Setari Cookie-uri

Indiciu pentru amenajarea gradini

Buna ! De curand m-am apucat de amenajarea curtii si a gradinii si am nevoie de o idee cu privire la un lucru. In urma unei constructii,mi-au mai ramas aprox. 100 buc.caramizi si nu am nici cea mai mica idee ce as putea face cu ele. Ar putea cineva sa imi ofere cateva idei?
me3rry
Postat pe 25 Iunie 2011 20:19
aseaza-le intr-un colt dar nu simetric in asa fel incat sa creezi "platforme " pe care sa poti aseza ghivece de flori. si eu am fost in situatia asta si am amenajat asa cum ti-am spus, am pus ghivece cu muscate rosii, ferigi si o hortensie intr-un vas mai mare. in plus am asezat si niste pietre de rau pe langa, un vas smaltuit si pana la urma poti pune tot ce iti place si da bine . Dupa reactia cunoscutilor a iesit foarte frumos. spor la treaba!
mdanuta
Postat pe 15 Iulie 2011 08:41
Caramizi vechi? Se pot face o multime de lucruri...de ex poti crea rondouri de flori din ele...straturi etajate pe care sa le umpli de pamant apoi poti semana flori....sunt mult mai usor de ingrijit,nu te mai apleci asa de mult...asa am facut sie eu,chiar langa terasa,unde era numai iarba mi-a construit tatal meu un astfel de strat....5 randuri de caramizi inaltimea,70 de cm latime si vreo 6 m lungime...suficient...acum e plin de flori parfumate,mai ales seara e o incantare...in plus,stiu ca bulbii sint mai usor de gasit asa,pot schimba in fiecare an aspectul ..e mult mai usor de plivit,buruienile nu mai au multe sanse..mai poti construi o fantana...in jurul tevii de apa care iese din pamant,construiest un stalp in jurul ei...de aici ideile vor veni pe parcurs.....sau poti construi un zid cu aspect de vechi,daramat si sa prinzi pe el o fantana de ceramica sau fier....
_oktober_
Postat pe 15 Iulie 2011 09:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fire albe 1 De la: carliontz88 23 August 2012 11:21
produse de par antiage 2 De la: kudika327086 5 Noiembrie 2010 15:19
antistres :))))))))) 11 De la: valy90 13 Decembrie 2010 17:55
Bronzul organic 5 De la: kudika_30792 4 Aprilie 2013 09:32
ten cu acnee 164 De la: kudika_1045226 27 Martie 2023 18:58