Setari Cookie-uri

iubirea dintr-o femeie maritata care are 35 ani si un.......tanar.... care are 22 ani.

credeti ca e posibil asa ceva ?,atata timp cat ea il iubeste pe el si el pe alta........

Postat pe 23 Noiembrie 2008 12:29
e posibil dar ei ii lipseste o rotita.e adevarat ca iubirea e oarba,nu cunoaste limite si nu trebuie judecata,dar "ea" nu cred ca e in stare sa judece.atunci cand a inceput sa creada ca simte ceva trebuia sa fuga cat mai departe de "el".asa singura care are de suferit e "femeia maritata" si in cel mai rau caz familia ei si nu acel"tanar de 22 de ani"daca nu se simte implinita in casnicia ei cel mai bine ar fi sa isi rezolve problemele intr-un fel sau altul fara a implica si alte persoane.toate cele bune si sper sa gasesti un raspuns sau mai bine zis o rezolvare la problema care te macina fara sa ai prea mult de suferit.

Postat pe 23 Noiembrie 2008 12:49
Eu nu am inteles ceva: el pe cine iubeste: pe femeia maritata care are 35 de ani sau pe o fata de varsta lui? Si daca el iubeste pe alta, atunci nu e corect titlul topicului...Poate ma luminezi si ne dai mai multe detalii. Multumesc si sa auzim de bine.
tematoare
Postat pe 23 Noiembrie 2008 13:27
e posibil k ptr pustiul de 22 de ani sa fie totul o joak un schimb de experiente,ptr k la varsta lor e haios sa ai pe cineva mai in varsta cu experienta.Majoritatea barbatilor pana se maturizeaza cu adevarat sunt dornici sa cunoask femei mai mari si atunci cand trec de 35 de ani vor pustoaice.
s26
Postat pe 23 Noiembrie 2008 13:38
De la: terezia, la data 2008-11-23 12:29:03credeti ca e posibil asa ceva ?,atata timp cat ea il iubeste pe el si el pe alta........

pey daca el iubeste pe alta ori e dusa ori biata femei nu are ce face decat sa alerge dupa cai verzi pe pereti
yumy
Postat pe 23 Noiembrie 2008 13:52
De la: terezia, la data 2008-11-23 12:29:03credeti ca e posibil asa ceva ?,atata timp cat ea il iubeste pe el si el pe alta........


In prinncipiu, varsta nu conteaza, dar! Parerea mea ca asta devine valabil dupa ce partenerii au trecut de 25 (ceea ce inseamna o certa maturitate)
Mda, pai daca chiar ai nevoie de pareri pertinente, avem nevoie de cateva amanunte in plus.
Din ce inteleg eu, ea - cea de 35 - se indragosteste de el - cel de 22 - care e indragostit de o alta. Nu?
Acum intrebarile mele ar fi:
1 - ea, cum a ajuns sa se indragosteasca de el? Unde s-au cunoscut, sau unde l-a cunoscut de a ajuns sa il iubeasca?
2 - care iubire "dintre" daca , din ce vad eu aici, nu e nici un "dintre"... e unilateral. Sau am inteles gresit?
3 - cea de care e indragostit el... Ce varsta are?
Dor_a
Postat pe 23 Noiembrie 2008 13:54
De la: Dor_a, la data 2008-11-23 13:54:22
De la: terezia, la data 2008-11-23 12:29:03credeti ca e posibil asa ceva ?,atata timp cat ea il iubeste pe el si el pe alta........


In prinncipiu, varsta nu conteaza, dar! Parerea mea ca asta devine valabil dupa ce partenerii au trecut de 25 (ceea ce inseamna o certa maturitate)
Mda, pai daca chiar ai nevoie de pareri pertinente, avem nevoie de cateva amanunte in plus.
Din ce inteleg eu, ea - cea de 35 - se indragosteste de el - cel de 22 - care e indragostit de o alta. Nu?
Acum intrebarile mele ar fi:
1 - ea, cum a ajuns sa se indragosteasca de el? Unde s-au cunoscut, sau unde l-a cunoscut de a ajuns sa il iubeasca?
2 - care iubire "dintre" daca , din ce vad eu aici, nu e nici un "dintre"... e unilateral. Sau am inteles gresit?
3 - cea de care e indragostit el... Ce varsta are?
............

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:02
De la: terezia, la data 2008-11-23 12:29:03credeti ca e posibil asa ceva ?,atata timp cat ea il iubeste pe el si el pe alta........


Pai asta nu inseamna ce se iubesc din moment ce el nu e interesat!
Kathara
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:04
................................................................asa este,varsta nu conteaza ...........nu am vrut sa ma indragostesc de el ,nu am vrut o relatie cu el ,am o familie sunt casatorita de 15 ani nu-mi lipseste nimic sau mai bine spus aproape nimic.Ne-am imprietenit,am inceput sa ne cunoastem tare bine,am luptat si eu si el sa nu fie nimic intre noi,chiar nimic,nici eu nici el nu ne aratam varsta ,el nu arata ca si un pustan de 22 ani,e matur si in gamndire si la infatisare.9luni de zile ne-a fost tare bine,zilnic ne sunam,ne vedeam vb despre toate eram eu cea ...uby meu....nu si-a batut joc de sentimentele mele niciodata a fost sincer mereu ,si-mi spunea ca trebuie sa-si faca o prietena sa aiba o relatie normala eu sunt SECRET LOVE,apoi ne-m despartit 6 luni,nu l-am sunat nu ne-am vazut am zis gata nu se mai poate asa.....dar.......intr-o zi iar a inceput totul.....cu m-ai multa pasiune,cu m-ai multa tandrete...concendiu impreuna,2,3 zile cat se putea iubire pe ascuns.Problema este urmatoarea.....stiu si sunt constienta ca el trebuie sa aiba o relatie cu o fata de varsta lui libera sa poata iesii in oras cu ea.....printre prieteni sa o prezinte parintilor etc.......dar spunetii voi inimii mele sa nu-l mai iubeasca,sa nu m-ai fie asa geloasa,sa nu m-ai sufere pana lesina.Stiu ca ma iubeste in felul lui ,e constient ca sunt casatorita si accepta mai usor asta pt ca asa ma cunoscut,in schimb el e singurul pe care l-am avut inafara de sotul meu.Nu e vb despre sex ,nu pe asta se bazeaza relatia noastra,ne simtim bine impreuna,imi stie starile.,il simt cand are o problema ,imi poarta de grija,stiu ca nu e fals,imi spune durerea ii spun tristetea ne este bine imp........doar ca .Vad ca sufera .....sunt constienta ca nu este o relatie potrivita nici pt el nici pt mine,el trebuie sa-si traiasca viata ca si la 22 ani.Acum e cu cineva de care mi-a spus ca nu vrea sa se desparta,ca-i place de ea,si ca relatia noastra nu are de ce sa sufere din cauza asta,doar ca trebuie sa aiba si el pe cineva.......STIU .....asa este firesc.......dar.......:(:(:(:(:( incercati sa nu ma judecati..........doar ganditi......il iubesc,mie drag de el,e un dulce .dar.... trebuie sa ne traim povestea de dragoste pe ascuns

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:25
In primul rand, eu acum stau si ma gandesc la sot...bietul de el, din ceea ce spui nu vad nici macar o urma ca te-ar mustra constiinta. ESTI CASATORITA!!! Sau ai uitat ca ai jurat in fata altarului?
Daca un barbat face ce faci tu, sare toata lumea ca "barbatii sunt porci". Si are dreptate.
Dar eu nu vreau si nu imi permit sa te jignesc pentru ca 1.nu e genul meu si 2.sunt subiectiva, tin cu femeile. Si asta pentru ca am ajuns sa inteleg femeile care au amant (am vazut niste cazuri mai...). Nu le aprob, sa nu ma intelegi gresit. Le inteleg. Au un motiv. Chiar tu spuneai "nu-mi lipseste nimic sau aproape nimic". Pai era oricum clar pentru toata lumea ca iti lipseste cam tot ce iti da celalalt. Si am vazut ca-ti da destule (nu vorbesc sexual nici eu). Acum, nu cred ca o sa vina cineva pe forum si o sa te indemne la adulter.
Parearea mea, renunta la duplicitate, ori iti calci pe inima si renunti la el, ori renunti la sot si te casatoresti cu el. Imagineaza-ti viata alaturi de el si daca iti place mai mult...go for it. Problema cu diferenta de varsta e mult prea complexa s-o dezbat aici, ei la varsta asta inca se cauta si sunt in formare, tu stii ce vrei, ei la varsta asta cauta senzatii tari cu femei mai in varsta pentru ca presupun ca sunt mai experimentate (asta stiu sigur de la amici barbati cu care am discutat problema). Dar stiu si un caz pozitiv, o tipa care si-a lasat sotul care uitase ca ea exista pentru un fost elev de scoala. Ea 30, el 19. S-au casatorit, au un copil, din cate stiu sunt fericiti. Teoretic n-ar trebui sa fie tocmai ok, dar se poate. Dar asta numai tu stii ce e cel mai bine pentru tine. Nimeni de aici. Pot doar sa dea cu presupusul sau sa-ti dea exemple. Dar chiar si daca n-ar fi altii care au facut-o deja inaintea ta, nu vad nici un impediment sa fii tu deschizatoarea de drumuri si sa arati tuturor ca iubirea chiar nu tine cont de nimic. Cu conditia sa existe. Personal sunt pentru coloana vertebrala orice ar fi, asa ca, renunta la duplicitate si ia o hotarare.
tally_weijl
Postat pe 25 Noiembrie 2008 12:09
Nu imi este usor deloc,crezi ca nu am remuscari?,crezi ca nu spun niciodata gata?.............pana aici?
pentru prima data de cand ne cunoastem i-am spus.....uita numele meu nr de tel uita ca exist,am murit pentru tine,si stii ce mi-a rasp?frumoasa rezolvare ai gasit.Si parca nici nu am zis ca nu m-ai vreau sa fim impreuna.Imi zice la aceasta situatie nu exista rezolvare.DA sunt casatorita.As vrea sa fiu intr-o jungla si sa ma pape un leu fioros,si sa stiu de-o treaba. ,nu-i vorba de casatorie intre noi doi,sa fim seriosi,dar nu stiu cat imi rezista inima,cred ca inca putin si cedeaza,sufera enorm ma lupt tare mult ,sufar... si nu cred ca merita nimeni sa sufere din dragoste m-ai ales pentru o iubire imposibila............

Postat pe 25 Noiembrie 2008 12:59
Daca vrei sa stii ce as face eu in situatia ta...nu mi-as mai putea privi sotul in ochi, nu l-as mai putea saruta, chiar daca as termina relatia asta. As avea mereu sentimente de vinovatie cu care nu as putea trai. Cand ti-ai mai dat si inima... E gata. Casatoria deja e doar in acte. Nu sunt casatorita, dar am un foarte mare respect pentru ideea de familie. Si nu sunt nici genul compromisurilor. Si pe langa toate astea, unul din ingredientele care nu are voie sa lipseasca din nici o relatie reusita e sinceritatea. Ma rog, poate tu nu ai aceleasi principii. Stiu ca e mai grea calea, dar e mai onesta. Daca as hotara ca viitorul meu nu e cu "baiatul", poate nu as divorta pana nu as discuta totusi cu sotul meu si i-as povesti. Ma rog, tu il cunosti mai bine cat e de "genul cu care se poate discuta". Desi...unii spun ca te iarta si dupa aceea te fac in fiecare zi prin fapte sau cuvinte "scapate" sa te simti vinovata si ajungi sa-ti platesti inzecit greseala. Dar, nu stiu, pur si simplu n-as putea sta in minciuna. Mi-as fura singura caciula, cum ar veni. Si viata pana la urma trebuie sa fie de calitate ca altfel pare lunga.
tally_weijl
Postat pe 25 Noiembrie 2008 13:38
Am scris in prima postare:"Problema cu diferenta de varsta e mult prea complexa s-o dezbat aici, ei la varsta asta inca se cauta si sunt in formare, tu stii ce vrei(...)". Sau tocmai asta e problema ca, desi ai 35 de ani, nici tu nu stii ce vrei? Nu te condamn, si eu sunt de parere ca, ca sa obtii un barbat perfect trebuie sa insumezi mai multi barbati. Teoretic Asta e realitatea.
Orice alegere vei face nu exista nici o garantie ca vei face bine, macar fa ceea ce trebuie.
tally_weijl
Postat pe 25 Noiembrie 2008 13:47
eu cred ca te iubeste de vreme ce tie ti-a spus ac nu s-a schimbat nimic intre voi dar ....vrea sa te faca geloasa ca sa te poti hotari si actiona! ma gandeam sa iti spun a poate tu nu vezi asta....
loveactually
Postat pe 13 Martie 2009 08:22
De la: terezia, la data 2008-11-24 17:25:18................................................................asa este,varsta nu conteaza ...........nu am vrut sa ma indragostesc de el ,nu am vrut o relatie cu el ,am o familie sunt casatorita de 15 ani nu-mi lipseste nimic sau mai bine spus aproape nimic.Ne-am imprietenit,am inceput sa ne cunoastem tare bine,am luptat si eu si el sa nu fie nimic intre noi,chiar nimic,nici eu nici el nu ne aratam varsta ,el nu arata ca si un pustan de 22 ani,e matur si in gamndire si la infatisare.9luni de zile ne-a fost tare bine,zilnic ne sunam,ne vedeam vb despre toate eram eu cea ...uby meu....nu si-a batut joc de sentimentele mele niciodata a fost sincer mereu ,si-mi spunea ca trebuie sa-si faca o prietena sa aiba o relatie normala eu sunt SECRET LOVE,apoi ne-m despartit 6 luni,nu l-am sunat nu ne-am vazut am zis gata nu se mai poate asa.....dar.......intr-o zi iar a inceput totul.....cu m-ai multa pasiune,cu m-ai multa tandrete...concendiu impreuna,2,3 zile cat se putea iubire pe ascuns.Problema este urmatoarea.....stiu si sunt constienta ca el trebuie sa aiba o relatie cu o fata de varsta lui libera sa poata iesii in oras cu ea.....printre prieteni sa o prezinte parintilor etc.......dar spunetii voi inimii mele sa nu-l mai iubeasca,sa nu m-ai fie asa geloasa,sa nu m-ai sufere pana lesina.Stiu ca ma iubeste in felul lui ,e constient ca sunt casatorita si accepta mai usor asta pt ca asa ma cunoscut,in schimb el e singurul pe care l-am avut inafara de sotul meu.Nu e vb despre sex ,nu pe asta se bazeaza relatia noastra,ne simtim bine impreuna,imi stie starile.,il simt cand are o problema ,imi poarta de grija,stiu ca nu e fals,imi spune durerea ii spun tristetea ne este bine imp........doar ca .Vad ca sufera .....sunt constienta ca nu este o relatie potrivita nici pt el nici pt mine,el trebuie sa-si traiasca viata ca si la 22 ani.Acum e cu cineva de care mi-a spus ca nu vrea sa se desparta,ca-i place de ea,si ca relatia noastra nu are de ce sa sufere din cauza asta,doar ca trebuie sa aiba si el pe cineva.......STIU .....asa este firesc.......dar.......:(:(:(:(:( incercati sa nu ma judecati..........doar ganditi......il iubesc,mie drag de el,e un dulce .dar.... trebuie sa ne traim povestea de dragoste pe ascuns


off,offffff............
cristi_nne
Postat pe 13 Martie 2009 08:32
Spuneai: "am luptat si eu si el sa nu fie nimic intre noi,chiar nimic!" Dar pe urma afirmi ca te suna zilnic, ca vorbeati ore intregi, ca ti-a spus atatea... Deci te contrazici singura. Pari intr-o criza adanca in relatia cu sotul si probabil deja incepuse distantarea, altfel n-ai fi dorit atentia si admiratia unui strain. Cineva zicea mai sus c-ar fi trebuit sa fugi cat te tineau picioarele inainte sa te indragostesti, dar evident c-ai cautat-o singura. Sunt de acord cu ce s-a spus mai sus: stai dreapta si ia atitudine! Daca nu ai copii, probabil e usor sa renunti la sotz... asta in cazul in care nu te intretine. Iar cel mic, amantul, va trebui sa demonstreze ca poate intretine o relatie, ca-si doreste o relatie serioasa, ca nu se joaca. Si poate sa-ti demonstreze si fara sa faca jocul cu gelozia. E un joc destul de meschin, chiar si la varsta lui, mai ales daca incearca sa te oblige sa iei o decizie. O astfel de decizie nu se ia sub imperiul geloziei si-a furiei. Iar daca-ti pasa de el, iei o decizie: ori ii dai drumul sa plece, ori ramai cu el si renunti la sot. Sunt momente frumoase, posibil, dar pot provoca rani adanci in sufletele celor dragi, pot chiar ucide incredere, speranta, dragoste de viata. Sotul te mai iubeste? Mai conteaza daca da sau nu? Ti-a daruit respect in toti anii astia? ... Sunt atatea elemente de luat in calcul, nu doar frenezia momentului.
kudika022038
Postat pe 2 Noiembrie 2010 23:00
Sunt curioasa ce s-a intamplat intre timp. Stie cineva? Poate-ar fi bine sa stim... macar mai tragem si noi ceva invatatura. :)
kudika022038
Postat pe 2 Noiembrie 2010 23:02
De la: kudika022038, la data 2010-11-02 23:02:22Sunt curioasa ce s-a intamplat intre timp. Stie cineva? Poate-ar fi bine sa stim... macar mai tragem si noi ceva invatatura. :)


Tu sper ca nu te astepti sa-ti raspunda? Si oricum kudika nici nu-si mai aduce aminte de povestea asta,a avut atatea povesti cat nu avem noi bani in cont
Barbie30
Postat pe 2 Noiembrie 2010 23:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 15 De la: Barbie30_ 1 Iunie 2011 10:55
ds 24 De la: MaraDonna 29 Septembrie 2009 19:22
nu stiu ce sa fac...va rog ajutati ma cu un sfat 13 De la: matzu_2005 3 Februarie 2011 04:25
Nedumerire 4 De la: quantex 8 Septembrie 2009 13:19
Relatie cu un iranian..?! 241 De la: Adela2222 25 Iulie 2013 10:08