Setari Cookie-uri

nesiguranta?

buna tuturor!am o mica problema la care nu gasesc rezolvare
Am o relatie d 8 ani cu o persoana speciala iubesc si ma simt iubita,imi doresc enorm sa vina aceea zi in are sa pot spune da vrea sa fiu mereu a ta
Nu m-a cerut in casatorie,am incercat sa vorbesc k el despre o posibila casatorie dar el imi zice mereu k va fi in viitorul apropiat..adika ba la anu...ba la anu..traiesc k iluzii si asta e cel mai greu..e moarte sigura,as vrea voi care poate avetzi o experienta de viata sa imi spunezti ce ar trebui sa fac!tin sa precizez k imi doresc o casnicie k prima mea iubire adika el!cine nu viseaza la ziua in care va fi mireasa?
va multumesc!
kudika121159
Postat pe 17 Iunie 2011 14:04
De la: kudika121159, la data 2011-06-17 14:04:52buna tuturor!am o mica problema la care nu gasesc rezolvare
Am o relatie d 8 ani cu o persoana speciala iubesc si ma simt iubita,imi doresc enorm sa vina aceea zi in are sa pot spune da vrea sa fiu mereu a ta
Nu m-a cerut in casatorie,am incercat sa vorbesc k el despre o posibila casatorie dar el imi zice mereu k va fi in viitorul apropiat..adika ba la anu...ba la anu..traiesc k iluzii si asta e cel mai greu..e moarte sigura,as vrea voi care poate avetzi o experienta de viata sa imi spunezti ce ar trebui sa fac!tin sa precizez k imi doresc o casnicie k prima mea iubire adika el!cine nu viseaza la ziua in care va fi mireasa?
va multumesc!


De ce nu-l ceri tu in casatorie???
S_K_
Postat pe 17 Iunie 2011 14:16
De la: kudika121159, la data 2011-06-17 14:04:52buna tuturor!am o mica problema la care nu gasesc rezolvare
Am o relatie d 8 ani cu o persoana speciala iubesc si ma simt iubita,imi doresc enorm sa vina aceea zi in are sa pot spune da vrea sa fiu mereu a ta
Nu m-a cerut in casatorie,am incercat sa vorbesc k el despre o posibila casatorie dar el imi zice mereu k va fi in viitorul apropiat..adika ba la anu...ba la anu..traiesc k iluzii si asta e cel mai greu..e moarte sigura,as vrea voi care poate avetzi o experienta de viata sa imi spunezti ce ar trebui sa fac!tin sa precizez k imi doresc o casnicie k prima mea iubire adika el!cine nu viseaza la ziua in care va fi mireasa?
va multumesc!


atunci spune-i direct ce ai de spus...ceea ce ne-ai spus si noua...
steffy91
Postat pe 17 Iunie 2011 14:27
Uite eu nu visez si nici nu am visat vreodata la ziua cand voi fi mireasa, pentru mine acel lucru chiar nu e important, am o relatie de 7 ani de zile, fericita si ma bucur ca si el gandeste ca mine.La tine poate el nu se simte pregatit, poate il sperie ideea de casatorie, asta nu insemna ca nu te iubeste sau nu vrea sa fie toata viata alaturi de tine.Sfatul meu e sa ii spui asa cum ai scris aici pe forum ce doresti de la el si vezi ce zice.
witcher
Postat pe 17 Iunie 2011 17:08
Ti-am raspuns pe celalalt topic si transfer raspunsul aici

De la: kudika121159, la data 2011-06-17 14:05:40buna tuturor!am o mica problema la care nu gasesc rezolvare
Am o relatie d 8 ani cu o persoana speciala iubesc si ma simt iubita,imi doresc enorm sa vina aceea zi in are sa pot spune da vrea sa fiu mereu a ta
Nu m-a cerut in casatorie,am incercat sa vorbesc k el despre o posibila casatorie dar el imi zice mereu k va fi in viitorul apropiat..adika ba la anu...ba la anu..traiesc k iluzii si asta e cel mai greu..e moarte sigura,as vrea voi care poate avetzi o experienta de viata sa imi spunezti ce ar trebui sa fac!tin sa precizez k imi doresc o casnicie k prima mea iubire adika el!cine nu viseaza la ziua in care va fi mireasa?
va multumesc!



In primul rand afla motivul pt care amana momentul. Daca e doar comoditate din partea lui atunci ia-ti inima in dinti si cere-l tu( ce naiba) Dupa ce spune DA( sper), stabilesti repede data nuntii. Ii specifici de la inceput: " daca tot ai zis da, sper sa te implici pt ca daca vad ca te fofilesti si te codesti, ma carrrrrrr dracu din viata ta, ai inteles?"



P.S Rezultat garantat!




mimi_ca29
Postat pe 17 Iunie 2011 17:27
De la: mimi_ca29, la data 2011-06-17 17:27:51Ti-am raspuns pe celalalt topic si transfer raspunsul aici

De la: kudika121159, la data 2011-06-17 14:05:40buna tuturor!am o mica problema la care nu gasesc rezolvare
Am o relatie d 8 ani cu o persoana speciala iubesc si ma simt iubita,imi doresc enorm sa vina aceea zi in are sa pot spune da vrea sa fiu mereu a ta
Nu m-a cerut in casatorie,am incercat sa vorbesc k el despre o posibila casatorie dar el imi zice mereu k va fi in viitorul apropiat..adika ba la anu...ba la anu..traiesc k iluzii si asta e cel mai greu..e moarte sigura,as vrea voi care poate avetzi o experienta de viata sa imi spunezti ce ar trebui sa fac!tin sa precizez k imi doresc o casnicie k prima mea iubire adika el!cine nu viseaza la ziua in care va fi mireasa?
va multumesc!



In primul rand afla motivul pt care amana momentul. Daca e doar comoditate din partea lui atunci ia-ti inima in dinti si cere-l tu( ce naiba) Dupa ce spune DA( sper), stabilesti repede data nuntii. Ii specifici de la inceput: " daca tot ai zis da, sper sa te implici pt ca daca vad ca te fofilesti si te codesti, ma carrrrrrr dracu din viata ta, ai inteles?"



P.S Rezultat garantat!







Mimi le stie iar pe toate ... ca un om mare
The_Exile
Postat pe 17 Iunie 2011 18:00
De la: kudika121159, la data 2011-06-17 14:04:52buna tuturor!am o mica problema la care nu gasesc rezolvare
Am o relatie d 8 ani cu o persoana speciala iubesc si ma simt iubita,imi doresc enorm sa vina aceea zi in are sa pot spune da vrea sa fiu mereu a ta
Nu m-a cerut in casatorie,am incercat sa vorbesc k el despre o posibila casatorie dar el imi zice mereu k va fi in viitorul apropiat..adika ba la anu...ba la anu..traiesc k iluzii si asta e cel mai greu..e moarte sigura,as vrea voi care poate avetzi o experienta de viata sa imi spunezti ce ar trebui sa fac!tin sa precizez k imi doresc o casnicie k prima mea iubire adika el!cine nu viseaza la ziua in care va fi mireasa?
va multumesc!


Poate sunteti prea tineri pentru casatorie, sau cu o situatie materiala nesigura, iar un barbat responsabil se gandeste ca a intemeia o familie nu inseamna doar sa fii cu iubita, ci sa ii oferi iubitei mai mult decat acel certificat - un camin! si copii! De ce crezi ca iubirea ta e iluzorie sau "moarte sigura"?! Un certificat de casatorie nu modifica iubirea, ori, ca sa fiu dreapta, de multe ori o modifica in rau...
Nu forta lucrurile, va iubiti si asta este cel mai important!
maimai_no1
Postat pe 27 Iunie 2011 02:22
De la: mara_andrei, la data 2011-06-27 02:22:26
De la: kudika121159, la data 2011-06-17 14:04:52buna tuturor!am o mica problema la care nu gasesc rezolvare
Am o relatie d 8 ani cu o persoana speciala iubesc si ma simt iubita,imi doresc enorm sa vina aceea zi in are sa pot spune da vrea sa fiu mereu a ta
Nu m-a cerut in casatorie,am incercat sa vorbesc k el despre o posibila casatorie dar el imi zice mereu k va fi in viitorul apropiat..adika ba la anu...ba la anu..traiesc k iluzii si asta e cel mai greu..e moarte sigura,as vrea voi care poate avetzi o experienta de viata sa imi spunezti ce ar trebui sa fac!tin sa precizez k imi doresc o casnicie k prima mea iubire adika el!cine nu viseaza la ziua in care va fi mireasa?
va multumesc!


Poate sunteti prea tineri pentru casatorie, sau cu o situatie materiala nesigura, iar un barbat responsabil se gandeste ca a intemeia o familie nu inseamna doar sa fii cu iubita, ci sa ii oferi iubitei mai mult decat acel certificat - un camin! si copii! De ce crezi ca iubirea ta e iluzorie sau "moarte sigura"?! Un certificat de casatorie nu modifica iubirea, ori, ca sa fiu dreapta, de multe ori o modifica in rau...
Nu forta lucrurile, va iubiti si asta este cel mai important!







... ... nu ''barbat responsabil'' nu isi chinuie ''iubita'' ani de zile si apoi vine cu caminul si copii la pachet ... ca nu are de unde ... caminul il poate face si daca e insurat ... iar copii nu ii face dupa ce isi chinuie ''iubita'' cu kilograme de pastile si scobeli ''responsabile'' ... prea tineri sau prea ''saraci'' nu inseamna nimic ... absolut nimic ... de fapt NIMENI nu a avut totul cind era tinar ... toate se fac in timp ... si se fac mai repede cind ai responsabilitati ... e verificata treaba ...
marco918
Postat pe 27 Iunie 2011 02:33
De la: witcher, la data 2011-06-17 17:08:07Uite eu nu visez si nici nu am visat vreodata la ziua cand voi fi mireasa, pentru mine acel lucru chiar nu e important, am o relatie de 7 ani de zile, fericita si ma bucur ca si el gandeste ca mine.La tine poate el nu se simte pregatit, poate il sperie ideea de casatorie, asta nu insemna ca nu te iubeste sau nu vrea sa fie toata viata alaturi de tine.Sfatul meu e sa ii spui asa cum ai scris aici pe forum ce doresti de la el si vezi ce zice.







... 7 aniiiiii !!! ... oauuuuu ... tare slabi trebuie sa fiti ... copilariti si cind s-o trezi ''barbatia'' in preten sa vezi inca o acritura ...
marco918
Postat pe 27 Iunie 2011 02:48
Am o prietena care a renuntat la relatia ei de 10 ani pentru ca i se parea ei ca nu ii ofera acea casatoriesi copii prea repede desi are 27 de ani...a zburat in bratele altuia si acum, e nefericita si ar da orice sa fie innapoi in bratele celui care o cunoaste mai bine ca pe el....ce vreau sa spun e ca ..e doar o chestiune de tim dar pune piciorul in prag ca sa se trezeasca ....asa o sa ii tataie fundu cand o vedea ca u chiar vrei sa dispari...pop
aiana1985
Postat pe 4 Iulie 2011 22:39
De la: aiana1985, la data 2011-07-04 22:39:06Am o prietena care a renuntat la relatia ei de 10 ani pentru ca i se parea ei ca nu ii ofera acea casatoriesi copii prea repede desi are 27 de ani...a zburat in bratele altuia si acum, e nefericita si ar da orice sa fie innapoi in bratele celui care o cunoaste mai bine ca pe el....ce vreau sa spun e ca ..e doar o chestiune de tim dar pune piciorul in prag ca sa se trezeasca ....asa o sa ii tataie fundu cand o vedea ca u chiar vrei sa dispari...pop


pupa.
dupa ce pupi, incearca o traducere.
uliu
Postat pe 4 Iulie 2011 22:45
da....cred ca tre sa fiu mai explicita....
Eu am o prietena care a iesit dintr-o asemenea relatie de foarte multi ani pentru ca avea aceleasi temeri si intrebari ca tine, si ...dupa ce a renuntat si-a dat seama ca a pierdut mult si regreta.... ce te sfatuiesc eu pe tine e sa discuti mult cu el si sa il faci sa inteleaga si ce vrei tu decat sa se ajunga la mai rau..adica despartire si suferinta...
ce am mai vrut eu sa punctez este ca el, dupa acesti ani este singurul care o cunoaste atat de bine si ca daca ar incerca in alta parte ar fi gresit pentru ca nu si-ar gasi linistea nici asa..parerea mea...
s-a inteles???
acum iar pop...daca e ceva mai explic o data....
aiana1985
Postat pe 5 Iulie 2011 22:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rochii de ocazie lungi: extravaganta si rafinament 1 De la: LuluSing 18 Noiembrie 2014 01:55
LATINITATEA unora dintre noi....pe C.I. 42 De la: Ndrusu 17 Septembrie 2010 07:54
Bomboane Bucuria 7 De la: kudika_3204 26 Februarie 2012 17:19
rugagiune catre PRUNCUL ISUS 12 De la: one_size 15 Decembrie 2009 09:32
Un blog de vizitat 2 De la: greierash_is_back 2 Noiembrie 2009 08:53