Setari Cookie-uri

a little help please?

buna dragi cititori. am o dilema deci trec direct la subiect :acum un an si jumatate am cunoscut o persoana,care urma sa imi fie un foarte bun amic,chiar cel mai bun si ma refer ca AMIC si nu altceva .toate bune si frumoase,pana cand discutam mereu cu el,ne vedeam des si acum vorbim dar la mine ceva s-a schimbat.am realizat ca m-am indragostit de el si credeti-ma nu este doar o iluzie sau ceva trecator .incerc sa nu ma mai gandesc la el,dar imi apare in minte de multe ori ,si cand reusesc sa nu ma mai gandesc la el, ma suna el sau ma cauta pe mess si zice:hey nu vrei sa iesim?vreau sa ne vedem! stiu ca poate suna aiurea,dar este adevarat.am fost cu el in parc acum o saptamana,si am observat ca s-a apropiat de mine,statea aproape lipit,incerca sa ma aduca in acea stare in care era el:calm,relaxare!STATI CALMI! nu e genul" am vazut am placut am f...t"! e genul clasic de om cu flori film opera un sarut in ploaie bla bla.e chiar serios si ordonat,specimen pe cale de disparitie (asta ca sa intelegeti de ce m-am indragostit de el).
problema e ca ne-am spus unul altuia acum ceva timp ca exista o atractie mutuala ,dar nici unul nu indrazneste sa faca pasul pentru ca ne este teama sa nu se rupa relatia de prietenie!
ce este de facut? sa ne prefacem in continuare ca nu simtim nimic,pana va trece?sau ce?
va rog,doar raspunsuri legate de subiect,si serioase!
Va multumesc!
babbytzza
Postat pe 10 August 2011 23:03

e neconcludent.nu ai zis daca esti casatorita, daca el este insurat, daca ai 17 ani sau 57
asa la prima citire e cam ciudat sa iei hotararea ca cineva sa-ti devina cel mai bun amic oricum granita dintre cel mai bun amic si cel mai mare dusman e foarte volatila
pickard
Postat pe 11 August 2011 00:11
STATI CALMI! nu e genul" am vazut am placut am f...t"..
is asa calmaaaaaa......
steffy91
Postat pe 11 August 2011 00:37
De la: steffy91, la data 2011-08-11 00:37:51STATI CALMI! nu e genul" am vazut am placut am f...t"..
is asa calmaaaaaa......


cred ca si melomanul e foooarte calm
pickard
Postat pe 11 August 2011 00:42
De la: pickard, la data 2011-08-11 00:42:17
De la: steffy91, la data 2011-08-11 00:37:51STATI CALMI! nu e genul" am vazut am placut am f...t"..
is asa calmaaaaaa......


cred ca si melomanul e foooarte calm

steffy91
Postat pe 11 August 2011 00:44
De la: steffy91, la data 2011-08-11 00:44:25
De la: pickard, la data 2011-08-11 00:42:17
De la: steffy91, la data 2011-08-11 00:37:51STATI CALMI! nu e genul" am vazut am placut am f...t"..
is asa calmaaaaaa......


cred ca si melomanul e foooarte calm


adica nu se *inerveaza*
pickard
Postat pe 11 August 2011 00:46
De la: pickard, la data 2011-08-11 00:46:06
De la: steffy91, la data 2011-08-11 00:44:25
De la: pickard, la data 2011-08-11 00:42:17
De la: steffy91, la data 2011-08-11 00:37:51STATI CALMI! nu e genul" am vazut am placut am f...t"..
is asa calmaaaaaa......


cred ca si melomanul e foooarte calm


adica nu se *inerveaza*

steffy91
Postat pe 11 August 2011 00:51
"ce este de facut? sa ne prefacem in continuare ca nu simtim nimic,pana va trece?sau ce?va rog,doar raspunsuri legate de subiect,si serioase! Va multumesc!"


Buna dimineata,domnisoara!Buna dimineata,doamnelor si domnilor!

Draga nedumerita,te deranjez cu rugamintea de a-mi spune varstele voastre!Din punctul meu de vedere,varsta este foarte importanta in astfel de cazuri pentru ca,consecintele comportamentale vin ca urmare a nivelului de dezvoltare fizica,fiziologica si mentala a fiecarui individ,fie barbat sau femeie.Varsta are un impact major in viata omului!Ti-am citit povestea,este usor romantata,daca mi-ai fi spus varsta,"citeam"sau nu, in ea caracterul relatiei tale si urma desigur sa-ti dau cateva sfaturi la obiect.Dar,hai sa vedem ce se intampla cu tine!Banuiesc ca,esti foarte tanara!Problema pe care o pui in discutie nu difera prea mult de celelalte subiecte de topic de pe acest forum.Ai inceput o relatie de prietenie cu un barbat,fata de care,aici vin eu cu mentiunea ca,imi pare mult mai in varsta decat tine!ai inceput sa simti ceva diferit de sentimentul ce-l genereaza simpla amicitie.Nu-i nimic grav in caracteristica acestui sentiment,atata timp cat iti este impartasit si de prietenul tau.De obicei,aceste sentimente apar intr-o amicitie ce are ceva vechime,cand reusesti sa treci peste barierele firesti ale relatiei de amicitie si treci in registrul iubirilor.Intr-un fel iubesti ca amica a unui barbat si cu totul altfel atunci cand sentimentul capata alte valente.Faptul ca, domnul ti se pare a fi de moda veche,cavaler,te cucereste prin curtoazie,politete,timiditate in manifestari,nu este incisiv precum domnii moderni,nu trebuie sa te ingrijoreze absolut deloc.Chiar daca realitatea infirma existenta a astfel de persoane,totusi mai exista si domni gentilomi.Tu trebuie sa discuti cu el,sa-i spui ce simti pentru el si urmareste-i reactia la auzul spuselor tale.Un barbat ,cand nu simte acelasi lucru pentru femeia ce-i destanuie pojarul din inima,nu are expresie,te va asculta nemiscat si iti va spune,cu siguranta,ca nu asta vrea de la tine.In caz contrar,va fi deschis la discutie,probabil se va intimida si iti va confirma relatia de iubire.Deci,acesta este sfatul meu;discutati,dragilor,caci,fara dialog nu poti merge mai departe!Va incununati relatia de amicitie cu iubire,este perfect!Daca nu,poti mentine legatura cu el,dar ma indoiesc ca ai s-o poti face, tinand cont de ceea ce spui ca simti pentru el!si mergi mai departe,poti cunoaste un alt barbat ,care sa -ti umple inima cu iubirea lui!Gandeste-te,intai,la ceea ce doresti tu pentru tine si apoi la ceea ce doresc ceilalti din jurul tau.Asta este prima regula in strategia femeilor stapane pe ele insasi.O zi excelenta!
kudika414141
Postat pe 12 August 2011 10:02
melomanul?
kudika_pudika
Postat pe 12 August 2011 13:58
eu am 20 de ani ,el implineste 23 de ani
babbytzza
Postat pe 12 August 2011 14:53
multumesc de raspuns este cel mai bun,cel mai sincer si la subiect. celorlati va urez raspunsuri la fel precum dati si voi .e un forum in care iti spui dilema ,nu razi pe seama altuia .daca vreti sa radeti,alegeti un stand-up comedy. revenind la cererea ta, eu am 20 de ani el implineste 23 de ani,ne cunoastem de 3 ani.i-am spus acum un an si jumatate ce simt,dar el a spus ca ar trebui sa ma mai gandesc,ca nu am ce sa vad la el(se cam desconsidera ptr ca e cam inalt ,si asta i se pare cv ciudat). am renuntat sa ma mai gandesc de atunci ca simt ceva pentru el,dar acum cateva saptamani mi-a spus el ca ma place si insista mereu sa ne vedem si in parc ,cum am mai spus s-a apropiat f mult de mine,apropae ca ma tinea in brate ca pe o iubita.nici unul nu e intr-o relatie,eu sunt singura, si el la fel. nu pot sa ii mai spun iar ce simt pentru ca voi primi aceeasi respingere , deoarece este genul clasic(baiatul face primul pas el face declaratia bla - bla-bla).
daca poti reveni cu un raspuns acum ca ti-am zis varsta si situatia sentimentala a fiecaruia,ti-as fi pe deplin recunoscatoare!
multumesc
babbytzza
Postat pe 12 August 2011 15:10
De la: babbytzza, la data 2011-08-10 23:03:19buna dragi cititori. am o dilema deci trec direct la subiect :acum un an si jumatate am cunoscut o persoana,care urma sa imi fie un foarte bun amic,chiar cel mai bun si ma refer ca AMIC si nu altceva .toate bune si frumoase,pana cand discutam mereu cu el,ne vedeam des si acum vorbim dar la mine ceva s-a schimbat.am realizat ca m-am indragostit de el si credeti-ma nu este doar o iluzie sau ceva trecator .incerc sa nu ma mai gandesc la el,dar imi apare in minte de multe ori ,si cand reusesc sa nu ma mai gandesc la el, ma suna el sau ma cauta pe mess si zice:hey nu vrei sa iesim?vreau sa ne vedem! stiu ca poate suna aiurea,dar este adevarat.am fost cu el in parc acum o saptamana,si am observat ca s-a apropiat de mine,statea aproape lipit,incerca sa ma aduca in acea stare in care era el:calm,relaxare!STATI CALMI! nu e genul" am vazut am placut am f...t"! e genul clasic de om cu flori film opera un sarut in ploaie bla bla.e chiar serios si ordonat,specimen pe cale de disparitie (asta ca sa intelegeti de ce m-am indragostit de el).
problema e ca ne-am spus unul altuia acum ceva timp ca exista o atractie mutuala ,dar nici unul nu indrazneste sa faca pasul pentru ca ne este teama sa nu se rupa relatia de prietenie!
ce este de facut? sa ne prefacem in continuare ca nu simtim nimic,pana va trece?sau ce?
va rog,doar raspunsuri legate de subiect,si serioase!
Va multumesc!



......... cam asa arata topicul tau la prima vedere
Deeliaaaa
Postat pe 12 August 2011 15:14
Deeliaaaa
Postat pe 12 August 2011 15:15
bitch pune poza sa te vad daca esti frumoasa sau petarda
animallover
Postat pe 12 August 2011 15:24
"daca poti reveni cu un raspuns acum ca ti-am zis varsta si situatia sentimentala a fiecaruia,ti-as fi pe deplin recunoscatoare! multumesc "

Am inteles,domnisoara!Nu sunteti foarte batrani si cu experienta in ale amorului,dar puteti trai o poveste de dragoste frumoasa,adecvata varstei voastre.Baiatul sufera de complexul de inaltime.Nu este nimic grav in asta,dimpotriva,barbatii inalti au mai mult succes la femei decat cei scunzi.El trebuie sa se autoeduce in acest sens.Tu poti sa-l sustii gadilandu-i orgoliul de barbat,spunandu-i ca nu te deranjeaza inaltimea lui,ca-ti place asa cum este s.a.m.d.In acest moment al relatiei voastre,tinand cont de faptul ca ,deja,i-ai spus ce simti pentru el,nu poti sa faci decat sa-l lasi sa se apropie de tine ,fara a-i forta mana.Iti place de el,asta este!Continuati sa va vedeti si timpul va decide in favoarea voastra daca,intr-adevar,intre voi va exista iubire.Nu esti hotarata in demersul tau de a fi alaturi de el,nu este nicio problema,mergi mai departe!Ce pot sa-ti mai spun ?Nu te lasa amagita si sa stii ca,barbatul care iubeste cu adevarat o femeie,o face respectand-o si comportandu-se decent cu aceasta.Bafta!
kudika414141
Postat pe 12 August 2011 15:29
Nu cred ca e ok sa stai dupa el. Cine stie cand sau daca se va hotara sa te faca iubita lui. Cred ca m-ai sunt o gramada de baieti..nu trebuie sa stai tu dupa unul. Mult noroc !
liliac_
Postat pe 13 August 2011 19:13
De la: animallover, la data 2011-08-12 15:24:38bitch pune poza sa te vad daca esti frumoasa sau petarda



ptr tine draga :animalule cu iti spui ,am pus poza convinge-te desi nu stiu ce legatura are poza mea cu topicul acesta.
babbytzza
Postat pe 22 August 2011 20:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INSOMNIE 39 De la: paraschivmonicagabriela 15 Aprilie 2014 18:13
film 3 De la: Summer_ 30 Iulie 2010 23:27
flori,gradina si apartament 2 De la: polin 6 Decembrie 2011 22:22
VINE SFARSITUL LUMII ? 94 De la: kudika_nikole 25 Ianuarie 2012 17:27
cum sa fac...:-? 54 De la: kudika371658 17 Iulie 2012 22:58