Setari Cookie-uri

Un sfat va rog!!!

Salut!!! Am 22 ani shi am ramas insarcinata... am prieten shi suntem impreuna de 5 ani, dar nu locuim impreuna. El ishi doreste mult acest copil, dar eu am unele temeri.. In primul rind imi e frica cum vor reactiona parintii, nu ca ar fi foarte severi, dar nu vreau sa-i dezamagesc, fiindca intotdeauna am fost foarte ordonata shi am facut lucrurile exact asha cum trebuie. Am posibilitatea sa pastrez copilul, am finisat facultatea, am prieten care ma sustine, parintii lui ar fi de acord 100 %, dar mi-e foarte frica, nu sunt pregatita pentru sarcina, i-ash pune pe parinti intr-o stare neplacuta, derutanta, fiindca e necesar de cheltuieli pentru nunta, noi singuri nu suntem in stare sa ne asumam aceste cheltuieli, plus la asta nu avem unde sa locuim, ambii inchiriem... Sunt foarte confuza, chiar nu shtiu cum sa procedez... Ma gindesc la avort medicamentos, dar prietenul meu e contra, el vrea acest copil, vrea sa fim impreuna, spune ca copilul ne va uni shi mai mult... Eu insa nu shtiu cum sa procedez, aveam cu totul alte planuri, shi parintii mei la fel... shi acum se dau toate peste cap... Ajutati-ma va rog mult de tot! Am foarte mare nevoie de sfaturi.
dolcegabana
Postat pe 19 Iunie 2011 13:03
De la: Rodelush, la data 2011-06-19 13:03:32Salut!!! Am 22 ani shi am ramas insarcinata... am prieten shi suntem impreuna de 5 ani, dar nu locuim impreuna. El ishi doreste mult acest copil, dar eu am unele temeri.. In primul rind imi e frica cum vor reactiona parintii, nu ca ar fi foarte severi, dar nu vreau sa-i dezamagesc, fiindca intotdeauna am fost foarte ordonata shi am facut lucrurile exact asha cum trebuie. Am posibilitatea sa pastrez copilul, am finisat facultatea, am prieten care ma sustine, parintii lui ar fi de acord 100 %, dar mi-e foarte frica, nu sunt pregatita pentru sarcina, i-ash pune pe parinti intr-o stare neplacuta, derutanta, fiindca e necesar de cheltuieli pentru nunta, noi singuri nu suntem in stare sa ne asumam aceste cheltuieli, plus la asta nu avem unde sa locuim, ambii inchiriem... Sunt foarte confuza, chiar nu shtiu cum sa procedez... Ma gindesc la avort medicamentos, dar prietenul meu e contra, el vrea acest copil, vrea sa fim impreuna, spune ca copilul ne va uni shi mai mult... Eu insa nu shtiu cum sa procedez, aveam cu totul alte planuri, shi parintii mei la fel... shi acum se dau toate peste cap... Ajutati-ma va rog mult de tot! Am foarte mare nevoie de sfaturi.

iarrr???? ai mai deschis o data topicul asta
steffy91
Postat pe 19 Iunie 2011 13:04
chiar crezi ca o parere e deajuns in asha situatii?
dolcegabana
Postat pe 19 Iunie 2011 13:09
De la: Rodelush, la data 2011-06-19 13:09:55chiar crezi ca o parere e deajuns in asha situatii?

draga mea,dar fa-i ce crezi tu de cuviinta...de unde sa stim noi ce ar fi mai bn,de unde sa stim ce ar zice mama ta? daca baiatul de langa tine isi doreste acest copil pastreaza-l....dar discuta si cu mama ta...
steffy91
Postat pe 19 Iunie 2011 13:12
De la: Rodelush, la data 2011-06-19 13:03:32Salut!!! Am 22 ani shi am ramas insarcinata... am prieten shi suntem impreuna de 5 ani, dar nu locuim impreuna. El ishi doreste mult acest copil, dar eu am unele temeri.. In primul rind imi e frica cum vor reactiona parintii, nu ca ar fi foarte severi, dar nu vreau sa-i dezamagesc, fiindca intotdeauna am fost foarte ordonata shi am facut lucrurile exact asha cum trebuie. Am posibilitatea sa pastrez copilul, am finisat facultatea, am prieten care ma sustine, parintii lui ar fi de acord 100 %, dar mi-e foarte frica, nu sunt pregatita pentru sarcina, i-ash pune pe parinti intr-o stare neplacuta, derutanta, fiindca e necesar de cheltuieli pentru nunta, noi singuri nu suntem in stare sa ne asumam aceste cheltuieli, plus la asta nu avem unde sa locuim, ambii inchiriem... Sunt foarte confuza, chiar nu shtiu cum sa procedez... Ma gindesc la avort medicamentos, dar prietenul meu e contra, el vrea acest copil, vrea sa fim impreuna, spune ca copilul ne va uni shi mai mult... Eu insa nu shtiu cum sa procedez, aveam cu totul alte planuri, shi parintii mei la fel... shi acum se dau toate peste cap... Ajutati-ma va rog mult de tot! Am foarte mare nevoie de sfaturi.


Eu zic sa nu faci nimic asa, in disperare de cauza. Discuta mai intai cu parintii si vezi ce zic. Daca el vrea copilul, pastreaza-l, pt ca pe urma se poate sa ajungi sa regreti ca ai facut avort. Sunt multe femei care vor copii si nu pot sa-i aiba. Daca erai cu scoala neterminata, mai ziceam...dar asa, eu cred ca veti gasi o solutie.
Micaell
Postat pe 19 Iunie 2011 14:22
De la: steffy91, la data 2011-06-19 13:12:17
De la: Rodelush, la data 2011-06-19 13:09:55chiar crezi ca o parere e deajuns in asha situatii?

draga mea,dar fa-i ce crezi tu de cuviinta...de unde sa stim noi ce ar fi mai bn,de unde sa stim ce ar zice mama ta? daca baiatul de langa tine isi doreste acest copil pastreaza-l....dar discuta si cu mama ta...
danielafina1
Postat pe 19 Iunie 2011 14:35
De la: Rodelush, la data 2011-06-19 13:03:32Salut!!! Am 22 ani shi am ramas insarcinata... am prieten shi suntem impreuna de 5 ani, dar nu locuim impreuna. El ishi doreste mult acest copil, dar eu am unele temeri.. In primul rind imi e frica cum vor reactiona parintii, nu ca ar fi foarte severi, dar nu vreau sa-i dezamagesc, fiindca intotdeauna am fost foarte ordonata shi am facut lucrurile exact asha cum trebuie. Am posibilitatea sa pastrez copilul, am finisat facultatea, am prieten care ma sustine, parintii lui ar fi de acord 100 %, dar mi-e foarte frica, nu sunt pregatita pentru sarcina, i-ash pune pe parinti intr-o stare neplacuta, derutanta, fiindca e necesar de cheltuieli pentru nunta, noi singuri nu suntem in stare sa ne asumam aceste cheltuieli, plus la asta nu avem unde sa locuim, ambii inchiriem... Sunt foarte confuza, chiar nu shtiu cum sa procedez... Ma gindesc la avort medicamentos, dar prietenul meu e contra, el vrea acest copil, vrea sa fim impreuna, spune ca copilul ne va uni shi mai mult... Eu insa nu shtiu cum sa procedez, aveam cu totul alte planuri, shi parintii mei la fel... shi acum se dau toate peste cap... Ajutati-ma va rog mult de tot! Am foarte mare nevoie de sfaturi.


Altele fac avort ca iubitii nu le vor cu copil, al tau il vrea dar din cate vad, tu esti cea care nu-l vrea.
Pastreaza copilul.
Valy90
Postat pe 19 Iunie 2011 14:51
iar ai deschis topik,,,ce am vb eu cu tn,,vrei sa ti ei bataita,,si asa ma doare capatana de la soarele asta de afara,,,ya vz
thadoogback
Postat pe 19 Iunie 2011 15:10
Vreau sa va anunt ca am decis sa pastrez copilul si sunt foarte fericita )))
dolcegabana
Postat pe 22 Iunie 2011 15:10
Super, se pare ca nu ti-a luat mult sa te decizi. Ai postat in 19 si in 22 deja erai convinsa sa il opresti.
geo_smn
Postat pe 27 Iunie 2011 12:38
Daca tu te simti pregatita sa fii mama pastreaza-l.
eva1909
Postat pe 7 Septembrie 2011 16:06
De la: dolcegabana, la data 2011-06-22 15:10:24Vreau sa va anunt ca am decis sa pastrez copilul si sunt foarte fericita )))

tot forumul e fericit ca a scapat de aceasta problema...chiar aveam emotii pentru copil
Pudika416607
Postat pe 7 Septembrie 2011 16:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Copiii autisti si recuperarea lor! 4 De la: roz5blue6lila7 24 Noiembrie 2010 21:43
Am nevoie sa fiu informata 2 De la: anca_88 30 Ianuarie 2011 19:23
Dezinfectarea lenjeriei intime 10 De la: kudika514482 4 August 2020 18:04
Testosteron marit :( 2 De la: Adriancicm 1 Noiembrie 2010 19:43
Am nevoie de pareri. 4 De la: ofee 7 Septembrie 2010 16:23