Setari Cookie-uri

ce mai groaznica problema, epilatul si firele crescute sub piele :(

fetelor am si eu o problema, de care sunt satula pana peste cap :(
nu mai stiu ce sa incerc sau cum sa fac...... ce fac in mod incorect, ma intreb ?
folosesc epilatorul, ma epilez pe picioare pana sus si la sub brat cu el........acum problema e ca ma intreb de ce cred firele pe sub piele? de ce nu pot sa am si eu picioare frumose, fine fara nici un punct rosu, de ce, de ce, de ce?
dupa epilat, ma dau cu spirt, curat epilatorul cu spirt, ba chiar am ajuns sa schimb epilatorul aprox la 2 ani...im cresc firele de par sub piele si arata inestetic...acum nu stiu ce sa mai cred, am ceva eu organism de imi cresc asa firele de par sau nu procedez eu bine....intr-un timp ma faceam cu benzi depilatoare dar aceasi problema :( picioarele mele arat frumos doar in prima si a doua zi, pe urma isi fac de cap :))
am incercat sa ma masez usor cu piatra ponce, cu un burete de dus mai aspru, m-am dat si cu un unguent de vitamina A si E, dar degeaba :(
am zis ca o sa renunt la epilator, la benzi si o sa incep sa il rad cu aparatul, desi risc sa ma fac ca Yety, ca maimutica sunt deja :))
dati-mi si voi un sfat ceva, ca e vara e si e cel mai groaznic pt mine :(
cristinita_rumanita
Postat pe 3 Iulie 2011 01:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce mai groaznica problema, epilatul si firele crescute sub piele :( 1 De la: cristinita_rumanita 3 Iulie 2011 01:10
Exfoliator si hidratant cu aloe vera, iarba de mare, musetel, salvie, macese 1 De la: romdesimed 12 Ianuarie 2009 15:36
Unghiile mele arata groaznic! 10 De la: rashela 6 Martie 2011 02:06
Cosmetice 6 De la: ronna20 18 Decembrie 2010 15:21
Termen de garantie produse Body Shop 7 De la: TF_ 2 Iulie 2009 07:49