In cartea "Magul" Fernando Morais a scris despre Paulo Coelho.
Cartea mea preferata din cele scrise de Paulo Coelho este "La raul Piedra am sezut si-am plans"....
plina de sensibilitate!
danavoicu2003
Postat pe 28 Aprilie 2011 12:06

Cel despre care a scris Morais este celebrul scriitor Paulo Coelho, iar cartea mea preferata , scrisa de acesta din urma este Alchimistul.
Multumiri pt. sansa la un premiu atat de util pt. cultura.
avenerra
Postat pe 28 Aprilie 2011 13:12
Morais a scris despre Paulo Coelho iar cartea mea preferata este : "11 minute"
gorgeousPySsY
Postat pe 28 Aprilie 2011 16:11
Fernardo Morais a scris despre Paulo Coelho.
Cartea mea preferata este "La raul Piedra am sezut si-am plans".
andradarling
Postat pe 28 Aprilie 2011 18:59
Fernando Morais a scris in cartea sa "Magul" despre Paulo Coelho. Cartea prferata de Coelho este "Vrajitoarea din Portobello".
kudika388274
Postat pe 28 Aprilie 2011 22:04

Paulo Coelho--Scriitorul faimos pe care il regasim in cartea “Magul” scrisa Fernando Morais, Cartea pe care o prefer, o ador,ma caracterizeaza este A Ilha (Alfa-Omega, 1975, reeditata de Companhia das Letras in 2001).
Paulo Coelho este un om universal, care a trezit interesul intregii lumi cum putini au facut-o. O suta cincisprezece milioane de oameni i-au citit cartile, ii fac cunoscute ideile, scrierile, viziunile. Un adevarat mag al sufletului, Paulo Coelho descopera virtutile rabdarii si ale bunavointei omenesti, ale nobletii si generozitatii, ale lepadarii de sine si, mai presus de toate, ale Dragostei universale.In cartea "MAGUL" descoperim o biografie care ofera cea mai cuprinzatoare privire de pana azi asupra fascinantei existente si creatii a celui mai tradus scriitor in viata.

Cu respect,
BEUTY_CAT
Postat pe 29 Aprilie 2011 06:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga unul din cele 3 pachete cu Ulei de Argan BIO de la Organique! 372 De la: concursKudika 30 Aprilie 2012 10:16
Concurs Love Etc 519 De la: concursKudika 29 Octombrie 2009 15:04
Castiga pantofi de 1000 lei! 1866 De la: concursKudika 2 August 2010 15:37
Concurs The Ugly Truth 164 De la: concursKudika 18 Februarie 2010 13:44
Castiga o surpriza dulce de la Heidi: o tableta de ciocolata personalizata! 26 De la: concursKudika 13 Martie 2014 21:46