Setari Cookie-uri

cea mai buna prietena

buna!
am si eu o intrebare..in anul I de facultate mi-am facut cativa prieteni ca toti studentii de altfel..intre timp eu am avut o relatie de 3 ani jumate in care mi-am cam neglijat prietenii..dupa ce am incheiat acea relatie una dintre prietene mi-a devenit cea mai buna prietena..asta se intampla in martie anul acesta..eram nedespartite oriunde mergeam eram impreuna..o mare parte din timp si-o petrecea cu mine mai mult de atat cand m-am sespartit de prietenul meu ea a fost langa mine si chiar 3 saptamani a stat cu mine zi si noapte ...acum in august am fost impreuna cu ea si cu niste prieteni la mare..unul dintre baietii care era cu noi chiar a fost coleg si prieten bun de-al ei...pe drum spre mare mie a inceput sa imi placa de el..am intrebat-o daca ar avea ceva impotriva daca as avea o relatie cu el..am intrebat-o de mai mule ori si mi-a spus ca nu...iar cand ne-am intors de la mare dupa 2 zile am sunat-o sa o intreb ce mai face de ce nu ma mai cauta si mi-a zis ca e foarte suparata pe mine..mi-a motivat ca am fost egoista rautacioasa si zgarcita la mare cu ea..eu nu simt asta...recunosc ca mie nu imi place sa imi faca cineva program..adica daca vreau sa dorm atunci dorm daca vreau sa merg pe plaja merg..sau chestii de astea..recunosc ca m-a cam luat valu si placandu-mi de baiatul acesta am stat poate mai mult cu el..dar eram cu gasca si stateam toti..ea vroia tot timpul la discoteca..eu nu ma simteam de cele mai multe ori bine..aveam si ceva probleme acasa..nu am simtit ca e suparata si i-am spus asta i-am spus si faptul ca daca o deranja ceva de ce nu mi-a spus atunci sa nu continui cu chestii care poate nu imi dadeam seama ca nu ii plac..si mi-a zis ca nu a vrut sa isi strice concediul...mi-i foarte drag de ea..tin enorm de mult la ea.. nu vreau sa o pierd
janko_erika
Postat pe 4 Septembrie 2011 15:24
Zici ca ai facut facultatea?
anageo25
Postat pe 4 Septembrie 2011 15:47
... o intrebare ... blonda !!! ... ... promitzator ...
marco918
Postat pe 4 Septembrie 2011 15:50
De la: marco918, la data 2011-09-04 15:50:09... o intrebare ... blonda !!! ... ... promitzator ...


Dragul meu, daca i-ai fi citit postul, ai fi ajuns la aceiasi intrebare ca si mine.
De ce am iluzia ca ai postat doar ca sa te faci vizibil?
anageo25
Postat pe 4 Septembrie 2011 15:51
De la: janko_erika, la data 2011-09-04 15:24:36buna!
am si eu o intrebare..in anul I de facultate mi-am facut cativa prieteni ca toti studentii de altfel..intre timp eu am avut o relatie de 3 ani jumate in care mi-am cam neglijat prietenii..dupa ce am incheiat acea relatie una dintre prietene mi-a devenit cea mai buna prietena..asta se intampla in martie anul acesta..eram nedespartite oriunde mergeam eram impreuna..o mare parte din timp si-o petrecea cu mine mai mult de atat cand m-am sespartit de prietenul meu ea a fost langa mine si chiar 3 saptamani a stat cu mine zi si noapte ...acum in august am fost impreuna cu ea si cu niste prieteni la mare..unul dintre baietii care era cu noi chiar a fost coleg si prieten bun de-al ei...pe drum spre mare mie a inceput sa imi placa de el..am intrebat-o daca ar avea ceva impotriva daca as avea o relatie cu el..am intrebat-o de mai mule ori si mi-a spus ca nu...iar cand ne-am intors de la mare dupa 2 zile am sunat-o sa o intreb ce mai face de ce nu ma mai cauta si mi-a zis ca e foarte suparata pe mine..mi-a motivat ca am fost egoista rautacioasa si zgarcita la mare cu ea..eu nu simt asta...recunosc ca mie nu imi place sa imi faca cineva program..adica daca vreau sa dorm atunci dorm daca vreau sa merg pe plaja merg..sau chestii de astea..recunosc ca m-a cam luat valu si placandu-mi de baiatul acesta am stat poate mai mult cu el..dar eram cu gasca si stateam toti..ea vroia tot timpul la discoteca..eu nu ma simteam de cele mai multe ori bine..aveam si ceva probleme acasa..nu am simtit ca e suparata si i-am spus asta i-am spus si faptul ca daca o deranja ceva de ce nu mi-a spus atunci sa nu continui cu chestii care poate nu imi dadeam seama ca nu ii plac..si mi-a zis ca nu a vrut sa isi strice concediul...mi-i foarte drag de ea..tin enorm de mult la ea.. nu vreau sa o pierd
Ia la tine o cutie de Milka ,un zimbet larg ,doi ochi nevinovati si mergi la ea si clarificati situatia,fa tu primul pas.
lilu_67
Postat pe 5 Septembrie 2011 11:43
sun-o,vorbiti !
nu iti neglija ever cea mai buna prietena pentru iubiti
Ame_ly
Postat pe 5 Septembrie 2011 11:54
De la: janko_erika, la data 2011-09-04 15:24:36buna!
am si eu o intrebare..in anul I de facultate mi-am facut cativa prieteni ca toti studentii de altfel..intre timp eu am avut o relatie de 3 ani jumate in care mi-am cam neglijat prietenii..dupa ce am incheiat acea relatie una dintre prietene mi-a devenit cea mai buna prietena..asta se intampla in martie anul acesta..eram nedespartite oriunde mergeam eram impreuna..o mare parte din timp si-o petrecea cu mine mai mult de atat cand m-am sespartit de prietenul meu ea a fost langa mine si chiar 3 saptamani a stat cu mine zi si noapte ...acum in august am fost impreuna cu ea si cu niste prieteni la mare..unul dintre baietii care era cu noi chiar a fost coleg si prieten bun de-al ei...pe drum spre mare mie a inceput sa imi placa de el..am intrebat-o daca ar avea ceva impotriva daca as avea o relatie cu el..am intrebat-o de mai mule ori si mi-a spus ca nu...iar cand ne-am intors de la mare dupa 2 zile am sunat-o sa o intreb ce mai face de ce nu ma mai cauta si mi-a zis ca e foarte suparata pe mine..mi-a motivat ca am fost egoista rautacioasa si zgarcita la mare cu ea..eu nu simt asta...recunosc ca mie nu imi place sa imi faca cineva program..adica daca vreau sa dorm atunci dorm daca vreau sa merg pe plaja merg..sau chestii de astea..recunosc ca m-a cam luat valu si placandu-mi de baiatul acesta am stat poate mai mult cu el..dar eram cu gasca si stateam toti..ea vroia tot timpul la discoteca..eu nu ma simteam de cele mai multe ori bine..aveam si ceva probleme acasa..nu am simtit ca e suparata si i-am spus asta i-am spus si faptul ca daca o deranja ceva de ce nu mi-a spus atunci sa nu continui cu chestii care poate nu imi dadeam seama ca nu ii plac..si mi-a zis ca nu a vrut sa isi strice concediul...mi-i foarte drag de ea..tin enorm de mult la ea.. nu vreau sa o pierd



In acest subiect de topic,disting doua probleme asupra carora trebuie sa iei o hotarare obiectiva,intrucat prietena ta este subiect comun in ambele situatii.

Prietena ta,este prezenta atat ca amica foarte buna,saritoare la nevoie,dar este si o fosta iubita a actualului iubit.Cum impaci astfel lucrurile,incat sa nu ii pierzi pe amandoi?Prietenia este una,iubirea reprezinta cu totul altceva!Tu nu ai avut niciun rol hotarator in ceea ce priveste destramarea relatiei lor,deci,nu vad motivul pentru care esti actuala lui iubita!Ca nu-i convine prietenei tale relatia ce ai infiripat-o cu fostul ei iubit ,aceasta se vede destul de clar in atitudinea pe care a avut-o dupa intoarcerea de la mare.Asa se intampla in situatiile in care exista prieteni comuni si se practica prieteniile intre prietenii!Pe ea a deranjat-o faptul ca nu ai mai petrecut acelasi timp ,asa cum ai facut-o in perioada anterioara vacantei petrecute la mare.Este geloasa pe tine si pe timpul petrecut cu barbatul respectiv!Aici,ar trebui sa te puna pe ganduri comportamentul ei pentru ca o prietena adevarata,trece peste orice obstacol si invata sa perceapa obiectiv situatia jenanta.Probabil amintirile au napadit-o si nu este deloc usor sa retraiesti trecutul si sa vezi prezentul trait in ochii celei mai bune prietene!Tu trebuie sa discuti cu amandoi,astfel incat sa nu amestecati lucruile si parerea mea personala ,este aceea de a te retrage din grupul in care este prezenta amica ta si sa-ti vezi de viata personala,netamandu-te ca vei avea parte de noi scene isterice din partea prietenei tale!Ea va continua cu astfel de iesiri si tare ma tem ca va fi o opreliste in calea iubirii actuale!Discutati si clarificati-va prioritatile;ori iubitul,ori prietena!Nu face un amalgam din viata-ti personala!Explica-i ca ii iubesti pe amandoi,dar ea trebuie sa faca diferenta intre ce a trait cu acel baiat si ceea ce traiesti tu cu acelasi barbat.Poate sa fie echidistanta,impartiala,onesta cu tine si cu iubitul tau ,bine,in caz contrar,retrage-te din gasca si vezi-ti de drumul tau daca este ceva serios intre tine si acel barbat!Punct.....
RAINBOWLADY
Postat pe 5 Septembrie 2011 14:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FOTOTAPET PERSONALIZAT TABLOURI PERSONALIZATE 1 De la: fototapettt 27 Ianuarie 2011 16:20
Ceva interzis, dar tentant... 39 De la: battleofwits 30 Martie 2011 20:58
DISCO CLUB SHOW GIRLS DIN ITALIA ANGAJEAZA 2 De la: freakyyy 3 Iunie 2010 17:53
colesterolul marit 5 De la: kysmy 29 Iulie 2010 22:07
VOTATI !! 1 De la: exelle 23 Februarie 2011 22:12