Setari Cookie-uri

ascendentul

eram si eu curioasa...eu sunt sagetator si uneori mi se spune ca am ascendentul in rac si alteori in gemeni, poate ma lamureste si pe mine cineva 18.12.1988 in pe la 17 (dupa 17).multu
andrea_m
Postat pe 30 Iunie 2011 18:47
De la: andrea_m, la data 2011-06-30 18:47:20eram si eu curioasa...eu sunt sagetator si uneori mi se spune ca am ascendentul in rac si alteori in gemeni, poate ma lamureste si pe mine cineva 18.12.1988 in pe la 17 (dupa 17).multu



Nu exista 17 sau dupa 17, pt. calcularea ascendentului trebuie ora exacta, care ti-o poate spune mama ta:)
aici ai link, poti calcula singura.
http://www.eastrolog.ro/ascendent/calculeaza-ascendentul.php

ca ti se spune, e irelevant:) ......oricum parerea mea este ca sunt niste porcarii.
Probabil ca are ceva influenta asupra noastra...dar nicidecum cea, cea mai importanta.
stem_29
Postat pe 30 Iunie 2011 19:43
pai nici mama nu e sigura exact la cat da mi-a zis ca in jur de 5 dupamasa,dar nu inainte...dupa calculul de pe siteul acela imi da gemeni...si ascendentul ce se presupune a fi?adica cum te influenteaza?
andrea_m
Postat pe 30 Iunie 2011 19:51
De la: andrea_m, la data 2011-06-30 19:51:09pai nici mama nu e sigura exact la cat da mi-a zis ca in jur de 5 dupamasa,dar nu inainte...dupa calculul de pe siteul acela imi da gemeni...si ascendentul ce se presupune a fi?adica cum te influenteaza?



daca nu esti sigura si nici mama ta nu stie, ai sa vezi acolo ca, conteaza minutele, daca le pui in plus sau minus:))
Asa ca n-ai sa stii niciodata care ti-e ascendentul.
Nu stiu, am zis ca nu cred in dinastea fapt. pt. care nici n-am cautat sa ma documentez.......
Unii zic ca dupa 30 de ani mai mult te regasesti in ascendent ca zodie decat in cea in care te-ai nascut..
Nu stiu, nu citesc dinastea zilnic
stem_29
Postat pe 30 Iunie 2011 19:59
De la: andrea_m, la data 2011-06-30 19:51:09pai nici mama nu e sigura exact la cat da mi-a zis ca in jur de 5 dupamasa,dar nu inainte...dupa calculul de pe siteul acela imi da gemeni...si ascendentul ce se presupune a fi?adica cum te influenteaza?


Daca-i vital sa afli ora, cumpara o ciocolata si da o fuga la maternitatea unde te-ai nascut. Roaga pe cineva de acolo sa se uite in registru. Ia doua ciocolati, nu stiu care mai e pretul unei asistente sa o intrerupi de la pilitul unghiilor. :)
rashela
Postat pe 30 Iunie 2011 20:12
numai ascendete aveti in cap
thadoogback
Postat pe 30 Iunie 2011 20:14
De la: thadoogback, la data 2011-06-30 20:14:07numai ascendete aveti in cap


pai descendentele lor vor fi la fel
pickard
Postat pe 30 Iunie 2011 20:25
De la: rashela, la data 2011-06-30 20:12:02
De la: andrea_m, la data 2011-06-30 19:51:09pai nici mama nu e sigura exact la cat da mi-a zis ca in jur de 5 dupamasa,dar nu inainte...dupa calculul de pe siteul acela imi da gemeni...si ascendentul ce se presupune a fi?adica cum te influenteaza?


Daca-i vital sa afli ora, cumpara o ciocolata si da o fuga la maternitatea unde te-ai nascut. Roaga pe cineva de acolo sa se uite in registru. Ia doua ciocolati, nu stiu care mai e pretul unei asistente sa o intrerupi de la pilitul unghiilor. :)



Macar daca si-ar pili unghiile:)) mi-e ca unele ( nu generalizez) sed chiar degeaba:))
Acum scriu chiar off topic si rautati...
Acum cateva zile am auzit pe una zicand:D doamne ca rad cand imi amintesc........
Pai am 1000 de lei/ luna, de banii astia sa-mi multumeasca pt. ca vin la servici.
Am intrebat.....adica sa veniti si sa sedeti?! a zis da bine, evident ca am ras, si clar ca nu era vorba de a-i reprosa " oamei" nimic......i-am zis doar atat, madam, la privat pt. 10 milioane lucrezi ore suplimentare, neplatite. dar unii chiar ca sunt in lumea lor.....
Oricum adevarul e undeva la mijloc, si spun ca tocmai d'aia e......
stem_29
Postat pe 30 Iunie 2011 20:27
De la: stem_29, la data 2011-06-30 20:27:10
De la: rashela, la data 2011-06-30 20:12:02
De la: andrea_m, la data 2011-06-30 19:51:09pai nici mama nu e sigura exact la cat da mi-a zis ca in jur de 5 dupamasa,dar nu inainte...dupa calculul de pe siteul acela imi da gemeni...si ascendentul ce se presupune a fi?adica cum te influenteaza?


Daca-i vital sa afli ora, cumpara o ciocolata si da o fuga la maternitatea unde te-ai nascut. Roaga pe cineva de acolo sa se uite in registru. Ia doua ciocolati, nu stiu care mai e pretul unei asistente sa o intrerupi de la pilitul unghiilor. :)



Macar daca si-ar pili unghiile:)) mi-e ca unele ( nu generalizez) sed chiar degeaba:))
Acum scriu chiar off topic si rautati...
Acum cateva zile am auzit pe una zicand:D doamne ca rad cand imi amintesc........
Pai am 1000 de lei/ luna, de banii astia sa-mi multumeasca pt. ca vin la servici.
Am intrebat.....adica sa veniti si sa sedeti?! a zis da bine, evident ca am ras, si clar ca nu era vorba de a-i reprosa " oamei" nimic......i-am zis doar atat, madam, la privat pt. 10 milioane lucrezi ore suplimentare, neplatite. dar unii chiar ca sunt in lumea lor.....
Oricum adevarul e undeva la mijloc, si spun ca tocmai d'aia e......


Multumesc lui Dumnezeu, am foarte, foarte putine experiente cu medicii de acasa. Cele mai multe sunt legate de nasterea lui Vlad si fimoza lui.
Daca tot suntem la capitolul off topic, imi aduc aminte cand am plecat din tara, invatata de matusa mea plecata intr-o tara catolica (!), am fost sa cer si eu certificatul e botez al lui Vlad de la biserica unde-l botezasem. Ea avusese probleme acolo, am zis sa fiu acoperita.
Doamne, cat s-a "chinuit" dascalul sau ce functie o avea ala de citeste in registre! :)) Pana a inteles ce vreau, pana si-a adus aminte ca exista niste registre, pana, pana...
DAR exact ca-n filme, cand ii aratai o suta ii venea si memoria. Ii mai aratai o suta, wow, uite si registru.
rashela
Postat pe 30 Iunie 2011 20:42
De la: rashela, la data 2011-06-30 20:42:01
De la: stem_29, la data 2011-06-30 20:27:10
De la: rashela, la data 2011-06-30 20:12:02
De la: andrea_m, la data 2011-06-30 19:51:09pai nici mama nu e sigura exact la cat da mi-a zis ca in jur de 5 dupamasa,dar nu inainte...dupa calculul de pe siteul acela imi da gemeni...si ascendentul ce se presupune a fi?adica cum te influenteaza?


Daca-i vital sa afli ora, cumpara o ciocolata si da o fuga la maternitatea unde te-ai nascut. Roaga pe cineva de acolo sa se uite in registru. Ia doua ciocolati, nu stiu care mai e pretul unei asistente sa o intrerupi de la pilitul unghiilor. :)



Macar daca si-ar pili unghiile:)) mi-e ca unele ( nu generalizez) sed chiar degeaba:))
Acum scriu chiar off topic si rautati...
Acum cateva zile am auzit pe una zicand:D doamne ca rad cand imi amintesc........
Pai am 1000 de lei/ luna, de banii astia sa-mi multumeasca pt. ca vin la servici.
Am intrebat.....adica sa veniti si sa sedeti?! a zis da bine, evident ca am ras, si clar ca nu era vorba de a-i reprosa " oamei" nimic......i-am zis doar atat, madam, la privat pt. 10 milioane lucrezi ore suplimentare, neplatite. dar unii chiar ca sunt in lumea lor.....
Oricum adevarul e undeva la mijloc, si spun ca tocmai d'aia e......


Multumesc lui Dumnezeu, am foarte, foarte putine experiente cu medicii de acasa. Cele mai multe sunt legate de nasterea lui Vlad si fimoza lui.
Daca tot suntem la capitolul off topic, imi aduc aminte cand am plecat din tara, invatata de matusa mea plecata intr-o tara catolica (!), am fost sa cer si eu certificatul e botez al lui Vlad de la biserica unde-l botezasem. Ea avusese probleme acolo, am zis sa fiu acoperita.
Doamne, cat s-a "chinuit" dascalul sau ce functie o avea ala de citeste in registre! :)) Pana a inteles ce vreau, pana si-a adus aminte ca exista niste registre, pana, pana...
DAR exact ca-n filme, cand ii aratai o suta ii venea si memoria. Ii mai aratai o suta, wow, uite si registru.


stem_29
Postat pe 30 Iunie 2011 20:48
De la: andrea_m, la data 2011-06-30 18:47:20eram si eu curioasa...eu sunt sagetator si uneori mi se spune ca am ascendentul in rac si alteori in gemeni, poate ma lamureste si pe mine cineva 18.12.1988 in pe la 17 (dupa 17).multu





Poti sa-ti calculezi pe siteul asta,stiu sigur ca calculeaza corect aici http://lecturiastrologice.blogspot.com/p/calcul-ascendent.html
Daca ai avea ascendentul in Gemeni ai fi prietenoasa,comunicativa. Daca ai avea ascendentul in Rac ar trebui sa fii sensibila si familista. Daca nu stii cu exactitate ora de nastere vezi care dintre cei doi ascendenti ti s-ar potrivi mai bine.
kudika413223
Postat pe 16 Iulie 2011 11:31
De la: kudika413223, la data 2011-07-16 11:31:53
De la: andrea_m, la data 2011-06-30 18:47:20eram si eu curioasa...eu sunt sagetator si uneori mi se spune ca am ascendentul in rac si alteori in gemeni, poate ma lamureste si pe mine cineva 18.12.1988 in pe la 17 (dupa 17).multu





Poti sa-ti calculezi pe siteul asta,stiu sigur ca calculeaza corect aici http://lecturiastrologice.blogspot.com/p/calcul-ascendent.html
Daca ai avea ascendentul in Gemeni ai fi prietenoasa,comunicativa. Daca ai avea ascendentul in Rac ar trebui sa fii sensibila si familista. Daca nu stii cu exactitate ora de nastere vezi care dintre cei doi ascendenti ti s-ar potrivi mai bine.


Merci de link!abia acum l-am mai vazut ca nu am mai urmarit topicul.Gemeni clar!
andrea_m
Postat pe 20 Iulie 2011 23:31
....eu am ascendentul in scorpion!....care sunt caracteristicile acestei zodii?
fatavesela
Postat pe 23 Iulie 2011 23:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hy all 30 De la: miss_darine 12 Ianuarie 2010 16:00
as vrea sa stiu cum este o relatie dintre o tauroaica si un capricorn 12 De la: greierash_is_back 2 Noiembrie 2009 19:46
Este oare femeea Leu fatarnica, egoista, mincinoasa si catastrofal de fitoasa? 43 De la: kudika361115 31 Ianuarie 2011 20:58
eu taur .. el taur .. 15 De la: CarlaT 3 Octombrie 2010 01:29
eu sagetator el fecioara 26 De la: Alla30 5 Decembrie 2011 20:03