Setari Cookie-uri

Un sfat despre tunsori..?

Am 13 ani, mda, sunt cam mica stiu
problema e ca a venit vara si as vrea sa fac o schimbare, doar ca uneori gandesc:
- hey, e vara vreau o schimbare, o tunsoare noua!
si alteori ma gandesc ca poate o schimbare prea mare m-ar afecta si as simti ca nu mai sunt eu ( am parul pana la omoplati si as vrea o tunsoare bob - lung in fata scurt la spate)
stiu ca numai eu pot lua cea maibunadecizie dar... un mic sfat nu mi-ar strica
in toata chestia cu noua tunsoare eu ma bazez si pe faptul ca daca nu iese bine imi creste parul in 3 luni
de vara
merci la toi cei care isi dau cu parerea
Teddy_Geanx
Postat pe 18 Iunie 2011 16:10
salut.
in primul rand, vreau sa iti spun ca imi place cum scrii la 13 ani. corect, concret. fara prescurtari agasante si greseli. bravo.
apoi, daca vrei o schimbare, incearca sa urmaresti pe internet modele cu trasaturi similare tie (forma fetei, culoarea tenului, forma ochilor, a nasului, etc) si vezi cu ce le sta lor cel mai bine.Apoi...depinde si daca ai par drept ondulat sau cret. bobul nu merge la oricare din ele.
cel mai bun sfat pe care ti-l poate da oricine e sa mergi la coafor si sa vb cu cineva care se pricepe, si sa iti recomande el/ea o tunsoare noua. poate merita chiar sa investesti ceva bani in schimbarea asta:)

o vara frumoasa!
Domina1828
Postat pe 14 Iulie 2011 21:08
De la: Teddy_Geanx, la data 2011-06-18 16:10:08Am 13 ani, mda, sunt cam mica stiu
problema e ca a venit vara si as vrea sa fac o schimbare, doar ca uneori gandesc:
- hey, e vara vreau o schimbare, o tunsoare noua!
si alteori ma gandesc ca poate o schimbare prea mare m-ar afecta si as simti ca nu mai sunt eu ( am parul pana la omoplati si as vrea o tunsoare bob - lung in fata scurt la spate)
stiu ca numai eu pot lua cea maibunadecizie dar... un mic sfat nu mi-ar strica
in toata chestia cu noua tunsoare eu ma bazez si pe faptul ca daca nu iese bine imi creste parul in 3 luni
de vara
merci la toi cei care isi dau cu parerea


cred ca iti va sta bine! mergi la un salon si discuta cu cineva cred ca ti-ar putea spune daca este cea mai potrivita tunsoare pentru tine!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Iulie 2011 21:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cura interna de argila-acnee 1 De la: kudika364431 8 Februarie 2011 11:42
AVON,ORIFLAME...bla bla 1 De la: Sabrinutza 5 Martie 2010 22:58
Oglinda e belstemata sau eu ?? 12 De la: IndigoKID 23 Octombrie 2012 13:32
Sani... 261 De la: kudika316850 30 Martie 2012 00:18
hologramele energetice va pot scapa de criza si de crize... 1 De la: andutza_con 20 Octombrie 2010 13:42