Setari Cookie-uri

insarcinata si parasita

De la: miss_darine, la data 2011-06-14 17:23:15 stati asa si nu miscati...sa-mi iau si eu popcornu' si berea...gata...fight live si'n direct


Eu sunt de partea "adevarului"
mimi_ca29
Postat pe 14 Iunie 2011 18:41
De la: mimi_ca29, la data 2011-06-14 18:41:50

Eu sunt de partea "adevarului"

deci tu dai berea
miss_darine
Postat pe 14 Iunie 2011 19:05
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-14 16:55:25adica ce fel de mama?[/quote

Ce intrebare este asta?..o viitoare mama exemplu pentru cartierul ei,o femeie model..mu?
nu a vrut decat sa il faca pe fraier sa divorteze de sotie si sa o ia pe ia de nevasta..un exemplu de moralitate..nu?
Si cica tot fraierul este de vina ,,,hahahahaha...fetito ai vrut sa furi barbatul altei femei ,si sa intors impotriva ta...
Dute si fa avort,nu chinui o viata nevinovata,,decat cu o mama ca tine ,mai bile lipsa.
Dorelul
Postat pe 14 Iunie 2011 19:14
De la: Dorelul, la data 2011-06-14 19:14:04
mai bile lipsa.

gura pacatosului adevar graieste
miss_darine
Postat pe 14 Iunie 2011 19:19
Finally! Mai codit, mai fofilat ti-ai spus parerea.

Ei bine, tu o numesti proasta, eu o numesc naiva si neexperimentata. O copila care a crezut in vorbele altcuiva, care n-a trait destul sa cunoasca si partea rea si vicleana a oamenilor, care l-a intalnit la varsta "tot ce zboara se mananca" si "sunt invincibila, mie nu mi se poate intampla nimic". Cu totii am avut varsta aia si cu totii am facut prostii la varsta aia. Numa' ca ea a facut-o lata rau, probabil parte din teribilism, parte din lipsa de indrumare.

Insa decizia pe care a luat-o ma face sa cred ca a invatat si va invata din aceasta greseala teribila, va iesi mai inteleapta in final si-si va iubi copilul cu tot ce are (si asta e cel mai important pentru un copil).

Poate eu am impresia asta pentru ca-s femeie si tu pe a ta, pentru ca esti barbat. Dar, spune-mi, cand EA isi inseala sotul cu xulescu timp de 1-2 ani, il invinovatesti pe xulescu?
kudika_pudika
Postat pe 14 Iunie 2011 20:20
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-14 20:20:31
Poate eu am impresia asta pentru ca-s femeie si tu pe a ta, pentru ca esti barbat. Dar, spune-mi, cand EA isi inseala sotul cu xulescu timp de 1-2 ani, il invinovatesti pe xulescu?


Nu doar pe el ... pe amandoi ...... dar si inselatul poate avea partea sa de vina....
The_Exile
Postat pe 14 Iunie 2011 20:57
De la: Yharr, la data 2011-06-14 20:57:11
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-14 20:20:31
Poate eu am impresia asta pentru ca-s femeie si tu pe a ta, pentru ca esti barbat. Dar, spune-mi, cand EA isi inseala sotul cu xulescu timp de 1-2 ani, il invinovatesti pe xulescu?


Nu doar pe el ... pe amandoi ...... dar si inselatul poate avea partea sa de vina....


vinovatii fara vina
battleofwits
Postat pe 14 Iunie 2011 21:00
Asta este unul dintre mesajele scrise de otybv in primul topic deschis de ea:

De la: otybv, la data 2010-11-13 10:31:22N-am vazut-o pe sotia lui si n-am vorbit cu ea niciodata, stie ce relatie am eu cu sotul ei!


Mai jos aveti doar fragmente din noul topic.

De la: otybv, la data 2011-05-22 18:30:49 si nu mar parasi orice ar fi!
sasi rezolve situatie cu sotia!
spunandumi ca vrea copil cu mine(am avut o problema mia venit menstruatia acu 5 luni prima data si la ginecolog mia zis ca sar putea sa nu fac niciodata copii ca am uter foarte mic el bazanduse


Vise par scrise de acceasi persoana? Mie NU! Asa ca, prefer sa trec povestea asta la sectiunea "Cand cineva n-are ce face, deschide topic pe kudika"
rashela
Postat pe 14 Iunie 2011 21:21
Vi se pare * :)
rashela
Postat pe 14 Iunie 2011 21:22
Avand in vedere tot restul mesajelor postate de ea, da. De-abia a fost fata parasita (la data cand a postat acest topic), crezi ca mai statea sa puna cratime?
kudika_pudika
Postat pe 14 Iunie 2011 21:31
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-14 21:31:54Avand in vedere tot restul mesajelor postate de ea, da. De-abia a fost fata parasita (la data cand a postat acest topic), crezi ca mai statea sa puna cratime?


Tu ai uita vreodata de cratime? :)
rashela
Postat pe 14 Iunie 2011 21:34
De la: rashela, la data 2011-06-14 21:34:37
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-14 21:31:54Avand in vedere tot restul mesajelor postate de ea, da. De-abia a fost fata parasita (la data cand a postat acest topic), crezi ca mai statea sa puna cratime?


Tu ai uita vreodata de cratime? :)

N-am scris niciodata in stare de disperare si durere, asa ca nu stiu. In mod normal, nu.
Stiu sigur ca nu m-ar interesa sa corectez ce am gresit (si sunt sigura ca as gresi).
kudika_pudika
Postat pe 14 Iunie 2011 21:39
E foarte posibil sa ai dreptate.

Pentru mine insa, diferenta de a scrie pe cele doua topice este URIASA, incat raman la parerea ca sunt doua persoane. Oricum nu conteaza prea mult. :)
rashela
Postat pe 14 Iunie 2011 21:41
Oki
Aduci un argument valid, oricum.
kudika_pudika
Postat pe 14 Iunie 2011 21:45
De la: otybv, la data 2011-05-22 18:30:49buna am mai postat mesaje k am o relatie cu un barbat insurat de un an si jumatate care imi jura pe unicu lui copil ca ma iubeste si nu mar parasi orice ar fi!ma ducea cu zaharelu ca divorteaza de un an , apoi baga motiv ca nare bani de divort si are situatie complicata si sa am rabdare sasi rezolve situatie cu sotia!acum sunt in clasa a 11 a si sunt insarcinata in 5 saptamani dar cand am facut dragoste a lasat in mine spunandumi ca vrea copil cu mine(am avut o problema mia venit menstruatia acu 5 luni prima data si la ginecolog mia zis ca sar putea sa nu fac niciodata copii ca am uter foarte mic el bazanduse pe asta a lasat in mn)!acum iam dat vestea ca astept un copil si mia zis cami da bani sa fac avort si sa ne continuam relatia si dk nu fac avort ma lasa cu copil cu tot!am hotarat sa nu fac avort si neam despartit chiar azi ,acum urmeaza sa le dau vestea parintilor si stiu ca va iesi urat!vreau sami termin liceul si sper ca ma vor ajuta!voi ce parere aveti ajutatima cu sfaturi va rog!

Da vesnica tragedie......din pacate si t....fele fac copii!Ce vei face cu copilul ,de ce-l pedepsesti la umilinta....?
cristinxxx
Postat pe 14 Iunie 2011 21:53
De la: otybv, la data 2011-05-22 18:30:49buna am mai postat mesaje k am o relatie cu un barbat insurat de un an si jumatate care imi jura pe unicu lui copil ca ma iubeste si nu mar parasi orice ar fi!ma ducea cu zaharelu ca divorteaza de un an , apoi baga motiv ca nare bani de divort si are situatie complicata si sa am rabdare sasi rezolve situatie cu sotia!acum sunt in clasa a 11 a si sunt insarcinata in 5 saptamani dar cand am facut dragoste a lasat in mine spunandumi ca vrea copil cu mine(am avut o problema mia venit menstruatia acu 5 luni prima data si la ginecolog mia zis ca sar putea sa nu fac niciodata copii ca am uter foarte mic el bazanduse pe asta a lasat in mn)!acum iam dat vestea ca astept un copil si mia zis cami da bani sa fac avort si sa ne continuam relatia si dk nu fac avort ma lasa cu copil cu tot!am hotarat sa nu fac avort si neam despartit chiar azi ,acum urmeaza sa le dau vestea parintilor si stiu ca va iesi urat!vreau sami termin liceul si sper ca ma vor ajuta!voi ce parere aveti ajutatima cu sfaturi va rog!


Doamne, mare e gradina Ta...

"zise virginelul de 28 de ani"
Baiat_virgin
Postat pe 14 Iunie 2011 21:57
Astazi este prima zi cand scriu pe forum si as avea o intrebare: "Cati dintre cei care au scris aici au copii?"
Nu dau sfaturi si nu judec, insa cati dintre voi stiu cum e sa cresti un copil!?
Sau cati dintre voi stiu cum e ca un copil sa creasca alt copil!?
Intotdeauna am fost impotriva avortului, insa citind ceea ce aceasta fata a scris, eu una m-as gandi foarte mult inainte sa actionez; pune totul in balanta si vezi unde se inclina.
Multi au spus pe forum sa nu avorteze pt ca e un mare pacat sa avortezi, ca e impotriva Bisericii, ca e de condamnat ....de parca imi da Biserica lapte pt copil, scutece si multe, foarte multe lucruri atat de necesare unui copil). Sunt crestina si il iubesc pe D-zeu, insa in aceasta situatie cred ca frica de Biserica ar trebui lasata pe locul 2.
As avea f multe de scris, insa prefer sa ma opresc aici; singura concluzie la care am ajuns este ca "esti in kkat pana peste cap" (ma scuzati de exprimare) si singurii care te-ar putea scoate din el sunt doar parintii tai, nu forumistii.

P.S: Ma repet, masoara de 10 ori si taie o data.

geo_smn
Postat pe 27 Iunie 2011 14:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fie oare. 64 De la: Alexandra04 5 August 2012 23:45
Webkinz 1 De la: healthy004841 29 Iulie 2009 11:40
infacol (impotriva colicilor) 1 De la: infacolromania 7 Septembrie 2009 22:24
Sunt anormala? 34 De la: kudika410831 18 Iulie 2014 20:46
The Pregnancy Book 3 De la: crinac 27 Decembrie 2008 17:48