Setari Cookie-uri

ati vrea asa barbat?

Un barbat divortat cu un copil 25 ani si o femeie divortata cu un copil de 20 ani ( adica eu) sunt intr-o relatie de 3 ani , dar nu locuiesc impreuna.


- se dovedeste ca timp de inca 10 luni de la inceputul relatiei el a stat pe net in duplicitate si flirt ,cu 2 foste iubite cu care s-a culcat , declarand insa mie la inceput, ca a terminat orice relatie si chiar a ajuns sa deteste respectivele doamne

-anunta ca de cand este in relatie cu mine si-a inchis toate conturile pe site-uri de socializare , dar se dovedeste ca in timp , deschide alte 8 conturi , cu poza si citate de dragoste, si folosea o adresa de mail ascunsa mie

- imi spune ca ma iubeste, ca vrea sa se casatoreasca cu mine, ca sunt la fel de importanta pt el ca si fiica lui, si ca vrea sa imbatraneasca alaturi de mine, dar aflu ca despre relatia cu mine, ce faceam impreuna ,cind se culca cu mine, poveste pe net altor 2 barbati

- mereu declara ca ii e dor de mine, si ca ar sta cit mai mult cu mine, dar cind a gasit un job in plus fata de serviciul sau, ,neglijeaza total relatia, numai isi face timp nici sa ne intalnim 2 ore , masurand in citi bani/ora castiga si cite datorii mai vrea sa-si achite

nu mai are nici timp de telefon , sa ma sune

-pt orice chef al fiicei lui percuteaza , lasand la o parte relatia cu mine si pe mine , iar de copilul meu nici nu-i pasa

- imi spune ca mama lui (aflata in provincie) stie de mine, ba chiar imi da niste prajituri trimise vezi doamne din partea ei , dar aflu ca mama lui habar nu avea de mine sau ca este intr-o relatie cu mine

-eu din pacate sunt disponibilizata de la munca si ajung somera ; imi spune ca imi va fi alaturi la greu , dar cind ma duc la interviu uita sa ma intrebe ce am facut, si cind il rog sa ma ajute cu ceva pe mail legat de cautarea mea de alt job, uita la fel

eu insa ii sunt alaturi cu orice, il ajut si ii fac curatenie uneori acasa , il imprumut cu bani, ma ocup de el cind e bolnav, merg cu el la spital , ii fac unele cadouri ce stiu ca il bucura si are nevoie,il ajut chair cu unele chestii ca sa castige mai mult la extra job-ul sau ,in imping si sustin moral sa termine facultatea, etc

-ii sugerez sa intrebe la el la serviciu daca vreun coleg stie de ceva job, asa cum facuse pt fiica lui , dar imi spune ca " pt fiica am facut ca imi era fiica, dar pt tine ce sa zic ca pt amanta?"

- fiica lui iubeste un baiat , baiatul lucreaza in strainatate si vine aici doar in sesiune

baiatul are casa aici , chiar la dosi pasi de casa prietenului meu ce locuieste cu fiica sa

dar prietenul meu accepta ca acel baiat sa stea non stop la ei, si zi si noapte , (cu toate ca fiica lui avea serviciu si statea cu prietenul ei impreuna numai seara si noaptea , dupa program ) satisfacand placerea fiicei, cu toate ca astfel noi nu mai aveam cum sa mai avem nici o ora de intimitate(stiti la ce ma refer)stiind ca la mine acasa nu erau conditii .

ma cheama sa facem amor cu ora , cum vede ca fiica cu iubitul ei ies pe usa .

si asta se intampla luni de zile pe an !

Niciodata nu si-a permis sa spuna fiicei ca ar fi bine ca sa nu stea si ziua prietenul ei acolo cind ea oricum nu este acasa , ca sa stea cu mine citeva ore macar in intimitate

ACUM VA INTREB :

1 . Ce credeti despre acel barbat si caracterul lui?

2 CE credeti ca insemn eu pt el ?

3 . CE tip de relatie considerati ca este pt el , relatia cu mine, o relatie serioasa ?


4 ATI mai continua relatia cu acest barbat

Postat pe 28 Iunie 2011 08:39
fuc. daca-ti pui atatea probleme intr-o relatie inca neinceputa.
uliu
Postat pe 28 Iunie 2011 08:43
De la: grumelt, la data 2011-06-28 08:39:18Un barbat divortat cu un copil 25 ani si o femeie divortata cu un copil de 20 ani ( adica eu) sunt intr-o relatie de 3 ani , dar nu locuiesc impreuna.


- se dovedeste ca timp de inca 10 luni de la inceputul relatiei el a stat pe net in duplicitate si flirt ,cu 2 foste iubite cu care s-a culcat , declarand insa mie la inceput, ca a terminat orice relatie si chiar a ajuns sa deteste respectivele doamne

-anunta ca de cand este in relatie cu mine si-a inchis toate conturile pe site-uri de socializare , dar se dovedeste ca in timp , deschide alte 8 conturi , cu poza si citate de dragoste, si folosea o adresa de mail ascunsa mie

- imi spune ca ma iubeste, ca vrea sa se casatoreasca cu mine, ca sunt la fel de importanta pt el ca si fiica lui, si ca vrea sa imbatraneasca alaturi de mine, dar aflu ca despre relatia cu mine, ce faceam impreuna ,cind se culca cu mine, poveste pe net altor 2 barbati

- mereu declara ca ii e dor de mine, si ca ar sta cit mai mult cu mine, dar cind a gasit un job in plus fata de serviciul sau, ,neglijeaza total relatia, numai isi face timp nici sa ne intalnim 2 ore , masurand in citi bani/ora castiga si cite datorii mai vrea sa-si achite

nu mai are nici timp de telefon , sa ma sune

-pt orice chef al fiicei lui percuteaza , lasand la o parte relatia cu mine si pe mine , iar de copilul meu nici nu-i pasa

- imi spune ca mama lui (aflata in provincie) stie de mine, ba chiar imi da niste prajituri trimise vezi doamne din partea ei , dar aflu ca mama lui habar nu avea de mine sau ca este intr-o relatie cu mine

-eu din pacate sunt disponibilizata de la munca si ajung somera ; imi spune ca imi va fi alaturi la greu , dar cind ma duc la interviu uita sa ma intrebe ce am facut, si cind il rog sa ma ajute cu ceva pe mail legat de cautarea mea de alt job, uita la fel

eu insa ii sunt alaturi cu orice, il ajut si ii fac curatenie uneori acasa , il imprumut cu bani, ma ocup de el cind e bolnav, merg cu el la spital , ii fac unele cadouri ce stiu ca il bucura si are nevoie,il ajut chair cu unele chestii ca sa castige mai mult la extra job-ul sau ,in imping si sustin moral sa termine facultatea, etc

-ii sugerez sa intrebe la el la serviciu daca vreun coleg stie de ceva job, asa cum facuse pt fiica lui , dar imi spune ca " pt fiica am facut ca imi era fiica, dar pt tine ce sa zic ca pt amanta?"

- fiica lui iubeste un baiat , baiatul lucreaza in strainatate si vine aici doar in sesiune

baiatul are casa aici , chiar la dosi pasi de casa prietenului meu ce locuieste cu fiica sa

dar prietenul meu accepta ca acel baiat sa stea non stop la ei, si zi si noapte , (cu toate ca fiica lui avea serviciu si statea cu prietenul ei impreuna numai seara si noaptea , dupa program ) satisfacand placerea fiicei, cu toate ca astfel noi nu mai aveam cum sa mai avem nici o ora de intimitate(stiti la ce ma refer)stiind ca la mine acasa nu erau conditii .

ma cheama sa facem amor cu ora , cum vede ca fiica cu iubitul ei ies pe usa .

si asta se intampla luni de zile pe an !

Niciodata nu si-a permis sa spuna fiicei ca ar fi bine ca sa nu stea si ziua prietenul ei acolo cind ea oricum nu este acasa , ca sa stea cu mine citeva ore macar in intimitate

ACUM VA INTREB :

1 . Ce credeti despre acel barbat si caracterul lui?

2 CE credeti ca insemn eu pt el ?

3 . CE tip de relatie considerati ca este pt el , relatia cu mine, o relatie serioasa ?


4 ATI mai continua relatia cu acest barbat


Tot nu mi-ai raspuns daca esti barbat, cum poti avea o asemenea poveste?

Pentru cei care nu pricep o iota, uitati-va in profilul lui si vedeti-i prima istorisire.

Poate va lamuriti voi cine-i personajul.
rashela
Postat pe 28 Iunie 2011 08:51
De la: grumelt, la data 2011-06-28 08:39:18
1 . Ce credeti despre acel barbat si caracterul lui?

2 CE credeti ca insemn eu pt el ?

3 . CE tip de relatie considerati ca este pt el , relatia cu mine, o relatie serioasa ?


4 ATI mai continua relatia cu acest barbat


1. cred ca este egoist si dezinteresat, dar asta doar dupa descrierea ta. Realitatea poate fi alta
2. ceva acolo... esti pe post de ceva, daca nu apare o varianta mai buna.
3. o relatie pe care o are un barbat cand isi da seama ca poate sterge cu femeia pe jos .
4.nu as incepe o relatie cu un astfel de barbat. Si daca as ajunge intr-o astfel de situatie as renunta, pentru ca nu cred ca ar trebui sa stam cu cineva doar ca sa nu fim singuri.
_vio_
Postat pe 28 Iunie 2011 08:56
De la: _vio_, la data 2011-06-28 08:56:45
De la: grumelt, la data 2011-06-28 08:39:18
1 . Ce credeti despre acel barbat si caracterul lui?

2 CE credeti ca insemn eu pt el ?

3 . CE tip de relatie considerati ca este pt el , relatia cu mine, o relatie serioasa ?


4 ATI mai continua relatia cu acest barbat


1. cred ca este egoist si dezinteresat, dar asta doar dupa descrierea ta. Realitatea poate fi alta
2. ceva acolo... esti pe post de ceva, daca nu apare o varianta mai buna.
3. o relatie pe care o are un barbat cand isi da seama ca poate sterge cu femeia pe jos .
4.nu as incepe o relatie cu un astfel de barbat. Si daca as ajunge intr-o astfel de situatie as renunta, pentru ca nu cred ca ar trebui sa stam cu cineva doar ca sa nu fim singuri.


Perfect de acord cu vio.
Nu esti suficient de importanta pentru acest barbat, nu tine la tine cu adevarat.
Tie insa nu ti s-a acrit de el?? Chiar asa mori dupa el, de stai intr-o astfel de relatie?
Cocktail
Postat pe 28 Iunie 2011 11:50
Sincer? NUUUU!!!!!!!!
Daca ai copil de 20, inseamna ca..., cu aprox, ai vreo 40-45 de ani.
Cred ca tu ar trebui sa fii in stare singura sa-ti raspunzi la intrebarea : "Imi mai doresc un asemenea barbat langa mine?"
geo_smn
Postat pe 28 Iunie 2011 12:19
Cat ai scris mai treci si tu cu vederea peste unele chestii.
Elyaa
Postat pe 8 Iulie 2011 11:22
eu evit oricum oamenii divortati. nu aduc decat probleme cu ei.
leo_
Postat pe 20 Iulie 2011 12:43
Pentru el esti relatia IDEALA,comoda,fara obligatii.
Adevarul ,care ne zburleste parul este ca te foloseste,d.p.d.v. sexual.
Nu stiu cum se comporta in intimitate(si nici n-as vrea!!),dar daca ti-a luat mintile cu tandreturile lui,inseamna ca esti oarba.Din ceea ce spui tu,trag concluzia ca acestui barbat ar trebui sa-i institui o taxa pentru uz sexual.
Cel putin asa mai strangi si tu un ban,daca tot esti pe cale de adeveni somer.
Dar daca-l iubesti....toceste-ti draga nervii,timpul si .....cu el.
Mai devreme sau mai tarziu,tot te va parasi,cand isi va gasi ceva nou,disponibil,comod etc.
Eu,daca este asa cum spui tu,nu as mai sta cu el nici o zi!!
balanta65
Postat pe 20 Iulie 2011 18:45
De la: leo_, la data 2011-07-20 12:43:43eu evit oricum oamenii divortati. nu aduc decat probleme cu ei.


Oamenii divortati nu sunt paria.Nu generaliza, domnul "Stie-Tot".
Doar unii aduc problemele din trecut cu ei, aia care nu-si invata niciodata lectia si merg pe aceleasi greseli.
I-ai cunoscut tu pe toti?!?!
Thais13
Postat pe 22 Iulie 2011 07:39
Si uite cum no name a mai deschis un topic Ba e femeie....ba e barbat....
Barbie30_
Postat pe 22 Iulie 2011 08:45
Imi pare rau dar te dispretuieste, evident. Daca te multumesti cu o altfel de relatie (desi ne ai scris) e bine. Hotaraste te dc poti trai fara el, caci dc admite ca fata lui sa stea cu baiatul in casa nu e pt ea, e pt el, adik ori nu vrea sa faceti amor, ori vrea sa va distantati ca el sa iasa cu altele, oricum, nu tine f mult la tine. Imi pare rau sper sa nu te doara dar asa vad eu. Mai ales dc a zis ca tu ai statut de amanta.
kudika075442
Postat pe 22 Iulie 2011 16:35
Nu m-as fi cuplat cu el de la inceput. Da-l naiba, nu merita
Eva32
Postat pe 31 Iulie 2011 01:28
Dc ne intrebi dak am vrea un asemenea barbat?Nu stii cum sa scapi de el si vrei sa-l faci cadou cuiva?
Arutzu28
Postat pe 11 August 2011 18:38
De la: , la data 2011-06-28 08:39:18Un barbat divortat cu un copil 25 ani si o femeie divortata cu un copil de 20 ani ( adica eu) sunt intr-o relatie de 3 ani , dar nu locuiesc impreuna.


- se dovedeste ca timp de inca 10 luni de la inceputul relatiei el a stat pe net in duplicitate si flirt ,cu 2 foste iubite cu care s-a culcat , declarand insa mie la inceput, ca a terminat orice relatie si chiar a ajuns sa deteste respectivele doamne

-anunta ca de cand este in relatie cu mine si-a inchis toate conturile pe site-uri de socializare , dar se dovedeste ca in timp , deschide alte 8 conturi , cu poza si citate de dragoste, si folosea o adresa de mail ascunsa mie

- imi spune ca ma iubeste, ca vrea sa se casatoreasca cu mine, ca sunt la fel de importanta pt el ca si fiica lui, si ca vrea sa imbatraneasca alaturi de mine, dar aflu ca despre relatia cu mine, ce faceam impreuna ,cind se culca cu mine, poveste pe net altor 2 barbati

- mereu declara ca ii e dor de mine, si ca ar sta cit mai mult cu mine, dar cind a gasit un job in plus fata de serviciul sau, ,neglijeaza total relatia, numai isi face timp nici sa ne intalnim 2 ore , masurand in citi bani/ora castiga si cite datorii mai vrea sa-si achite

nu mai are nici timp de telefon , sa ma sune

-pt orice chef al fiicei lui percuteaza , lasand la o parte relatia cu mine si pe mine , iar de copilul meu nici nu-i pasa

- imi spune ca mama lui (aflata in provincie) stie de mine, ba chiar imi da niste prajituri trimise vezi doamne din partea ei , dar aflu ca mama lui habar nu avea de mine sau ca este intr-o relatie cu mine

-eu din pacate sunt disponibilizata de la munca si ajung somera ; imi spune ca imi va fi alaturi la greu , dar cind ma duc la interviu uita sa ma intrebe ce am facut, si cind il rog sa ma ajute cu ceva pe mail legat de cautarea mea de alt job, uita la fel

eu insa ii sunt alaturi cu orice, il ajut si ii fac curatenie uneori acasa , il imprumut cu bani, ma ocup de el cind e bolnav, merg cu el la spital , ii fac unele cadouri ce stiu ca il bucura si are nevoie,il ajut chair cu unele chestii ca sa castige mai mult la extra job-ul sau ,in imping si sustin moral sa termine facultatea, etc

-ii sugerez sa intrebe la el la serviciu daca vreun coleg stie de ceva job, asa cum facuse pt fiica lui , dar imi spune ca " pt fiica am facut ca imi era fiica, dar pt tine ce sa zic ca pt amanta?"

- fiica lui iubeste un baiat , baiatul lucreaza in strainatate si vine aici doar in sesiune

baiatul are casa aici , chiar la dosi pasi de casa prietenului meu ce locuieste cu fiica sa

dar prietenul meu accepta ca acel baiat sa stea non stop la ei, si zi si noapte , (cu toate ca fiica lui avea serviciu si statea cu prietenul ei impreuna numai seara si noaptea , dupa program ) satisfacand placerea fiicei, cu toate ca astfel noi nu mai aveam cum sa mai avem nici o ora de intimitate(stiti la ce ma refer)stiind ca la mine acasa nu erau conditii .

ma cheama sa facem amor cu ora , cum vede ca fiica cu iubitul ei ies pe usa .

si asta se intampla luni de zile pe an !

Niciodata nu si-a permis sa spuna fiicei ca ar fi bine ca sa nu stea si ziua prietenul ei acolo cind ea oricum nu este acasa , ca sa stea cu mine citeva ore macar in intimitate

ACUM VA INTREB :

1 . Ce credeti despre acel barbat si caracterul lui?

2 CE credeti ca insemn eu pt el ?

3 . CE tip de relatie considerati ca este pt el , relatia cu mine, o relatie serioasa ?


4 ATI mai continua relatia cu acest barbat


Eu nu as fi stat nici macar 24 de ore cu asa ceva. Pai ce inseamna asta ? face ce vrea el din tine? ha? iti pierzi timpul cu el. Citind randurile tale am vazut cateva semnalmente care se potrivesc cu al meu barbat , bai astia sunt la fel toti? nu vreau sa cred
alexia30
Postat pe 12 August 2011 22:17
De la: , la data 2011-06-28 08:39:18ACUM VA INTREB :

1 . Ce credeti despre acel barbat si caracterul lui?

2 CE credeti ca insemn eu pt el ?

3 . CE tip de relatie considerati ca este pt el , relatia cu mine, o relatie serioasa ?


4 ATI mai continua relatia cu acest barbat

Vorbeste cu copilu tau , zi toate lucrurile astea si intreaba.l pe el ce ne intrebi pe noi .... cu siguranta zice ca nu merita si gata s-a rezolvat , cautzi in alta parte , pana la urma numai parerea copilului conteaza dak se simte el aiurea sau chesti de genu , dak el e de acord atunci e ok , ca pana la urma pentru copil traiesti , lui sa ii fie bine .... tu vorbeste cu el si vezi cum faci sa nu ii se para ciudata conversatia , chiar roagal sa fie cat se poate de serios ca treaba e delikt .... sper ca intelegi ce vreau sa zic...
xardasxp
Postat pe 12 August 2011 23:08
De la: Arutzu28, la data 2011-08-11 18:38:09Dc ne intrebi dak am vrea un asemenea barbat?Nu stii cum sa scapi de el si vrei sa-l faci cadou cuiva?


N-are de ce sa scape,povestea e inventata
Barbie30_
Postat pe 13 August 2011 12:04
De la: Barbie30_, la data 2011-08-13 12:04:18
De la: Arutzu28, la data 2011-08-11 18:38:09Dc ne intrebi dak am vrea un asemenea barbat?Nu stii cum sa scapi de el si vrei sa-l faci cadou cuiva?


N-are de ce sa scape,povestea e inventata


macar merita toata stima noastra ptr o asha imaginatzie bogata
Arutzu28
Postat pe 13 August 2011 16:40
De la: Barbie30_, la data 2011-08-13 12:04:18
De la: Arutzu28, la data 2011-08-11 18:38:09Dc ne intrebi dak am vrea un asemenea barbat?Nu stii cum sa scapi de el si vrei sa-l faci cadou cuiva?


N-are de ce sa scape,povestea e inventata
Nu ,nu-i poveste inventata este ....realitatea divortatelor!!!!
cristinxxx
Postat pe 13 August 2011 16:59
De la: cristinxxx, la data 2011-08-13 16:59:46
De la: Barbie30_, la data 2011-08-13 12:04:18
De la: Arutzu28, la data 2011-08-11 18:38:09Dc ne intrebi dak am vrea un asemenea barbat?Nu stii cum sa scapi de el si vrei sa-l faci cadou cuiva?


N-are de ce sa scape,povestea e inventata
Nu ,nu-i poveste inventata este ....realitatea divortatelor!!!!


Mda...ai si tu dreptate pe de-o parte Mie imi place faza aia cu "vreau un sot si un tata pentru copilul meu,de preferat sa nu aiba copii sau sa nu-i cresca el daca ii are"
Barbie30_
Postat pe 13 August 2011 18:44
bitch pune si tu o poza sa te vad cat esti de bunaciune ..pop
animallover
Postat pe 14 August 2011 19:00
Eu dak ash fii in locul tau,i-ash pune o funda maaare roshie shi i l-ash face cadou celei mai ''bune'' prietene..
Arutzu28
Postat pe 15 August 2011 18:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau si eu un sfat... 18 De la: kudika_pudika 20 Ianuarie 2011 20:26
S-au despartit, dar asta nu i-a oprit in a face sex impreuna! 5 De la: Barbie30_ 15 Decembrie 2010 03:11
Nu mai stiu e sa fac............ 14 De la: amanda01 11 August 2009 15:56
Nu stiu ce sa cred despre el... 50 De la: marco918 5 Octombrie 2010 01:15
intelegeti barbatii care iubesc dar nu o spun? 25 De la: cristiana_cris 12 Noiembrie 2009 15:36