Setari Cookie-uri

nu ma regasesc in descriere zodiei careia apartin

salutari tuturor!

am o intrebare: nu ma regasesc in descrierea zodiei careia apartin. sunt scorpion cu ascendentul in balanta. niciodata nu mi s-a potrivit vreo descriere a zodiei mele sau vreun horoscop. de ex am urmarit de nenunmarate ori emisiunea uraniei si niciodata nu mi s-a potrivit ceva.

citit descrierea zodiei balanta, incep sa cred ca am mai mute caracteristici din balanta.
ar trebui sa incep sa citesc doar horoscopul de la balanta?

multumesc pt raspunsuri
rox_11_20
Postat pe 13 Iunie 2011 11:03
"incep sa cred ca am mai mute caracteristici din balanta"

Si cam de ce vrei tu neaparat sa te regasesti intr-o zodie?
Barbie30_
Postat pe 13 Iunie 2011 11:05
si totusi caracteristicile is de taurina
miss_darine
Postat pe 13 Iunie 2011 11:07
aici este clar vorba de integrarea in absolut!
vitamina_c
Postat pe 13 Iunie 2011 11:09
De la: rox_11_20, la data 2011-06-13 11:03:02salutari tuturor!

de ex am urmarit de nenunmarate ori emisiunea uraniei si niciodata nu mi s-a potrivit ceva.



vrei sa vorbesc cu urania sa ti-o potriveasca!?
geo_refinantat
Postat pe 13 Iunie 2011 11:32
De la: rox_11_20, la data 2011-06-13 11:03:02salutari tuturor!

am o intrebare: nu ma regasesc in descrierea zodiei careia apartin. sunt scorpion cu ascendentul in balanta. niciodata nu mi s-a potrivit vreo descriere a zodiei mele sau vreun horoscop. de ex am urmarit de nenunmarate ori emisiunea uraniei si niciodata nu mi s-a potrivit ceva.

citit descrierea zodiei balanta, incep sa cred ca am mai mute caracteristici din balanta.
ar trebui sa incep sa citesc doar horoscopul de la balanta?

multumesc pt raspunsuri


uita-te la discovery si o sa ti se potriveasca ceva,sau la animal planet
pickard
Postat pe 13 Iunie 2011 11:41
astea da griji... mai lasa horoscopu....
Chine
Postat pe 15 Iunie 2011 15:39
pai evident te regasesti in ascendent, el este masca ta si te influenteaza, depinde ziua in care te-ai nascut si de asemenea de influentele celorlalte astre, de mediul in care ai crescut, ajungi la un moment dat sa capeti alte caractere, decat cele generale, urania prezinta un horoscop general, tu poti sa fii un caz particular si sa ao astrograma diferita de orice alt scorpion asta ca o dovada a faptului ca nici horoscopul nu e batut in cuie si este la fel de schimbator ca vremea de afara
yumy
Postat pe 15 Iunie 2011 15:46
conteaza intradevar si ascendentul pe care il ai,iar daca in casa 1 a personalitatii mai ai si alte planete acestea iti dau diferite insusiri fizice si morale altele decit generalitatile zodiei tale
utad
Postat pe 15 Iunie 2011 15:48
eu sunt sagetator cu ascendent in rac cred, si nu prea ma regasesc in descrierea de la sagetator, din ce am citit din carti sagetatorii sunt foarte sinceri si asta mi se potriveste ff bine, dar nu sunt deloc o fire pertrecareata, aventuriera si nici foarte sociabila, am citit si la rac si acolo sunt cateva caractersitici care mi se potrivesc, in concluzie cred ca am luat de la fiecare cate ceva
marylene
Postat pe 16 Iunie 2011 22:58
Ascendentul este "fata" pe care o afisezi in lume, deci cel mai probabil te comporti ca o balanta in societate si poate uneori si in intimitate (sarmanta, sociabila, placuta, diplomata si interesata de frumos). Din acest motiv s-ar putea sa crezi ca acesta este cazul tot timpul. In realitate s-ar putea sa ai "accese" pasionale, intuitive, puternic emotionale..aceasta este influenta zodiei scorpion. O sa dau cu presupusul si o sa spun ca poate uneori devii foarte geloasa, posesiva, secretoasa (mai mult decat alti oameni) si poate chiar tinzi sa "porti pica". Aceasta este latura negativa a zodiei scorpion. Cred ca macar de cateva ori in viata, poate in situatii importante pentru tine, cand ai fost sub presiune sau stresata, ai avut reactii de genul.. Am dreptate? Cred ca ar trebui sa-ti analizezi harta natala/astrograma (birth chart), iti va explica mult mai multe despre tine decat o poate face oricine pe un forum Horoscopul isi arata valoarea ca instrument in cunoasterea de sine in momentul in care ai rabdarea sa-i folosesti toate functiile.
Hummingbird
Postat pe 29 Iunie 2011 16:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poze si informati despre egiptul antic va rog 8 De la: dakar_dakina 23 Iunie 2009 11:59
gemeni cu gemeni??? 19 De la: _dulcik_ 3 Mai 2009 00:56
balantele hmmmm 35 De la: paula27 21 Noiembrie 2011 15:42
despre berbecutze.....ce mi puteti spune? 16 De la: GreenScorpio 23 Iunie 2009 19:14
nu stiu ce sa fac ???!!! 26 De la: steffy91 8 Noiembrie 2011 13:38