Setari Cookie-uri

ce sa mai fac:sml-confused0006: :sml-confused0024:

buna.imi cer scz daca mai exista acest subiect..mam mutat impreuna cu iubitul meu de 8 luni,si facem un an de cand ne cunoastem..eu implinesc 25 de ani iar el are 22 nu ne intelegem foarte bn dar datorita faptului ca il iubesc ff mult incerc sa cred ca totul merge bn..am ajuns de multe ori la concluzia ca el nu ma iubeste dar el spune mereu ca ma iubeste,oare numai gura e de el? ca mie asa mi se pare..inca de la inceput am avut probleme legate de sex..imi spune mereu "lasa ca avem timp si de sex"vrea sa facem sex 1-2 pe saptamana si atunci tot eu sa ma rog de el,sa nu mai spun ca in 8 luni am facut dragoste cu adevarat o singura data si atunci a facuto din obligatie..asa am simtit de fapt si cand facem sex tot de aceea o face asa se vede,se simte..am incercat sal astept pe el sa faca primul pas sa nul stresez dar degeaba,din cate vad eu el nare nici o atractie fata de mn..inaintea mea a mai stat cu 3-4 fete avand relatie serioasa(zice el)cu 2 dintre ele a locuit pe o perioada scurta de 3-4 luni..pentru ca au ajuns sal insele si sau despartit.el zice ca asa se purta si cu ele si eu cred ca de aceea au ajuns sal insele.de multe ori am impresia ca iubeste pe altcineva oare e adevarat?ma face sa ma desconsider sa ma simt urata,neatragatoare..cu toate ca ma aranjez in orice moment poate poate se schimba cv dar nu nimic,am cunostinte, care imi spun sa renunt la el ca nui de mn ca e vizibil ca el nu ma iubeste dar nu stiu ce sa fac ca il iubesc enorm incerc de multe ori sa cred ca are dreptate dar dupa 2 zile de asteptat imi dau seama ca nui asa.iam zis de f mulrte ori problema mea iar el zice ca sunt nebuna ca o relatie nu se bazeaza pe sex,nam zis asta dar nici sa ne punem sculele in pod la varsta asta,am citi f multe subiecte de genul si sunt mai multi barbatii care scriu despre problemele astea femei mai rar,eu nu inteleg iam zis sami spuna motivul si poate am sal inteleg dar neaga ca ar exista un motiv..nu stiu cu ce gresesc,ca fac orice pt el ,nu ies din cuvantul lui ce-mi spune sa fac aia fac,numi da voie sa ies nicaieri fara el si el iese f rar cu mn,odata la 2 saptamani daca are el chef iesim in parc,ii este rusine cu mn?cand ii zic ca vr sa ne despartim ca eu nu mai vr asa incepe si plange si imi spune ca o sa se schimbe,dar nici un rezultat,ce sa fac???imi vine sa mor ma doare sufletul ingrozitor,nici macar nu gaseste timp sa ma mangaie sa ma alinte nimic,simt ca sunt invizibila cand ii zic rade de mn zice ca ce am sunt copil..?daca nu las baga eu in seama nici ni miar vb,mai noua de cateva zile cand pleaca la munca nu ma mai saruta cum facea de obicei,noaptea se intoarce cu spatele imi zice nb si intro secunda adoarme..va rog spunetimi si mie ce credeti are dreptate ce sa mai fac../??
singuratatea86
Postat pe 14 Iunie 2011 10:13
"nu ies din cuvantul lui ce-mi spune sa fac aia fac,numi da voie sa ies nicaieri fara el si el iese f rar cu mn"

Brava,tine-o tot asa!Cand te trezesti la realitate sa ne anunti...
Barbie30_
Postat pe 14 Iunie 2011 10:26
de ce naiba va grabiti sa va mutati impreuna? tu zici ca ai aproape 25 de ani,ptr tine ceasul biologic iti spune sa te asezi la casa ta,la familie la copii,etc ,barbatii sunt altfel nici unul nu vrea sa se insoare,cit despre sex...poate chiar e obosit munceste? sau poate e mai timid?
utad
Postat pe 14 Iunie 2011 10:37
O multime de probleme care te impiedica sa fii fericita si tu spui "DAR il iubesc si nu stiu ce sa fac." Pt CE anume il iubesti? Zi si tu o calitate, o fapta buna a lui, ceva... Poti iubi frumosul, binele, placutul dar NU poti iubi indiferenta si relele tratamente. Pleaca si nu te mai uita in urma daca vrei sa-ti gasesti fericirea. Daca nu vrei asta, atunci stai acolo si trage de el ca de caine mort.
mimi_ca29
Postat pe 14 Iunie 2011 10:42
e adevarat ca lucreza se trezeste la 5 juma dar nu poti fi obosit in fiecare zi la orice ora mai ales ca nu e cn stie ce munca de facut ca toata ziua se filmeaza la munca cum sta de vb si scapa de la serv intre orele 1-2,,doarme 3-4 ore si tot iii ramane timp si pt mn(daca ar dori)dar nu pt el nu exist..
singuratatea86
Postat pe 14 Iunie 2011 10:53
De la: utad, la data 2011-06-14 10:37:18de ce naiba va grabiti sa va mutati impreuna? tu zici ca ai aproape 25 de ani,ptr tine ceasul biologic iti spune sa te asezi la casa ta,la familie la copii,etc ,barbatii sunt altfel nici unul nu vrea sa se insoare,cit despre sex...poate chiar e obosit munceste? sau poate e mai timid?
e adevarat ca lucreza se trezeste la 5 juma dar nu poti fi obosit in fiecare zi la orice ora mai ales ca nu e cn stie ce munca de facut ca toata ziua se filmeaza la munca cum sta de vb si scapa de la serv intre orele 1-2,,doarme 3-4 ore si tot iii ramane timp si pt mn(daca ar dori)dar nu pt el nu exist..
timid nu e deloc..
singuratatea86
Postat pe 14 Iunie 2011 10:57
La varsta ta trebuie sa ai aripi sa zbori, nu sa stai inchisa intr o relatie asteptand ca barbatul de langa tine sa iti recunoasca meritele. Nimeni nu iti poate spune ce sa faci pentru ca nu este usor sa lasi sentimentele la o parte si sa asculti sfaturi date la rece. Dar parerea mea este ca ai sa te trezesti peste cativa ani si ai sa regreti anii trecuti si pierduti. La varsta ta, sa faci dragoste, sex sau cum vrei tu,sa fii alintata si rasfatata, sa iesi sa te plimbi, sa vezi lumea, sa cunosti oameni, sa iti faci prieteni,sa razi, sa plangi din dragoste, sa te certi, sa te impaci, sa ai fluturi in stomac, sa te simti iubita, dorita, sa faci tot ce est einterzis sunt cele mai frumoase lucruri. Nu renunta la asta pentru un barbat. Barbatii nu incep cu el si nu se termina la el. E loc si de mai bine.
kudika398751
Postat pe 14 Iunie 2011 11:59
Pai daca e asa la 22 de ani, nu vreau sa imi imaginez cum o sa fie pe la 25-30 de ani. Cred ca n-o sa mai ai parte de sex decat in vis Lasa-l neica si gaseste-ti un barbat normal, care sa vrea sa aiba tot tacamul. Poate-si va gasi vreo frigida si a rezolvat problema... Iar viata sexuala e importanta intr-o relatie, degeaba spun unii ca nu e, ca iubirea conteaza etc. Iubirea asta se duce naibii, daca nu exista si un alt gen de apropiere intre parteneri... Iar lui iubi al tau eu i-as spune: daca voiam un prieten care sa imi ofere doar afectiune si sa imi tina de urat, imi luam un caine
Micaell
Postat pe 14 Iunie 2011 13:58
Multumesc tuturor pt raspunsuri,e adevarat ca am 25 de ani dar sunt f confuza pentru ca il iubesc enorm dar cred ca aproape fiecare dintre noi a avut o persoana in viata lor pe care a iubito si sentimentele nu iau fost impartasite..singura solutie este sami iau inima in dinti si sa fug cu ea acum cat mai pot face asta,mai tarziu nu se stie ce va fi si oricum deja imi pare rau ca am facut pasul de a ma implica intro relatie atat de serioasa(doar din partea mea)..sper doar sa pot trece cat mai usor peste momentul asta(eu il vad dramatic)mai trz o sami para bn..multam tuturor.SA FITI IUBITI
singuratatea86
Postat pe 14 Iunie 2011 15:59
Si pentru ce il iubesti pana la urma? Ce e asa minunat la el? Ca te ignora? Ca te desconsidera? Ca te face sa te simti urata, nu te alinta, nu te lasa sa iesi din casa? Asta iubesti tu??
kudika_pudika
Postat pe 14 Iunie 2011 16:53
De la: singuratatea86, la data 2011-06-14 15:59:02Multumesc tuturor pt raspunsuri,e adevarat ca am 25 de ani dar sunt f confuza pentru ca il iubesc enorm dar cred ca aproape fiecare dintre noi a avut o persoana in viata lor pe care a iubito si sentimentele nu iau fost impartasite..singura solutie este sami iau inima in dinti si sa fug cu ea acum cat mai pot face asta,mai tarziu nu se stie ce va fi si oricum deja imi pare rau ca am facut pasul de a ma implica intro relatie atat de serioasa(doar din partea mea)..sper doar sa pot trece cat mai usor peste momentul asta(eu il vad dramatic)mai trz o sami para bn..multam tuturor.SA FITI IUBITI


cu sarcina ce-ai facut?
kudika408035
Postat pe 14 Iunie 2011 17:40
De la: kudika408035, la data 2011-06-14 17:40:28
De la: singuratatea86, la data 2011-06-14 15:59:02Multumesc tuturor pt raspunsuri,e adevarat ca am 25 de ani dar sunt f confuza pentru ca il iubesc enorm dar cred ca aproape fiecare dintre noi a avut o persoana in viata lor pe care a iubito si sentimentele nu iau fost impartasite..singura solutie este sami iau inima in dinti si sa fug cu ea acum cat mai pot face asta,mai tarziu nu se stie ce va fi si oricum deja imi pare rau ca am facut pasul de a ma implica intro relatie atat de serioasa(doar din partea mea)..sper doar sa pot trece cat mai usor peste momentul asta(eu il vad dramatic)mai trz o sami para bn..multam tuturor.SA FITI IUBITI


cu sarcina ce-ai facut?


Am renuntat la ea
singuratatea86
Postat pe 15 Iunie 2011 06:18
De la: singuratatea86, la data 2011-06-15 06:18:32
De la: kudika408035, la data 2011-06-14 17:40:28
De la: singuratatea86, la data 2011-06-14 15:59:02Multumesc tuturor pt raspunsuri,e adevarat ca am 25 de ani dar sunt f confuza pentru ca il iubesc enorm dar cred ca aproape fiecare dintre noi a avut o persoana in viata lor pe care a iubito si sentimentele nu iau fost impartasite..singura solutie este sami iau inima in dinti si sa fug cu ea acum cat mai pot face asta,mai tarziu nu se stie ce va fi si oricum deja imi pare rau ca am facut pasul de a ma implica intro relatie atat de serioasa(doar din partea mea)..sper doar sa pot trece cat mai usor peste momentul asta(eu il vad dramatic)mai trz o sami para bn..multam tuturor.SA FITI IUBITI


cu sarcina ce-ai facut?


Am renuntat la ea


Ce dovada mai buna decat asta vrei ca sa iti demonstreze ca nu-l iubesti absolut deloc pe barbatul asta?
rashela
Postat pe 15 Iunie 2011 07:45
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-14 16:53:38Si pentru ce il iubesti pana la urma? Ce e asa minunat la el? Ca te ignora? Ca te desconsidera? Ca te face sa te simti urata, nu te alinta, nu te lasa sa iesi din casa? Asta iubesti tu??

ai fi uimita cate poti face pe termen scurt cu o astfel de atitudine fata de o pustoaica.. dar la 25 de ani mai rar gasesti dar totusi vad ca mai pica una pe ici pe colo.
felixcat
Postat pe 15 Iunie 2011 11:28
De la: rashela, la data 2011-06-15 07:45:24
De la: singuratatea86, la data 2011-06-15 06:18:32
De la: kudika408035, la data 2011-06-14 17:40:28
De la: singuratatea86, la data 2011-06-14 15:59:02Multumesc tuturor pt raspunsuri,e adevarat ca am 25 de ani dar sunt f confuza pentru ca il iubesc enorm dar cred ca aproape fiecare dintre noi a avut o persoana in viata lor pe care a iubito si sentimentele nu iau fost impartasite..singura solutie este sami iau inima in dinti si sa fug cu ea acum cat mai pot face asta,mai tarziu nu se stie ce va fi si oricum deja imi pare rau ca am facut pasul de a ma implica intro relatie atat de serioasa(doar din partea mea)..sper doar sa pot trece cat mai usor peste momentul asta(eu il vad dramatic)mai trz o sami para bn..multam tuturor.SA FITI IUBITI


cu sarcina ce-ai facut?


Am renuntat la ea


Ce dovada mai buna decat asta vrei ca sa iti demonstreze ca nu-l iubesti absolut deloc pe barbatul asta?

aa da tie ti se pare ca eu am renuntat ca am vr eu nu?dar de ce nu intrebi inainte daca eu am fost cea care a vrut sa renunte la sarcina,cand iubesti un barbat e adevarat ca faci multe pt el si renunti la orice si la oricine,probabil ca ai vr sa scri altceva sau in alta parte pt ca daca nu sti despre ce e vb mai bn taci si iti vz de ale tale,mss oricum ca teai deranjat..
singuratatea86
Postat pe 15 Iunie 2011 15:09
De la: felixcat, la data 2011-06-15 11:28:56
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-14 16:53:38Si pentru ce il iubesti pana la urma? Ce e asa minunat la el? Ca te ignora? Ca te desconsidera? Ca te face sa te simti urata, nu te alinta, nu te lasa sa iesi din casa? Asta iubesti tu??

ai fi uimita cate poti face pe termen scurt cu o astfel de atitudine fata de o pustoaica.. dar la 25 de ani mai rar gasesti dar totusi vad ca mai pica una pe ici pe colo.

Da se mai intampla
singuratatea86
Postat pe 15 Iunie 2011 15:11
De la: singuratatea86, la data 2011-06-15 15:09:26
De la: rashela, la data 2011-06-15 07:45:24
De la: singuratatea86, la data 2011-06-15 06:18:32
De la: kudika408035, la data 2011-06-14 17:40:28
De la: singuratatea86, la data 2011-06-14 15:59:02Multumesc tuturor pt raspunsuri,e adevarat ca am 25 de ani dar sunt f confuza pentru ca il iubesc enorm dar cred ca aproape fiecare dintre noi a avut o persoana in viata lor pe care a iubito si sentimentele nu iau fost impartasite..singura solutie este sami iau inima in dinti si sa fug cu ea acum cat mai pot face asta,mai tarziu nu se stie ce va fi si oricum deja imi pare rau ca am facut pasul de a ma implica intro relatie atat de serioasa(doar din partea mea)..sper doar sa pot trece cat mai usor peste momentul asta(eu il vad dramatic)mai trz o sami para bn..multam tuturor.SA FITI IUBITI


cu sarcina ce-ai facut?


Am renuntat la ea


Ce dovada mai buna decat asta vrei ca sa iti demonstreze ca nu-l iubesti absolut deloc pe barbatul asta?

aa da tie ti se pare ca eu am renuntat ca am vr eu nu?dar de ce nu intrebi inainte daca eu am fost cea care a vrut sa renunte la sarcina,cand iubesti un barbat e adevarat ca faci multe pt el si renunti la orice si la oricine,probabil ca ai vr sa scri altceva sau in alta parte pt ca daca nu sti despre ce e vb mai bn taci si iti vz de ale tale,mss oricum ca teai deranjat..


mimi_ca29
Postat pe 15 Iunie 2011 18:03
Dupa tot ce ai spus, imi permit sa "corectez" eu ce a spus d-na Rashela:

Ce dovada mai buna decat asta vrei ca sa iti demonstreze ca nu te iubeste absolut deloc barbatul asta?

mimi_ca29
Postat pe 15 Iunie 2011 18:06
Ce ai facut pana la urma?
numarul59
Postat pe 11 Iulie 2011 12:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prezervative 24 De la: kudika414141 5 August 2011 09:26
Cautam partenera 5 De la: kudika_20006 1 Decembrie 2012 22:28
Amant vs Amanta - Bucuresti 46 De la: ana18 14 Septembrie 2009 15:35
pleaca din tara si vrea sa ne despartim 5 De la: v_raluca_c 2 Iunie 2009 14:27
femeile sufera adesea din dragoste....exista si barbati care fac la fel, dar oare cati din ei recunosc asta? 26 De la: Fulg-de-nea 29 Septembrie 2013 18:13