Setari Cookie-uri

Fetelor,va rog nu ezitati sa ma ajutati cu un sfat care imi poate fi de mare ajutor!

cu epilatorul ai incercat?e dureros putin la inceput dar nu insuportabil,spun pt ca eu am incercat si rezultatul e pe masura
allyalina
Postat pe 30 Septembrie 2011 17:33
eu iti recomand pilulele antibebe diane 35. sunt recomandate pt dereglari hormonale. eu pt asta le iau. elimina si cosurile si pilozitatea in exces dupa 3 luni de tratament. si in plus au si eficacitate antibebe! vb cu un doctor si vezi daca e ok.
kudika198965
Postat pe 2 Octombrie 2011 09:16
buna. eu zic ka ar trebuii sa incerci sa-l parlesti cu bricheta poate zici ca este o prostie si ridicol asa kredeam si eu inainte sa incerc. am aut si eu aceiasi problema ka tn dar mama mi-a spus sa ard parul, la inceput nici nu am bagato in seama dar daka alte metode nu au dat rezultate am zis sa incerk si varianta mamei si chiar a functionat. rezultatul nu apare imediat eu a trebuit sa il ard de 3,4 ori pana nu a mai creskut.

iti doresk mult succes.


blonda93
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:16
De la: Armain, la data 2011-09-18 18:14:31
De la: anageo25, la data 2011-09-18 17:42:50Colegi au inceput sa te strige "maimutica"?

Daca rad de tine, spune-le ca fetele mai paroase sunt mai arzoaice!

corect...
PRALEA_
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:21
Sincer io l-am taiat jos cu lama :))))
kudika419325
Postat pe 2 Octombrie 2011 13:47
In liceu toti sunt rai, toti comenteaza. Stai linistita, nu face acum prostii dupa care sa tragi mai tarziu! Pilozitatea e normala si sincer, mi se pare exagerata epilarea pe maini.
thegirlnextdoor
Postat pe 3 Octombrie 2011 18:57
Parerea mea este ca cel mai bine pt tine, ca sa fii sigura ca nu iti faci niciun rau, ar fi sa iti iei o masina de tuns, din aceea cu care se tund barbatii si sa iti tunzi parul acesta nedorit...asa nu faci niciun rau pielii, nu cred nici ca o sa se indeseasca...multa bafta...sper sa gasesti solutia cea mai potrivita pt tine.
aripideplumb
Postat pe 4 Octombrie 2011 10:10
EXISTA O SOLUTIE PENTRU INHIBAREA CRESTERII PARULUI LA LIFE CARE .....
jessika_lsd
Postat pe 5 Octombrie 2011 15:51
Draga mea,eu te rog sa nu ceri sfatul de pe site si sa te adresezi unui serviciu unde se poate face epilare permanenta .Nu incerca sa decolorezi ,ca te arzi si vei avea ciocatrici care nu se vor vindeca niciodata.Cauta pe google si cere sfatul unui profesionist.Iti doresc succes Prof,David G.
kudika323092
Postat pe 5 Octombrie 2011 16:24
De la: kudika438013, la data 2011-09-17 17:23:19Buna.Ador anotimpul vara,imi place sa ma bronzez,sa fac poze,sa ies prin oras cand afara este cald..dar din pacat nu pot avea parte de toate astea...din cauza parului de pe maini.Am incercat diferite metode,sa ma epilez cu ceara,m-am iritat ca naiba pe maini,am incercat cu crema,nu m-am iritat,dar parul mi s-a dublat,acum am incercat cu benzi de ceara rece,m-am iritat iar...Sincer,sunt disperata,nu stiu ce sa mai fac,afara este cald,iar eu trebuie sa merg in bluza..pt a ascunde parul de pe maini.Ce ma sfatuiti? Sa il vopsesc? dar as vrea s anu imi afecteze pielea,am auzit ca se face galben cu apa oxigenata,dar imi este frica s anu imi ard pielea,am mai auzit ca daca ard coaja de la nuca si cu ceea ce obtin dau pe maini,ard parul,dar tot asa imi este frica s anu imi irit pielea.Va rog ajutor,sunt la liceu cls a10-a si imi este rusine cu el pe maini.Va multumesc mult.
kirra
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:59
epilarea definitiva ,care de fapt nu este definitiva ) este un proces ,costisitor ,si mai mult decat atat poate afecta anumiti nervi care ar putea sa ti dauneze.......epilarea cu ceara este cea mai potrivita pt. tine dar ai grija unde te duci si cu ce ceara te epileaza .....conteaza foarte mult ceara......sunt cosmeticiana si stiu despre ce vorbesc.......daca ai intrebari sau vrei un sfat nu ezita sa ma contactezi......o zi placuta
gabytza69
Postat pe 12 Octombrie 2011 11:09
mai ii cea mai proasta varianta dar la mn merge ff bn intotdeauna lama:-D, si in al doilea rand mergi la cosmeticiana sa il dea jos nu ar trebui sa se irite dc te face cu ulei din ala de curatat ceara, dupa cu creme de calmare a pielii, incearca sa dai tu acasa cu baneocin crema si pudra contra iritatiilor si nu purta sintetic imediat dupa ce te-ai epilat k irita, bumbac ii mai bn
__Kayla__
Postat pe 13 Octombrie 2011 21:40
Draga mea, eu nu dau sfaturi dar iti spun un singur lucru ,,cine te iubeste si te respecta cu adevarat nu-i pasa de parul tau,, crede-ma. Fii puternica si chiar ironica atunci cand trebuie. Si fetita mea are par pe mainii si picioare saracuta si are doar 10 ani. Se supara mereu si ma ruga sa-l tai sa ii fac ceva. Ce sa-i fac dragilor? E doar un copil cum defapt esti si tu. Dati-le dracului de epilari si creme este prea devreme sa apelati la toate chimicalele si fereasca sfantu ce se poate intampla pe parcursul vietii. Pielea este sensibila si foarte frageda. Totul depinde de tine ,,respecta-te,respecta si vei vedea ca totul va fi bine. Vei scapa si de parul de pe brate iti trebuie putina rabdare si incredere, multa incredere in tine.
rubyn
Postat pe 14 Octombrie 2011 13:52
in primul rand consulta un endocrinolog, vezi analizele si apoi acesta iti va spune ce sa faci. dk nu vrei la dr,. atunci incearca braun silkepil. m-am confruntat cu o astefel de problema. deci intai doctorul. parerea mea.
kudika399696
Postat pe 21 Octombrie 2011 08:59
De la: jessika_lsd, la data 2011-10-05 15:51:03EXISTA O SOLUTIE PENTRU INHIBAREA CRESTERII PARULUI LA LIFE CARE .....


cum reuseste? sperie firul de par si se face mic..mic?
guru_ion
Postat pe 21 Octombrie 2011 09:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Semnele din nastere 49 De la: Cindy_Putri_Adelia_1 14 Martie 2016 12:09
Colonial SPA - Bucuresti 2 De la: kudika_16086 29 Octombrie 2012 23:00
Mamele si tatuajele/piercingurile 10 De la: Cindy_Putri_Adelia_1 14 Martie 2016 12:07
varice? 22 De la: angela_toader39 30 Iulie 2009 16:30
!! 16 De la: guru_ion 4 Decembrie 2011 10:45