Setari Cookie-uri

Iubit care se da prietena si se baga in seama

Cum sa fac ca prietenul sa nu se mai bage peste mine si prietenele mele. Este o mare dilema. Prietenul meu oricat de frumos s-ar purta el, admira multe alte fete. De obicei nu am prietene, dar cum imi fac cateva ( de obicei sunt foarte atragtoare) se baga in seama cu noi, vvine peste mine in oras cand sunt cu ei.....Se autoinvita la film cand ies cu ele....Cum sa fac sa nu ma dau de gol cu gelozia mea...dar sa il dau la o parte din "prietenele mele"........Apropo, acum nu mult timp mi-a reprosat ca ar trebui sa ies mai mult cu "alta lume" s aimi fac viata mea ca sunt prea ocupata "cu el" :|
kudika199635
Postat pe 23 Mai 2011 10:10
Apropo,iubitul tau iti cam da cu flit si tu Batman...Batman....
Barbie30_
Postat pe 23 Mai 2011 10:26
Si de ce nu-l asculti? Daca se sufoca langa tine, flutura-i manuta!
mimi_ca29
Postat pe 23 Mai 2011 10:26
De la: kudika199635, la data 2011-05-23 10:10:32Cum sa fac ca prietenul sa nu se mai bage peste mine si prietenele mele. Este o mare dilema. Prietenul meu oricat de frumos s-ar purta el, admira multe alte fete. De obicei nu am prietene, dar cum imi fac cateva ( de obicei sunt foarte atragtoare) se baga in seama cu noi, vvine peste mine in oras cand sunt cu ei.....Se autoinvita la film cand ies cu ele....Cum sa fac sa nu ma dau de gol cu gelozia mea...dar sa il dau la o parte din "prietenele mele"........Apropo, acum nu mult timp mi-a reprosat ca ar trebui sa ies mai mult cu "alta lume" s aimi fac viata mea ca sunt prea ocupata "cu el" :|


Iubit care se da PRIETENA, zici??
Valy90
Postat pe 26 Mai 2011 20:07
De la: kudika199635, la data 2011-05-23 10:10:32Cum sa fac ca prietenul sa nu se mai bage peste mine si prietenele mele. Este o mare dilema. Prietenul meu oricat de frumos s-ar purta el, admira multe alte fete. De obicei nu am prietene, dar cum imi fac cateva ( de obicei sunt foarte atragtoare) se baga in seama cu noi, vvine peste mine in oras cand sunt cu ei.....Se autoinvita la film cand ies cu ele....Cum sa fac sa nu ma dau de gol cu gelozia mea...dar sa il dau la o parte din "prietenele mele"........Apropo, acum nu mult timp mi-a reprosat ca ar trebui sa ies mai mult cu "alta lume" s aimi fac viata mea ca sunt prea ocupata "cu el" :|


Pai ca sa nu mai vina peste voi fetele
1. nu-i mai zici unde si cand va vedeti ca fetele
2. nu-i mai prezinti fetele
3. daca afla cumva si se invita , ii zici ca e intalnire " intre fete " si ca una din ele discuta despre prietenul ei si etc, si nu se simte bine sa vina baieti in discutie . daca insista ii zici ca ele comenteaza naspa ca mereu vine si el si ca niciuna nu si aduce prietenul la intalniri de fete . daca tot insista ca vrea sa vina ,anulezi intalnirea , le zici feteler la telefon ca vrea si el sa vina si atunci nu mai are sens sa faceti intalnirea ca oricum nu puteti vb despre probleme " de fete" .

oricum impresia generala e ca te foloseste ca sa-si faca cunostinte noi

mai ales daca ti a mai si zis sa-l lasi in pace .
poarte ar trebui sa incepi sa te intalnesti cu alti tipi, eventual din cercul ui de pieteni :D





kudika052198
Postat pe 30 Mai 2011 11:53
bine..s zic si eu...problema mea..nu mai fac alt topic.Am vorbit si eu cu cineva cam un an de zile, dar persoana respectiva e cuplata cu o fata de 3 ani....Partea nasoala e ca nu prea m-am intalnit cu el, ca nu prea pot iesi..dar el m-a inteles pana intr-o zi, cand a inceput sa se departeze de mine.Acum mi-am facut prieten si surpriza.. se baga si acela in seama, cu diverse texte "Vai ca va sta bine, Bravo tie etc". Pe urma ma ischitea ca eu ce am vazut la actualul si nu am vazut la el, ca nu am mai vorbit in ultima vreme cum vorbeam intainte.( a uitat probabil cine de cine s-a departat).Ma tot cheama sa ies la un suc, dar nu vreau sa fac asta cat timp e cu respectiva.Cand l-am intrebat dc nu se desparte de ea sa fie cu mine, mi-a raspuns ca s-a obisnuit cu ea si nu prea ii convine sa o ia de la capat.Eu cred ca a spus asta ca stie ca nu pot iesi cand vrea el sau sa imi dedic timpul in totalitate lui, pentru ca sunt la scoala. Nu stiu..am eu o obsesie sa aflu parerea celorlati, sa vad daca imi dau sanse.Oare e gelos ca sunt cu altcineva si va fi ceva pe viitor? Va multumec ca ati citit
mada2008
Postat pe 31 Mai 2011 15:16
De la: mada2008, la data 2011-05-31 15:16:09bine..s zic si eu...problema mea..nu mai fac alt topic.Am vorbit si eu cu cineva cam un an de zile, dar persoana respectiva e cuplata cu o fata de 3 ani....Partea nasoala e ca nu prea m-am intalnit cu el, ca nu prea pot iesi..dar el m-a inteles pana intr-o zi, cand a inceput sa se departeze de mine.Acum mi-am facut prieten si surpriza.. se baga si acela in seama, cu diverse texte "Vai ca va sta bine, Bravo tie etc". Pe urma ma ischitea ca eu ce am vazut la actualul si nu am vazut la el, ca nu am mai vorbit in ultima vreme cum vorbeam intainte.( a uitat probabil cine de cine s-a departat).Ma tot cheama sa ies la un suc, dar nu vreau sa fac asta cat timp e cu respectiva.Cand l-am intrebat dc nu se desparte de ea sa fie cu mine, mi-a raspuns ca s-a obisnuit cu ea si nu prea ii convine sa o ia de la capat.Eu cred ca a spus asta ca stie ca nu pot iesi cand vrea el sau sa imi dedic timpul in totalitate lui, pentru ca sunt la scoala. Nu stiu..am eu o obsesie sa aflu parerea celorlati, sa vad daca imi dau sanse.Oare e gelos ca sunt cu altcineva si va fi ceva pe viitor? Va multumec ca ati citit


interesanta obsesie mai ai si tu!! "obsesia mea" este de a afla ce inseamna "ischitea"??
vitamina_c
Postat pe 31 Mai 2011 15:20
De la: kudika199635, la data 2011-05-23 10:10:32Cum sa fac ca prietenul sa nu se mai bage peste mine si prietenele mele. Este o mare dilema. Prietenul meu oricat de frumos s-ar purta el, admira multe alte fete. De obicei nu am prietene, dar cum imi fac cateva ( de obicei sunt foarte atragtoare) se baga in seama cu noi, vvine peste mine in oras cand sunt cu ei.....Se autoinvita la film cand ies cu ele....Cum sa fac sa nu ma dau de gol cu gelozia mea...dar sa il dau la o parte din "prietenele mele"........Apropo, acum nu mult timp mi-a reprosat ca ar trebui sa ies mai mult cu "alta lume" s aimi fac viata mea ca sunt prea ocupata "cu el" :|


Vorbeste cu el...si spune i ca ai si tu viata ta,in afara de relatia voastra si ca simti nevoia sa mai iesi si cu fetele...asa cum tu nu te bagi peste prietenii lui,normal este ca nici el sa nu o faca :)....
Din moment ce ti a reprosat ca ar tb sa iti faci si tu viata ta,ca esti prea ocupata cu el,ar fi cazul sa ii oferi mai multa libertate lui si sa incerci sa iti gasesti si tu alte preocupari,care nu il includ si pe el...ai grija ca barbatii fug atunci cand se simt constransi de relatia pe care o au :)
kudika358018
Postat pe 6 Iunie 2011 13:48
De la: vitamina_c, la data 2011-05-31 15:20:21
De la: mada2008, la data 2011-05-31 15:16:09bine..s zic si eu...problema mea..nu mai fac alt topic.Am vorbit si eu cu cineva cam un an de zile, dar persoana respectiva e cuplata cu o fata de 3 ani....Partea nasoala e ca nu prea m-am intalnit cu el, ca nu prea pot iesi..dar el m-a inteles pana intr-o zi, cand a inceput sa se departeze de mine.Acum mi-am facut prieten si surpriza.. se baga si acela in seama, cu diverse texte "Vai ca va sta bine, Bravo tie etc". Pe urma ma ischitea ca eu ce am vazut la actualul si nu am vazut la el, ca nu am mai vorbit in ultima vreme cum vorbeam intainte.( a uitat probabil cine de cine s-a departat).Ma tot cheama sa ies la un suc, dar nu vreau sa fac asta cat timp e cu respectiva.Cand l-am intrebat dc nu se desparte de ea sa fie cu mine, mi-a raspuns ca s-a obisnuit cu ea si nu prea ii convine sa o ia de la capat.Eu cred ca a spus asta ca stie ca nu pot iesi cand vrea el sau sa imi dedic timpul in totalitate lui, pentru ca sunt la scoala. Nu stiu..am eu o obsesie sa aflu parerea celorlati, sa vad daca imi dau sanse.Oare e gelos ca sunt cu altcineva si va fi ceva pe viitor? Va multumec ca ati citit


interesanta obsesie mai ai si tu!! "obsesia mea" este de a afla ce inseamna "ischitea"??


Inseamna a pune multe intrebari, a descoase...

mimi_ca29
Postat pe 6 Iunie 2011 14:03
nu vad de ce e mare dilema...trebuie sa ii spui foarte clar ca nu iti convine ce face..dar daca ti a spus ca esti prea ocupata cu el, e clar ca se simte sufocat in relatie..si atunci lucrurile se simplifica, ii dai pauza de care are nevoie si intre timp tu iti vezi de ale tale..apoi daca o sa mai simti ca poti sa fi cu el, e ok..daca tu..asta e..fiecare cu viata lui..
dar....daca esti mai perversa de felu tau.. ai face exact cum face el..asta asa de distractie macar..sa vada si el cum e..daca vede situatia altfel si vezi ca isi schimba atitudinea , e ok..daca tu..lasa l....ca asa o sa iti faca mereu...
ina85
Postat pe 9 Iunie 2011 11:49
SCUMPO...ideea e in felu urmator...ori ai o discutie serioasa cu el pe acesta tema...dak te simti nerespectata,nu inseamna neaparat k e vb de o criza de gelozie,ori....sfatul meu principal e sa fugi si nu te mai uita inapoi...Dak porti o discutie sincera cu el....sunt doar 2 posibilitati....sa nu te ia in seama....sau sa faca in continuare ce face dar pe ascuns.Daca stau bn si ma gandesc...inainte sa fugi mancand pamantul...ar fi bn sa-i dai o lectie..ca deh...la ce iti face merita mult mai mult.Respecta-te pe tine in primul rand...viata e frumoasa si nu iti bate joc de ea.cauta pe cnv care sa te merite.sa te aprecieze.Nu va mai lasati umilite,dragele mele...kiss all:)
kudika375315
Postat pe 16 Iunie 2011 15:00
Lasa-l sa vina o data cu voi in oras si vorbiti numai subiecte de fete, gen menstruatie, nasteri si cat de buni sunt barbatii din jur. Nu ii da ocazia sa se bage in discutie si vorbiti numai despre lucruri de care nu are habar, sa vezi ce o sa fuga singur. Oricum, parerea mea este ca nu prea merita si cum au mai spus si altii inaintea mea, se cam foloseste de tine.

P.s. Gradina e plina de trandafiri, nu te mai agata de balarii.

Bafta
monik_nik22
Postat pe 17 Iunie 2011 09:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Totul s-a dus.... 219 De la: bea79 20 Iunie 2011 09:41
de ce ti-ai schimbat culoarea draga mea kudika? 2 De la: camy_doll 6 August 2009 21:58
salutare fetelor... 21 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 14 Septembrie 2010 08:43
buna :sml-confused0006: 4 De la: oana84onutza 12 Februarie 2010 18:01
potrivire 4 De la: _curly 5 Noiembrie 2009 14:53