Setari Cookie-uri

uganda

as vrea sa aflu si eu cate cva despre uganda...a fost cineva pe aici?
babypanther
Postat pe 3 Septembrie 2008 14:18
nu prea cred...
trif1525
Postat pe 3 Aprilie 2009 11:22
Buna,

Eu am fost in Uganda acum 4 ani...am vizitat capitala Kampala, plus alte locuri extrem de interesante: cascadele Szibua, orasul Jinja cu izvoarele Nilului, Cascada Murchison am fost la safari.

Nu e un loc vizitat de foarte multi turisti in ultimii ani - vezi toate aspectele neplacute ale Africii (saracie, mizerie..); insa sunt locuri incredibile, de neuitat.

Trebuie sa ai ceva spirit de aventura ca sa mergi acolo...
Marilena_Dobre
Postat pe 3 Mai 2009 11:43
Buna. Am fost in Uganda cam de 5 ori in ultimii 3 ani. Daca nu te deranjeaza aspectul saracacios al tarii este o experienta de neuitat. Isi lasa amprenta. Depinde foarte mult de hotelul la care veti sta. Din hotel iti poti organiza safari, plimbari si multe altele. Seara nu este indicat sa te plimbi pe strada. Din cate imi aduc aminte trebuie sa ai la tine dolari americani si in bacnote mici. Micul dejun este minunat in Uganda.Eu cand am fost am stat in capitala. Oamenii mie mi s-au parut prietenosi.Merita vizitat
catalina_lazy
Postat pe 11 Octombrie 2009 21:08
De la: catalina, la data 2009-10-11 21:08:27Buna. Am fost in Uganda cam de 5 ori in ultimii 3 ani. Daca nu te deranjeaza aspectul saracacios al tarii este o experienta de neuitat. Isi lasa amprenta. Depinde foarte mult de hotelul la care veti sta. Din hotel iti poti organiza safari, plimbari si multe altele. Seara nu este indicat sa te plimbi pe strada. Din cate imi aduc aminte trebuie sa ai la tine dolari americani si in bacnote mici. Micul dejun este minunat in Uganda.Eu cand am fost am stat in capitala. Oamenii mie mi s-au parut prietenosi.Merita vizitat
parvulescu_dan
Postat pe 2 Noiembrie 2009 14:37
Ce ai facut in Kampala ?
parvulescu_dan
Postat pe 2 Noiembrie 2009 14:38
Mei, voi ati fost unde nimeni nu gandeste sa mearga, avand in vedere razboiul civil care a fost acolo. Cam dati de banuit, ati fost in interes de serviciu, altfel va mancau la pranz sau seara. Da ce subiect interesant cu Uganda, n-ati vrea voi sa vedeti cum e prin Congo, sau Somalia?
rodax_ro2
Postat pe 3 Noiembrie 2009 19:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Destinatia preferata 53 De la: australianul78 6 Ianuarie 2010 14:47
buna 5 De la: lazy000653 13 Octombrie 2009 19:27
Insula Thassos 47 De la: romulus 7 Iulie 2010 19:06
Am fost in Bulgaria 26 De la: mirela0 20 Iulie 2015 11:06
HTS Travel Agency 1 De la: iridody 4 Mai 2010 09:00