Setari Cookie-uri

Cum pot repara o relatie...in care eu am gresit mai mult.....???

Hello....am si eu o intrebare cum pot recucerii in peste.....am avut o relatie de 3 ani in care au fost mult bune si rele.... acum doua zile ne-am certat din cauza unui prieten de-al lui care a intervenit intre noi(app eu sunt taur) As vrea sa stiu si eu ce sa fac....dak il caut imi da cu piciorul.... Si cea mai importanta problema la el este ca se lasa influentat de toata lumea. In 3 ani i-am cunoscut toti prietenii si de fiecare am avut ceva de comentat... pe moment se certa cu mine , ziceam k sunt nebuna, dar dupa maxim 2-3 saptamani venea cu coada intre picioare si isi cerea scuze ca nu mi-a dat dreptate cand trebuia. Acum cu acest nou prieten care este cea mai imbarligatoare persoana pe care am cunoscut-o.... Ne-am certat atat de tare incat nu il mai intereseaza deloc de mine.... Si mi-a spus mai multe lucruri: Cum ca trebuie sa renunt la relatia cu ai mei ca sa imi fie mie bine(parintii mei se folosesc de mine, muncesc k sa aduc bani in casa), lui nu ii trebuie asa ceva, eu sa muncesc sa ii intretin pe ai mei si sa nu realizeze nimica langa mine, a incercat sa ma ajute doar k avand o sora mai mica inca nu pot sa o las... mi-a m-ai spus ca tine piesele de la masina mea la el si cand o s-o repar sa il sun k imi da el piesele... am avut nevoie de banii in seara asta si mi-a dat mai mult decat i-am cerut... mi-a spus ca nu mai are incredere in mine deloc.....ca s-a jurat ca nu se mai impaca cu mine... maine vine sa vada de ce imi curge ulei la masina..... parerea mea e ca el este confuz rau.. voi ce ziceti....sa il las impace o perioada....??? a si inca ceva am mai postat treaba cu metode de a il duce la doctor, acu' ceva timp.... Doar ca de doua zile s-a schimbat radical acest om si parca nu ma mai iubeste.

PS: cu majoritatea prietenilor lui la fel mi-a facut, se certa cu mine o saptamana doua, plangeam k proasta si dupa cand imi trecea si nu mai voiam sa il vad k imi reveneam atunci aparea si retrezea in interior flacara..... si il iubesc enorm de mult....cert e k si el mi-a zis k orice ar fi o sa ne fie bine, o sa faca el sa fie bine..... plm help sunt intr-o stare de mai bine m-as omora.....imi vine uneori sa ma duc pe un camp sa urlu de durere de suflet pt k nu pot accepta gandul ca poate vine ziua in care nu vom mai fi impreuna niciodata..... a inca ceva acum o luna am purtat o discutie in care eu i-am spus ca la urm cearta eu pun punct si gata, si replica lui a fost"asta crezi doar tu, nu ai vazut k orice ar fi si orice am face tot ne iertam unul pe celalat k ne iubim mult???!!!!" help need your help va pooop si la doctor l-am convins sa mearga de vinerea trecuta, dar luni ne-am certat, adik acum doua zile... si s-a dus naibi totul....scuzati-mi greselile gramaticale sau de scriere, dar plang de la 7 dupamasa..... si e app 2 .....sunt disperata.....
mysgdream
Postat pe 1 Iunie 2011 01:37
De la: d3vil_me1923, la data 2011-06-01 01:37:26.... Doar ca de doua zile s-a schimbat radical acest om si parca nu ma mai iubeste...




banuiesc ca daca se intoarce cu coada intre picioare la tine, vei simti ca te iubeste
battleofwits
Postat pe 1 Iunie 2011 07:56
Te iubeste, dar...in felul lui. Ori il accepti asa cum e el, ori il inlocuiesti. Intreaba-te daca poti trai alaturi de el fiind pe locul doi. El greseste cu prietenii lui, iar tu, cu parintii tai. Da, are si el dreptate.

Avand in vedere ca si tu faci la fel ( il pui pe locul doi), ar trebui sa te detasezi putin; sa nu te mai consumi inutil cand va certati. Stii deja ca se va intoarce la tine, de ce mai bocesti??? Rabdare!
mimi_ca29
Postat pe 1 Iunie 2011 08:08
scuzati-mi greselile gramaticale sau de scriere, dar plang de la 7 dupamasa..... si e app 2 .....sunt disperata.....

ehe! mare belea cu pestii astia!
pickard
Postat pe 1 Iunie 2011 09:29
scuzati-mi greselile gramaticale sau de scriere, dar plang de la 7 dupamasa..... si e app 2 .....sunt disperata.....

ehe! mare belea cu pestii astia!
pickard
Postat pe 1 Iunie 2011 09:31
Poate te fi iubind, dar e prost.
Valy90
Postat pe 1 Iunie 2011 10:58
De la: Valy90, la data 2011-06-01 10:58:52Poate te fi iubind, dar e prost.


Si ea cum e daca dispera dupa un tutzulica?
Barbie30_
Postat pe 1 Iunie 2011 11:22
De la: Barbie30_, la data 2011-06-01 11:22:12
De la: Valy90, la data 2011-06-01 10:58:52Poate te fi iubind, dar e prost.


Si ea cum e daca dispera dupa un tutzulica?



Sa dispere in continuuare, neinteresant pt mine.

sall, barby
Valy90
Postat pe 1 Iunie 2011 11:43
Bun si cu ce ai gresit tu mai mult? Ca spui doar reprosurile lui, nu si daca au substanta.
Si mi se pare aiurea ca toti prietenii lui s-au bagat intre voi; ori e ceva in neregula cu tine, ori cu el si felul in care-si alege prietenii.
kudika_pudika
Postat pe 1 Iunie 2011 11:52
De la: Valy90, la data 2011-06-01 11:43:11
De la: Barbie30_, la data 2011-06-01 11:22:12
De la: Valy90, la data 2011-06-01 10:58:52Poate te fi iubind, dar e prost.


Si ea cum e daca dispera dupa un tutzulica?



Sa dispere in continuuare, neinteresant pt mine.

sall, barby


Buna! Iubirile astea....pe unii ii depasesc rau!
Barbie30_
Postat pe 1 Iunie 2011 11:54
te sfatuiesc sa iei dupa internet o carte electronica "Arta impacarii". Merita! Ai toate informatiile necesare. Daca respecti tot vei reusi.
Bafta!
tamadinu
Postat pe 9 Iunie 2011 11:45
Tin sa va anunt k ne-am impacat si acum totul este roz, plus de asta am schimbat foaia. El e oaia blanda acum si eu lupu. Adik face cum zic eu pt k a ajuns din 10000 de euro sa aiba 4000 si si-a dat seama k doar prietenii l-au tras in jos si i-au mancat banii. A venit la mine acum doua zile am vorbit cu el ne-am impacat si acum astept sa treaba timpul, si in Ianuarie plecam in america! va pooop si multumesc pt parerile voastre! Va pooop va tin la curent daca se mai intampla ceva!
mysgdream
Postat pe 9 Iunie 2011 12:43
De la: d3vil_me1923, la data 2011-06-09 12:43:29Tin sa va anunt k ne-am impacat si acum totul este roz, plus de asta am schimbat foaia. El e oaia blanda acum si eu lupu. Adik face cum zic eu pt k a ajuns din 10000 de euro sa aiba 4000 si si-a dat seama k doar prietenii l-au tras in jos si i-au mancat banii. A venit la mine acum doua zile am vorbit cu el ne-am impacat si acum astept sa treaba timpul, si in Ianuarie plecam in america! va pooop si multumesc pt parerile voastre! Va pooop va tin la curent daca se mai intampla ceva!


Au scos americanii vizele?
rashela
Postat pe 9 Iunie 2011 14:37
De la: rashela, la data 2011-06-09 14:37:45
De la: d3vil_me1923, la data 2011-06-09 12:43:29Tin sa va anunt k ne-am impacat si acum totul este roz, plus de asta am schimbat foaia. El e oaia blanda acum si eu lupu. Adik face cum zic eu pt k a ajuns din 10000 de euro sa aiba 4000 si si-a dat seama k doar prietenii l-au tras in jos si i-au mancat banii. A venit la mine acum doua zile am vorbit cu el ne-am impacat si acum astept sa treaba timpul, si in Ianuarie plecam in america! va pooop si multumesc pt parerile voastre! Va pooop va tin la curent daca se mai intampla ceva!


Au scos americanii vizele?


nuuuuuuuuu, da o s-o faca pentru ei doi!!
nooooooooo amu io ma intreb oare or sa mai fie ei doi impreuna taman hatttttt in ianuarie?
vitamina_c
Postat pe 9 Iunie 2011 14:51
De la: vitamina_c, la data 2011-06-09 14:51:56
De la: rashela, la data 2011-06-09 14:37:45
De la: d3vil_me1923, la data 2011-06-09 12:43:29Tin sa va anunt k ne-am impacat si acum totul este roz, plus de asta am schimbat foaia. El e oaia blanda acum si eu lupu. Adik face cum zic eu pt k a ajuns din 10000 de euro sa aiba 4000 si si-a dat seama k doar prietenii l-au tras in jos si i-au mancat banii. A venit la mine acum doua zile am vorbit cu el ne-am impacat si acum astept sa treaba timpul, si in Ianuarie plecam in america! va pooop si multumesc pt parerile voastre! Va pooop va tin la curent daca se mai intampla ceva!


Au scos americanii vizele?


nuuuuuuuuu, da o s-o faca pentru ei doi!!
nooooooooo amu io ma intreb oare or sa mai fie ei doi impreuna taman hatttttt in ianuarie?


Asta a fost si primul meu gand. Ca pana in ianuarie mai avem un topic, nu cu noutati ci cu "ce sa ma mai fac?"
Dar al doilea meu gand a fost: ia s-o sterg eu in America. Daca ei pot, eu de ce nu?
rashela
Postat pe 9 Iunie 2011 14:55
De la: rashela, la data 2011-06-09 14:55:25
De la: vitamina_c, la data 2011-06-09 14:51:56
De la: rashela, la data 2011-06-09 14:37:45
De la: d3vil_me1923, la data 2011-06-09 12:43:29Tin sa va anunt k ne-am impacat si acum totul este roz, plus de asta am schimbat foaia. El e oaia blanda acum si eu lupu. Adik face cum zic eu pt k a ajuns din 10000 de euro sa aiba 4000 si si-a dat seama k doar prietenii l-au tras in jos si i-au mancat banii. A venit la mine acum doua zile am vorbit cu el ne-am impacat si acum astept sa treaba timpul, si in Ianuarie plecam in america! va pooop si multumesc pt parerile voastre! Va pooop va tin la curent daca se mai intampla ceva!


Au scos americanii vizele?


nuuuuuuuuu, da o s-o faca pentru ei doi!!
nooooooooo amu io ma intreb oare or sa mai fie ei doi impreuna taman hatttttt in ianuarie?


Asta a fost si primul meu gand. Ca pana in ianuarie mai avem un topic, nu cu noutati ci cu "ce sa ma mai fac?"
Dar al doilea meu gand a fost: ia s-o sterg eu in America. Daca ei pot, eu de ce nu?


da chiar asa!!! m-ai bagat si pe mine la idei!! Americaaaaaaaaaa pazea ca vin!
vitamina_c
Postat pe 9 Iunie 2011 15:05
ai rabdare, daca te iubeste cu adevarat, se va intoarce, iar daca nu...... sincer nu merita, nu ai de ce sa plangi, bucura-te de viata, de parintii tai de prietenii tai si de tot ce te inconjoara, timpul vindeca multe rani.
kudika409737
Postat pe 23 Iunie 2011 21:11
Pfff... IAR probleme cu pesti??
Nasol, nu prea m-ajuta numele, prea aduce a numar de tramvai, da' jur ca daca stiam care-i mersul p-aici si cat sunt pestisorii de doriti, imi puneam un nick frumos...Bibanu sau ceva...
Platica! :))
Darkmagic
Postat pe 23 Iunie 2011 21:38
buna,in problema asta este bine sa-ti dai singura sfaturi si sa faci ce este bine pt tine,in primul rand nu-l mai cauta,o perioada lasa-l in pace,pt ca este confuz.Ca-ti reprosaza ca stai cu ai tai si le dai bani,mi se pare o magarie din partea lui,ca spune ca nu se mai impaca cu tine,lasa-l in pace,nu-l mai cauta o vreme,e mai bine asa.Vezi ce se-alege de relatia asta,daca e sa fie bine,daca nu ,asta este.Un barbat care-ti reprosaza ca-i ajuti pe-ai tai acuma inainte sa locuiesti cu el,da-ti seama ce va fii dupa ce va veti muta impreuna.Si mai bine singura decat cu un barbat care-ti reprosaza ce faci cu banii munciti de tine,asculta-ma ca am experienta .Si da-i inapoi banii care ti i-a dat.Barbati cati lumea,si care nu-ti reprosaza ca stai cu-ai tai .Orice e bine intr-o relatie,dar cand incepe sa-ti reproseze,atunci mai bine inchei relatia.Eu asta fac
aligator_roz
Postat pe 2 Iulie 2011 11:48
nu merita sa plingi dupa nimeni,si eu am plins si-am suferitmdar n u merita,mai bine incearca sa uiti,sau dacac vrei sa pleci cu el,dar gandeste-te bine inainte,ni merita
aligator_roz
Postat pe 2 Iulie 2011 11:53
Mai intai te -as intreba cati ani ai?Draga mea ,da poate te iubeste dar cu egoism ,,gandeste te,tu iti ajuti parintii ceea ce este foarte bine ,sa nu uiti ca ei ti-au dat viata si intr un fel trebuie sa le fi recunoscatoare pentru tot ceea ce ti au dat.El nu are parinti?frati?Apoi el are o problema:PRIETENII,.De ce ei sunt mai importanti ,de ce vorbelelor sunt mai importante decat iubirea voastra????Are o problema de caracter,nu stie sa apere iubirea voastra(asta in cazul in care chiar te iubeste si vrea ceva de viitor).Am citit si eu un comentariu in care bine spunea :undeva exista o problema ori a ta ori a lui ,pentru ca tu vorbesti doar de aceasta problema :PRIETENII,INFLUENTA LOR ASUPRA LUI SI A RELATIEI VOASTRE DAR NU SI DE MOTIVE,ESENTA ACESTOR PROBLEME CU PRIETENII LUI ..Un sfat ,ce nu merge nu trebuie fortat ,Nu ti pierde tineretea si anii langa o persoana care te face mereu sa plangi .Daca azi plangi langa el ,si peste ani la fel vei plange langa el.Incearca sa schimbi ceva .
kudika412256
Postat pe 22 Iulie 2011 10:38
Sa nu uiti ca zodia Pesti ca de altfel si Gemeni este o zodie dualista.Mereu si brusc pot trece de la starea de fericire in stare de despresie.Azi sunt fericiti si maine sunt depresivi .Cunosc foarte bine aceasta zodie ,am avut si eu prieten in aceasta zodie (doi mai exact)si mereu am fost socata de starea lor,de caracterul lor deviant.Azi iti vor spune cat de bine se simt cu tine ,azi iti vor arata cat de fericiti sunt si maine iti arata raceala si indiferenta.Imi pare rau dar cuvinte de lauda nu pot sa am despre barbatii din aceasta zodie,in schimb singurul punct pozitiv este ca sunt sensibili ,dar uneori foarte introvertiti.Cand sunt in aceea stare ar fi bine nici sa nu-i cauti.,pentru ca singura iti vei provoca durerea,.
kudika412256
Postat pe 22 Iulie 2011 10:44
Buna ziu,
am citit cele expuse de tine si m-am gandit ca iti poate ajuta un raspuns sincer din exterior. Sunt nascuta in zodia peste si am fost din totdeauna atrasa de barbatii din zodia taur. De ce? Poate raspunzi tu :). Daca am face o analiza profunda a zodiei peste, cu siguranta se va intelege pt toata lumea ca altruismul si sentimentul de atasament uman al celor din aceasta zodie, imblanzeste pana si un taur. Unui ,pest ' nu ii trebuie decat 'sentimentul de siguranta' si o constanta stare de armonie, ceea ce puternicul si uneori durul ' taur' cam pierde din vedere. Nu trebuie sa folosesti niciodata cuvinte dure, care pot atinge, sensibilul peste iar..daca vrei sa refaci, trebuie sa iti alegi un discurs foarte simplu si cuviincios; o atitudine calma si tandra. Un ' peste bine orientat' este sensibil si extrem de atent la detalii. Suporta foarte multe atunci cand iubeste, insa mare atentie la limitele duse pana la extrema. Poti pierde dragostea lui si in acelas timp iti poate ramane prieten devotat. Un 'peste' crede in bine si face tot posibilul sa duca lucrurile in echilibru. Mizeaza pe aceste caracteristici. Teama ta vine din trecutul tau, posibil. Nu il mai obosi, iubeste-l doar! Incerca sa nu mai gresesti!
kudika420933
Postat pe 19 August 2011 20:59
Buna all

A trecut ceva timp de cand nu am mai spus nimic.
Mai nou baiatul meu are probleme de sanatate...
Adik face atacuri de panica...
Nu ne mai certam, totul e roz... am fost langa el l-am ajutat sa isi revina...De doua saptamani au inceput aceste probleme de sanatate...
Am fost in 5 zile de 2 ori la urgenta cu el...
Si bineinteles a aparut iar prietenul lui cu care are o combinatie cu masini...
Aseara a fost un circ foarte mare..pentru ca din cauza lu ala a inceput sa se enerveze rau... Si iar a facut un atac de panica....
Eu incerc mereu sa il calmez....dar cand vine vorba de masini intra in panica...
Nu stiu ce sa fac.... incerc sa il linistesc si eu ...dar am si eu anumite limite....
Simt k nu mai pot.... Am nervii intinsi la maxim...vreau sa dispar sa plec...
Dar nu pot pt ca tin la el...si nu mi-as ierta-o niciodata daca ar patii ceva si eu nu am fost acolo...
Am 21 de ani... Si da ma cam contrazic si eu...sunt confuza.... am stat am analizat totul....din pacate inafara de site-ul acesta nu mai am cu cine vorbii... nu mai am prieteni... Cea mai buna prietena a mea a inceput si ea serviciul... si nu mai are timp sa ma asculte....
Imi e greu....va mai am pe voi....
Va pop si multumesc tuturor celor care au dat un comentariu...
mysgdream
Postat pe 22 August 2011 10:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu pesti-el berbec 8 De la: yumalai 19 Mai 2009 10:40
parintii mei sau tatal copilului 74 De la: gogu1938 11 Noiembrie 2011 12:08
CEL MAI TARE ZODIAC-Taur 120 De la: addiana 13 Octombrie 2010 17:53
Ea balanta ,el berbec 34 De la: kudika432242 6 Septembrie 2011 15:17
Eu sagetator el capricorn....se poate niste sfaturi ? va rog ! 3 De la: kudika046467 1 Noiembrie 2009 17:02