Setari Cookie-uri

menopauza precoce

am 28ani si la 25 am fost diagnosticata cu menopauza precoce mi sa zis ca e ceva genetic ereditar de la o matusa ce are si ea,am incercat tratamente pt a ramane insarcinata dar nici o sansa,acum caut doar un tratament care sa-l iau si sa am ciclu regulat caci in prezent am niste pastile di spania in urma carora am menstruatie dar cand am sa raman fara nu stiu ce sa iau,precizez pastilele din spania sunt luate la recomandarea medicului de acolo aici mi sa zis ca nu au echivalent iar ginecologii la care am fost nu-mi prescriu decat duphaston pt 2 luni si apoi nimic iar eu fara pastile nu am menstruatie,va multumesc
kudika437718
Postat pe 17 Septembrie 2011 00:17
Pai daca medicii nu au ce-ti face, nu-ti pot recomanda nimic....noi aici ce sa-ti zicem?!
Constientizezi faptul ca a fi la menopauza inseamna ovulatie zero....
stem_29
Postat pe 17 Septembrie 2011 08:40
De la: kudika437718, la data 2011-09-17 00:17:54am 28ani si la 25 am fost diagnosticata cu menopauza precoce mi sa zis ca e ceva genetic ereditar de la o matusa ce are si ea,am incercat tratamente pt a ramane insarcinata dar nici o sansa,acum caut doar un tratament care sa-l iau si sa am ciclu regulat caci in prezent am niste pastile di spania in urma carora am menstruatie dar cand am sa raman fara nu stiu ce sa iau,precizez pastilele din spania sunt luate la recomandarea medicului de acolo aici mi sa zis ca nu au echivalent iar ginecologii la care am fost nu-mi prescriu decat duphaston pt 2 luni si apoi nimic iar eu fara pastile nu am menstruatie,va multumesc


Iata o problema aextrem de delicata pentru o femeie,dar nu este imposibil de rezolvat!

Nu dispera!Afectiunea ginecologica pe care o ai,din pacate, nu este vindecabila,dar ea se poate tine sub control,numai cu tratament medicamentos!Vin si te intreb;nu ai posibilitatea de a contacta cunoscuti sau rude,ce sunt in prezent, in Spania,pentru a-ti achizitiona de acolo, tratamentul respectiv?Daca nu exista in Romania,substanta echivalenta,poti continua cu tabletele din Spania!Sau poti merge mai departe cu tratamentul ,ce ti s-a prescris in tara!Unde este problema?Astfel de afectiuni se cer monitorizate de catre medicul ginecolog!
RAINBOWLADY
Postat pe 17 Septembrie 2011 11:27
In Romania exista FEMOSTON>
kudika404752
Postat pe 10 Octombrie 2011 09:08
eu zic sa nu te mai intoxici cu medicamente care pot sa iti provoace altceva noduli dereglari de metabolism etc. de suplimente Naturale cu Aloe vera ai auzit?eu am luat si mi-a revenit ciclul dupa 4 luni de intarziere si acum s-a reglat .contacteaza-ma pt detalii
bighiu
Postat pe 10 Octombrie 2011 20:07
Daaaa.nu te trata..ia dupa ureche frectie cu aloe vera prescrisa de MLM-ica...
kudika226898
Postat pe 11 Octombrie 2011 08:29
De la: kudika437718, la data 2011-09-17 00:17:54am 28ani si la 25 am fost diagnosticata cu menopauza precoce mi sa zis ca e ceva genetic ereditar de la o matusa ce are si ea,am incercat tratamente pt a ramane insarcinata dar nici o sansa,acum caut doar un tratament care sa-l iau si sa am ciclu regulat caci in prezent am niste pastile di spania in urma carora am menstruatie dar cand am sa raman fara nu stiu ce sa iau,precizez pastilele din spania sunt luate la recomandarea medicului de acolo aici mi sa zis ca nu au echivalent iar ginecologii la care am fost nu-mi prescriu decat duphaston pt 2 luni si apoi nimic iar eu fara pastile nu am menstruatie,va multumesc


Ce fel de pastile sunt? Ai reteta? Se dau sub semnatura? Daca nu, poate reusesti sa-mi trimiti cumva reteta si te ajut eu.
rashela
Postat pe 11 Octombrie 2011 08:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Copilarie sau Seriozitate?! 1 De la: kudika_14236 16 August 2012 19:31
Help:( 6 De la: mimi_ca29 17 Mai 2011 22:05
Ischemie cerebrala 12 De la: anidurac 24 Septembrie 2012 15:39
VIOLENTA IN FAMILIE 6 De la: rodik_37 3 Decembrie 2012 21:15
O problema medicala 5 De la: kudika_3323 8 Iulie 2012 14:06