Setari Cookie-uri

Am fost tradata de iubit si de cea mai buna prietena chiar la petrecerea de ziua mea

Stiu cand toata lumea imi spunea ca lumea e rea si sa ma feresc de prieteni dar nu intelegeam de ce...acum insa am inteles asta s-a intamplat Duminica...am dat o mica petrecere la un restaurant unde am lucrat pe sezon si unde l-am cunosut pe Radu fiul administratorului.A fost dragoste la prima vedere si o iubire fara egal.Asta pana a aparut prietena mea cea mai buna care s-a indragostit de Radu.La petrecerea mea le-am facut cunostinta.Fiind sarbatorita nu puteam sa stau pe scaun toata seara,trebuta sa mai merg in colo in coace asa ca prietena mea mi-a luat locul pe scaun langa Radu si au inceput sa discute ca si cum s-ar fi cunoscut d o viata.Faptul acesta nu m-a ingrijorat pana in momentul in care a luat-o la dans.Atunci am observat k se intampla ceva dar am incercat sa ma calmez k sa nu stric buna dispozitie a invitatilor.Cand a iesit cu ea afara am cautat un motiv sa ies si eu doar sa vad c fac si pana unde pot sa mearga...Se imbratisau... El m-a vazut...ea nu...am luat-o deoparte si am intrebat-o ce se intampla a negat k se da la el I-am zis dj-ului sa puna un blues si i-am lasat singuri si am iesit afara la o tigara.Dupa ce m-am intors mi-au zis invitatii k s-au sarutat .Din momentu acela nu am mai schimbat un cuvant,nici cu ea si nici cu el.Atat i-am zis ei cand a plecat"merci pentru ce mi-ai facut"As vrea sa ma razbun spuneti-mi o modalitate prin care sa o fac sa o doara asa cum m -a durut pe mine.Va rog sa ma ajutati.





Multumesc:*
ancacumintica
Postat pe 9 August 2010 10:19
Razbunarea e arma prostului.Cel mai bine ar fi sa o ignori.Alceva nu ai ce face.A\i pierdut.Dar poate daca vrei cu adevarat ai putea sa-i intorci faza.
kudika228167
Postat pe 9 August 2010 10:26
se pare ca baiatul asta se indragosteste foarte des la prima vedere! si prietena ta...este cam usuratica asa...
eu cred ca le-as da de inteles ca ma bucur ca se iubesc..nu de alta dar sunt de aceeasi speta si se merita!
size_back
Postat pe 9 August 2010 10:32
Nu cred ca are rost sa te razbuni,in mod sigur o sa plateasca ea mai devreme sau mai tarziu.Eu zic sa te bucuri ca ai scapat de amundoi si sa mergi mai departe!
Barbie30
Postat pe 9 August 2010 13:25
razbunarea e arma prostului...o fi...da tre sa recunoastem k e atat de dulce....hmmmm , cel mai bn ar fi sa ii tratezi q indiferenta,asta doare cel mai tare...se-nvarte roata,dj vasile....
bloody_queen
Postat pe 13 August 2010 05:31
doamne..oameni fara scrupule.ma socheaza rautatea unor persoane, tradata si de ziua ta, asta-i culmea nesimtirii..sincer aia nu ti-a fost niciodata prietena.Stii, se zice ca razbunarea e arma prostului, dar aoleu ce mai merita unii.Da sincer, totusi, nu te cobori la nivelul lor.Lasa-i si o se dea cu capul de pereti mai tarziu.Ea cand va realiza ca e sg si uite ce bine ii prindea sprijinul tau, iar el poate isi va da seama ca trebuia sa te pretuiasca.succes:*
ch_christine
Postat pe 30 August 2010 16:02
De la: ancacumintica, la data 2010-08-09 10:19:40Stiu cand toata lumea imi spunea ca lumea e rea si sa ma feresc de prieteni dar nu intelegeam de ce...acum insa am inteles asta s-a intamplat Duminica...am dat o mica petrecere la un restaurant unde am lucrat pe sezon si unde l-am cunosut pe Radu fiul administratorului.A fost dragoste la prima vedere si o iubire fara egal.Asta pana a aparut prietena mea cea mai buna care s-a indragostit de Radu.La petrecerea mea le-am facut cunostinta.Fiind sarbatorita nu puteam sa stau pe scaun toata seara,trebuta sa mai merg in colo in coace asa ca prietena mea mi-a luat locul pe scaun langa Radu si au inceput sa discute ca si cum s-ar fi cunoscut d o viata.Faptul acesta nu m-a ingrijorat pana in momentul in care a luat-o la dans.Atunci am observat k se intampla ceva dar am incercat sa ma calmez k sa nu stric buna dispozitie a invitatilor.Cand a iesit cu ea afara am cautat un motiv sa ies si eu doar sa vad c fac si pana unde pot sa mearga...Se imbratisau... El m-a vazut...ea nu...am luat-o deoparte si am intrebat-o ce se intampla a negat k se da la el I-am zis dj-ului sa puna un blues si i-am lasat singuri si am iesit afara la o tigara.Dupa ce m-am intors mi-au zis invitatii k s-au sarutat .Din momentu acela nu am mai schimbat un cuvant,nici cu ea si nici cu el.Atat i-am zis ei cand a plecat"merci pentru ce mi-ai facut"As vrea sa ma razbun spuneti-mi o modalitate prin care sa o fac sa o doara asa cum m -a durut pe mine.Va rog sa ma ajutati.

!





Multumesc:*




Cea mai buna si valabila razbunare este sa fii fericita fara ei amandoi



judgingamy
Postat pe 2 Septembrie 2010 11:45
incearca sa uiti si sa iei partea buna a lucrurilor(dc crezi ca exista o parte buna).
asa ai aflat lucruri care ar fi putut fi ascunse toata viata:ca nuci prietena nu era o adev.prietena si nici el nu era pt tine.
Facand o analiza detaliata a situatiei,totul s-a intors in favoarea ta.sa si-l stapaneasca sanatoasa.Razbunarea e o pierdere de timp-cauta sa-ti "refaci" viata intr-un mod placut si intelept.
chocolate03
Postat pe 2 Septembrie 2010 13:07
Cu asa prieteni nu mai ai nevoie de dusmani ce-i drept.....draga mea,dupa cum spuneau si persoanele de mai sus situatia s-a rezolvat mai repede decat ai fi crezut pentru ca a fost prea pe fata si fara ascunzisuri.Simplu si la obiect nu mai ai nevoie nici de ea pentru ca se baga in alte gradini,nici de.. el un mascul care a incercat si a reusit.Vezi-ti de viata ta ca n-are rost sa faci scene si razbunari,tot tu ai iesi de fraiera.Mai atenta cu prietenii alta data;)
Lady_Gaga9
Postat pe 2 Septembrie 2010 17:36
Trebuie sa-i ignori pe amandoi pana cand ti se va ivi ocazia sa lovesti.... si atunci vei sti singura cand e momentul... Si cand o vei face.... o sa-ti placa.... Dupa aia nu trebuie sa le mai dai atentie...
darksukkubus69
Postat pe 2 Septembrie 2010 19:24
De la: darksukkubus69, la data 2010-09-02 19:24:44Trebuie sa-i ignori pe amandoi pana cand ti se va ivi ocazia sa lovesti.... si atunci vei sti singura cand e momentul... Si cand o vei face.... o sa-ti placa.... Dupa aia nu trebuie sa le mai dai atentie...





... oooo ... aparu pitzi ... unde fusesi fato, pina acum ? ... sa nu imi spui ca te-a lasat pompagiul ? ...
marco918
Postat pe 2 Septembrie 2010 19:29
naspa situatia!
roz5blue6lila7
Postat pe 2 Septembrie 2010 19:30
De la: ancacumintica, la data 2010-08-09 10:19:40Stiu cand toata lumea imi spunea ca lumea e rea si sa ma feresc de prieteni dar nu intelegeam de ce...acum insa am inteles asta s-a intamplat Duminica...am dat o mica petrecere la un restaurant unde am lucrat pe sezon si unde l-am cunosut pe Radu fiul administratorului.A fost dragoste la prima vedere si o iubire fara egal.Asta pana a aparut prietena mea cea mai buna care s-a indragostit de Radu.La petrecerea mea le-am facut cunostinta.Fiind sarbatorita nu puteam sa stau pe scaun toata seara,trebuta sa mai merg in colo in coace asa ca prietena mea mi-a luat locul pe scaun langa Radu si au inceput sa discute ca si cum s-ar fi cunoscut d o viata.Faptul acesta nu m-a ingrijorat pana in momentul in care a luat-o la dans.Atunci am observat k se intampla ceva dar am incercat sa ma calmez k sa nu stric buna dispozitie a invitatilor.Cand a iesit cu ea afara am cautat un motiv sa ies si eu doar sa vad c fac si pana unde pot sa mearga...Se imbratisau... El m-a vazut...ea nu...am luat-o deoparte si am intrebat-o ce se intampla a negat k se da la el I-am zis dj-ului sa puna un blues si i-am lasat singuri si am iesit afara la o tigara.Dupa ce m-am intors mi-au zis invitatii k s-au sarutat .Din momentu acela nu am mai schimbat un cuvant,nici cu ea si nici cu el.Atat i-am zis ei cand a plecat"merci pentru ce mi-ai facut"As vrea sa ma razbun spuneti-mi o modalitate prin care sa o fac sa o doara asa cum m -a durut pe mine.Va rog sa ma ajutati.



modalitatea ar fi indiferenta ( doare cel mai tare )
fata_healthy
Postat pe 2 Septembrie 2010 20:51
De la: ancacumintica, la data 2010-08-09 10:19:40Stiu cand toata lumea imi spunea ca lumea e rea si sa ma feresc de prieteni dar nu intelegeam de ce...acum insa am inteles asta s-a intamplat Duminica...am dat o mica petrecere la un restaurant unde am lucrat pe sezon si unde l-am cunosut pe Radu fiul administratorului.A fost dragoste la prima vedere si o iubire fara egal.Asta pana a aparut prietena mea cea mai buna care s-a indragostit de Radu.La petrecerea mea le-am facut cunostinta.Fiind sarbatorita nu puteam sa stau pe scaun toata seara,trebuta sa mai merg in colo in coace asa ca prietena mea mi-a luat locul pe scaun langa Radu si au inceput sa discute ca si cum s-ar fi cunoscut d o viata.Faptul acesta nu m-a ingrijorat pana in momentul in care a luat-o la dans.Atunci am observat k se intampla ceva dar am incercat sa ma calmez k sa nu stric buna dispozitie a invitatilor.Cand a iesit cu ea afara am cautat un motiv sa ies si eu doar sa vad c fac si pana unde pot sa mearga...Se imbratisau... El m-a vazut...ea nu...am luat-o deoparte si am intrebat-o ce se intampla a negat k se da la el I-am zis dj-ului sa puna un blues si i-am lasat singuri si am iesit afara la o tigara.Dupa ce m-am intors mi-au zis invitatii k s-au sarutat .Din momentu acela nu am mai schimbat un cuvant,nici cu ea si nici cu el.Atat i-am zis ei cand a plecat"merci pentru ce mi-ai facut"As vrea sa ma razbun spuneti-mi o modalitate prin care sa o fac sa o doara asa cum m -a durut pe mine.Va rog sa ma ajutati.





Multumesc:*


mai bine decat sa te razbuni multumeste-i ca te-a scapat de unul cu care era bine nici sa nu te cunosti. si a facut-o asa bine incat ti-a aratat destule si despre ea. nu ai pierdut mare lucru, doar un barbat care se duce dupa prima pitipoanca pe care o vede. la ce a facut nici nu te respecta macar. eu zic sa termini orice legatura cu cei doi pentru ca onoarea lor e la limita de jos.
dar ce e mai tare este si inteligenta ta "nativa" as putea spune. tu dai chefuri in restaurantul prietenului tau, ca sa ii faci profit?
leo_
Postat pe 3 Septembrie 2010 01:47
De la: ancacumintica, la data 2010-08-09 10:19:40Stiu cand toata lumea imi spunea ca lumea e rea si sa ma feresc de prieteni dar nu intelegeam de ce...acum insa am inteles asta s-a intamplat Duminica...am dat o mica petrecere la un restaurant unde am lucrat pe sezon si unde l-am cunosut pe Radu fiul administratorului.A fost dragoste la prima vedere si o iubire fara egal.Asta pana a aparut prietena mea cea mai buna care s-a indragostit de Radu.La petrecerea mea le-am facut cunostinta.Fiind sarbatorita nu puteam sa stau pe scaun toata seara,trebuta sa mai merg in colo in coace asa ca prietena mea mi-a luat locul pe scaun langa Radu si au inceput sa discute ca si cum s-ar fi cunoscut d o viata.Faptul acesta nu m-a ingrijorat pana in momentul in care a luat-o la dans.Atunci am observat k se intampla ceva dar am incercat sa ma calmez k sa nu stric buna dispozitie a invitatilor.Cand a iesit cu ea afara am cautat un motiv sa ies si eu doar sa vad c fac si pana unde pot sa mearga...Se imbratisau... El m-a vazut...ea nu...am luat-o deoparte si am intrebat-o ce se intampla a negat k se da la el I-am zis dj-ului sa puna un blues si i-am lasat singuri si am iesit afara la o tigara.Dupa ce m-am intors mi-au zis invitatii k s-au sarutat .Din momentu acela nu am mai schimbat un cuvant,nici cu ea si nici cu el.Atat i-am zis ei cand a plecat"merci pentru ce mi-ai facut"As vrea sa ma razbun spuneti-mi o modalitate prin care sa o fac sa o doara asa cum m -a durut pe mine.Va rog sa ma ajutati.





Multumesc:*


1) Ar trebui sa fii fericita ca ai invatat o lectie de viata. Degeaba mergem la scoala, degeaba citim milioane de carti. Pana nu primesti cateva lectii de viata foarte dure vei avea o viziune foarte distorsionata despre realitate si despre oameni.

E bine ca i primit lectia asta acum decat sa ramai naiva pana la 35 de ani si sa o patesti atunci.

2) Toata lumea striga sus si tare "razbunarea e arma prostului". Si in felul asta toti cretinii ajung la pensie fara sa pateasca nimic niciodata.

Daca ai ocazia razbuna-te cu varf si indesat.
ilovethisgame
Postat pe 3 Septembrie 2010 10:57
"Razbunarea nu poate avea inteles,ranind nu ti se duce rana din suflet"-Nicolae Iorga
Barbie30
Postat pe 3 Septembrie 2010 11:01
Ilovethisgame, atentie la exprimare!
Daca am citi o carte pe zi, ne-ar trebui 273 ani ca sa citim 1 milion de carti.
Pt mai multe milioane, mai multe sute de ani.
Hai sa nu exageram!
judgingamy
Postat pe 3 Septembrie 2010 16:52
Marco918, fusei ocupata, bre omule! Pai ce, eu sa stau pe timpul verii numai in casa la calculator, se poate asa ceva?! Nici vorba sa ma lase, am fost foarte ocupati, mai draga! Mai toata vara la mare, cum sa nu fim ocupati?! N-am prea avut timp de chestii virtuale, ne-am multumit cu chestii "palpabile"...
darksukkubus69
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:36
De la: judgingamy, la data 2010-09-03 16:52:40Ilovethisgame, atentie la exprimare!
Daca am citi o carte pe zi, ne-ar trebui 273 ani ca sa citim 1 milion de carti.
Pt mai multe milioane, mai multe sute de ani.
Hai sa nu exageram!
Ti-ai gasit si tu de ce sa te legi!!! Chiar atat ai retinut din ce a vrut ilovethisgame sa spuna???Ca e imposibil ca o persoana sa citeasca un milion de carti??Fii mai atenta ,mesajul nu face referire la o singura persoana,ea vorbeste in general!!Adica,degeaba suntem invatati,dusi prin scoli,deoarece atunci cand mai coboram din turnul nostru de fildes si dam piept cu realitatea,realizam ca nici o carte citita nu ne-a pregatit pentru asta!Eu,cel putin asta am inteles,si sunt perfect de acord cu ceea ce a zis.
kudika176534
Postat pe 4 Septembrie 2010 12:28
De la: kudika176534, la data 2010-09-04 12:28:41
De la: judgingamy, la data 2010-09-03 16:52:40Ilovethisgame, atentie la exprimare!
Daca am citi o carte pe zi, ne-ar trebui 273 ani ca sa citim 1 milion de carti.
Pt mai multe milioane, mai multe sute de ani.
Hai sa nu exageram!
Ti-ai gasit si tu de ce sa te legi!!! Chiar atat ai retinut din ce a vrut ilovethisgame sa spuna???Ca e imposibil ca o persoana sa citeasca un milion de carti??Fii mai atenta ,mesajul nu face referire la o singura persoana,ea vorbeste in general!!Adica,degeaba suntem invatati,dusi prin scoli,deoarece atunci cand mai coboram din turnul nostru de fildes si dam piept cu realitatea,realizam ca nici o carte citita nu ne-a pregatit pentru asta!Eu,cel putin asta am inteles,si sunt perfect de acord cu ceea ce a zis.


Parca mi-ai citit gandurile!
Pe forum nu e deranjant cand vrei sa spui ceva si unii se uita la virgule. Dar in viata reala e f nasol cand spui ceva si unii incep sa calculeze cate carti ar trebui sa citesti pe zi pt a ajunge la milioane pana la pensie
ilovethisgame
Postat pe 4 Septembrie 2010 15:20
eu zic k e mai bn k s-a intamplat asa..si eu am trecut prin faze de aste..bn k nu era cv serios..si nu aveam de suferit..el e doar un fustangiu..nu ii merge prea mult stai calma...oricum cred k si ea va trece prin aceiasi chestie si poate te va cauta sa-si planga amarul,n-o lua in seama "lupu' isi skimba parul,dar naravul ba "asa k ai skapat de 2 prosti..ignora-l si pe el..vei vedea cum se baga in seama,si poate le va parea rau de ceea ce au facut...cn stie..
narcisyk
Postat pe 4 Septembrie 2010 15:37
sa stii ca roata se invarte pe toate partile, asa ca las.o , se va arde singura. tu fi fericita ca ai scapat de doi oameni fara valoare care te incurcau degeaba.
angelradios
Postat pe 4 Septembrie 2010 20:26
da . asa e Razbunare NICI DECUM ,daca te iubea nu te lasa pentru alta . multumestei Domnului cai scapat de el SI DE EA asta inseamna ca el doar sa folosit de tine . Cu ocazia urmatoare deskide okii , cauta unul care sa umble cu luminarea dupa tine nu tu dupa el . despre prietene ok prietena doar casa esi in aras cu ea sa nu iesi singura si sa beti un suc inpreuna fara sati stie secretele . oricum cine te iubeste nu te vinde ptr nimic in lume .sorryyyyyptr tine .
MemoMarcela
Postat pe 6 Septembrie 2010 05:01
De la: darksukkubus69, la data 2010-09-03 22:36:33Marco918, fusei ocupata, bre omule! Pai ce, eu sa stau pe timpul verii numai in casa la calculator, se poate asa ceva?! Nici vorba sa ma lase, am fost foarte ocupati, mai draga! Mai toata vara la mare, cum sa nu fim ocupati?! N-am prea avut timp de chestii virtuale, ne-am multumit cu chestii "palpabile"...







... ... stiu draga, era si normal ... una ca tine trebuie sa ''palpeze'' ... de unde vin banii ... ca sa nu mori de foame !!! ... a mers sezonul anul asta ?! ...


marco918
Postat pe 6 Septembrie 2010 07:46
De la: Barbie30, la data 2010-09-03 11:01:30"Razbunarea nu poate avea inteles,ranind nu ti se duce rana din suflet"-Nicolae Iorga


1) Daca nu te razbuni intotdeauna cretinii vor ramane nepedepsiti. Si vor fi incurajati sa fie cretini in continuare

2) Daca intotdeauna " inghiti " magariile altora si nu faci nimic, nu zici nimc s-ar putea sa ajungi si la niste depresii. E cea mai mare prostie sa fii mai catoloc decat papa.

3) Nu mai da sfaturi pe care nici tu nu le-ai urma. Pe cuvantul tau de onoare ca nu ai face absolut nimic daca de ziua ta ar veni cea mai buna prietena si s-ar combina cu iubitul tau?

De ce e nevoie de atata ipocrizie? Te simti mai bine cand te aberezi asa? Consumi curentul degeaba


ilovethisgame
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:45
Cum sa mor de foame, mai Marco?! Crezi ca daca sunt in concediu nu mai am salariu sau ce?! Se poate asa ceva?!
darksukkubus69
Postat pe 6 Septembrie 2010 16:59
De la: ilovethisgame, la data 2010-09-06 09:45:34
De la: Barbie30, la data 2010-09-03 11:01:30"Razbunarea nu poate avea inteles,ranind nu ti se duce rana din suflet"-Nicolae Iorga


1) Daca nu te razbuni intotdeauna cretinii vor ramane nepedepsiti. Si vor fi incurajati sa fie cretini in continuare

2) Daca intotdeauna " inghiti " magariile altora si nu faci nimic, nu zici nimc s-ar putea sa ajungi si la niste depresii. E cea mai mare prostie sa fii mai catoloc decat papa.

3) Nu mai da sfaturi pe care nici tu nu le-ai urma. Pe cuvantul tau de onoare ca nu ai face absolut nimic daca de ziua ta ar veni cea mai buna prietena si s-ar combina cu iubitul tau?

De ce e nevoie de atata ipocrizie? Te simti mai bine cand te aberezi asa? Consumi curentul degeaba





Crezi ca poti sa iti spui parerea si fara sa ataci? Citatul nu iti era adresat tie si trebuie sa il si procesezi ca sa-l intelegi.Incearca sa ocolesti postarile mele!
Barbie30
Postat pe 6 Septembrie 2010 19:39
De la: MemoMarcela, la data 2010-09-06 05:01:23da . asa e Razbunare NICI DECUM ,daca te iubea nu te lasa pentru alta . multumestei Domnului cai scapat de el SI DE EA asta inseamna ca el doar sa folosit de tine . Cu ocazia urmatoare deskide okii , cauta unul care sa umble cu luminarea dupa tine nu tu dupa el . despre prietene ok prietena doar casa esi in aras cu ea sa nu iesi singura si sa beti un suc inpreuna fara sati stie secretele . oricum cine te iubeste nu te vinde ptr nimic in lume .sorryyyyyptr tine .




No comment.
AnotherWay
Postat pe 9 Septembrie 2010 07:45
abandoneaza-i pe amindoi si gata! nici unul din ei nu iti era cu adevarat prieten de suflet. Asta nu inseamna insa ca nu trebuie sa mai crezi in prieteni si in notiunea d eprietenie, doar sa ti i alegi mai cu multa atentie
negrul_de_serviciu
Postat pe 9 Septembrie 2010 09:10
asta dovedeºte cã nu era prietena ta cea mai bunã...ºi nici el nu te iubea precum credeai tu ..... nu-þi fã griji se meritã unul pe altul...vei trãi ºi.. vei vedea.... ºi altãdatã nu -þi mai alege prieten pe oricine...
Shocata
Postat pe 9 Septembrie 2010 10:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog ajutati`ma..! 2 De la: one_size 7 Mai 2010 10:22
CLUB PAT LOUNGE CAUTA FATA PENTRU PR&MARKETING 2 De la: duduniu 28 Decembrie 2008 13:04
Un sfat! 21 De la: Amalia23 23 Iulie 2010 02:43
Neatzaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :):X 59 De la: greierash 4 Octombrie 2009 21:24
Vand Rochie de Mireasa 2 De la: cr3azza 30 Iulie 2010 23:49