Setari Cookie-uri

APEL CATRE TOTI MEMBRII KUDIKA !!!!!!!!!!!!!

Buna ziua,
Va adresez tuturor membrilor comunitatii KUDIKA cu rugamintea de a ma ajuta .
Cei care doresc sa faca impreuna cu mine o rugaciune pentru mama mea care este bolnava de cancer cu metastaze.Cred cu tarie ca noi ,cei multi cu ganduri bune si curate putem sa ajutam !
Puterea unei rugaciuni colective este imensa de aceea apelez cu incredere si speranta la voi dar si cu mare multumire !
Sa ne rugam impreuna pentru VERONICA ECATERINA , pentru ca bunul Dumnezeu si Maica Sfanta sa aiba mila si indurare sa-i ierte pacatele , sa-i aline suferintele ,sa o faca SANATOASA !

Va multumesc tuturor !
kudika320782
Postat pe 15 Iulie 2011 13:13
De la: kudika320782, la data 2011-07-15 13:13:25Buna ziua,
Va adresez tuturor membrilor comunitatii KUDIKA cu rugamintea de a ma ajuta .
Cei care doresc sa faca impreuna cu mine o rugaciune pentru mama mea care este bolnava de cancer cu metastaze.Cred cu tarie ca noi ,cei multi cu ganduri bune si curate putem sa ajutam !
Puterea unei rugaciuni colective este imensa de aceea apelez cu incredere si speranta la voi dar si cu mare multumire !
Sa ne rugam impreuna pentru VERONICA ECATERINA , pentru ca bunul Dumnezeu si Maica Sfanta sa aiba mila si indurare sa-i ierte pacatele , sa-i aline suferintele ,sa o faca SANATOASA !

Va multumesc tuturor !


Cancer cu metastaze si tu speri sa se faca sanatoasa? Esti naiva; mai bine profita de momentele astea alaturi de ea. Nu obisnuiesc sa vand iluzii, imi pare rau.
ilumax_76
Postat pe 15 Iulie 2011 13:52
Am trecut prin aceasta experienta cu mama mea. Cand ti se rupe firul, nu prea ai ce-i face. Pentru prima parte a rugamintii tale, nu este nicio problema, sa fie iertata, sa i se aline suferintele, dar pentru ultima... faca-se voia Celui de Sus ! Iti doresc multa putere !
luchianramona
Postat pe 15 Iulie 2011 14:14
Cred ca ati auzit cu totii de miracole de credinta si iubire.
Cred ca ati trait multi dintre voi experiente mai mult sau mai putin traumatizante.
Cred cu tarie in rugaciune si in puterea ei ,de cca 9 luni de cand a fost depistata boala nu afacut decat 12 sedinte de radio terapie si tratament naturist satrea ei este buna si sper sa fie din ce in ce mai buna ,tratamentul pe care il urmeaza este hormonal.De multe ori aproape ca uit ca este bolnava asa de bine arata .
Dar undeva in adancul sufletului meu este umbra ,teama .Aproape ca imi pare rau ca am postat aceasta rugaminte ,am fost luata de unii chiar in bataie de joc .
Dar nu ma supar fie ca nu stiti cum este aceasta stare ,fie ca nu intelegeti apelul meu.
E u incerc sa va inteleg pe toti si nu ma supar.
Va doresc o seara frumoasa si bucurati-va de multa sanatate si iubire !
kudika320782
Postat pe 16 Iulie 2011 19:04
Cred ca ati auzit cu totii de miracole de credinta si iubire.
Cred ca ati trait multi dintre voi experiente mai mult sau mai putin traumatizante.
Cred cu tarie in rugaciune si in puterea ei ,de cca 9 luni de cand a fost depistata boala nu afacut decat 12 sedinte de radio terapie si tratament naturist satrea ei este buna si sper sa fie din ce in ce mai buna ,tratamentul pe care il urmeaza este hormonal.De multe ori aproape ca uit ca este bolnava asa de bine arata .
Dar undeva in adancul sufletului meu este umbra ,teama .Aproape ca imi pare rau ca am postat aceasta rugaminte ,am fost luata de unii chiar in bataie de joc .
Dar nu ma supar fie ca nu stiti cum este aceasta stare ,fie ca nu intelegeti apelul meu.
E u incerc sa va inteleg pe toti si nu ma supar.
Va doresc o seara frumoasa si bucurati-va de multa sanatate si iubire !
kudika320782
Postat pe 16 Iulie 2011 19:04
De la: kudika320782, la data 2011-07-16 19:04:33Cred ca ati auzit cu totii de miracole de credinta si iubire.
Cred ca ati trait multi dintre voi experiente mai mult sau mai putin traumatizante.
Cred cu tarie in rugaciune si in puterea ei ,de cca 9 luni de cand a fost depistata boala nu afacut decat 12 sedinte de radio terapie si tratament naturist satrea ei este buna si sper sa fie din ce in ce mai buna ,tratamentul pe care il urmeaza este hormonal.De multe ori aproape ca uit ca este bolnava asa de bine arata .
Dar undeva in adancul sufletului meu este umbra ,teama .Aproape ca imi pare rau ca am postat aceasta rugaminte ,am fost luata de unii chiar in bataie de joc .
Dar nu ma supar fie ca nu stiti cum este aceasta stare ,fie ca nu intelegeti apelul meu.
E u incerc sa va inteleg pe toti si nu ma supar.
Va doresc o seara frumoasa si bucurati-va de multa sanatate si iubire !


Eu cred cs tu ai o problema, sincer.
Cine te-a luat in bataie de joc??
doi_ochi_caprui
Postat pe 16 Iulie 2011 19:08
Bunul Dumnezeu si Maica Sfanta sa te aibe in paza si pe tn si pe mama ta si sper ca printr-un mirakol sa se faca bine ....sa avetzi parte de liniste sufleteasca ,sanatate si iubire....mult norok si multa sanatate:*:X:*
dianadiddy
Postat pe 16 Iulie 2011 20:33
Contesinaaaaaa...hai si baga , hai ca-i nevoie de tine si credinta taaaa !!!!
cristinxxx
Postat pe 16 Iulie 2011 20:41
De la: kudika320782, la data 2011-07-16 19:04:33Cred ca ati auzit cu totii de miracole de credinta si iubire.
Cred ca ati trait multi dintre voi experiente mai mult sau mai putin traumatizante.
Cred cu tarie in rugaciune si in puterea ei ,de cca 9 luni de cand a fost depistata boala nu afacut decat 12 sedinte de radio terapie si tratament naturist satrea ei este buna si sper sa fie din ce in ce mai buna ,tratamentul pe care il urmeaza este hormonal.De multe ori aproape ca uit ca este bolnava asa de bine arata .
Dar undeva in adancul sufletului meu este umbra ,teama .Aproape ca imi pare rau ca am postat aceasta rugaminte ,am fost luata de unii chiar in bataie de joc .
Dar nu ma supar fie ca nu stiti cum este aceasta stare ,fie ca nu intelegeti apelul meu.
E u incerc sa va inteleg pe toti si nu ma supar.
Va doresc o seara frumoasa si bucurati-va de multa sanatate si iubire !


Draga mea , inteleg ca iti iubesti mama, ca esti disperata sa o vezi sanatoasa, dar este prea tarziu.
Din ce mai citesc si eu pe ici pe colo, in faza in care este nu o mai poate ajuta nimeni.
Urmeaza sfatul de mai sus , fii cat mai mult langa ea si incearca sa-i indulcesti cat poti chinul.
Iti urez sanatate si puterea sa duci totul cu fruntea sus!
Thais13
Postat pe 17 Iulie 2011 08:20
Ma gandeam ca voi cei care aveti sentimente si compasiune veti reusii sa ma ajutati .Numai si numai rugandu-va cateva minute (e oare prea mult ) pentru o persoana pe care nu o cunoasteti si ca si bulgarele ce se transforma in avalansa ,gandurile noastre comune de bine pentru ea vor creea minunea.
Ce ziceti ? cred ca e posibil ,mai facem o incercare fara comentarii fiecare in linistea sinelul sau .
Multumesc !
kudika320782
Postat pe 17 Iulie 2011 18:12
De la: kudika320782, la data 2011-07-17 18:12:37Ma gandeam ca voi cei care aveti sentimente si compasiune veti reusii sa ma ajutati .Numai si numai rugandu-va cateva minute (e oare prea mult ) pentru o persoana pe care nu o cunoasteti si ca si bulgarele ce se transforma in avalansa ,gandurile noastre comune de bine pentru ea vor creea minunea.
Ce ziceti ? cred ca e posibil ,mai facem o incercare fara comentarii fiecare in linistea sinelul sau .
Multumesc !
fiti optimiste si aveti incredere in dumnezeu......
selin32
Postat pe 17 Iulie 2011 18:23
De la: kudika320782, la data 2011-07-17 18:12:37Ma gandeam ca voi cei care aveti sentimente si compasiune veti reusii sa ma ajutati .Numai si numai rugandu-va cateva minute (e oare prea mult ) pentru o persoana pe care nu o cunoasteti si ca si bulgarele ce se transforma in avalansa ,gandurile noastre comune de bine pentru ea vor creea minunea.
Ce ziceti ? cred ca e posibil ,mai facem o incercare fara comentarii fiecare in linistea sinelul sau .
Multumesc !
Asa sa fie .....din partea mea ai promisiunea ca in rugaciunea de seara ,voi multumi lui D-ZEU si pt sanatatea mamei tale.......
lilu_67
Postat pe 17 Iulie 2011 18:31
“Pentru ca TU eºti lumina lumii. Alta nu existã. Nu existã trezire în afara experienþei tale. Nu trebuie sã cauþi nimic în afara ta. Nu trebuie sã ispãºeºti nimic pentru trecutul tãu. Nu existã decât momentul de acum, în care strãluceºti ca o stea care lumineazã cerul întunecat. Oriunde priveºti, noi stele explodeazã la luminã. Experienþa interioarã ºi cea exterioarã s-au unit într-un singur ritm pulsatoriu. Este cântecul tuturor lucrurilor, poezia gândului care se deschide în zori.
Este sufletul tãu care se înalþã, sinele tãu Christic, inocenþa ta.”
Paul Ferrini – Liniºtea inimii
Multumesc tuturor ,va doresc o seara frumoasa !
kudika320782
Postat pe 18 Iulie 2011 18:38
“Pentru ca TU eºti lumina lumii. Alta nu existã. Nu existã trezire în afara experienþei tale. Nu trebuie sã cauþi nimic în afara ta. Nu trebuie sã ispãºeºti nimic pentru trecutul tãu. Nu existã decât momentul de acum, în care strãluceºti ca o stea care lumineazã cerul întunecat. Oriunde priveºti, noi stele explodeazã la luminã. Experienþa interioarã ºi cea exterioarã s-au unit într-un singur ritm pulsatoriu. Este cântecul tuturor lucrurilor, poezia gândului care se deschide în zori.
Este sufletul tãu care se înalþã, sinele tãu Christic, inocenþa ta.”
Paul Ferrini – Liniºtea inimii
Multumesc tuturor ,va doresc o seara frumoasa !
kudika320782
Postat pe 18 Iulie 2011 18:39
Am un mesaj pentru tine ,si te rog sa nu te superi !
"Folosiþi-vã energia în iubire, folosiþi-o în acþiuni creatoare, în prietenie, în meditaþie; îndreptaþi-vã spre ceva care sa vã înalþe. ªi cu cât vã înalþati mai mult, cu atât întâlniþi mai multe izvoare de energie care stau la dispoziþia voastrã.
Depinde numai de voi."
Osho



kudika320782
Postat pe 18 Iulie 2011 18:46
Multa putere ca sa depasesti toate incercarile vietii!
Eu cred ca o rugaciune facuta din suflet nu are ce sa strice, indiferent de destinul omului...alinarea sufleteasca e f. importanta!

Ai grija de tine!
kudika228464
Postat pe 19 Iulie 2011 16:58
De la: kudika228464, la data 2011-07-19 16:58:39Multa putere ca sa depasesti toate incercarile vietii!
Eu cred ca o rugaciune facuta din suflet nu are ce sa strice, indiferent de destinul omului...alinarea sufleteasca e f. importanta!

Ai grija de tine!


Multumesc !
O noapte linistita si somn usor!
kudika320782
Postat pe 20 Iulie 2011 23:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau si eu un bebik 6 De la: elenavioleta 26 Ianuarie 2010 15:54
Dis-de-Dimineata..... 52 De la: bestiutza_relouded 26 Aprilie 2009 10:30
ce faci cand te indragostesti de prietenul cel mai bun? 17 De la: monita 16 Mai 2010 17:35
femeile de ce sunt bagate la inaintare? 21 De la: greierash_is_back 17 Octombrie 2009 19:31
ce fel de haine sa-mi cumpar? 12 De la: Asynia 29 Iunie 2009 22:36