Setari Cookie-uri

Prezervative

Daca folosesti prezervative de calitate si stii foarte bine cum sa le pui, mai sunt sanse sa se rupa ?
YY07
Postat pe 1 August 2011 16:53
De la: YY07, la data 2011-08-01 16:53:23Daca folosesti prezervative de calitate si stii foarte bine cum sa le pui, mai sunt sanse sa se rupa ?

sigur ca da ....ai grija sa fie el istet sa stie sa il foloseasca ...
ad__83
Postat pe 1 August 2011 17:02
La ce te referi prin "sa stie sa le foloseasca" ? Am mentionat ca stim sa le punem bine, mai e altceva de stiut ?
YY07
Postat pe 1 August 2011 17:07
De la: YY07, la data 2011-08-01 17:07:18La ce te referi prin "sa stie sa le foloseasca" ? Am mentionat ca stim sa le punem bine, mai e altceva de stiut ?

pai sunt multe de stiut dar daca tu zici ca va pricepeti atunci stai linistita....si daca te ingrijoreaza atat de tare dc nu iti faci un control si iei si niste anticonceptionale ca sa alungi definitiv vre un stres??
ad__83
Postat pe 1 August 2011 17:11
De la: YY07, la data 2011-08-01 16:53:23Daca folosesti prezervative de calitate si stii foarte bine cum sa le pui, mai sunt sanse sa se rupa ?


Buna ziua!

Pe piata exista toate tipurile prezervative,mai putin sau mai mult calitative,in functie de posibilitatile financiare ale fiecarei perechi.Normal ca,daca folositi prezervative de calitate superioara,riscul de a se rupe in timpul actului sexual,este putin probabil si ca urmare sa intervina evenimente nedorite! Exista,deasemenea,dealtfel ca in toate modalitatile de contraceptie,externe,un procentaj foarte mic ,de cazuri, in care se poate intampla ceva neplacut,dar,hai,sa nu gandim negativ!nu oti fi voi, ghinionistii!
kudika414141
Postat pe 2 August 2011 13:38
DA SE POT RUPE DEOARECE LE-A TRECUT TERMENUL DE GARANTIE...
PRALEA_
Postat pe 2 August 2011 16:17
De la: PRALEA_, la data 2011-08-02 16:17:46DA SE POT RUPE DEOARECE LE-A TRECUT TERMENUL DE GARANTIE...


Da,cei care nu stiu sa citeasca sau cei care cumpara in vederea unei visate activitati sexuale bogate si care,cand se trezesc din vis,hopa! ,li se sparge sau rupe prezervativul,caci si l-au introdus pe capul care nu trebuia!!!Cum poti sa spui asa ceva?Trebuie sa fii analfabet sau prea plin de tine!Bine,nu este vorba de tine,vorbeam ,asa,in general!!
kudika414141
Postat pe 2 August 2011 16:44
De la: YY07, la data 2011-08-01 16:53:23Daca folosesti prezervative de calitate si stii foarte bine cum sa le pui, mai sunt sanse sa se rupa ?


Prezerativ de calitate, aflat in termen de garantie, barbat cu experienta in folosirea lui, N-ARE cum sa se rupa. Si ma refer strict la RUPERE, nu la alt gen de accident.
rashela
Postat pe 2 August 2011 17:15
da amandoua aveti dreptate...141 si rasela daca vorbim de conditii normale....141 a atins fara sa vrea o problema ...facand putin misto de mine...faptul ca unii isi fac" provizii"...apoi uita cand si de cand le au...constata abia la folosire.
141...as putea sa-ti dau un raspuns la fel de iritant ca al tau ...dar ramane pentru prima ocazie...acum zic in sinele meu ca nu a fost cu intentie.
PRALEA_
Postat pe 2 August 2011 18:16

cine mai foloseste prezervativ?
si asa a scazut populatia tarii
pickard
Postat pe 2 August 2011 18:20
De la: pickard, la data 2011-08-02 18:20:55
cine mai foloseste prezervativ?
si asa a scazut populatia tarii


Poate la chinezi si la indieni sunt facute de calitate sa nu se rupa ca si asa sunt prea multi, dar sunt convins ca au vorbit cei din parlament cu firmele producatoare de prezervative care sunt facute pentru romania sa fie facute din fabricatie cu o mica gaurica in varf pentur a avea clasa muncitoare.
cocancl
Postat pe 2 August 2011 18:35
De la: YY07, la data 2011-08-01 16:53:23Daca folosesti prezervative de calitate si stii foarte bine cum sa le pui, mai sunt sanse sa se rupa ?


Este foarte probabil ca cal putin unul din 100 de prezervative sa se rupa. De accea firmele producatoare nu ofera garantii 100 % pentru produsele lor. totusi, daca stii cum se pune si nu tragi de el sa se intinda sa vezi cat de elastic este ca apoi sa-i dai drumul si sa radeti amandoi de ce sunteti in stare, se poate sa nimeresti acel 1%.
anageo25
Postat pe 2 August 2011 19:00
De la: cocancl, la data 2011-08-02 18:35:56
De la: pickard, la data 2011-08-02 18:20:55
cine mai foloseste prezervativ?
si asa a scazut populatia tarii


Poate la chinezi si la indieni sunt facute de calitate sa nu se rupa ca si asa sunt prea multi, dar sunt convins ca au vorbit cei din parlament cu firmele producatoare de prezervative care sunt facute pentru romania sa fie facute din fabricatie cu o mica gaurica in varf pentur a avea clasa muncitoare.



Excelenta parodierea spiritului de nedezvoltare demografica a populatiei autohtone!Vedeti,dragi colegi,cum se poate avea si un rol pozitiv in educarea maselor neinstruite!
Acum,asa vrea sa rad in voie!!!!!!!!!!!!!!!!O seara placuta,tuturor!
kudika414141
Postat pe 2 August 2011 19:01
De la: kudika414141, la data 2011-08-02 19:01:46
De la: cocancl, la data 2011-08-02 18:35:56
De la: pickard, la data 2011-08-02 18:20:55
cine mai foloseste prezervativ?
si asa a scazut populatia tarii


Poate la chinezi si la indieni sunt facute de calitate sa nu se rupa ca si asa sunt prea multi, dar sunt convins ca au vorbit cei din parlament cu firmele producatoare de prezervative care sunt facute pentru romania sa fie facute din fabricatie cu o mica gaurica in varf pentur a avea clasa muncitoare.



Excelenta parodierea spiritului de nedezvoltare demografica a populatiei autohtone!Vedeti,dragi colegi,cum se poate avea si un rol pozitiv in educarea maselor neinstruite!
Acum,asa vrea sa rad in voie!!!!!!!!!!!!!!!!O seara placuta,tuturor!


O seara placuta si tie .
anageo25
Postat pe 2 August 2011 19:03
De la: kudika414141, la data 2011-08-02 19:01:46
De la: cocancl, la data 2011-08-02 18:35:56
De la: pickard, la data 2011-08-02 18:20:55
cine mai foloseste prezervativ?
si asa a scazut populatia tarii


Poate la chinezi si la indieni sunt facute de calitate sa nu se rupa ca si asa sunt prea multi, dar sunt convins ca au vorbit cei din parlament cu firmele producatoare de prezervative care sunt facute pentru romania sa fie facute din fabricatie cu o mica gaurica in varf pentur a avea clasa muncitoare.



Excelenta parodierea spiritului de nedezvoltare demografica a populatiei autohtone!Vedeti,dragi colegi,cum se poate avea si un rol pozitiv in educarea maselor neinstruite!
Acum,asa vrea sa rad in voie!!!!!!!!!!!!!!!!O seara placuta,tuturor!


ras placut!
pickard
Postat pe 2 August 2011 19:04
De la: PRALEA_, la data 2011-08-02 18:16:05da amandoua aveti dreptate...141 si rasela daca vorbim de conditii normale....141 a atins fara sa vrea o problema ...facand putin misto de mine...faptul ca unii isi fac" provizii"...apoi uita cand si de cand le au...constata abia la folosire.
141...as putea sa-ti dau un raspuns la fel de iritant ca al tau ...dar ramane pentru prima ocazie...acum zic in sinele meu ca nu a fost cu intentie.



Nu,Pralea,gluma mea este total inofensiva pe langa celelalte care sunt postate pe forum.Hai sa-ti mai spun ceva si inchei:in viata trebuie sa inveti sa treci cu seninatate peste momentele mai putin avantajoase pentru tine!Ce ar insemna sa ma las influentata de toate energiile negative pe care le percep,aici vorbesc din punct de vedere profesional,zi de zi,ma lovesc de fel de fel de situatii,unele destul de stresante,dar,paradoxal,tot ele m-au format in avea o anumita conduita,care mi-a intrat in sange,ca sa zic asa!In schimb,nu iert ignoranta!So,smile,Pralea,smile!
kudika414141
Postat pe 2 August 2011 19:15
De la: pickard, la data 2011-08-02 18:20:55
cine mai foloseste prezervativ?
si asa a scazut populatia tarii


indiferent daca populatia tarii este in scadere sau nu ,cred ca nu accesta este lucrul care ne face sa alegem daca facem sau nu copiii!
varsta si conditiile cred ca conteaza mai mult !
hocus_pocus
Postat pe 2 August 2011 19:16
De la: YY07, la data 2011-08-01 16:53:23Daca folosesti prezervative de calitate si stii foarte bine cum sa le pui, mai sunt sanse sa se rupa ?


Eu nu ma folosit nici-odata poate de cateva ori cand era pe ciclu si era,m prea intaratat ... dar am auzit multe si eu garantez 100" dak baiatu ii lasa in cap loc destul sa se inmagazineze spermatozoizii si prezerbativu nu e expirat si e de genu "ulra safe" atunci nu are cum sa se rupa atat timp cat il baga numai in vagin si nu cumva el sau tu avetzi unghii si din greseala atigetzi balonasu ... Dar ai zis ca stie sail puna, e si de calitate, stiti sa il folositzi atunc ie ok ....
xardasxp
Postat pe 2 August 2011 22:39
ATAT!
Nici nu-l mai citez, ca mor de ras.
Deci xard asta, e docent in zeppelinele alea de care eu acum aflu ca sunt facute sa prezerve ceva...
Advice: Nu atingeti balonasul, sau faceti-o cu dintii in sus!
Darkmagic
Postat pe 2 August 2011 22:55
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-02 22:55:02ATAT!
Nici nu-l mai citez, ca mor de ras.
Deci xard asta, e docent in zeppelinele alea de care eu acum aflu ca sunt facute sa prezerve ceva...
Advice: Nu atingeti balonasul, sau faceti-o cu dintii in sus!

si care nu are dinti ?
salve Magicule...
PRALEA_
Postat pe 3 August 2011 09:11
De la: xardasxp, la data 2011-08-02 22:39:48
De la: YY07, la data 2011-08-01 16:53:23Daca folosesti prezervative de calitate si stii foarte bine cum sa le pui, mai sunt sanse sa se rupa ?


Eu nu ma folosit nici-odata poate de cateva ori cand era pe ciclu si era,m prea intaratat ... dar am auzit multe si eu garantez 100" dak baiatu ii lasa in cap loc destul sa se inmagazineze spermatozoizii si prezerbativu nu e expirat si e de genu "ulra safe" atunci nu are cum sa se rupa atat timp cat il baga numai in vagin si nu cumva el sau tu avetzi unghii si din greseala atigetzi balonasu ... Dar ai zis ca stie sail puna, e si de calitate, stiti sa il folositzi atunc ie ok ....


vai frate ce romana belea ai
Dada_Dadina23
Postat pe 3 August 2011 09:15
De la: Dada_Dadina23, la data 2011-08-03 09:15:52
De la: xardasxp, la data 2011-08-02 22:39:48
De la: YY07, la data 2011-08-01 16:53:23Daca folosesti prezervative de calitate si stii foarte bine cum sa le pui, mai sunt sanse sa se rupa ?


................... quote]

vai frate ce romana belea ai


Da, le mai balbai, din litere mananc pentru ca am o tastatura fara fir care scrie cand mai prinde semnal . Mai greseste omul ca ma grabesc sa scriu dar oricum frate nu stiu sa fie vre-unu sa nu fi intzeles , ia si varianta ortografik ca doar am vazut ce mari genii suntem cu 43% promovabilitate la bac sa nu mai zic de profesori ... Tre sa fie totul ca la carte , Poftim:
"Eu nu am folosit nici-odata, poate de cateva ori cand era prietena mea pe ciclu si eram prea intaratat ... dar am auzit multe si garantez 100%, dak baiatul ii lasa in capatul prezervativului loc destul sa se inmagazineze spermatozoizii si prezervativu nu este expirat si e din acela "ultra safe" atunci nu are cum sa se rupa atat timp cat il baga numai in vagin si nu cumva el sau tu avetzi unghii la maini si din greseala atigetzi balonasul ...

xardasxp
Postat pe 3 August 2011 19:42
De la: kudika414141, la data 2011-08-02 13:38:20
De la: YY07, la data 2011-08-01 16:53:23Daca folosesti prezervative de calitate si stii foarte bine cum sa le pui, mai sunt sanse sa se rupa ?


Buna ziua!

Pe piata exista toate tipurile prezervative,mai putin sau mai mult calitative,in functie de posibilitatile financiare ale fiecarei perechi.Normal ca,daca folositi prezervative de calitate superioara,riscul de a se rupe in timpul actului sexual,este putin probabil si ca urmare sa intervina evenimente nedorite! Exista,deasemenea,dealtfel ca in toate modalitatile de contraceptie,externe,un procentaj foarte mic ,de cazuri, in care se poate intampla ceva neplacut,dar,hai,sa nu gandim negativ!nu oti fi voi, ghinionistii!


Ma intrebam , nu exista norme pentru fabricarea prezervativelor? , garantandu-le astfel o oarecare rezistenta la frictiune/elasticitate.
lucian_tristan
Postat pe 5 August 2011 01:18
De la: lucian_tristan, la data 2011-08-05 01:18:54
De la: kudika414141, la data 2011-08-02 13:38:20
De la: YY07, la data 2011-08-01 16:53:23Daca folosesti prezervative de calitate si stii foarte bine cum sa le pui, mai sunt sanse sa se rupa ?


Buna ziua!

Pe piata exista toate tipurile prezervative,mai putin sau mai mult calitative,in functie de posibilitatile financiare ale fiecarei perechi.Normal ca,daca folositi prezervative de calitate superioara,riscul de a se rupe in timpul actului sexual,este putin probabil si ca urmare sa intervina evenimente nedorite! Exista,deasemenea,dealtfel ca in toate modalitatile de contraceptie,externe,un procentaj foarte mic ,de cazuri, in care se poate intampla ceva neplacut,dar,hai,sa nu gandim negativ!nu oti fi voi, ghinionistii!


Ma intrebam , nu exista norme pentru fabricarea prezervativelor? , garantandu-le astfel o oarecare rezistenta la frictiune/elasticitate.


Buna dimineata!

Mai mult ca sigur,in cadrul firmelor producatoare,exista un standard al calitatii,care trebuie respectat,ca in orice domeniu dealtfel,care ar trebui sa corespunda fiecarui nivel de calitate.Asta si explica multitudinea de astfel de produse,de diferite calitati si diversificate in functie de dorintele,testate pe loturi de persoane,conform studiilor de piata,existenta, la ora actuala,pe piata.Pentru toti barbatii care folosesc acest tip de protectie:Alegeti si folositi numai produse de calitate si la alegerea lor consultati si preferinta partenerelor!O zi buna domnule si voua,domnilor!
kudika414141
Postat pe 5 August 2011 09:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nedumerire 1 De la: kudika_1008588 22 Aprilie 2016 13:42
ce facem cand nu mai exista atractie sexuala? 121 De la: SILVIA_N 20 Februarie 2016 13:31
Flirt sau mai mult de atat? 42 De la: numarul59 26 Iulie 2011 11:36
tremur.... 43 De la: cristiana_cris 11 Septembrie 2009 10:03
va rog raspundeti numai dak stiti sigur:(( 31 De la: ionia 22 Mai 2009 17:20