Setari Cookie-uri

sarcina 35 saptamani

buna sunt insarcinata in 35 saptamani si am dureri la ovarul dreapt,mai mult niste intepaturi sa zicem,dar destul de puternice si dese.doctorita mea e plecata pana saptamana viitoare si ca sa ma duc la alta ma costa minim 100 euro...daca cineva ma poate ajuta cu un sfat,de fapt mai mult sa ma linistesc pana se intoarce dr,daca a mai trecut cineva prin asta,as fi recunoscatoare.sa speram ca nu sunt contractii nu-mi mai aduc aminte cum a fost la prima sarcina acum 5 ani jumate.probabil ca si multe alte femei insarcinate,incep sa i-mi fac griji daca nu o sa nasc mai repede daca va fi totul bine etc.ii rog pe cei care fac misto sa se abtina,as dori doar un sfat de la cineva care a mai trecut prin asta....
laraariss
Postat pe 30 Mai 2011 22:05
...iubita eu sunt insarcinata in 23 de saptamani si tot la ovarul drept simt intepaturi,dar eu zic sa stai linistita atata timp cat intepaturile sunt suportabile.. burtica ta este destul de mare si probabil de asta te inteapa, in rest cum te simti? eu sunt cam racita acum ..sper sa ma fac bn sa nu pateasca ceva bebele..
daca poti spune mai multe,cum a evoluat sarcina ta pana acum?
kudika336626
Postat pe 16 Iunie 2011 22:55
acum am intrat in 38 saptamani,doctorita spunea ca nu e nimic grav,ca mi se intind ligamentele,ceva de genul,dar ea e cam saraca cu vorbele asa ca tot prin internet trebuie sa ma interesez....acum am dureri mult mai mari,si desi toti spun ca la sfarsitul sarcinii copilul se misca mai putin la mine e invers parca acum se misca mai mult si mai tare,si ma doare pt ca ma impinge in coaste,pe ficat etc...abia astept sa nasc,nu mai suport situatia asta,desi mi-e frica de momentul nasterii in sine,dar stiu ca dupa aia scap de sarcina asta care numai neplaceri mi-a facut.si eu am fost racita in sarcina chiar am deschis si un topic aici,am inteles ca nu dauneaza cu nimic copilasului,sa ai grija ce medicamente i-ei.in rest abia astept sa o cunosc pe micuta mea,mi-am pregatit deja si bagajul de spital stau si ma uit la el cum sta langa usa si asteapta si el...va doresc sanatate la toate mamicile
laraariss
Postat pe 21 Iunie 2011 19:39
Buna, in cazul in care nu ai nascut pana acum:), sa stii ca si eu am avut intepaturi in timpul sarcinii...acelea sunt contractiile, insa nu le-am avut tot timpul. Doctorul meu a spus ca sunt normale si imi prescria No-spa. Puteam sa iau maxim 5, insa nu a fost cazul niciodata. Dr mi-a spus: daca nici dupa 5 nu iti trece, te imbraci si vii la spital. Acum fetita mea are 5 luni:)
Nastere usoara!:)
geo_smn
Postat pe 27 Iunie 2011 14:23
Buna. Si eu stiu tot de No-Spa de la ambii copii. Poti sa iei si pana la 3 fara sa iti face probleme pentru bebe, am inteles ca este un medicament care nu ii dauneaza. Incearca cu No-Spa desi cred ca intre timp s-a facut saptamana cand s-a intors doctorita ta si probabil ca ti-a spus ea mai bine ce e de facut.
Nastere usoara! (in caz ca nu s-a intamplat pana acum)
Elenam13
Postat pe 27 Iunie 2011 15:06
multam pt raspunsuri.din pacate nu am nascut inca,marti in 6 e termenul,nu mai am rabdare parca nici timpul nu mai trece asa ca si inainte...doctorita mi-a dat un medicament,semel se numeste,pe baza de magneziu,care ar trebui sa mai domoleasca contractiile,dar tot asa e,se misca asa de tare incat ma sperii sa nu aiba vrea boala ceva,parca are spasme...am toate analizele si eco la zi,ei spun ca e totul in regula,poate sunt eu paranoica...toata nerabdarea asta dar si frica enorma de nastere ma fac sa fiu irascibila si prost dispusa mereu...oare nasc odata,ca nu mai pot?stie cineva vreo metoda de provocare a nasterii(care sa nu dauneze bebelusei bineinteles)?asta in caz ca marti ma trimit acasa si ma mai pun pe asteptare...
laraariss
Postat pe 4 Iulie 2011 02:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CAUT GRAVIBINON 5 De la: tarot 3 Noiembrie 2009 13:44
Sarcina sau nu? AJUTOR ! 20 De la: kudika_23886 6 Februarie 2013 06:49
am rh neg si vreau inca un copil 12 De la: healthy006834 31 Octombrie 2009 14:16
Sarcina sau dereglare hormonala? 2 De la: kudika_926360 1 Iulie 2013 12:00
sunt foarte trista 10 De la: Naturista 19 Noiembrie 2009 10:37