Setari Cookie-uri

Pistruii

Hey hey!

Am avut pistrui de cand ma stiu si imi plac. Am pe nas si pe obraji, sunt destui cati sa "ascunda" si punctele negre pe ici pe colo , dar nu sunt nici multi cat sa para ciudat. Chestia e ca sunt atat de obisnuita cu imaginea mea din oglinda ca, stiti, cand ma uit la tenul meu nici macar nu ii observ. Adica nu constientizez ca sunt acolo si ca sunt ceva ce majoritatea fetelor nu au.

Eh... am fost de curand la un interviu - nu are importanta- dar ideea era ca erau multe fete imbracate si aranjate foarte frumos, jobul respectiv puncta tocmai prezenta si aspectul fizic. Deci am fost o camera plina de fete frumoase una si una. Si ma uitam la unele si nu imi venea sa cred ce ten minunat ca de portelan aveau, fara sa se vada macar ca aveau fond de ten, arata totul foarte natural si PERFECT.

JUR, a fos prima oara in viata mea in care am realizat care este de fapt dezavantajul pistruilor: charming, dar niciodata nu o sa am un ten de portelan chiar daca tenul meu e OK.

So... daca mai sunt printre voi "pistruiate"... ce faceti fetelor, cum va machiati tenul astfel incat sa arate "curat", de multe ori cu fond de tn sau chia bluch pistruii arata mult prea incarcati asa ca de regula eu evit fondul de ten.
Morrigan
Postat pe 7 Mai 2011 13:40
blush* sorry :P
Morrigan
Postat pe 7 Mai 2011 13:41
Heiiii se pare ca noi doua avem aceiasi problema :))..Dar mie nu imi plac de cand ma stiu..am un ten curat,fara cosuri,dar se pare k ai observat bine : niciodata nu o sa se observe asta datorita pistruilor..ii urasc :( singura solutie este sa te dai cu muuult fond de ten,pudra,blush dar...seara :)) Deci da,seara,cu o ''masca'' de fond de ten putem sa pacalim :))
ylk
Postat pe 8 Mai 2011 00:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MAC face charts! 1 De la: PinkyStar 1 Aprilie 2011 00:12
Implanturi silicon 11 De la: kudika_1019706 14 Noiembrie 2016 12:57
sutienul potrivit 29 De la: healthy006174 6 Septembrie 2009 08:21
Concurs cu un premiu minunat!!! 1 De la: MunecaChucky 29 August 2011 19:43
Chiar ai nevoie de marire de sani?! 24 De la: scorpio67 15 Septembrie 2010 22:24