Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa fac

Deci nu stiu de unde sa incep.....de mica din cauza unor probleme personala a trebuit sa plec din Romania, la varsta de 18 ani l-am cunoscut pe el, P. (sa il numim asa) el e mai mare decat mine cu 10 ani, dupa o saptamana am decis sa ma mut cu el. la varsta aceea nu realizam prea multe, recunosc, ma luat valul iubirii.....au trecut 6 ani de atunci si in acesti ani am acceptat multe si cand spun mult sunt chiar multe, bine nu a indraznit niciodata sa ridice mana la mine sau chestii de genul.....dar vorbele si anumite chestii dor mai mult. Acum am realizat caci cu el mi-am petrecut cei mai frumosi ani din viata mea, anii pe care o adolesenta ar trebui sa ii petreaca altfel, nici de cum gatind si spaland, si o plimbare la 2 saptamani, pana acum ceva vreme as fi jurat ca il iubesc, dar am presimtirea ca e doar o obisnuinta ca m-am invatat cu el atat. Am avut o perioada in care nu ne mai intelegeam, si daca ii spuneam ca asta nu imi convine ...imi replica repede ca mi-a intrat democratia la cap. Am spus ca il las.....dar s-a schimbat de 2 saptamani acum e ca inainte, ma pot astepta la orice de la el. sanse i-am tot dat. nu stiu ce sa fac nu as vrea sa regret. dati-mi o parere va rog.
kudika441350
Postat pe 24 Septembrie 2011 19:35
E ca'n fabula aia: Racul,Brosco,si o Stiuca...
Indiana_Jones
Postat pe 24 Septembrie 2011 19:40
da ms
kudika441350
Postat pe 24 Septembrie 2011 19:44
vad ca nu spui nimic de studii...sa inteleg ca esti casnica?
miss_darine
Postat pe 24 Septembrie 2011 20:14
De la: miss_darine, la data 2011-09-24 20:14:54 vad ca nu spui nimic de studii...sa inteleg ca esti casnica?


tu ce studii ai daca nu intelegi ca a plecat la 18 ani din tara si a fost sluga sexuala si menajera smardoiului!
PICCKARD
Postat pe 24 Septembrie 2011 20:28
De la: PICCKARD, la data 2011-09-24 20:28:28
De la: miss_darine, la data 2011-09-24 20:14:54 vad ca nu spui nimic de studii...sa inteleg ca esti casnica?


tu ce studii ai daca nu intelegi ca a plecat la 18 ani din tara si a fost sluga sexuala si menajera smardoiului!

studii=job lipsa studii=casnica,metresa,presuletz
miss_darine
Postat pe 24 Septembrie 2011 20:30
De la: kudika441350, la data 2011-09-24 19:35:35Deci nu stiu de unde sa incep.....de mica din cauza unor probleme personala a trebuit sa plec din Romania, la varsta de 18 ani l-am cunoscut pe el, P. (sa il numim asa) el e mai mare decat mine cu 10 ani, dupa o saptamana am decis sa ma mut cu el. la varsta aceea nu realizam prea multe, recunosc, ma luat valul iubirii.....au trecut 6 ani de atunci si in acesti ani am acceptat multe si cand spun mult sunt chiar multe, bine nu a indraznit niciodata sa ridice mana la mine sau chestii de genul.....dar vorbele si anumite chestii dor mai mult. Acum am realizat caci cu el mi-am petrecut cei mai frumosi ani din viata mea, anii pe care o adolesenta ar trebui sa ii petreaca altfel, nici de cum gatind si spaland, si o plimbare la 2 saptamani, pana acum ceva vreme as fi jurat ca il iubesc, dar am presimtirea ca e doar o obisnuinta ca m-am invatat cu el atat. Am avut o perioada in care nu ne mai intelegeam, si daca ii spuneam ca asta nu imi convine ...imi replica repede ca mi-a intrat democratia la cap. Am spus ca il las.....dar s-a schimbat de 2 saptamani acum e ca inainte, ma pot astepta la orice de la el. sanse i-am tot dat. nu stiu ce sa fac nu as vrea sa regret. dati-mi o parere va rog.


IN TOATA POVESTEA ACEASTA,vad totusi si o parte buna a lucrurilor intamplate si anume faptul,ca tu constentizezi graba cu care te-ai angajat in relatia respectiva ,acum ramanand sa hotarasti ceea ce vei face pe viitor!Inima ce iti spune?De regula,in cazul iubirilor,functioneaza impulsul dat de inima,nicidecum de ratiune!Daca simti ,ca nu-l iubesti in ciuda anilor petrecuti cu el,ia hotaraea potrivita si continua-ti drumul ,chiar daca aceasta implica despartirea de prietenul tau!Relatia a avut mai mult declin decat o evolutie normala si tu ar trebui sa pui in balanta ceea ce ti s-a oferit pana acum si ceea ce iti doresti de fapt!
RAINBOWLADY
Postat pe 24 Septembrie 2011 21:20
Ei, mai lasa-l vreo doua luni si vezi daca schimbarea e permanenta. Pe urma poti lua o decizie corecta.
Eva32
Postat pe 24 Septembrie 2011 23:14
De la: kudika441350, la data 2011-09-24 19:35:35Deci nu stiu de unde sa incep.....de mica din cauza unor probleme personala a trebuit sa plec din Romania, la varsta de 18 ani l-am cunoscut pe el, P. (sa il numim asa) el e mai mare decat mine cu 10 ani, dupa o saptamana am decis sa ma mut cu el. la varsta aceea nu realizam prea multe, recunosc, ma luat valul iubirii.....au trecut 6 ani de atunci si in acesti ani am acceptat multe si cand spun mult sunt chiar multe, bine nu a indraznit niciodata sa ridice mana la mine sau chestii de genul.....dar vorbele si anumite chestii dor mai mult. Acum am realizat caci cu el mi-am petrecut cei mai frumosi ani din viata mea, anii pe care o adolesenta ar trebui sa ii petreaca altfel, nici de cum gatind si spaland, si o plimbare la 2 saptamani, pana acum ceva vreme as fi jurat ca il iubesc, dar am presimtirea ca e doar o obisnuinta ca m-am invatat cu el atat. Am avut o perioada in care nu ne mai intelegeam, si daca ii spuneam ca asta nu imi convine ...imi replica repede ca mi-a intrat democratia la cap. Am spus ca il las.....dar s-a schimbat de 2 saptamani acum e ca inainte, ma pot astepta la orice de la el. sanse i-am tot dat. nu stiu ce sa fac nu as vrea sa regret. dati-mi o parere va rog.



"Acum am realizat caci cu el mi-am petrecut cei mai frumosi ani din viata mea, anii pe care o adolesenta ar trebui sa ii petreaca altfel, nici de cum gatind si spaland, si o plimbare la 2 saptamani"

" nu stiu ce sa fac nu as vrea sa regret"

Deja regreti...
Barbie30_
Postat pe 25 Septembrie 2011 09:23
De la: kudika441350, la data 2011-09-24 19:35:35Deci nu stiu de unde sa incep.....de mica din cauza unor probleme personala a trebuit sa plec din Romania, la varsta de 18 ani l-am cunoscut pe el, P. (sa il numim asa) el e mai mare decat mine cu 10 ani, dupa o saptamana am decis sa ma mut cu el. la varsta aceea nu realizam prea multe, recunosc, ma luat valul iubirii.....au trecut 6 ani de atunci si in acesti ani am acceptat multe si cand spun mult sunt chiar multe, bine nu a indraznit niciodata sa ridice mana la mine sau chestii de genul.....dar vorbele si anumite chestii dor mai mult. Acum am realizat caci cu el mi-am petrecut cei mai frumosi ani din viata mea, anii pe care o adolesenta ar trebui sa ii petreaca altfel, nici de cum gatind si spaland, si o plimbare la 2 saptamani, pana acum ceva vreme as fi jurat ca il iubesc, dar am presimtirea ca e doar o obisnuinta ca m-am invatat cu el atat. Am avut o perioada in care nu ne mai intelegeam, si daca ii spuneam ca asta nu imi convine ...imi replica repede ca mi-a intrat democratia la cap. Am spus ca il las.....dar s-a schimbat de 2 saptamani acum e ca inainte, ma pot astepta la orice de la el. sanse i-am tot dat. nu stiu ce sa fac nu as vrea sa regret. dati-mi o parere va rog.



þie þi s-a fãcut de ducã ºi nu gãseºti curaj sã faci pasul cel mare, adicã sã te desprinzi ?

pot sã te întreb dacã dupã atâþia ani de concubinaj aþi discutat ºi voi mãcar o datã despre cãsãtorie ?
the_same_contesina
Postat pe 26 Septembrie 2011 09:54
deci wow, nu ma gandeam ca o sa am asa multe discutii, las mai bine cele rele.......cu sluga si bla..bla ca e mai bine......daca ati fost sfante bv voua. 1.Da regret, dar nu as vrea sa regret dupa ce il las 8e ciudat ca raspun dar asta e adevarul). 2. Nu nu mi s-a facut de duca.3. Da am discutat si de casatorie, dar vazand cum stau lucrurile am spus ca acel pas inca nu vreau sa il i-au.4 draga.miss_darine da cu parere de rau iti spun ca nu am reusit sa termin liceul economic, si specific din anumite probleme personale. kudika441350 iti multumesc pentru sfat.
kudika441350
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:16
De la: kudika441350, la data 2011-09-27 10:16:20deci wow, nu ma gandeam ca o sa am asa multe discutii, las mai bine cele rele.......cu sluga si bla..bla ca e mai bine......daca ati fost sfante bv voua. 1.Da regret, dar nu as vrea sa regret dupa ce il las 8e ciudat ca raspun dar asta e adevarul). 2. Nu nu mi s-a facut de duca.3. Da am discutat si de casatorie, dar vazand cum stau lucrurile am spus ca acel pas inca nu vreau sa il i-au.4 draga.miss_darine da cu parere de rau iti spun ca nu am reusit sa termin liceul economic, si specific din anumite probleme personale. kudika441350 iti multumesc pentru sfat.
In primul rind te sfatuiesc sa nu bagi in seama rautatile (forumul asta este plin de oameni cu o viata perfecta).parerea mea:in tara in care te afli poti sa continui studiile de unde le-ai lasat(macar sa termini liceul s-au poti face o scoala profesionala ca sa ai o meserie)Atita timp cit pleci de acasa incepi sa vezi lucrurile mult mai limpede deoarece din cauza singuratatii,a tristetii noi insine avem tendinta sa degenarm situatiile.Spre deosebire de Ro. in alte tari poti lucra atunci cind esti elev,student in functie de programul de la scoala !Cu privire la studii :decit sa fi analfabeta cu bac (mai rau de unii care au si studii superioare)mai bine le finalizezi altundeva unde au si alta valoare.In occident cunosc oameni fara studii superioare care au ajuns directori si lucrind mai mult de zece ani sa echivalat aceasta experienta cu niste ani de studii!Cu privire la relatie:Mai da o sansa in conditiile in care faci ceva si pentru tine(ceea ce te sfatuiam mai sus).Daca nici in alte imprejurari situatia nu se schimba poti incepe sa iei masuri !Bafta!
kudika1993
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:43
Scoala ESTE de baza!! Viata este foarte grea fara scoala de baza terminata si este mult mai usoara cu o calificare.
Asta ar trebui sa fie prioritatea ta acum.

Cat despre relatia ta: un om care nu-ti asculta parerile, nu te ia in seama, te ridiculizeaza, nu numai ca nu te iubeste, dar te vede ca pe o fiinta inferioara. Nimeni nu poate fi fericit cand este tratat asa, nimeni nu poate realiza lucruri si avea incredere in sine intr-o astfel de relatie. Imi este foarte greu sa inteleg ce ai avea de regretat daca te-ai desparti de el.
Schimbarea lui nu-mi pare sincera, pentru ca nimeni nu se schimba radical peste noapte.
kudika_pudika
Postat pe 28 Septembrie 2011 13:22
De la: kudika441350, la data 2011-09-27 10:16:20deci wow, nu ma gandeam ca o sa am asa multe discutii, las mai bine cele rele.......cu sluga si bla..bla ca e mai bine......daca ati fost sfante bv voua. 1.Da regret, dar nu as vrea sa regret dupa ce il las 8e ciudat ca raspun dar asta e adevarul). 2. Nu nu mi s-a facut de duca.3. Da am discutat si de casatorie, dar vazand cum stau lucrurile am spus ca acel pas inca nu vreau sa il i-au.4 draga.miss_darine da cu parere de rau iti spun ca nu am reusit sa termin liceul economic, si specific din anumite probleme personale. kudika441350 iti multumesc pentru sfat.




dacã dupã 6 ani nu te simþi pregãtitã sã te cãsãtoreºti, atunci dupã câþi ?
acum nu am înþeles prea bine cãtre ce variantã înclini, sã-l pãrãseºti sau sã gãseºti soluþii la problemele relaþiei ?

the_same_contesina
Postat pe 28 Septembrie 2011 21:41
E logic ca dupa 10 ani sa fie obisnuinta.Intrebarea e daca tu stii ce sa faci cu ea? Parerea mea e ca ai impresia ca ti-ai mancat cei mai frumoasi ani de parca daca era de la 30-40 era altfel.Orice relatie dupa 10 ani nu are cum sa mai fie foc de artificii, si raman acele lucruri care te fac sa mergi in fata:un copil , o casa pe care trebuie sa o construiesti, un alt serviciu. Umple-ti golul din viata facand altceva nu schimband prietenul cu un altul ca sa simti ca traiesti.E o parere...
motzko
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:09
E logic ca dupa 10 ani sa fie obisnuinta.Intrebarea e daca tu stii ce sa faci cu ea? Parerea mea e ca ai impresia ca ti-ai mancat cei mai frumosi ani de parca daca era de la 30-40 era altfel.Orice relatie dupa 10 ani nu are cum sa mai fie foc de artificii, si raman acele lucruri care te fac sa mergi in fata:un copil , o casa pe care trebuie sa o construiesti, un alt serviciu. Umple-ti golul din viata facand altceva nu schimband prietenul cu un altul ca sa simti ca traiesti.E o parere...
motzko
Postat pe 2 Octombrie 2011 10:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii 2 De la: _dulcik_ 11 Martie 2009 15:34
diferenta 4 ani jumate.oare ceva posibil? 16 De la: lore08 21 Octombrie 2010 20:32
Vise premonitorii 16 De la: Like_rockStaR 14 Ianuarie 2013 15:27
salut 5 De la: baby_r 22 Mai 2010 20:23
cum mentii o relatie? 16 De la: _ngelo_nero_ 28 Mai 2010 15:33