Setari Cookie-uri

Exces de sebum in zona T! nu mai suport!

produsele la roche posay sunt fff bune le gasesti in farmacie.
te speli cu gelul spumant dimineata si seara si te dai dupa cu effaclar hidratant matifiant(active matt mosturizer).poti sa foloseti si effaclar k dc porii tai sunt astupati.
oricum hidratantul matifiant este fffff bun pt excesul de sebum,iti spun din proprie experienta.
produsele le gasesti in farmacii(sensi blu,dona.help net etc).
mie mi le-a recomandat dermatologul .
alexar
Postat pe 3 Iunie 2009 20:17
Foloseste o masca cu argila, argila amestecata cu iaurt, se aplica pe toata fata, se clateste dupa 25 minute cu apa calduta.
O sa iubesti mastile cu argila, eu am devenit distribuitor pt un tip de argila care este cu adevarat bun.
lover_woman
Postat pe 28 Septembrie 2009 15:05
tarot_healthy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 18:05
Buna fetelor,am citit raspunsurile voastre si tin sa va raspund.Tot ce este pe piata sunt cu chimicale foarte multe si nu dau rezultate.
TAENUL MIXT/GRAS ESTE UN TEN FOARTE GREU DE INTRETINUT.STIU ASTA DEOARECE AM INCERCAT PE PROPRIA MEA PIELE.ACUM INCERC NISTE PRODUSE PROFESIONALE DE FOARTE BUNA CALITATE:BEAUTY SALON PROFESONAL.
Ele se comanda de pe situl www.beautyprofesional.ro
sau de pe www.eunghiifalse.ro
tel.0722195318
Iti recomand masca Beauty Salon pentru ten mixt si gras cu vitamina C,serul ,CREMA CU extract de salvie,lotiunea tonica cu apa de trandafir.In doar o saptamana o sa vezi schimbarea.
atid
Postat pe 31 Mai 2010 06:56
buna,trebuie sa ai grija si la alimentatie,ce apare pe fatza noastra reflecta interiorul..
succes!
claucris16
Postat pe 31 Mai 2010 07:04
Fa-ti masti cu drojdie amestecata cu cateva picaturi de lamaie. Cel putin o data pe saptamana si nu mai mult de 2 ori. E EXTRAORDINARA!!! Aceasta masca regleaza sebumul secretat f bine, tenul ramane f fin si pe deasupra e un tratament fff ieftin!

Astept raspunsurile voastre dupa ce folositi aceasta masca! Sunt convinsa ca veti fii incantate!
angysmile_angy
Postat pe 31 Mai 2010 08:52
Eu am folosit "produse" recomandate de un medic si care sunt la indemana oricui. Nu produse ffff bune de la nu stiu ce firma, dar ele au fost salvarea. Observ tendinta generala de a raspunde pe aici cu dorinta de a vinde ceva, nu cu dorinta de a ajuta pe cineva!:)
lorenapreda
Postat pe 31 Mai 2010 09:00
Daca intra-devar vrei sa-ti tratezi problema, nu doar sa ameliorezi,cauta sa-ti cumperi dntr-un salon produsele dermatocosmetice de la Juliette Armand (dar inainte de aceasta sa-ti faci si o programare la un tratament cosmetic cu aceeasi gama, ar fi f.bine). Au un site (www.peel.ro)si acolo, cred au si adresa cabinetului din Bucuresti. Daca nu esti din Buc., poate te directioneaza ei la cineva din tara!
Bafta!
alf66
Postat pe 31 Mai 2010 11:09
Incearca de la Vichy gel pentru spalat.Si nu te spala mai mult de 2 ori pe zi,fiindca ti se face si mai rau.Mie mi-a mai fost buna crema matifianta de la Yves rocher.Si gelul spumant antiacneic de la Gerovital a fost bun,si e mai ieftin.Nu incerca sa-ti usuci fata prea tare ca o sa-ti para rau.Eu am avut acnee de la 14 ani,si la 22 m-am trezit ca-mi apare un rid pe frunte,atat de tare imi uscam fata cu tot felul de geluri,lotiuni astringente,etc.Femeile cu tenul gras nu prea fac riduri,mama mea are primele riduri la 50 de ani,asa ca mai bine fata mai lucioasa decat riduri.
Lau_g
Postat pe 31 Mai 2010 14:38
pT.LORENAPREDA : Ne-ai putea spune ce produse ti-a recomandat medicul?
oanammircea
Postat pe 31 Mai 2010 19:50
orice ar fi foloseste doar dermato-cosmetice de calitate
eu sunt o mare iubitoare de la roche posay (am incercat cam tot ce mentioneaza fetele pe aici... si multi ani am folosit produse pt ten gras si antiacneice..cand eu aveam toate problemele de zona t si pori obturati din cauza tenului sensibil ...).
acum folosesc produse din gama toleriane si un gel spumant care nu usuca..chiar si fondul de ten e de la ei
un alt sfat ar fi sa vezi daca la baza acestui ten nu sta o dereglare endocrina,, asta in caz ca ai trecut de varsta la care inca ar mai fi acceptate
ps: cu cat incerci mai multe leacuri si le schimbi cu atat iti agresezi tenul ...orice ai incepe sa faci ,persevereaza macar 4 luni
healthy004061
Postat pe 31 Mai 2010 22:56
nivea young detergent gel este bun pentru toate tipurile de ten.
kri_kri_healthy
Postat pe 2 Iunie 2010 18:05
Mai, fetelor, cand vorbiti de saloane si tratamente spuneti si cat costa aceasta distractie. Nu toata lumea are veniturile voastre.
parker
Postat pe 2 Iunie 2010 20:49
Eu am folosit o multime de produse destinate tenului mixt/gras iar acum m-am oprit la Ivatherm care este o gama larga de produse (de la demachiant, creme hidratante si solutii la fond de ten). Se gasesc in farmacii si au pretul de la 42 de lei in sus (dar tin destul de mult timp - undeva pe la cateva luni bune). Peste crema anti-iritatii si exces de sebum se poate aplica machiajul. Pentru mine functioneaza cat de cat, puteti incerca. Mai ieftin nu prea gasiti, produsele destinate ingrijirii tenului trebuie luate din farmacie, iar tratamentele acestea sunt mereu scumpe.
Pudra matifianta absoarbe putin excesul de sebum in plus e bine sa ai la tine servetele ca sa iti tamponezi usor fata cand incepe sa luceasca.
Macar nu o sa avem riduri.
yiwu
Postat pe 4 Septembrie 2010 20:40
eu am o crema de la elmiplant pe care o folosesc ca baza pentru machiaj.
dupa cateva zile am simtit diferenta.
e si ieftina (nu mai stiu exact cat am dat pe ea dar pana in 15 lei oricum).
ioanabig
Postat pe 7 Septembrie 2010 12:53
E foarte greu sa gasesti un tratament bun care sa aiba grija de tenul tau, mai ales daca e gras cum este al meu.
Eu am fost la medic dermatolog pentru o solutie buna de curatare a tenului si mi-a dat o lotiune tonica naturala cu 100% ulei pur din arbore de ceai(tea tree oil) si hamamelis, fara alcool de la Thursday Plantation.
Mi-a recomandat ca ar fi bine sa imi cumpar tot de la ei si o spuma naturala pentru fata . Pe langa cele 2 produse, spuma si lotiunea eu mi-a luat si crema hidratanta naturala cu arbore de ceai, macese si vitamina E.
Prosusele sunt perfecte pentru tenul meu gras, m-am indragostit de ele. De cand am inceput sa folosesc produsele naturale cu arbore de ceai, problema mea cu excesul de sebum si cu cosurile a disparut complet.
Turtureanu_Serafima_1
Postat pe 1 Iunie 2014 22:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EPILARE DEFINITIVA CU LUMINA PULSATA- SPL 2 De la: coldwind 19 Octombrie 2010 18:48
cicatrici 16 De la: valy_cy 25 Octombrie 2009 10:26
Trucuri 6 De la: Barbie30 30 Septembrie 2010 23:35
Detoxifierea organismului 62 De la: kudika_965453 15 Mai 2014 14:19
Offf... !!! Picioarele astea...... dupa epilat !!! 24 De la: Valy90 22 Mai 2011 21:22