Setari Cookie-uri

sa il dau in judecata pe fostul sot?

de care am divortat eu pt rele tratamente.a vrut copil si la 3luni nu mai vroia,s-a razgandit----------"fa avort"??!acum stau singura cu chirie si as cam avea nevoie de un sprijin financiar.ce fac?
helena31
Postat pe 1 Septembrie 2011 13:57
Daca n-ai copil cu el nu poti sa faci nimic.

Poti incerca un proces civil, dar o sa fie lung si costisitor si murdar.
kudika_pudika
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:01
De la: helena31, la data 2011-09-01 13:57:46de care am divortat eu pt rele tratamente.a vrut copil si la 3luni nu mai vroia,s-a razgandit----------"fa avort"??!acum stau singura cu chirie si as cam avea nevoie de un sprijin financiar.ce fac?



INTREBARI:
-Ce varsta ai?
-Ce profesie ai?
-Unde ai locuit pana la divort?
-Ai facut ,totusi,avort?
-Ai un loc de munca?
-Cat a durat casnicia voastra?
Astept raspunsurile tale,altfel nu se poate continua comment-ul!
RAINBOWLADY
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:03
multumesc pt raspuns
helena31
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:09
De la: helena31, la data 2011-09-01 14:09:32multumesc pt raspuns



Daca nu dai detalii nu te pot ajuta nici macar cu un minim de informatii care sa te scoata din necaz!

Dupa prima citire pot sa-ti spun simplu;cauta-ti un loc de munca daca nu ai deja,si in cazul in care ai servici,suplimenteaza veniturile printr-o activitate suplimentara!
RAINBOWLADY
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:13
A, pai de ce nu spui ca pe celalalt topic ca esti in prezent insarcinata cu copilul lui?

Nu-s experta, dar credeam ca se hotaraste ceva de genu' la divort. Partaj n-ati facut? Ma gandesc ca ar fi trebuit sa obtii ceva compensatie, chiar daca n-ai drept la casa, avand in vedere ca esti femeie insarcinata (cu copilul lui, ma repet).
Bineinteles ca poti sa-l dai in judecata. Multi platesc pensie alimentara, nu vad de ce n-ar face-o si el.
kudika_pudika
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:14
31ani.nu am facut avort,deoarece era termenul prea mare si respectiv-riscul.am stat in casa la el pana la 3luni de sarcina.la 4-s-a pronuntat divortul la starea civila.se purta fff.urat cu mine(doar de cand cu sarcina).e o sarcina cu risc(placenta praevia) si nu am voie sa depun efort,sa ma supar,sa fac dragoste,etc...de muncit sunt angajata la o firma de contabilitate cu salariul de 720ron.
helena31
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:14
nu am mai discutat pe forum si nu prea stiu sa deschid topicuri sorry
helena31
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:18
... ce de animale traiesc pe planeta asta primitoare ... ''bravo'' parintilor care l-au crescut ... asa se intimpla cind sint putini copii ... ajung niste adulti imbecili, cinici si egoisti ... kk-mas pe neamul lor prost ...
marco918
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:19
casa din pacate este a SOACREI DAR,PANA LA PENSIE ALIMENTARA--IN PERIOADA SARCINII--NU AR TREBUI SA CONTRIBUIE CU CEVA???
helena31
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:21
AM VRUT SA IL LAS IN PACE,SA NU MAI AUD SAU SA IL VAD VREODATA IN VIATA,DAR CONTINUA SOACRA CU TEL URATE (EL,FIIND FOARTE MINCINOS SI IPOCRIT DUPA CUM AM VAZUT)CINE STIE CE II INDRUGA??!!SI DE ASTA SUNT FFF.SUPARATA SI MA GANDESC DACA AM SANSE DE CASTIG DE CAUZA ACUM???CA AU BANI
helena31
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:24
De la: helena31, la data 2011-09-01 14:21:01casa din pacate este a SOACREI DAR,PANA LA PENSIE ALIMENTARA--IN PERIOADA SARCINII--NU AR TREBUI SA CONTRIBUIE CU CEVA???






... nu ... poti sa iei retroactiv dupa pronuntarea procesului ... cind o sa il deschizi ... deocamdata bazeaza-te pe parintii tai ... pe orice poti ... e mai greu acum dar o sa cistigi mai mult la sfirsit ... fa abstractie ca ai fost maritata si ca imbecilul ar trebui sa VA ajute ... dar o sa fie bine ... e bine ca nu ai facut compromisuri cu un imbecil ... copii te respecta toata viata ... animalul ala nu se stie cit ar fi facut-o ...
marco918
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:27
TIN SA PRECIZEZ CA EL A INSISTAT DIN NOIEMBRIE SA LAS ANTICONCEPTIONALELE CA ISI DORESTE FFF.MULT COPIL.I-AM LASAT SI TIMP(AM CAM FUGIT SUBTIL VREO 3LUNI IN PERIOADA FERTILA)SA VAD DACA E SIGUR DE CEEA CE ISI DORESTE SI IN MARTIE---VAZAND CA SE MIRA DE CE NU RAMAN INSARCINATA ------------------I-AM DAT-O SI...???
helena31
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:28
De la: helena31, la data 2011-09-01 14:24:18AM VRUT SA IL LAS IN PACE,SA NU MAI AUD SAU SA IL VAD VREODATA IN VIATA,DAR CONTINUA SOACRA CU TEL URATE (EL,FIIND FOARTE MINCINOS SI IPOCRIT DUPA CUM AM VAZUT)CINE STIE CE II INDRUGA??!!SI DE ASTA SUNT FFF.SUPARATA SI MA GANDESC DACA AM SANSE DE CASTIG DE CAUZA ACUM???CA AU BANI







... de banii lor o sa te ocupi mai tirziu ... copilul tau e mostenitorul lor ... direct ... indiferent ca il recunoaste sau nu ... daca ajuta cu ceva ...
marco918
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:30
De la: helena31, la data 2011-09-01 14:28:51TIN SA PRECIZEZ CA EL A INSISTAT DIN NOIEMBRIE SA LAS ANTICONCEPTIONALELE CA ISI DORESTE FFF.MULT COPIL.I-AM LASAT SI TIMP(AM CAM FUGIT SUBTIL VREO 3LUNI IN PERIOADA FERTILA)SA VAD DACA E SIGUR DE CEEA CE ISI DORESTE SI IN MARTIE---VAZAND CA SE MIRA DE CE NU RAMAN INSARCINATA ------------------I-AM DAT-O SI...???







... asta e ... mai bine ca l-ai cunoscut acum decit mai tirziu dupa ce te termina cu pretentii si te jucai cu corpul tau degeaba ... totul o sa fie bine ...
marco918
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:32
MAI MULT MI-E CIUDA CA MINTE CU NERUSINARE CA NU E COPILUL LUI SI CA DE FAPT EL M-A LASAT,CA ERAM...DAR AL CUI E COPILUL------------AL SFANTULUI DUH??!!OI FI SF.ELENA SI EU NU STIAM!!! CA NU AM IESIT NICI MACAR DUPA O PAINE FARA EL.SI STIE F.BINE ASTA.NU A SCOS UN LEUT DIN BUZUNAR DE LA INCEPUTUL SARCINII SI SE MAI SI LAUDA CA ARE SERVICI DE 3000RON!!!FRUMOS,NU??!DAR,CRED CA AM INTELES CARE E MOTIVUL---------DIN CAUZA CA NU AVEAM VOIE SA INTRETINEM RELATII INTIME,DUPA 2LUNI SI-A GASIT VREO...SARITOARE IN AJUTOR
helena31
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:38
De la: helena31, la data 2011-09-01 14:14:4231ani.nu am facut avort,deoarece era termenul prea mare si respectiv-riscul.am stat in casa la el pana la 3luni de sarcina.la 4-s-a pronuntat divortul la starea civila.se purta fff.urat cu mine(doar de cand cu sarcina).e o sarcina cu risc(placenta praevia) si nu am voie sa depun efort,sa ma supar,sa fac dragoste,etc...de muncit sunt angajata la o firma de contabilitate cu salariul de 720ron.



In regula!Diagnosticul ti l-a stabilit medicul in urma unei ecografii presupun!Oricare ar fi tipul de "placenta praevia",este o situatie speciala pentru tine si prea multe solutii pentru a-ti mari veniturile nu sunt!Intrebi daca poti sa iti dai sotul in judecata!Daca a existat violenta verbala si fizica in perioada casniciei si mai ales de cand esti insarcinata,ai fi putut sa iti scoti certificat de la Institutul medico-legal,cu diagnosticul si recomandarea corespunzatoare si pe baza acestuia,il actionai in judecata deschizandu-i proces penal!Dar nu cred ca ai asa ceva!"Placenta praevia" nu este o boala declansata in timpul casniciei ,pe fond de maltratare fizica si psihica,astfel incat sa-l poti obliga pe sot,in instanta,pentru daune morale sau materiale.Diagnosticul ce ti s-a precizat ,este pur si simplu o situatie nefericita in care te afli!Cand ai facut prima ecografie?De ce ai lasat sa treaca 3luni de sarcina,daca ai vazut ca sotul tau este o persoana violenta si intentionai sa deschizi actiunea de divort?Stai cu chirie,presupun ca familia nu te poate ajuta in niciun fel!Extrem de complicata situatia ta!In ceea ce priveste sarcina,aceasta trebuie monitorizata in permanenta,sper sa te duci la controlul periodic!Poti sa incerci la "Asociatia femeilor maltratate" sa le explici situatia ta si sa le ceri un ajutor.Daca esti contabila,sunt firme care dau de lucru acasa,astfel incat sa iti poti suplimenta veniturile!Alta solutie nu vad pentru tine in acest moment!Ce o sa faci dupa ce vei naste?De abia atunci poti sa-l dai in judecata pe fostul sot,pentru obligarea la plata pensiei de crestere si intretinere a copilului!Imi pare tare rau de starea ta,este cum nu se poate mai rau pentru tine,dar urmeaza sfatul pe care ti l-am dat,poate vei gasi intelegere si ajutor la asociatia respectiva!Tine-ma la curent!
RAINBOWLADY
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:38
... mai mult ca sigur ca o sa vrea sa se impace cu tine ... daca mai vrei sa te impaci cu el ... in fiecare an fa-i un copil ... sa nu mai aiba timp sa gindeasca la altceva ... boul naibii ...
marco918
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:39
De la: helena31, la data 2011-09-01 14:38:39MAI MULT MI-E CIUDA CA MINTE CU NERUSINARE CA NU E COPILUL LUI SI CA DE FAPT EL M-A LASAT,CA ERAM...DAR AL CUI E COPILUL------------AL SFANTULUI DUH??!!OI FI SF.ELENA SI EU NU STIAM!!! CA NU AM IESIT NICI MACAR DUPA O PAINE FARA EL.SI STIE F.BINE ASTA.NU A SCOS UN LEUT DIN BUZUNAR DE LA INCEPUTUL SARCINII SI SE MAI SI LAUDA CA ARE SERVICI DE 3000RON!!!FRUMOS,NU??!DAR,CRED CA AM INTELES CARE E MOTIVUL---------DIN CAUZA CA NU AVEAM VOIE SA INTRETINEM RELATII INTIME,DUPA 2LUNI SI-A GASIT VREO...SARITOARE IN AJUTOR







... pastreaza-ti argumentele ... paternitatea se va stabili ulterior ... simplu ... acum trebuie sa fii cit mai linistita ... cauta sa inregistreazi ''discutiile'' cu el si ''argumentele'' lui ... o sa ai timp sa il jupoi ...
marco918
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:42
De la: kudika421339, la data 2011-09-01 14:38:40
De la: helena31, la data 2011-09-01 14:14:4231ani.nu am facut avort,deoarece era termenul prea mare si respectiv-riscul.am stat in casa la el pana la 3luni de sarcina.la 4-s-a pronuntat divortul la starea civila.se purta fff.urat cu mine(doar de cand cu sarcina).e o sarcina cu risc(placenta praevia) si nu am voie sa depun efort,sa ma supar,sa fac dragoste,etc...de muncit sunt angajata la o firma de contabilitate cu salariul de 720ron.



In regula!Diagnosticul ti l-a stabilit medicul in urma unei ecografii presupun!Oricare ar fi tipul de "placenta praevia",este o situatie speciala pentru tine si prea multe solutii pentru a-ti mari veniturile nu sunt!Intrebi daca poti sa iti dai sotul in judecata!Daca a existat violenta verbala si fizica in perioada casniciei si mai ales de cand esti insarcinata,ai fi putut sa iti scoti certificat de la Institutul medico-legal,cu diagnosticul si recomandarea corespunzatoare si pe baza acestuia,il actionai in judecata deschizandu-i proces penal!Dar nu cred ca ai asa ceva!"Placenta praevia" nu este o boala declansata in timpul casniciei ,pe fond de maltratare fizica si psihica,astfel incat sa-l poti obliga pe sot,in instanta,pentru daune morale sau materiale.Diagnosticul ce ti s-a precizat ,este pur si simplu o situatie nefericita in care te afli!Cand ai facut prima ecografie?De ce ai lasat sa treaca 3luni de sarcina,daca ai vazut ca sotul tau este o persoana violenta si intentionai sa deschizi actiunea de divort?Stai cu chirie,presupun ca familia nu te poate ajuta in niciun fel!Extrem de complicata situatia ta!In ceea ce priveste sarcina,aceasta trebuie monitorizata in permanenta,sper sa te duci la controlul periodic!Poti sa incerci la "Asociatia femeilor maltratate" sa le explici situatia ta si sa le ceri un ajutor.Daca esti contabila,sunt firme care dau de lucru acasa,astfel incat sa iti poti suplimenta veniturile!Alta solutie nu vad pentru tine in acest moment!Ce o sa faci dupa ce vei naste?De abia atunci poti sa-l dai in judecata pe fostul sot,pentru obligarea la plata pensiei de crestere si intretinere a copilului!Imi pare tare rau de starea ta,este cum nu se poate mai rau pentru tine,dar urmeaza sfatul pe care ti l-am dat,poate vei gasi intelegere si ajutor la asociatia respectiva!Tine-ma la curent!








... cazuri ca al ei sint cu gramada in romania ... legea e prea permisiva pentru imbecili si prea dura pentru MAME ... handicapati ca barbati-su sint cu gramada ... multe se duc la avort dar situatia lor familiara nu se va schimba prin asta ... fata a fost mai desteapta decit media ... bravo ei ...

marco918
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:45
De la: marco918, la data 2011-09-01 14:42:31
De la: helena31, la data 2011-09-01 14:38:39MAI MULT MI-E CIUDA CA MINTE CU NERUSINARE CA NU E COPILUL LUI SI CA DE FAPT EL M-A LASAT,CA ERAM...DAR AL CUI E COPILUL------------AL SFANTULUI DUH??!!OI FI SF.ELENA SI EU NU STIAM!!! CA NU AM IESIT NICI MACAR DUPA O PAINE FARA EL.SI STIE F.BINE ASTA.NU A SCOS UN LEUT DIN BUZUNAR DE LA INCEPUTUL SARCINII SI SE MAI SI LAUDA CA ARE SERVICI DE 3000RON!!!FRUMOS,NU??!DAR,CRED CA AM INTELES CARE E MOTIVUL---------DIN CAUZA CA NU AVEAM VOIE SA INTRETINEM RELATII INTIME,DUPA 2LUNI SI-A GASIT VREO...SARITOARE IN AJUTOR







... pastreaza-ti argumentele ... paternitatea se va stabili ulterior ... simplu ... acum trebuie sa fii cit mai linistita ... cauta sa inregistreazi ''discutiile'' cu el si ''argumentele'' lui ... o sa ai timp sa il jupoi ...






... inregistreaza discutiile ... cheama cunostintzele/rude sa fie de fatza la orice intilnire ... nu il primi in casa singura ... ... daca devine agresiv ... cheama politia si insista sa faca proces verbal ... scoate dovada de la mediciana legala daca a dat in tine (animalele pot face asta unei femei insarcinate) ... dute la psiholog si pastreaza chitantzele ... cere sa ti se faca fisa ... spune-i ca esti agresata psihic si ai probleme ... nu e nimic rau ... iti aduni probele la viitorul process ... daca e animal nu te poti comporta altfel cu el ...

marco918
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:51
DE CERTIFICAT MEDICO-LEGAL ---AM SCAPAT,SLAVA D-LUI.CA IN ZIUA DIVORTULUI A INCERCAT SA OMOARE COPILUL(CU PICIORUL)-NOROC CA ERAM CU 2PRIETENI CARE L-AU TINUT.NU MAI RECUNOSTEAM OMUL CARE PUPA BURTICA CAND A AFLAT CA A VENIT COPILUL PE CARE SI L-A DORIT!!!PE LA 2LUNI SI JUM.DE SARCINA A INCEPUT SA IASA PRIN CARTIER SERILE(DUPA O ABSTINENTA DE VREO 2LUNI)SI SA VINA TOT MAI TARZIU IN CASA FARA NICI O EXPLICATIE. (A DAT DE BANI CA ISI VANDUSE UN BUN PERSONAL--- SI,CU BANI---------CRED CA SI-A FACUT O MULTIME DE PRIETENI).AU INCEPUT SA IL SUNE VOCI DE FEMEI PE TEL SI CU MINE CAUTA CEARTA DIN NIMIC SI LA 3LUNI DE SARCINA------------DU-TE SA FACI AVORT?!!!SA FACA EL!!!DE BANI NU SE PUNE PROBLEMA CA SUNT INDEPENDENTA SI MI-AM FACUT MEREU BANUL,DAR PARCA AS VREA SA IL PUN SA PLATEASCA!!!PT TOT.DE ANALIZE---------------SUNT O PERSOANA CARE ARE ARE FFF.MARE GRIJA DE SANATATE SI SUNT CU TOATE ANALIZELE LA ZI-------MEREU.
helena31
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:55
DE CERTIFICAT MEDICO-LEGAL ---AM SCAPAT,SLAVA D-LUI.CA IN ZIUA DIVORTULUI A INCERCAT SA OMOARE COPILUL(CU PICIORUL)-NOROC CA ERAM CU 2PRIETENI CARE L-AU TINUT.NU MAI RECUNOSTEAM OMUL CARE PUPA BURTICA CAND A AFLAT CA A VENIT COPILUL PE CARE SI L-A DORIT!!!PE LA 2LUNI SI JUM.DE SARCINA A INCEPUT SA IASA PRIN CARTIER SERILE(DUPA O ABSTINENTA DE VREO 2LUNI)SI SA VINA TOT MAI TARZIU IN CASA FARA NICI O EXPLICATIE. (A DAT DE BANI CA ISI VANDUSE UN BUN PERSONAL--- SI,CU BANI---------CRED CA SI-A FACUT O MULTIME DE PRIETENI).AU INCEPUT SA IL SUNE VOCI DE FEMEI PE TEL SI CU MINE CAUTA CEARTA DIN NIMIC SI LA 3LUNI DE SARCINA------------DU-TE SA FACI AVORT?!!!SA FACA EL!!!DE BANI NU SE PUNE PROBLEMA CA SUNT INDEPENDENTA SI MI-AM FACUT MEREU BANUL,DAR PARCA AS VREA SA IL PUN SA PLATEASCA!!!PT TOT.DE ANALIZE---------------SUNT O PERSOANA CARE ARE ARE FFF.MARE GRIJA DE SANATATE SI SUNT CU TOATE ANALIZELE LA ZI-------MEREU.
helena31
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:55
DE CERTIFICAT MEDICO-LEGAL ---AM SCAPAT,SLAVA D-LUI.CA IN ZIUA DIVORTULUI A INCERCAT SA OMOARE COPILUL(CU PICIORUL)-NOROC CA ERAM CU 2PRIETENI CARE L-AU TINUT.NU MAI RECUNOSTEAM OMUL CARE PUPA BURTICA CAND A AFLAT CA A VENIT COPILUL PE CARE SI L-A DORIT!!!PE LA 2LUNI SI JUM.DE SARCINA A INCEPUT SA IASA PRIN CARTIER SERILE(DUPA O ABSTINENTA DE VREO 2LUNI)SI SA VINA TOT MAI TARZIU IN CASA FARA NICI O EXPLICATIE. (A DAT DE BANI CA ISI VANDUSE UN BUN PERSONAL--- SI,CU BANI---------CRED CA SI-A FACUT O MULTIME DE PRIETENI).AU INCEPUT SA IL SUNE VOCI DE FEMEI PE TEL SI CU MINE CAUTA CEARTA DIN NIMIC SI LA 3LUNI DE SARCINA------------DU-TE SA FACI AVORT?!!!SA FACA EL!!!DE BANI NU SE PUNE PROBLEMA CA SUNT INDEPENDENTA SI MI-AM FACUT MEREU BANUL,DAR PARCA AS VREA SA IL PUN SA PLATEASCA!!!PT TOT.DE ANALIZE---------------SUNT O PERSOANA CARE ARE ARE FFF.MARE GRIJA DE SANATATE SI SUNT CU TOATE ANALIZELE LA ZI-------MEREU.
helena31
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:55
De la: helena31, la data 2011-09-01 14:38:39MAI MULT MI-E CIUDA CA MINTE CU NERUSINARE CA NU E COPILUL LUI SI CA DE FAPT EL M-A LASAT,CA ERAM...DAR AL CUI E COPILUL------------AL SFANTULUI DUH??!!OI FI SF.ELENA SI EU NU STIAM!!! CA NU AM IESIT NICI MACAR DUPA O PAINE FARA EL.SI STIE F.BINE ASTA.NU A SCOS UN LEUT DIN BUZUNAR DE LA INCEPUTUL SARCINII SI SE MAI SI LAUDA CA ARE SERVICI DE 3000RON!!!FRUMOS,NU??!DAR,CRED CA AM INTELES CARE E MOTIVUL---------DIN CAUZA CA NU AVEAM VOIE SA INTRETINEM RELATII INTIME,DUPA 2LUNI SI-A GASIT VREO...SARITOARE IN AJUTOR



DUPA NASTERE ,VA TREBUI SA DECLARI NUMELE TATALUI COPILULUI TAU.DACA FOSTUL SOT NU VA DORI SA RECUNOASCA COPILUL,TU VA TREBUI SA DESCHIZI PROCES PENTRU STABILIREA PATERNITATII,ACEASTA IMPLICA BANI,CHIAR FOARTE MULTI,PLUS CHELTUIELI AVOCATESTI!Sfatul meu;vezi-ti de viata linistita,nu mai comunica cu nimeni din familia fostului,caci traumatizarea psihica,mai ales in cazul tau,este un factor de stres si dupa nasterea copilului,incearca sa discuti omeneste,cu fostul sot,in vederea recunoasterii copilului sau.Eu cred ca o va face pana la urma pentru ca daca tu deschizi proces pentru stabilirea paternitatii si il vei castiga,el va trebui sa-ti plateasca toate cheltuielile de judecata pe care le-ai facut si nu cred ca ii va conveni acest lucru!Barbatii sunt asa cum sunt,dar nu dispera si nu te mai incarca cu ganduri negative pentru ca tot ceea ce simti acum,se transmite fatului!
RAINBOWLADY
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:59
in legatura cu bani lor
sa iei ce poti cand este in viata ca ei pot lasa mostenire ori cui si mai putin copilului sau poti lasa o mostenire si unui trecator daca te tine legea nu-l obliga sa lase copiilor lui
kudika421456
Postat pe 1 Septembrie 2011 15:04
De la: helena31, la data 2011-09-01 14:55:59DE CERTIFICAT MEDICO-LEGAL ---AM SCAPAT,SLAVA D-LUI.CA IN ZIUA DIVORTULUI A INCERCAT SA OMOARE COPILUL(CU PICIORUL)-NOROC CA ERAM CU 2PRIETENI CARE L-AU TINUT.NU MAI RECUNOSTEAM OMUL CARE PUPA BURTICA CAND A AFLAT CA A VENIT COPILUL PE CARE SI L-A DORIT!!!PE LA 2LUNI SI JUM.DE SARCINA A INCEPUT SA IASA PRIN CARTIER SERILE(DUPA O ABSTINENTA DE VREO 2LUNI)SI SA VINA TOT MAI TARZIU IN CASA FARA NICI O EXPLICATIE. (A DAT DE BANI CA ISI VANDUSE UN BUN PERSONAL--- SI,CU BANI---------CRED CA SI-A FACUT O MULTIME DE PRIETENI).AU INCEPUT SA IL SUNE VOCI DE FEMEI PE TEL SI CU MINE CAUTA CEARTA DIN NIMIC SI LA 3LUNI DE SARCINA------------DU-TE SA FACI AVORT?!!!SA FACA EL!!!DE BANI NU SE PUNE PROBLEMA CA SUNT INDEPENDENTA SI MI-AM FACUT MEREU BANUL,DAR PARCA AS VREA SA IL PUN SA PLATEASCA!!!PT TOT.DE ANALIZE---------------SUNT O PERSOANA CARE ARE ARE FFF.MARE GRIJA DE SANATATE SI SUNT CU TOATE ANALIZELE LA ZI-------MEREU.



Din pacate,divortul declarat ti-a limitat actiunile pe care doresti sa le intreprinzi impotriva lui.Asta este!Practic nu va mai leaga decat copilul nenascut si daca poti face ceva in sensul contribuirii lui ca tata,la intretinera copilului,nu o poti face decat dupa nastrea acestuia!Ar putea ,totusi,ca o datorie morala,sa te ajute financiar,dar ma indoiesc ca ar face asa ceva!Tu stai linistita,nu-i permite sa te viziteze si incearca sa ai pe cineva in preajma,asta pentru protectia ta si a copilului!
RAINBOWLADY
Postat pe 1 Septembrie 2011 15:05
PANA LA SARCINA S-A COMPORTAT IREPROSABIL(APROAPE-CA NU EXISTA PERFECTIUNE),DAR,ATATA TIMP CAT EL A INSISITAT SI A VRUT??!NU INTELEG CE S-A INTAMPLAT CU EL.E FFF.STRANIU CUM S-A SCHIMBAT DUPA 2ANI FFF.FRUMOSI,IN CARE IMI SARUTA MAINILE SI IMI ADUCEA CAFELUTA LA PAT.ADUN DIN IUNIE TOATE CHITANTELE SI CHELTUIELILE.CRED CA E OPERA SOACREI SI A CUMNATEI,DEOARECE MAI LOCUIA IN CASA CU NOI SORA LUI CU SOTUL SI 2COPII(IN AP.DE 3CAM) SI ,LOGIC,CA NU LE CONVENEA
helena31
Postat pe 1 Septembrie 2011 15:05
De la: kudika421339, la data 2011-09-01 14:59:47
De la: helena31, la data 2011-09-01 14:38:39MAI MULT MI-E CIUDA CA MINTE CU NERUSINARE CA NU E COPILUL LUI SI CA DE FAPT EL M-A LASAT,CA ERAM...DAR AL CUI E COPILUL------------AL SFANTULUI DUH??!!OI FI SF.ELENA SI EU NU STIAM!!! CA NU AM IESIT NICI MACAR DUPA O PAINE FARA EL.SI STIE F.BINE ASTA.NU A SCOS UN LEUT DIN BUZUNAR DE LA INCEPUTUL SARCINII SI SE MAI SI LAUDA CA ARE SERVICI DE 3000RON!!!FRUMOS,NU??!DAR,CRED CA AM INTELES CARE E MOTIVUL---------DIN CAUZA CA NU AVEAM VOIE SA INTRETINEM RELATII INTIME,DUPA 2LUNI SI-A GASIT VREO...SARITOARE IN AJUTOR



DUPA NASTERE ,VA TREBUI SA DECLARI NUMELE TATALUI COPILULUI TAU.DACA FOSTUL SOT NU VA DORI SA RECUNOASCA COPILUL,TU VA TREBUI SA DESCHIZI PROCES PENTRU STABILIREA PATERNITATII,ACEASTA IMPLICA BANI,CHIAR FOARTE MULTI,PLUS CHELTUIELI AVOCATESTI!Sfatul meu;vezi-ti de viata linistita,nu mai comunica cu nimeni din familia fostului,caci traumatizarea psihica,mai ales in cazul tau,este un factor de stres si dupa nasterea copilului,incearca sa discuti omeneste,cu fostul sot,in vederea recunoasterii copilului sau.Eu cred ca o va face pana la urma pentru ca daca tu deschizi proces pentru stabilirea paternitatii si il vei castiga,el va trebui sa-ti plateasca toate cheltuielile de judecata pe care le-ai facut si nu cred ca ii va conveni acest lucru!Barbatii sunt asa cum sunt,dar nu dispera si nu te mai incarca cu ganduri negative pentru ca tot ceea ce simti acum,se transmite fatului!









... procesul de paternitate poate fi deschis oricind ... important este sa aiba dovezi ca sotul a agresat-o continuu psihic si moral ... apoi animalele de genul asta trebuiesc urmarite toate viata ...

marco918
Postat pe 1 Septembrie 2011 15:06
De la: helena31, la data 2011-09-01 15:05:41PANA LA SARCINA S-A COMPORTAT IREPROSABIL(APROAPE-CA NU EXISTA PERFECTIUNE),DAR,ATATA TIMP CAT EL A INSISITAT SI A VRUT??!NU INTELEG CE S-A INTAMPLAT CU EL.E FFF.STRANIU CUM S-A SCHIMBAT DUPA 2ANI FFF.FRUMOSI,IN CARE IMI SARUTA MAINILE SI IMI ADUCEA CAFELUTA LA PAT.ADUN DIN IUNIE TOATE CHITANTELE SI CHELTUIELILE.CRED CA E OPERA SOACREI SI A CUMNATEI,DEOARECE MAI LOCUIA IN CASA CU NOI SORA LUI CU SOTUL SI 2COPII(IN AP.DE 3CAM) SI ,LOGIC,CA NU LE CONVENEA







... lasa-i in pace pe animale ... orice lucru rau se poate transforma in bine ... ai rabdare ...
marco918
Postat pe 1 Septembrie 2011 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mamici, am nevoi de sfaturile voastre! 4 De la: llore21 1 Iulie 2010 16:41
infacol (impotriva colicilor) - 25 ron 2 De la: healthy008368 10 Decembrie 2009 14:33
buna fetelor..o intrebare in legatura cu rigevidon21+7 13 De la: negrul_de_serviciu 11 Octombrie 2010 10:01
am rh neg si vreau inca un copil 12 De la: healthy006834 31 Octombrie 2009 14:16
Sarcina si semipareza faciala bell's palsy 1 De la: mimi_gras 10 Octombrie 2011 20:52