Setari Cookie-uri

Please,Help!!!!

Buna!Am 16ani,parintii divortati si stau cu mama.am un prieten de 2ani,eu am 16ani.si de cand a divortat mami a luat-o pe cai gresite (bea,fumeaza,etc)si de atunci eu sunt aici ca un hamal (eu cumparaturi eu cu fratemio ala mic,eu tre sa il duc afara etc)si eu am si 3frati mai mari.dar nimic nu ii pune sa faca,toate vin pe capu meu ca ea zice ca eu is fata si ei is baieti si fetele fac treaba nu baietii.ceea ce nu imi place este ca dupa ce fac toate,si la fratii mei ii servesc cu mancarea la pat etc,nu am nici macar pic de respect din partea lor:-(( si se mai baga in familia mea si prietena lui fratemio:-( si nu exista zi in care sa nu plang,sa nu sufar,am avut si depresii,cand sunt bolnava nu inteeseaza pe nimeni,ei zic "lasa ca ti-a trece".singurul caruia ii pasa este prietenul meu,el imi trimitea bani,cateodata se imprumuta ca sa imi trimita (el e major,si si daca e major si sunt de 2ani nu mi-a cerut sa ma culc cu el,mi-a spus ca o sa facem cand o sa fiu eu pregatita 100%,si ca ma asteapta deoarece ma iubeste mult,zic asta ca sa nu ziceti ca sta cu mine doar ca ar vrea numai sa se culce cu mine sau ceva de genu asta) de medicamente cand nu ma simteam bine,sau de analize.el e singurul care ma intelege prin ce trec si ma asculta ca daca nu era el,eu de mult as fi innebunit.ma enerveaza.ma enerveaza faptul ca sunt minora si tre sa mai suport toate astea.parca simt ca ma lasa puterile,parca simt ca nu mai pot sta inca 2ani cu astia:-( nici afara,ABSOLUT deloc nu ma lasa.de exemplu si cand merge de acasa,nu merge fara mine,ca zice ca nu ma lasa singura pe mine in casa (ca ea in mintea ei aia bolnava crede ca cine stie ce baiat aduc eu in casa si fac ceva impreuna cu el)va rog un sfat ceva ca simt ca nu mai rezist:-(
Damaris2009
Postat pe 30 Aprilie 2011 19:49
Tocmai pentru ca esti minora exista solutii in cazul tau.

Daca nu te poti muta la tatal tau sau la bunici poti sa apelezi aici: Telefonul Copilului 116 111 si te indruma ei cu sfaturi practice si suport emotional. Au si site, da cautare dupa "telefonul copilului"; nu pun liknul ca mi se sterge comentariul apoi.
kudika_pudika
Postat pe 1 Mai 2011 12:09
De la: kudika_pudika, la data 2011-05-01 12:09:11Tocmai pentru ca esti minora exista solutii in cazul tau.

Daca nu te poti muta la tatal tau sau la bunici poti sa apelezi aici: Telefonul Copilului 116 111 si te indruma ei cu sfaturi practice si suport emotional. Au si site, da cautare dupa "telefonul copilului"; nu pun liknul ca mi se sterge comentariul apoi.


Da dar eu nu vreau sa se ajunga pana acolo deoarece stiu ca daca afla familia mea ca am sunat acolo,n-o sa mai vb cu mine,imi va zice ca sa nu ii mai caut in veci etc.Si eu totusi vreau sa fim toti impacati.nu doar ei.
Aici e problema!
Damaris2009
Postat pe 1 Mai 2011 19:40
Si cin' sa afle, tu, ca ai sunat, daca nu le zici?
Te-ai uitat pe site sa vezi despre ce e vorba?
Este un serviciu independent de Protectia Copilului, iti raspund la telefon asistenti sociali si psihologi si poti sa folosesti serviciul numai ca sa te descarci.
kudika_pudika
Postat pe 2 Mai 2011 12:30
De la: kudika_pudika, la data 2011-05-02 12:30:22Si cin' sa afle, tu, ca ai sunat, daca nu le zici?
Te-ai uitat pe site sa vezi despre ce e vorba?
Este un serviciu independent de Protectia Copilului, iti raspund la telefon asistenti sociali si psihologi si poti sa folosesti serviciul numai ca sa te descarci.


Ok.multumesc mult:)
Damaris2009
Postat pe 2 Mai 2011 19:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 3 De la: kudika_1021706 13 Ianuarie 2017 07:41
vanatai pe picioare din senin 7 De la: elena_22_grace 11 Iunie 2012 08:59
INEBUNESC! 118 De la: geo_smn 27 Iunie 2011 17:07
mamelon inflamat 3 De la: kudikroxy 27 Mai 2012 10:18
sinuzita cronica 3 De la: geomodern 31 Octombrie 2012 17:23