Setari Cookie-uri

crema de fata pentru varsta de 18 ani

Am 18 ani si un ten uscat fara luminozitate.Nu folosesc fond de ten dar in fiecare dimineata trebuie sa folosesc o crema.Acum folosesc o crema de la magazinul naturist pe baza de miere, mentionez ca am un ten curat fara cosuri.As vrea sa-mi recomandati o crema pentru varsta mea care sa nu-mi afecteze tenul, deoarece pe produsele cosmetice din magazine nu scrie pentru ce varsta sunt indicate. Am vazut ca multa lume lauda cremele de la Olay...
dayy
Postat pe 27 Iulie 2011 18:30
De la: dayy, la data 2011-07-27 18:30:16Am 18 ani si un ten uscat fara luminozitate.Nu folosesc fond de ten dar in fiecare dimineata trebuie sa folosesc o crema.Acum folosesc o crema de la magazinul naturist pe baza de miere, mentionez ca am un ten curat fara cosuri.As vrea sa-mi recomandati o crema pentru varsta mea care sa nu-mi afecteze tenul, deoarece pe produsele cosmetice din magazine nu scrie pentru ce varsta sunt indicate. Am vazut ca multa lume lauda cremele de la Olay...



Ai auzit de uleiul de masline?e cel mai bun pt tine si te protejeazã de riduri pt viitor....incearcal
selin32
Postat pe 17 August 2011 10:00
De la: dayy, la data 2011-07-27 18:30:16Am 18 ani si un ten uscat fara luminozitate.Nu folosesc fond de ten dar in fiecare dimineata trebuie sa folosesc o crema.Acum folosesc o crema de la magazinul naturist pe baza de miere, mentionez ca am un ten curat fara cosuri.As vrea sa-mi recomandati o crema pentru varsta mea care sa nu-mi afecteze tenul, deoarece pe produsele cosmetice din magazine nu scrie pentru ce varsta sunt indicate. Am vazut ca multa lume lauda cremele de la Olay...


varsta nu e suficienta ca sa ti se faca o recomandare pertinenta, cel mai bine ar fi sa mergi la cosmetica, acolo isi pot da seama dupa ten ce anume ti-ar face bine.
DayC
Postat pe 17 August 2011 16:50
De la: dayy, la data 2011-07-27 18:30:16Am 18 ani si un ten uscat fara luminozitate.Nu folosesc fond de ten dar in fiecare dimineata trebuie sa folosesc o crema.Acum folosesc o crema de la magazinul naturist pe baza de miere, mentionez ca am un ten curat fara cosuri.As vrea sa-mi recomandati o crema pentru varsta mea care sa nu-mi afecteze tenul, deoarece pe produsele cosmetice din magazine nu scrie pentru ce varsta sunt indicate. Am vazut ca multa lume lauda cremele de la Olay...


Cel mai bine este sa consulti o cosmeticiana, paote sa fie si o farmacista, dar si mai bine ar fi sa consulti un dermatolog estetician. Tenurile uscate sunt destul de dificile pentru ca sunt sensibile, lipsindu/le pelicula de grasime care apara tenul. Nu folosi sapun si ar fi bine ca sa nu folosesti nici apa de la robinet care este calacaroasa. Indicata este apa minerala plata. Iti poti ajuta tenul si prin hrana - mai bogata in grasimi sanatoase, cum este leiul de masline, de exemplu... - si printr/o foarte buna hidratare interna, cel putin 2 l apa pe zi. In general orienteaza/te spre creme dermato, din farmacii - pentru ca acestea au fost testate. Intereseaza/te daca ti/ar face bine uleiul de argan. Este foarte bun. Ar trebui de acum sa incepi sa ai grija de tenul tau deoarece tenul uscat se rideaza mai repede decat unul gras. Avantajul este ca nu faci cosuri, puncte nerge, acnee... etc.
Sper ca ti/am fost de folos....
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 17 August 2011 22:17
Orice crema ai folosi sa aiba FPS; e cea mai buna protectie impotriva imbatranirii premature a pielii. Pentru 18 ani doar o crema hidratanta (cu FPS) adecvata tipului tau de ten e tot ce ai nevoie :)
kudika_pudika
Postat pe 18 August 2011 12:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Memorialul durerii - vizionare integrala pe net 1 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:12
ce rimel sa folosesc? 9 De la: peppermint 14 Aprilie 2011 10:54
Extensii de par natural...exista? 1 De la: mariaxtensions 22 Februarie 2011 02:06
Dinti mai albi 6 De la: Aemulus 16 Februarie 2010 19:55
farduri.ro 2 De la: Cristian_Lay_Bijuterii_1 27 August 2011 02:06