Lido di jesolo

Voteaza:

kudika411227 Avatarul lui kudika411227

1 mesaj

Buna ziua!
In vara asta vreu sa merg in Italia cu masina mea- Venetia-Verona-Toscana...
A fost cineva de curand pe acest traseu? Autostrazi, drumuri europene, taxe si alte probleme?
Va astept aici.
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
ce masina ai?
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika411227, la data 2011-07-04 09:43:17Buna ziua!
In vara asta vreu sa merg in Italia cu masina mea- Venetia-Verona-Toscana...
A fost cineva de curand pe acest traseu? Autostrazi, drumuri europene, taxe si alte probleme?
Va astept aici.

Je.
Dar de ce ne astepti aici??
Dulce sau amara, cuminte sau vulgara, sunt o fiinta rara, si raman originala.
simona_gabriela_lazy Avatarul lui simona_gabriela_lazy

16 mesaje
Oras: arad

Ce te intereseaza Valentina?
Din Arad ai aproximativ 900 km pana la Lido.Te urci pe autostrada in Ungaria si cobori in Italia cred ca inainte de Mestre.Taxe de autostrada rezonabile ,un pic mai mari in Italia, si recomand drumul prin Slovenia(mai scurt si nu asa aglomerat ca pe Austria).Nu ai spus in cat timp vrei sa faci drumul, unde te cazezi dar Venetia trebuie neaparat vizitata .Sunt multe de spus dar nu stiu ce anume vrei sa stii.Verona e ok,presupun ca vrei sa vezi casa Julietei(cam ingesuiala,trebuie sa astepti sa-ti faci poze).Toscana scumpa dar merita toti banii.Pe langa Pisa,Florenta iti recomand Lucca,Arezzo,SIENA,CINQUE TERRE si binenteles plimba-te pe dealurile din sudul Florentei( pe drumuri secundare mai ales),ai sa descoperi adevarata Toscana cu vinuri -Chianti-,podgorii,livezi de maslini, castele si sate vechi si pitoresti.
kudika226898 Avatarul lui kudika226898

4550 mesaje

Traseul e Arad-Budapesta-Balaton-Maribor-lublijana-Trieste-Lido di Jesolo...taxele de autostrada sunt Ok...statiunea e frumoasa, linistita, ideala pentru familiile cu copii...probleme sunt cu locurile de parcare...hotelul la care am fost cazati dispunea doar de 14 locuri de parcare, total insuficient...e sport exttrem sa gasesti parcarea in sezon...daca mergeti, faceti rezervare pentru loc de parcare la hotel...agentia cu care am mers noi a "uitat" acest lucru, desi era clar stipulat pe site-ul hotelului...
Parcarile cu plata variaza de la 10 euro/zi la 1-2 euro/ora, etc...
De la Lido, nu ratati plimbarea cu vaporul la Venetia...noua ne-a placu si la Padova, Veerona, Bologna...