Vreau sa slabesc:((

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Vreau sa slabesc:((: (3 din 1 vot)

Catterpiller Avatarul lui Catterpiller

3 mesaje

Am 13 ani,165 cm si 61 kg. Pe 1 august este ziua unei colege de alea mele iar cu ceva timp inainte mi-am cumparat niste haine cu o marime-2 mai mici spunandu-mi ca o sa slabesc si ca o sa incap in ele. Am incercat multe lucruri: nu am mancat dulciuri si paine,am facut multa miscare si inca fac(3 antrenamente de baschet pe saptamana iar eu acasa dansez de vreo 5 ori pe zi) si am reusit sa slabesc cat de cat,dar foarte putin. Vreau sa stiu cam cat as putea sa slabesc pana pe 1 august,macar sa imi vina acele haine. Va rog sa ma ajutati:)
Raporteaza abuz de limbaj
andreeamarcu94 Avatarul lui andreeamarcu94

11 mesaje
Oras: tg jiu

2 marimi ...well cam grele se poate sunt multe cure drastice dar sincer nu prea cred ca poti sa le tii...eu am incercat si am dat gres ;) dk vrei cv kg repede mananca numai proteine ,...adik oua fierte si carne fiarta [piept de pui] ai voie si la gratar si o sa slabesti uimitor de repede...:) eu nu am destula vointa k as incerca si eu ,dar sht sigur ca merge bft!

3 mesaje

Mie imi place foarte mult pieptul de pui la cuptor preparat destul de uscat..se pune?:D
andreeamarcu94 Avatarul lui andreeamarcu94

11 mesaje
Oras: tg jiu

dap , se pune>:D< ai voie si iaurt dar cu 0% grasimi:*

3 mesaje

Multumesc mult pentru sfat...dar sunteti sigura ca merge?..adica,nu stiu de ce dar ma indoiesc ca niste carne si niste oua rezolva totul rapid
kudika_11935 Avatarul lui kudika_11935

7 mesaje

De la: Catterpiller, la data 2011-07-21 22:49:11Am 13 ani,165 cm si 61 kg. Pe 1 august este ziua unei colege de alea mele iar cu ceva timp inainte mi-am cumparat niste haine cu o marime-2 mai mici spunandu-mi ca o sa slabesc si ca o sa incap in ele. Am incercat multe lucruri: nu am mancat dulciuri si paine,am facut multa miscare si inca fac(3 antrenamente de baschet pe saptamana iar eu acasa dansez de vreo 5 ori pe zi) si am reusit sa slabesc cat de cat,dar foarte putin. Vreau sa stiu cam cat as putea sa slabesc pana pe 1 august,macar sa imi vina acele haine. Va rog sa ma ajutati:)

Hmmm o cura rapida nu este ceva sigur, ti-o spun din propria experienta...dar am ceva pentru tine:
Ziua 1. Fructe plus 2 litri de apa plata
Ziua 2. Legume plus 2 litri de apa plata

Ziua 3. Legume si fructe plus 2 litri de apa plata
Ziua 4. 3 banane (dimineata, pranz, seara) plus 2 salate la pranz si
Seara. (rosii si castraveti)
Ziua 5. Iaurt si lapte degresat plus branza de vaci.
Ziua 6. 3 salate (dimineata, pranz, seara)plus 2 litri de apa plata.
Ziua 7. Legume si fructe plus 2 litri de apa plata.

eu am facut cura doar 4 zile si nu numai ca ma simteam mult mai bine ci si aratam mai bine..doar ca daca nu ai grija pui totul foarte repede...
Iti urez mult succes
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1202 mesaje

proteinele si grasimile sanatoase de unde si le ia? din apa plata?
DariaMih Avatarul lui DariaMih

334 mesaje

Pentru proteine, vitamine si uleiuri sanatoase recomand consumarea nucilor, semintelor (nu prajite si sarate, bineinteles). Cele mai sanatoase sunt nucile, pentru ca au Omega 3. Migdalele, caju, fisticul coapte de asemenea sunt foarte sanatoase mai ales ca dau repede senzatia de satietate si ajuta si creierul datorita continutului de Omega 3. Inca ceva foarte sanatos in diete (tot cu omega 3), ce mananc eu cand imi este foame si simt nevoia de carne: somon!
RoxyRoxx Avatarul lui RoxyRoxx

328 mesaje

eu mereu intre orele 12 si 16 mananc cateva migdale sau alune de padure. sunt si gustoase si sunt ca un fel de snacks, doar ca mai sanatos si imi dau si energie pt munca de birou
RoxyRoxx Avatarul lui RoxyRoxx

328 mesaje

De la: Catterpiller, la data 2011-07-21 23:13:15Mie imi place foarte mult pieptul de pui la cuptor preparat destul de uscat..se pune?:D

Da bineinteles si cu legume fierte este senzational de bun :)
Fosta membra Kudika.ro
De la: , la data 2012-07-28 10:28:16proteinele si grasimile sanatoase de unde si le ia? din apa plata?

Lasati-va prostiti in continuare de acelasi jeg uman, pe numele lui: gospodarul_neintelijentul/quid_pro_quo/gongoi/athos/roxy/ovidiu etc, pe diferite topicuri, deschise la misto. Aratati cat sunteti de tampiti si creduli, acceptandu-i toate rahaturile pe care vi le toarna pe gat, dupa cum acceptati si minciunile turnate de kurva aia agramata de titanika. Primiti ceea ce meritati.