Setari Cookie-uri

vreau unghii tehnice:)

buna :) am o nelamurire :D as vrea sa-mi pun unghii tehnice... problema e ca si lucrez si mai am si pe acasa gradinaritul... o prietena mi-a recomandat cele cu acryl ca fiind mai rezistente. Acum... ce nu inteleg eu :d eu am unghiile medii, nici prea lungi, insa nici scurte... se poate aplica acrylul peste unghia mea ca o prelungire sau o taie si-mi lipeste unghia aia care nu stiu cum se numeste?:d si daca mai aveti ceva sfaturi pt o incepatoare le primesc cu bucurie :) va multumesc mult :*
ZeePinkStar
Postat pe 11 Septembrie 2011 11:18
Da,unghiile trebuie taiate.
broscoiu
Postat pe 11 Septembrie 2011 11:45
De la: ZeePinkStar, la data 2011-09-11 11:18:14buna :) am o nelamurire :D as vrea sa-mi pun unghii tehnice... problema e ca si lucrez si mai am si pe acasa gradinaritul... o prietena mi-a recomandat cele cu acryl ca fiind mai rezistente. Acum... ce nu inteleg eu :d eu am unghiile medii, nici prea lungi, insa nici scurte... se poate aplica acrylul peste unghia mea ca o prelungire sau o taie si-mi lipeste unghia aia care nu stiu cum se numeste?:d si daca mai aveti ceva sfaturi pt o incepatoare le primesc cu bucurie :) va multumesc mult :*

Daca nu vrei sa iti lipesti tipsuri iti poti face o protectie de gel pe unghia naturala si atunci nu mai trebuie sa le tai
lunminita_bz
Postat pe 5 Octombrie 2011 20:55
De la: adaada_bz, la data 2011-10-05 20:55:30
De la: ZeePinkStar, la data 2011-09-11 11:18:14buna :) am o nelamurire :D as vrea sa-mi pun unghii tehnice... problema e ca si lucrez si mai am si pe acasa gradinaritul... o prietena mi-a recomandat cele cu acryl ca fiind mai rezistente. Acum... ce nu inteleg eu :d eu am unghiile medii, nici prea lungi, insa nici scurte... se poate aplica acrylul peste unghia mea ca o prelungire sau o taie si-mi lipeste unghia aia care nu stiu cum se numeste?:d si daca mai aveti ceva sfaturi pt o incepatoare le primesc cu bucurie :) va multumesc mult :*

Daca nu vrei sa iti lipesti tipsuri iti poti face o protectie de gel pe unghia naturala si atunci nu mai trebuie sa le tai

Scuze, nu am fost atenta, tu te refereai la acril eu ma refeream la gel.
lunminita_bz
Postat pe 5 Octombrie 2011 20:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aplicare unghii gel UV 4 De la: Eliza_Ilie_1 13 Aprilie 2013 00:34
Unghii cu gel 2 De la: adaada_bz 5 Octombrie 2011 20:49
Oja fotocromica Blaze 1 De la: blazenetwork 5 August 2010 14:54
Produse profesionale de unghii 3 De la: alexa_ph 25 Iulie 2011 12:04
Cum imi fac manichiura perfecta 1 De la: kudika_15223 29 August 2012 17:21