Setari Cookie-uri

Lido di jesolo

Buna ziua!
In vara asta vreu sa merg in Italia cu masina mea- Venetia-Verona-Toscana...
A fost cineva de curand pe acest traseu? Autostrazi, drumuri europene, taxe si alte probleme?
Va astept aici.
kudika411227
Postat pe 4 Iulie 2011 09:43
ce masina ai?
uliu
Postat pe 4 Iulie 2011 09:46
De la: kudika411227, la data 2011-07-04 09:43:17Buna ziua!
In vara asta vreu sa merg in Italia cu masina mea- Venetia-Verona-Toscana...
A fost cineva de curand pe acest traseu? Autostrazi, drumuri europene, taxe si alte probleme?
Va astept aici.


Je.
Dar de ce ne astepti aici??
Valentina90
Postat pe 4 Iulie 2011 13:02
Ce te intereseaza Valentina?
Din Arad ai aproximativ 900 km pana la Lido.Te urci pe autostrada in Ungaria si cobori in Italia cred ca inainte de Mestre.Taxe de autostrada rezonabile ,un pic mai mari in Italia, si recomand drumul prin Slovenia(mai scurt si nu asa aglomerat ca pe Austria).Nu ai spus in cat timp vrei sa faci drumul, unde te cazezi dar Venetia trebuie neaparat vizitata .Sunt multe de spus dar nu stiu ce anume vrei sa stii.Verona e ok,presupun ca vrei sa vezi casa Julietei(cam ingesuiala,trebuie sa astepti sa-ti faci poze).Toscana scumpa dar merita toti banii.Pe langa Pisa,Florenta iti recomand Lucca,Arezzo,SIENA,CINQUE TERRE si binenteles plimba-te pe dealurile din sudul Florentei( pe drumuri secundare mai ales),ai sa descoperi adevarata Toscana cu vinuri -Chianti-,podgorii,livezi de maslini, castele si sate vechi si pitoresti.
simona_gabriela_lazy
Postat pe 14 Iulie 2011 23:58
Traseul e Arad-Budapesta-Balaton-Maribor-lublijana-Trieste-Lido di Jesolo...taxele de autostrada sunt Ok...statiunea e frumoasa, linistita, ideala pentru familiile cu copii...probleme sunt cu locurile de parcare...hotelul la care am fost cazati dispunea doar de 14 locuri de parcare, total insuficient...e sport exttrem sa gasesti parcarea in sezon...daca mergeti, faceti rezervare pentru loc de parcare la hotel...agentia cu care am mers noi a "uitat" acest lucru, desi era clar stipulat pe site-ul hotelului...
Parcarile cu plata variaza de la 10 euro/zi la 1-2 euro/ora, etc...
De la Lido, nu ratati plimbarea cu vaporul la Venetia...noua ne-a placu si la Padova, Veerona, Bologna...
kudika226898
Postat pe 11 Septembrie 2011 23:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine merge cu masina turul europei??? 1 De la: lazy001957 5 Iunie 2010 15:55
Vreau sa merg in Malaga 9 De la: danasonia 9 Octombrie 2009 07:45
Destinatia preferata 53 De la: australianul78 6 Ianuarie 2010 14:47
cu masina personala in italia 12 De la: roxi 21 Septembrie 2009 16:14
Buna tuturor 1 De la: lazy002253 5 Iunie 2010 18:10