Setari Cookie-uri

acnee

Buna. Din cate vad pe aici, sunt multe persoane care au acnee, dar vad ca unele s-au si vindecat. Eu am folosit toate cremele posibile pt acnee, care am auzit de ele. Am mers la dermatolog. Am folosit pana si Roaccutane, dar doar pt 3 luni si m-am oprit. Cosurile tot imi ieseau, m-am saturat. Nu se cunostea nicio ameliorare, din contra. Am 20 de ani, fac 21. M-au distrus cosurile astea, cei care au pot intelege foarte bine. Cred ca o sa incerc sa ma accept asa cum sunt, pt ca nu cred ca o sa scap de acneea asta vreodata. Daca totusi cineva a scapat de acnee si vrea sa ma ajute. un tratament naturist, altceva nu mai incerc, astept un raspuns. Va multumesc frumos.
lavinialuciana
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:15
De la: lavinialuciana, la data 2011-09-18 13:15:57Buna. Din cate vad pe aici, sunt multe persoane care au acnee, dar vad ca unele s-au si vindecat. Eu am folosit toate cremele posibile pt acnee, care am auzit de ele. Am mers la dermatolog. Am folosit pana si Roaccutane, dar doar pt 3 luni si m-am oprit. Cosurile tot imi ieseau, m-am saturat. Nu se cunostea nicio ameliorare, din contra. Am 20 de ani, fac 21. M-au distrus cosurile astea, cei care au pot intelege foarte bine. Cred ca o sa incerc sa ma accept asa cum sunt, pt ca nu cred ca o sa scap de acneea asta vreodata. Daca totusi cineva a scapat de acnee si vrea sa ma ajute. un tratament naturist, altceva nu mai incerc, astept un raspuns. Va multumesc frumos.


gaseste un baiat care sa te scape
PICCKARD
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:16
stie Brosco,o sa-ti raspunda el...si,oricum,cine te vrea,te place asa...
Indiana_Jones
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:17
De la: Indiana_Jones, la data 2011-09-18 13:17:31stie Brosco,o sa-ti raspunda el...si,oricum,cine te vrea,te place asa...

cine e desteptie stie ca dispare acneea in scurt timp
PICCKARD
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:19
Deci multe persoane de pe site-ul asta au acnee si ma criticau pe mine pt ca am piele verde si acneica!!!
broscoiu
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:20
De la: lavinialuciana, la data 2011-09-18 13:15:57Buna. Din cate vad pe aici, sunt multe persoane care au acnee, dar vad ca unele s-au si vindecat. Eu am folosit toate cremele posibile pt acnee, care am auzit de ele. Am mers la dermatolog. Am folosit pana si Roaccutane, dar doar pt 3 luni si m-am oprit. Cosurile tot imi ieseau, m-am saturat. Nu se cunostea nicio ameliorare, din contra. Am 20 de ani, fac 21. M-au distrus cosurile astea, cei care au pot intelege foarte bine. Cred ca o sa incerc sa ma accept asa cum sunt, pt ca nu cred ca o sa scap de acneea asta vreodata. Daca totusi cineva a scapat de acnee si vrea sa ma ajute. un tratament naturist, altceva nu mai incerc, astept un raspuns. Va multumesc frumos.



Cauta la plafaruri de la firma TIS, sunt ieftine la vreo 7 lei, si bune!
sunt hidratante, pt. acnee, pt babe:p
asa ca cu incredere, cauta si ai sa vezi.......
stem_29
Postat pe 18 Septembrie 2011 14:36
Cumpara`to ceai de "TREI FRATI PATATI" bea de 3x/zi cate o cana dupa prescriptia de pe cutie. Cumpara si tinctura de aloe cu care te taponezi cu un disc demachiant de mai multe ori pe zi si tinctura de 3 frati patati cu care procedezi la fel. Mentine fata cat poti de curata. Daca cosurile sunt purulente zdrobeste o aspirina si combin`o cu ulei de ricin/masline_sa intre in piele daca e pusture) sau smantana daca e exter si vrei sa se usuce. Succes :)
adelapolgar
Postat pe 12 Octombrie 2011 00:59
De la: adelapolgar, la data 2011-10-12 00:59:16Cumpara`to ceai de "TREI FRATI PATATI" bea de 3x/zi cate o cana dupa prescriptia de pe cutie. Cumpara si tinctura de aloe cu care te taponezi cu un disc demachiant de mai multe ori pe zi si tinctura de 3 frati patati cu care procedezi la fel. Mentine fata cat poti de curata. Daca cosurile sunt purulente zdrobeste o aspirina si combin`o cu ulei de ricin/masline_sa intre in piele daca e pusture) sau smantana daca e exter si vrei sa se usuce. Succes :)


E vorba de acnee, nu de simple cosuri.Ce spui tu acolo, n-ar putea s-o ajute cu nimic.
doi_ochi_caprui
Postat pe 12 Octombrie 2011 11:43
De la: lavinialuciana, la data 2011-09-18 13:15:57Buna. Din cate vad pe aici, sunt multe persoane care au acnee, dar vad ca unele s-au si vindecat. Eu am folosit toate cremele posibile pt acnee, care am auzit de ele. Am mers la dermatolog. Am folosit pana si Roaccutane, dar doar pt 3 luni si m-am oprit. Cosurile tot imi ieseau, m-am saturat. Nu se cunostea nicio ameliorare, din contra. Am 20 de ani, fac 21. M-au distrus cosurile astea, cei care au pot intelege foarte bine. Cred ca o sa incerc sa ma accept asa cum sunt, pt ca nu cred ca o sa scap de acneea asta vreodata. Daca totusi cineva a scapat de acnee si vrea sa ma ajute. un tratament naturist, altceva nu mai incerc, astept un raspuns. Va multumesc frumos.


Ai incercat sa tii o cura ceva?Mananca cateva zile doar fructe si legume, si bea multa apa.Vezi asa daca vezi vreo schimbare.
doi_ochi_caprui
Postat pe 12 Octombrie 2011 11:45
trei frati patati se aplica si sub foma de compese pe tenul acneeic sau si mai bun pentru disparitia cearcanelor.
Apropos trei frati patati este TOPORASUL !
carmen_natural
Postat pe 12 Octombrie 2011 23:15
mai naturist nush, dar este cv tratament cu aparate parca, oricum eu ma demachiez in fiecare zi cu solutie de la yves rocher, dupa cam la 2 zile sau dc ma bazai la cosuri si se umfla imi pun o masca de peeling(se usuca pe fata si o tragi jos) de la avon gama aia pt cosuri, dupa pun alta masca de culoare albastra care se spala de pe fata tot din gama pt cosuri, dupa dau cu cv gel de uscare si indepartare a petelor, aceeasi gama iar dupa aceea dau cu o crema din gama (avon care) cu crastavete si ceai verde, si nah mi se curata fara, imi dispare roseata si imi usuca cosurile.
__Kayla__
Postat pe 13 Octombrie 2011 21:48
a si cata vreme luam anti DIANE 35 am avut tenul perfect, oricum anticoncetionalele au la mn acest efect si la o mare majoritate
__Kayla__
Postat pe 13 Octombrie 2011 21:49
Dar si un grav efect advers !
Tromboflebita !
carmen_natural
Postat pe 23 Octombrie 2011 21:58
Va multumesc tuturor. Dar am incercat cam tot ce se gaseste pt acnee. As lua anticonceptionale, diane 35. Dar am auzit atatea despre ele. Nu am luat niciodata. Este cineva care a luat asa ceva pt acnee? Daca da, va rog sa-mi ziceti si mie. Multumesc.
lavinialuciana
Postat pe 3 Ianuarie 2012 18:38
De la: lavinialuciana, la data 2012-01-03 18:38:56Va multumesc tuturor. Dar am incercat cam tot ce se gaseste pt acnee. As lua anticonceptionale, diane 35. Dar am auzit atatea despre ele. Nu am luat niciodata. Este cineva care a luat asa ceva pt acnee? Daca da, va rog sa-mi ziceti si mie. Multumesc.


Intr-adevar, uneori, in unele cazuri sunt prescrise anticonceptionale pentru tratarea acneei. S-ar putea sa ai un dezechilibru hormonal ( e vorba de exces de testosteron) si din cauza aceasta sa ai probleme si cu tenul. E foarte posibil ca un tratament cu anticonceptionale sa te ajute in problema ta, insa inainte de a lua pilulele acestea, fa-ti un dozaj hormonal la endocrinolog sau la ginecolog. Multa sanatate iti doresc!
franziska_eu
Postat pe 3 Ianuarie 2012 19:39
De la: lavinialuciana, la data 2012-01-03 18:38:56Va multumesc tuturor. Dar am incercat cam tot ce se gaseste pt acnee. As lua anticonceptionale, diane 35. Dar am auzit atatea despre ele. Nu am luat niciodata. Este cineva care a luat asa ceva pt acnee? Daca da, va rog sa-mi ziceti si mie. Multumesc.


Solicita examen medical la Endocrinologie,in vederea stabilirii nivelului de hormoni si pe baza rezultatului ,medicul ginecolog va putea sa-ti prescrie contraceptivele potrivite!examenul in sine ,consta in recoltarea unei probe de sange si examenul de urina!
RAINBOWLADY
Postat pe 3 Ianuarie 2012 21:33
Draga lavinialuciana,eu iti pot spune un tratament foarte benefic,dat trebuie sa ai incredere.
Iti poti cumpara drojdie cruda si in fiecare dimineata pe stomacul gol sa mananci....iti faci bilute mici ca o pastila cum ar fi de agokalmin si dimineata pe stomacul gol s-o mananci s-au s-o inghiti normal ca pe o tableta.
Pt ca drojdia are puteri benefice si iti curata sangele.Trebuie sa iei un timp mai indelungat...poate 3-4 luni pana vezi ca fata ti se curata de acnee.Daca ai incredere,poti incerca!!!NU IMI BAT JOC!!!
Titanika
Postat pe 3 Ianuarie 2012 22:26
De la: Titanika, la data 2012-01-03 22:26:51Draga lavinialuciana,eu iti pot spune un tratament foarte benefic,dat trebuie sa ai incredere.
Iti poti cumpara drojdie cruda si in fiecare dimineata pe stomacul gol sa mananci....iti faci bilute mici ca o pastila cum ar fi de agokalmin si dimineata pe stomacul gol s-o mananci s-au s-o inghiti normal ca pe o tableta.
Pt ca drojdia are puteri benefice si iti curata sangele.Trebuie sa iei un timp mai indelungat...poate 3-4 luni pana vezi ca fata ti se curata de acnee.Daca ai incredere,poti incerca!!!NU IMI BAT JOC!!!



Decat sa manance drojdie, mai bine face sex...sigur trece...
kudika226898
Postat pe 4 Ianuarie 2012 08:46
kudika226898, daca ai avea ai cosuri ai intelege, dar sincer, nu-ti doresc. Am intrebat daca cineva ma poate ajuta, nu trebuie sa-ti bati joc daca nu stii despre ce este vorba. Si nu, nu am de gand sa fac sex pt a-mi trece cosurile. Multumesc pt sfatul tau, oricum, dar nu ma ajuta. :sml-happy0144
lavinialuciana
Postat pe 4 Ianuarie 2012 09:16
Coșurile se duc, dar, din pãcate rãmân pete de care scapi cu greu...
GeorgianaBB
Postat pe 13 Ianuarie 2012 00:29
Pastile pentru acnee - http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=advandec
kudika_948797
Postat pe 4 Ianuarie 2014 04:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
teama de a naste 19 De la: dia_luna_sol 3 Ianuarie 2010 14:34
Sarcina si vitaminele 7 De la: kudika_13321 31 Octombrie 2012 17:57
Despre embolizarea fibromului uterin si tratamente naturiste ale acestuia 303 De la: INA_healthy 8 August 2019 15:52
Vacuum-ul si scaderea in centimetri 13 De la: ridona 9 Decembrie 2009 15:26
CAUT GRAVIBINON 5 De la: tarot 3 Noiembrie 2009 13:44