Setari Cookie-uri

Diferenta de varsta

bun deci toata povestea a inceput in noiembrie 2010...verisoara mea care este mai mica decat mine cu un an si jumatate s-a indragostit de un barbat mai mare decat ea cu 16 ani [ea 16 barbatul 32]Ea nu a avut niciodata o relatie este un pic mai grasuta de felul ei si nu stiu cu ce l-a freierit idiotul asta ca deja au planurile de nunta si tot.........ideea e ca toti am incercat sa ii facem binele sa o ajutam sa treaca peste iluazia asta minunata dar n-am reusit si din cauza asta ea s-a indepartat foarte mult de mine...........am crescur impreuna si acum din noiembrie pana acum am vorbit doar de 2 ori[obisnuiam sa vorbim de 3-4 ori pe zi] si acest lucru ma doare enorm....ultima data cand am fost al ea chiar a refuzat sa iasa idn camera ei sa vorbeasca cu mine sau sa ma vada
->am incercat sa o scot in oras sa ne apropiem
-> am incercat sa ii prezint alti baieti de varsta ei dar ma detrona cu pretextul ca : "toti cei de 16-17-18ani vor doar sex" bun i-am explicat ca si prietenul meu vrea sex cu mine dar atata timp cat ii impui ca nu atata timp nu va face nimic cu tine........
->am incercat sa ma apropiu de prietenele sale dar toate s-au intors inpotriva mea
->fata a ajuns sa faca sex cu barbatul respectiv.......un lucru care cred ca ii va ruina viata dupa despartirea lor cand va realiza ca totul e o iluzie
->incerc s-o sun si imi respinge


as dori niste sfaturi cum as putea sa ma apropiu din nou de ea pentru ca aceasta problema ma doare fosrte mult si chiar nu mai stiu ce miscari sa fac >.< mersiz!
perfect_green23
Postat pe 4 Iulie 2011 23:43
la 16 ani se marita?
uliu
Postat pe 4 Iulie 2011 23:45
MAi dar parintii fetei ce spun....ala poate fi acuzat de pedofilie in pana mea
The_Exile
Postat pe 4 Iulie 2011 23:45
femeia e de moda veche si agreeaza ma rog nici ei nu ii pasa deoarece acum doi ani cand fiica ei era sa moara nici ca o durea in cot iar barbatul se opune vehement dar din moment ce barbatul nu este acasa femeia o lasa sa se intalneasca cu tipul......barbatul cand a chemat politia tipu` a disparut............si nu nu are rost sa se marite dar tipu i-a promis ca dupa ce implineste 18 o sa o ia de sotie si o sa aibe o casa cu curte si o sa aibe copii frumosi si tampenii de genu


-->eu sunt intr-o relatie de 11 luni am discutat cu prietenul despre chestii cum ne-am putea imagina viitorul impreuna dar niciodata n-am planuit ca ce o sa fie in viitor dar stim ca avem planuri asemanatoare ptr viitor..............
perfect_green23
Postat pe 5 Iulie 2011 00:20
De la: perfect_green23, la data 2011-07-05 00:20:14femeia e de moda veche si agreeaza ma rog nici ei nu ii pasa deoarece acum doi ani cand fiica ei era sa moara nici ca o durea in cot iar barbatul se opune vehement dar din moment ce barbatul nu este acasa femeia o lasa sa se intalneasca cu tipul......barbatul cand a chemat politia tipu` a disparut............si nu nu are rost sa se marite dar tipu i-a promis ca dupa ce implineste 18 o sa o ia de sotie si o sa aibe o casa cu curte si o sa aibe copii frumosi si tampenii de genu


-->eu sunt intr-o relatie de 11 luni am discutat cu prietenul despre chestii cum ne-am putea imagina viitorul impreuna dar niciodata n-am planuit ca ce o sa fie in viitor dar stim ca avem planuri asemanatoare ptr viitor..............


Stai sa inteleg si eu. Tipul a disparut DE TOT si revine peste doi ani cand e majora?
Sau continua s-o vada? Ca daca se mai intalnesc, pui politia pe urmele lui din nou. Pana-l prind.

Oricum, in asemenea cazuri, chiar daca un forum o fi bun pentru sfaturi, tot o asociatie care se ocupa de minori (chiar si o circa de politie) te lamureste mai bine ce sanse sunt. Cred ca o vizita pe ici pe colo, daca chiar doresti s-o ajuti, e mai la indemana.
rashela
Postat pe 5 Iulie 2011 01:41
De la: rashela, la data 2011-07-05 01:41:52
De la: perfect_green23, la data 2011-07-05 00:20:14femeia e de moda veche si agreeaza ma rog nici ei nu ii pasa deoarece acum doi ani cand fiica ei era sa moara nici ca o durea in cot iar barbatul se opune vehement dar din moment ce barbatul nu este acasa femeia o lasa sa se intalneasca cu tipul......barbatul cand a chemat politia tipu` a disparut............si nu nu are rost sa se marite dar tipu i-a promis ca dupa ce implineste 18 o sa o ia de sotie si o sa aibe o casa cu curte si o sa aibe copii frumosi si tampenii de genu


-->eu sunt intr-o relatie de 11 luni am discutat cu prietenul despre chestii cum ne-am putea imagina viitorul impreuna dar niciodata n-am planuit ca ce o sa fie in viitor dar stim ca avem planuri asemanatoare ptr viitor..............


Stai sa inteleg si eu. Tipul a disparut DE TOT si revine peste doi ani cand e majora?
Sau continua s-o vada? Ca daca se mai intalnesc, pui politia pe urmele lui din nou. Pana-l prind.

Oricum, in asemenea cazuri, chiar daca un forum o fi bun pentru sfaturi, tot o asociatie care se ocupa de minori (chiar si o circa de politie) te lamureste mai bine ce sanse sunt. Cred ca o vizita pe ici pe colo, daca chiar doresti s-o ajuti, e mai la indemana.

ea are 16 ani impliniti..iar politia nu are ce sa ii faca acelui tip...ea daca se vrea poate sa se si marite cu el fara acordul parintilor si nu are nimeni ce sa ii faca
steffy91
Postat pe 5 Iulie 2011 11:16
ii faceam vizita de 2 ori pe saptamana si statea pe pat in camera ei nici sa iasa sa ma salute si stateam si ma jucam cu fratele ei si cu cainele lor.......barbatul a disparut doar pe moment de fiecare data cand vine politia barbatul dispare de acasa sau se ascunde undeva si rudele sustin ca nu stiu nimica de el .... iar politia nu o pune pe urmele lui ptr ca e un tata las.
perfect_green23
Postat pe 5 Iulie 2011 22:12
la ce telenovele te uiti tu?
uliu
Postat pe 5 Iulie 2011 22:13
De la: steffy91, la data 2011-07-05 11:16:43
De la: rashela, la data 2011-07-05 01:41:52
De la: perfect_green23, la data 2011-07-05 00:20:14femeia e de moda veche si agreeaza ma rog nici ei nu ii pasa deoarece acum doi ani cand fiica ei era sa moara nici ca o durea in cot iar barbatul se opune vehement dar din moment ce barbatul nu este acasa femeia o lasa sa se intalneasca cu tipul......barbatul cand a chemat politia tipu` a disparut............si nu nu are rost sa se marite dar tipu i-a promis ca dupa ce implineste 18 o sa o ia de sotie si o sa aibe o casa cu curte si o sa aibe copii frumosi si tampenii de genu


-->eu sunt intr-o relatie de 11 luni am discutat cu prietenul despre chestii cum ne-am putea imagina viitorul impreuna dar niciodata n-am planuit ca ce o sa fie in viitor dar stim ca avem planuri asemanatoare ptr viitor..............


Stai sa inteleg si eu. Tipul a disparut DE TOT si revine peste doi ani cand e majora?
Sau continua s-o vada? Ca daca se mai intalnesc, pui politia pe urmele lui din nou. Pana-l prind.

Oricum, in asemenea cazuri, chiar daca un forum o fi bun pentru sfaturi, tot o asociatie care se ocupa de minori (chiar si o circa de politie) te lamureste mai bine ce sanse sunt. Cred ca o vizita pe ici pe colo, daca chiar doresti s-o ajuti, e mai la indemana.

ea are 16 ani impliniti..iar politia nu are ce sa ii faca acelui tip...ea daca se vrea poate sa se si marite cu el fara acordul parintilor si nu are nimeni ce sa ii faca


Pai nu prea poate sa se marite la 16 ani cu cine vrea ea. Ca nici nu se uita primarul la ei. Tot ii trebuie o dispensa ceva si o semnatura. Problema-i alta. Ca fuge vreo doi ani si se intoarce maritata si cu puradelul de fusta.

on topic: DACA parintilor nu le pasa, atunci nimeni nu va misca un deget. Si cum nu-i singura oroposita, va ingrosa si ea randurile celor fara capatai. Nu cred ca ai ce sa-i faci perfect_green23, verisoarei tale. Sunt oameni care arunca si fug. Se va izola si nu veti afla de niciunde ce i s-a intamplat. Poti sta doar in umbra si astepta sa te caute ea. Alta solutie eu nu vad.
rashela
Postat pe 5 Iulie 2011 23:24
ms ptr sfaturi.....azi m-am intalnit cu ea si cu tipu la piata dar cum m-au ibservat au fugit mancand pamantul si m-am jurat ca in viata mea nu le mai dau niciun semn de viata
perfect_green23
Postat pe 6 Iulie 2011 14:13
De la: perfect_green23, la data 2011-07-06 14:13:49ms ptr sfaturi.....azi m-am intalnit cu ea si cu tipu la piata dar cum m-au ibservat au fugit mancand pamantul si m-am jurat ca in viata mea nu le mai dau niciun semn de viata


Lasa-i in pace, nu te baga in viata lor.Daca ea crede ca tu ii vrei raul si ala binele, las-o.O sa vada ea mai tarziu, si iti va cere iertare.Acum, trebuie lasata sa se dea cu capu de tocull usii, dupa......
Valentina90
Postat pe 6 Iulie 2011 15:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa iubesti nu e deajuns 59 De la: kudika_16228 24 Septembrie 2012 19:57
Un sfat, va rog.. 17 De la: vss 4 Mai 2010 20:50
de ce iubirea e doar ptr unii?! 4 De la: ella_c 23 Februarie 2009 22:48
AM NEVOIE DE UN SFAT 54 De la: Alexandra_bma 27 Aprilie 2010 21:08
BUNA TUTUROR! VA ROG MULT SFATUITI-MA!!! 84 De la: Eva32 28 Aprilie 2011 00:16