Setari Cookie-uri

Buchetul miresei

Buna! Urmeaza sa ma casatoresc si nu stiu din ce si cum sa fie buchetul de mireasa. Imi plac mult trandafirii dar am vazut la cateva mirese ca dupa 1-2 ore acestia s-au ofilit si nu mai aratau deloc bine. Voi din ce ati avut buchetul si cum s-a mentinut pe parcursul evenimentului? Va multumesc pentru sfaturi.
krissu89
Postat pe 27 Septembrie 2011 23:18
buchetul sa fie atasat la rochia de miresica de aici http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/51417/Vand-urgent-rochie-de-mireasa-cu-franjuri-si-accesorii/1.html
Indiana_Jones
Postat pe 14 Octombrie 2011 12:46
apropo de buchetul cu trandafiri! este acum o moda in ceea ce priveste buchetele pentru nunta si anume buchetele pe bila! cum drea qu vine aia, habar n-am dar asa am auzit si eu ca se poarta!o buna prietena a mea a fost nasa si desigur ca la nunta a mers si moa! intalnirea s-a facut la biserica asa ca in momentul in care am ajuns acolo imi vad prietena: deosebit de eleganta iar de brat ii atarna gratios un ditamai buchetoiul rotund de trandafiri rosii! intram noi in biserica incepe slujba si dupa vreo 20 de minute imi vad prietena ca ma cauta disperata cu privirea prin multime! ma duc tiptil langa ea si o intreb abea soptit la ureche: s-a intamplat ceva? iar ea spune: tine tu buchetul! intind mana il apuc si cand ii da drumul, oameni buni m-am indoit instantaneu, cred ca avea 10 kg! deci dragi mirese asa buchete nu recomand nimanui!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Octombrie 2011 12:57
buchetele astea se arunca in multime,vai de capul aluia sau aleia in care aterizeaza
Indiana_Jones
Postat pe 14 Octombrie 2011 13:01
...asta inseamna si buchete pe bila...
Indiana_Jones
Postat pe 14 Octombrie 2011 13:04
De la: Indiana_Jones, la data 2011-10-14 13:01:22buchetele astea se arunca in multime,vai de capul aluia sau aleia in care aterizeaza


exact asta i-am spus si eu ca-i de preferat sa nu-l arunce daca nu vrea sa bage pe cineva in spital!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Octombrie 2011 13:07
poate era mai bine decat sa prinda buchetul,sau invers,sa-i cada buchetul,si sa se casatoreasca...
Indiana_Jones
Postat pe 14 Octombrie 2011 13:09
sotia mea la avut din flori artificiale,ceva alb cu lila fiindca asa afost si aranjamentul in restaurant
kudika451589
Postat pe 16 Octombrie 2011 10:21
Va recomand buchete din flori uscate deja ))))). Asa n-o sa mai aveti grija ca se ofilesc )))). Sau puteti incerca buchete din fier forjat )). Garantat nu se ofilesc )).
Ionyssa
Postat pe 16 Octombrie 2011 10:30

kudika451589
Postat pe 16 Octombrie 2011 10:54
De la: krissu89, la data 2011-09-27 23:18:01Buna! Urmeaza sa ma casatoresc si nu stiu din ce si cum sa fie buchetul de mireasa. Imi plac mult trandafirii dar am vazut la cateva mirese ca dupa 1-2 ore acestia s-au ofilit si nu mai aratau deloc bine. Voi din ce ati avut buchetul si cum s-a mentinut pe parcursul evenimentului? Va multumesc pentru sfaturi.

buchetul natural...cel mai bine e sa fie din trandafiri...la mine asa a fost...ei se ofilesc numai daca nu-s proaspeti....vroiam si eu din orhidee insa floristul mi-a zis ca cel mai mult tin trandafirii...asa si a fost......mai mult de atit buchetul meu a tinut 2 saptamani dupa nunta....trebuie doar sa-i torni un pic de apa deasupra. Mai e o varianta...sa-ti cumperi din flori artificiale...acum asa le fac ca nici nu de observa diferenta dintre naturali si artificiali.
Kattyy
Postat pe 17 Octombrie 2011 12:52
eu l-am avut din orhidee, care au avut la capatul tulpinii o eprubeta cu apa cred sau alta substanta, mascata de verdeata si m-a tinut o saptamana dupa nunta, nu doar in timpul nuntii... poate merge si la buchetele din trandafiri... :)
alina_gabriela2009
Postat pe 20 Octombrie 2011 15:38
De la: Ionyssa, la data 2011-10-16 10:30:13Va recomand buchete din flori uscate deja ))))). Asa n-o sa mai aveti grija ca se ofilesc )))). Sau puteti incerca buchete din fier forjat )). Garantat nu se ofilesc )).

un astfel de buchet cred ca nu trebuie sa aibe mai mult de 3 flori
yumy
Postat pe 20 Octombrie 2011 15:55
Am gasit asta (si sunt multe variante) pe google :
http://gradina.acasa.ro/plante-de-apartament-112/top-10-flori-pentru-buchetul-miresei-139206.html
luchianramona
Postat pe 20 Octombrie 2011 16:12
De la: krissu89, la data 2011-09-27 23:18:01Buna! Urmeaza sa ma casatoresc si nu stiu din ce si cum sa fie buchetul de mireasa. Imi plac mult trandafirii dar am vazut la cateva mirese ca dupa 1-2 ore acestia s-au ofilit si nu mai aratau deloc bine. Voi din ce ati avut buchetul si cum s-a mentinut pe parcursul evenimentului? Va multumesc pentru sfaturi.


eu l-am avut din trandafiri crem cu bobocei verzi din alte flori printre ei... rochia mea a fost crem si buchetul mi-a placut enorm... si sa stii ca al meu arata inca bine cand l-am aruncat :) din cate stiu, unele florarii ataseaza buchetului o sticluta cu apa sau solutie care il ajuta sa se mentina. eu nu l-am pus in apa toata ziua, dar avea un mic recipient in partea de jos probabil cu apa. in ce priveste asortarea, daca tu iti doresti din trandafiri e pacat sa nu iti faci asa... ii poti asorta cu accesorii care se regasesc la restaurant sa poate fi tocmai pata de culoare care sa atraga atentia

o nunta frumoasa!
carla10
Postat pe 20 Octombrie 2011 18:10
am avut orhidee pe rotund: semisfera spre bila;))
mi-au tinut si dupa nunta o sapt acasa! superbe au fost!!!!!!!!!!!!!
l-am avut asortat cu pantofii eu: orhidee mov

poze aici:
http://www.kudika.ro/comunitate/cristinne83/poze/show/18/76327/poze-cristinne83.html
cristinne83
Postat pe 30 Octombrie 2011 13:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Senzatia "taedium vitae" 8 De la: madalina1 4 Februarie 2010 18:12
ROCHIA DE MIREASA LA A DOUA CASATORIE! 10 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:25
Tortul miresei 2 De la: grace003710 8 Septembrie 2009 09:07
Fotograf nunta - GRATIS 32 De la: eugenandrei 26 Martie 2016 15:29
cameramanul si fotograful iti fac amintirile de nunta 99 De la: kudika_1034395 22 Octombrie 2018 15:28